Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיג'ו 308, סליחה שהמלצתי (ספויילר: בסוף לא הלך מנוע, זה היה מיכל דלק תקול)

mcshmupi
שימו לב! השרשור הזה בן 319 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בתאריך 6.2.2022 בשעה 16:11, Gavrik כתב:

תוודא שעבר כמה שיותר זמן מאז החלפת הרצועה. לפחות שנה בסט קייס שנתיים ומעלה.
אני עוקב אחרי השרשור והשרשור המקביל באדיקות, ממה שראיתי עד כה הרוב המוחלט של המנועים שנפגעו התחילו לצרוך שמן זמן קצר לאחר החלפת הרצועה כאשר יש בודדים שלקח להם יותר זמן לפתח צריכת שמן חריגה.

עם רצועה דור שני עדיין לא נראו תופעות כמו עם הראשונה, לא בטוח אם הבעיה נפתרה ב100% אך בטוח שהרצועה שאחרי 2017 מחזיקה יותר טוב.
אז אפשר גם לחפש אחת שעברה החלפת מנוע למנוע חדש שהגיע מהמפעל עם רצועה דור שני. 

מה שאני בודק לגביו הוא מהדור החדש ועדיין הוחלפה רצועה

עברה שנה. מספיק בטוח? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 1.5 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בתאריך 7.2.2022 בשעה 09:53, motizkn כתב:

רגע, אז אם חוזרים לשירשור המקורי. המנוע בסדר והבעיה היתה במשאבת דלק?

אם כך למה הכותרת עדין צועקת "ספויילר: הלך מנוע"

כי אני לא יודע איך לערוך את הכותרת. 
הסיבה לשרשור היתה אבחנה שבעל הרכב קיבל במוסך. מוסך אחר איבחן אחרת ועדכנתי את השרשור כשזה קרה.
החלפת מיכל הדלק (ולא משאבת הדלק) פתרה את בעיית הכיבויים מהם סבל הרכב אבל הוא עדיין לא חף מבעיות. 

גם אני גר במדינה עם 100% מס על מכוניות, איזה כיף לי :mm_sad:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

78 עמודים על מנוע שלא הלך… המנוע הזה לא ייזכר כמוצלח ביותר, אבל אני תוהה כמה מהמוניטין הרעים כאן הם תוצאה של כדור שלג דוגמת השרשור הזה. אני כבר הולך להחליף רצועה אחרי 83000 ק״מ ולהחליף שמן 10000 ק״מ לפני המועד המומלץ רק בעקבות שרשורי הזוועה.

יש בכלל דרך לדעת מה שיעור החלפות המנועים בדגמים הרלוונטיים מאז שהופיעו פה בארץ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה פה מישהו שבדק רכבים בלובינסקי טרייד, ובדק להם היסטורית טיפולים וראה לא מעט החלפות מנוע. יתכן שהם יוצאי ליסינג.

כי בינינו, מעט מאוד אנשים עם רכב ליסינג יעצרו בצד ויזמינו גרר. באופן כללי מעט אנשים יעצרו מיד. בעלי רכב בליסינג מלא עוד פחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 52 דקות, nepet כתב:

לא הצלחתי להבין אחרי כל מה שקראתי מה המצב עם הרצועה המחורבנת הזו . 

באחת התגובות פה מישהו כתב שמפלס השמן עלה משמעותית מעל המקסימום ברכב משנת 2021 , אנשים בטח אפילו לא טורחים לבדוק אז או שהתופעה רווחת ויש עוד כאלה או שמדובר סתם באחד לכמה שיצא דפוק בפס ייצור. 

ניסיתי גם לחפור קצת בפורומים בחול , לא מצאתי תשובה חד משמעית . 

יש מישהו אובייקטיבי שאפשר לפנות אליו לפני שאני מקבל החלטה.

בגלל שהיה פה כמה שהתעניינו חשבתי לעשות סיכום פוסט :)

בסוף כמו בעולם האמיתי אין תשובה חד משמעית. יש ניהול סיכונים.

יש הרבה אנשים שהיה להם בעיה עם המנוע ויש אנשים שאין להם בעיות במנוע. עכשיו השאלה מה הסיכוי שאתה תיפול על רכב עם מנוע לא טוב. אם אתה קונה חדש ושומר עליו למשך 3-5 שנים הסיכוי מאוד נמוך מצד שני כנראה בגלל הסיכון מחיר המכירה יהיה נמוך ותהיה ירידת ערך משמעותית. 

בכל רכב יש יתרונות שונים חלק יפים, חלק נוחים, חלק אמינים וחלק מרווחים. אתה צריך לבחור מה אתה בוחר בהתבסס על המצב הכלכלי שלך ומה יעלה לך חיוך כל יום. 

אני קניתי פיג'ו יד שניה מכיוון מכיוון שvfm גבוה מאוד וגם במידה שאני אצטרך להחליף מנוע זה לא יוריד לי מהחוויה של הרכב וכל רכב אמין אחר בסגנון  היה עולה כמו הפיג'ו +החלפת מנוע והיה עוד נשאר עודף. 

אין אף אחד אובייקטי כי לכל אחד שיקולים שונים. והפוסטים הללו היו על מנת להתריע על כך שיש כשל בחלק מהמנועים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, nepet כתב:

איך אמר ז'וז'ו חלסטרה , אני ממש במצוקה. ויסלחו לי המנהלים אם צריך להעביר את התגובה לפורום ייעוץ אז אפשר.

עברתי על שני השרשורים של הפיורטק באדיקות , גם פה גם בטכני . 

אני רוצה להזמין סופר מיני , עברתי כמעט על כל יצרן אפשרי . 

לקו הגמר הגיעו פולו , קורסה , יאריס , מזדה2 . 

העדיפות היא לרכב עם מסך שלא בולט מהקונסולה כי לדעתי זה לא יפה. 

מבחינתי התמורה הכי טובה לשקל זו האופל קורסה. כואב לי לשלם על הפולו 130k כי הגרסה הזולה יותר נראית עם ג'אנטים צעצוע 15" וליאריס ומזדה אין טורבו  הם רכבים נטו להגיע מ A ל B .

למה המצוקה ? 

לא הצלחתי להבין אחרי כל מה שקראתי מה המצב עם הרצועה המחורבנת הזו . 

באחת התגובות פה מישהו כתב שמפלס השמן עלה משמעותית מעל המקסימום ברכב משנת 2021 , אנשים בטח אפילו לא טורחים לבדוק אז או שהתופעה רווחת ויש עוד כאלה או שמדובר סתם באחד לכמה שיצא דפוק בפס ייצור. 

ניסיתי גם לחפור קצת בפורומים בחול , לא מצאתי תשובה חד משמעית . 

למכירות אין טעם להתקשר לא יגידו לי כלום. גם למוסכי יבואן אין אינטרס לומר מה המצב באמת . 

יש מישהו אובייקטיבי שאפשר לפנות אליו לפני שאני מקבל החלטה למי אני תורם 110000 שח ) או יותר (  ? 

בהגיון הפרטי שלי אם הפניקה העולה מהפורום הזה היתה מבוססת אובייקטיבית, יש להניח שהיצרן הזה, שמוכר איזה שתיים שלוש מכוניות עם אותו המנוע גם מחוץ למקום הזה, כבר היה זורק את המנוע הנידון, על חגורותיו, לפח ומחפש תחליף הגיוני שלא ידרדר לו את המוניטין עוד ועוד עד לפשיטת רגל מפוארת, ודאי לא יורה לעצמו ברגל וממשיך לצייד את כל הדגמים שהוא מוכר, לרבות חדשים לחלוטין באותו מנוע. מצד שני זה כאמור ההגיון הפרטי שלי ומשנדבקת בפניקה כפי שעולה מההתלבטות שבפתיחה, כל שיש לי להציע לך הוא ללכת על מותגים אחרים, לא חסר. לא רוצה פולו כי יקר, יש איביזה שזה יותר זול ומציע פחות או יותר אותו דבר, או פאביה שמציצה מעבר לפינה, אלו אלטרנטיבות לגמרי לא רעות ואין על אף אחת מהן שירשורי "דומסדיי" של עשרות עמודים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים, יעוץ קניה יעשה בפורום יעוץ.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@רועי5 אין על אף אחת מהן שרשור? אתה כותב את זה על רכבים עם גיר dsg? אם לא הפכתי לסנילי, היו גם היו שרשורים בנושא.

אבל זה סביר, כי גם שם, השרשורים הופכים למפלצתיים, כי "לדוד שלי היה רכב כזה" וגם"לשכן שלי יש כזה, והוא אכל מרורים עם הגיר הזה".

אבל בסופו של יום, ברור שהכשלים שהיו חבלי לידה, התמעטו, למרות שנמשכו שנים. וגם במקרה הזה, היצרן ממשיך ליצר רכבים שמצויידים בגיר הזה, ולרכבים יש ביקוש גדול גם כיד שניה.

אני עצמי עם רכב חמישי עם הגיר הזה, וישן טוב בלילה.

עריכה אחרונה על ידי pasat04

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה, אבל ובכל הכבוד, להשוות את שירשורי ה"הלך מנוע" ל "DSG", זה קצת מוגזם, ולא שלאחרון יש במה להתבייש. נדמה לי שאם יערכו פה תחרות איזה מילה נזכרת הכי הרבה בפורום המנצחת ובפער תהיה "חגורה"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שאני לא צריך ייעוץ בקניה ,יכול להיות שלא הייתי צריך לפרט את ההתלבטות כי אני מכיר בעל פה כל רכב בקטגוריה והייתי בסוכנויות , על חלק עשיתי נסיעת מבחן וחלק קראתי מבחנים פה באתר ,  השאלה סהכ היתה אם יש מישהט אובייקטיבי שאפשר לפנות אליו ויכול לתת חוות דעת אמיתית מה המצב היום. בסוף אני אעשה את השיקולים של עלות תועלת ואבחר משהו . 

אם יש למישהו תובנות ועצות מועילות אפשר גם בהודעה פרטית . 

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מציע שתדבר עם אורן או גבע על מצב הרצועות דור שני, שים לב שברכבים החדשים מותקן דור 3, של יצרן שונה אך תרכובת דומה.

• רעיון טוב! 1

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון למי שמעניין אותו לגבי הרצועה והתקן החדש של השמן. 

דיברתי עם גבע ועם אורן שירותי רכב , אנע לא יודע לומר מי ענה לי בכל מקום אבל אלה היו התשובות שלהם :

1. רכבים שהגיעו לטיפול עם רצועה מתפוררת היו רכבים שלא טופלו עם שמן בתקן הנכון , או בגלל שזה מה שהיבואן אמר ואחרי כמה שנים החליף בעצמו לתקן אחר , או כאלה שהיו בליסינג וחסכו או כאלה שהיה להם חוסר בשמן וקנו מה שמצאו בתחנת דלק והשלימו חוסרים. 

אנשים שמקפידים על טיפול בזמן ואם יש חוסר מוסיפים שמן בתקן הנכון לא יסבלו מהתפוררות , נאמר לי שהתקן נדיר וכמעט לא מיוצר ובגלל זה המחיר גבוה ומי שלא ממש אכפת לו ומנסה לחסוך סובל .

2. המקט החדש של הרצועה הוא כבר השלישי ואין מספיק נסיון איתו , מה שכן זו רצועה שנסדקת ולא מתפוררת כנראה ובגלל זה היצרן הוריד מרווח החלפה ל 6 שנים כי בזמן הזה היא תסדק ולא תיקרע. 

3. הם רואים שגם רכבים עם הרצועה הקודמת שטופלה בשמן בתקן הנכון החלה להסדק ולא מתפוררת , אז אולי זה קשור לתרכובת של השמן ולאו דווקא למקט החדש של הרצועה . 

4. מי שקונה רכב חדש מקבל מנוע חדש כי עשו שינוי בצילינדרים ועוד משהו בראש מנוע , אני משער שמדובר בהתאמות כאלה ואחרות להתמודד עם הבעיה .

אם זה המצב וכל מה שנדרש זה רק להקפיד על שגרת טיפולים במוסכי יבואן שזה גם ככה מה שאני עושה ואם לא יבואן אז מוסך מתמחה שיודע מה הוא עושה , לדעתי השד לא נורא כל כך . לא יודע אם הייתי ממליץ לכל אחד לרוץ לקנות רכב כזה כי בכל זאת אני לא זוכר מי מהם אמר שאלו מנועים שאוכלים שמן וחשוב לעקוב וכשיש חוסר חשוב מה ממלאים ובגלל שזה מנוע עם נפח קטן זה קריטי מאד אם מוסיפים שמן לא נכון , ובכל זאת , מי שקונה סיטרואן עם אחריות ארוכה ומחליף אותה בטרייד לפני תום האחריות אולי לא צריך לחשוש כל עוד הוא מטפל סדיר במוסך יבואן יש כיסוי לעלויות אם תהיה תקלה 

• אהבתי 1
  • מעניין 2

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סעיף 1 - לא נכון 

מכיר אישית (כולל הc4 שלי) לא מעט מכוניות שטופלו בזמן, בשמן בתקן הנכון, חלפים מקוריים, וסבלו מהתפוררות וסתימה

• אהבתי 2
ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער, לא קונה את זה . יש בשרשור הזה ממש מספר עדויות של אנשים שטיפלו ברכב פיקס ובסוף אכלו לקרדה. אם הקונצרן והיבואן כל כך בטוחים במוצר שלהם, שיתנו לאנשים רצון טוב עם החלפת מנוע עד 10 שנים/150 אק"מ וואללה - אפשר להאמין להם. אחרת כל נפגעי הצרפתיות למניהן יברחו לחשמלי באפשרות הראשונה בגלל הטראומה של השמן הפאר והמיוחד.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 319 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...