Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחשב נייד - האם באמת משנה המותג?

blackice
שימו לב! השרשור הזה בן 947 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אין טעם לבנות לm1 מערכת קירור יותר גדולה ממה שהוא צריך.

אם הוא צריך 15w וזהו - ומאווררים קטנטנים של הפרו 13״ מספיקים מעל ומעבר - למה הוא מתכונן גרוע? הוא provisioned בדיוק למה שהוא צריך.

לגבי ה16 -> תעיף מבט בבנצ׳מארק ששמתי. נבדק ואושר מול מעבד קר. כשזה מתחמם - האחוזים גדלים (במעט - סביב ה10%)

לפני 31 דקות, Pika007 כתב:

מה עם תוכן שדורש קצת יותר יכולת תעבורה? ה 1080P 30HZ שהדבר הזה מאפשר לא ממש תופסים.

איירפלי בscreen mirroring מוגבל ל1080p - אגב ב60 פריימים.

איירפלי בוידאו מעביר 4k hdr במכשירים החדשים.

המצב בכרומכאסטים החדשים זהה. זה קשור לזה שscreen mirroring וmedia playback לא עובדים באותה צורה. האחד מרנדר את כל המסך ושולח את זה כסטרים מקודד בזמן אמת , השני שולח חתיכות של הוידאו (מאוד על רגל אחת, לפעמים יש transcoding מבוסס חומרה)

שניהם עובדים חלק לגמרי בשנים האחרונות (אני משתמש בזה המון , באפל זה עבד חלק לגמרי כבר מהאפל טיוי 2 דורות אחורה)

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוגע לסיפור של ה M1 מול אותו I9 או מה שלא יהיה-

עוד כמה פעמים אצטרך לכתוב שאני לגמרי מסכים לפני שתפסיק לנסות לשכנע אותי? לשנות לפונט אדום? להוסיף נצנצים? בוא נסגור את זה פה, די.

בנוגע למערכת הקירור- יש טריליון דרכים לעשות משהו שיעשה "מה שצריך", חלק טובות יותר, חלק פחות. בפרו 2020 המצב הוא בסדר, פשוט השתמשו בדיוק באותו קירור שהדגם עם המעבד של אינטל משתמש בו. הוא פולט יותר חום, אז כמובן שזה עובד טוב מספיק.

יעיל והגיוני זה לא, אבל יהיה קטנוני להתלונן פה. הבעיה שלי היא עם ה AIR, שם זה ברמה של barinfart ולא פחות.

כל מה שכתבת בהמשך דורש ציוד חיצוני. להזכיר מה אמרתי קודם בנוגע לדונגלים? אותו עניין.

למה כל כך קשה להכיר בזה שהמכשיר לא מושלם ופשוט יש לו מגבלה? עדיין יש לו מספיק יתרונות אחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, Pika007 כתב:

-אף אחד לא מתווכח לרגע שה MAC M1 לגרסאותיו הוא מחשב ה VFM הכי טוב בשוק לשימושים כגון קידוד/קומפילציה ועריכה, כתבתי את זה כבר 3 פעמים, אני לא מבין למה אתם ממשיכים לנסות לשכנע אותי במשהו שכבר הסכמתי איתו מזמן.

כי אתה כל הזמן מעלה כל מיני זוטי זוטות כאילו הם עניינים מהותיים  ומנסה לבלבל עם ענייני הנדסה תלושים מהשימושיות של המחשב עבור הצרכן הרגיל. אנשים לא מסתובבים תדירות עם הלפטופ כדי להתחבר לטלוויזיות של דודות וחברים וזה ממש לא מעניין איך אפל מתמודדים עם הסוגיות הטרמיות של המעבד, כל זמן שהמחשב שקט ואפשר לעבד איתו תמונות על הספה, כשהוא מונח על הביצים.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, falou כתב:

כי אתה כל הזמן מעלה כל מיני זוטי זוטות כאילו הם עניינים מהותיים  ומנסה לבלבל עם ענייני הנדסה תלושים מהשימושיות של המחשב עבור הצרכן הרגיל. אנשים לא מסתובבים תדירות עם הלפטופ כדי להתחבר לטלוויזיות של דודות וחברים וזה ממש לא מעניין איך אפל מתמודדים עם הסוגיות הטרמיות של המעבד, כל זמן שהמחשב שקט ואפשר לעבד איתו תמונות על הספה, כשהוא מונח על הביצים.

א'- לא זוטות, IO זה שימושיות. ולא משנה כמה תעשה לזה downplay, פורט HDMI הוא דבר מאוד מאוד שימושי. בחרת להיטפל לדוגמה ספציפית, אין בעיה, תהנה. אני יכול להראות פה עוד רשימת מכולת מדוע הדבר הזה שימושי על סף הכרחי (בטח במחשב 13"!), אבל לא משנה מה אציג, התחפרת בעמדה.

ב'- פאק הנדסי שגורם שבשימוש כבד תאבד בין 10 לבין 20 (במקרי קצה) אחוז מהביצועים שהחומרה מסוגלת להם זה זוטות? בוא נוריד מכל רכב צילינדר אחד במנוע, הוא עדיין יסע, זה זוטות.

(ושיהיה ברור, אני יורד באותה צורה על כל מחשב, אפל או לא, שמתוכנן בצורה דפוקה שכזו)

לא מבין את חירוף הנפש להגן על מנהגים רעים של חברה. במיוחד שהם בעצמם כבר ראו את האור ותיקנו בדיוק את הנקודות האלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, Pika007 כתב:

א'- לא זוטות, IO זה שימושיות. ולא משנה כמה תעשה לזה downplay, פורט HDMI הוא דבר מאוד מאוד שימושי.

זה לא שאתה לא יכול לחבר את המחשב ל-HDMI, כמו שאתה מציג את זה.

לפני 6 דקות, Pika007 כתב:

ב'- פאק הנדסי שגורם שבשימוש כבד תאבד בין 10 לבין 20 (במקרי קצה) אחוז מהביצועים שהחומרה מסוגלת להם זה זוטות?

כן. אם המחשב הוא עדיין יותר מהיר מכל מחשב אחר במחיר שלו - כן. 

זה בכלל לא משנה שהיצרן יכול היה להוציא ביצועים עוד יותר טובים. מה גם שהשיפור הוא זניח.

זה בדיוק העיסוק בזוטות של מהנדסים במקום להסתכל על המשמעות האמיתית בשימוש.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נצל״ש, יש למישהו המלצה למחשב נייד בסכום 2500 - 3000 ש״ח לכל היותר? גלישה באינטרנט וצפייה בסרטים בחיבור לטלוויזיה. ה - Dell Latitude שהצעתי נפסל בגלל המחיר (3750).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע

יש לי בעסק  4 מחשבי לנובו מסוגים שונים שעובדים בשטח, בחום, בקור, במדבר, בבריכה, בכל סוג אפשרי של עבודה, מיטלטלים ממקום למקום 

וכולם במצב מצוין

לפני שעה, Nemesis כתב:

נצל״ש, יש למישהו המלצה למחשב נייד בסכום 2500 - 3000 ש״ח לכל היותר? גלישה באינטרנט וצפייה בסרטים בחיבור לטלוויזיה. ה - Dell Latitude שהצעתי נפסל בגלל המחיר (3750).

אניחושב  שכל לנובו שקניתי היה בסכום הזה

תכף יש מבצעי סוף שנה ב KSP, הייתי בודק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, Nemesis כתב:

השימוש הוא בעיקר בבית?

גודל מסך?

למה לא טאבלט?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה צוין פה. אבל אני רוצה לחזור על זה כי זה ממש חשוב.

כבר הבנת שכל מחשב, גם מקצועי שנבנה בטיוואן יכול להתקלקל.

שים לב באחריות לכמה דברים -

משך האחריות ומקום התיקון אמרו לך.

אבל עוד משהו סופר חשוב זה מי נותן את האחריות.

לי היה מחשב של אסוס שקיבל שירות מאיזה ספק צד ג (וסוג ז) שרק להשיג אותם בטלפון היה משימה בלתי אפשרית. התיקון היה איסוף והחזרה ובאמת שהיה שלב שחשבתי שאת המחשב ההוא אני כבר לא אראה יותר.

אגב, לפעמים חלק מהחנויות מוכרות דרך יבואנים שונים מוצרים דומים. לכן חשוב לבדוק. 

פשוט תעשה גוגל על הספק שירות ותבין לבד כבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבא שלי בן 80. 

העברתי אותו לטאבלט.

הממשק הוא כמו סלולרי, אפשר להגדיל את התצוגה בקלות, יותר קל להסתובב איתו, המסך יותר בהיר... באמת שעדיף, אלא אם צריך גם להקליד הרבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, falou כתב:

אבא שלי בן 80. 

העברתי אותו לטאבלט.

הממשק הוא כמו סלולרי, אפשר להגדיל את התצוגה בקלות, יותר קל להסתובב איתו, המסך יותר בהיר... באמת שעדיף, אלא אם צריך גם להקליד הרבה.

כנ"ל, ועוד אצלי זה סבא'לה שלא צלח את המעבר ממכונת הכתיבה למחשב... אין על טאבלט בגיל הזה.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם טאבלט מאפשר השתלטות מרחוק?

אנחנו לא יודעים מה כשוריו הטכניים של האיש שבו מטפל @Nemesis. ל-PC יש יתרון של אפשרות השתלטות מרחוק ופתרון בעיות על ידי הדור הצעיר, אם יש צורך בכך. עם חושבים על טאבלט צריך לבדוק האם האפשרות קיימת. אמא שלי נעזרת כך באחד הנכדים לסידור המחשב שלה. את הטלפון הסלולרי צריך לסדר פנים אל פנים, וטאבלט זה אומר אייפד, שאותי מערכת ההפעלה שלו מתסכלת, אולי כי אני לא מכיר אותה מספיק טוב.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, sperial כתב:

האם טאבלט מאפשר השתלטות מרחוק?

כן. גם סלולרי.

לפני 9 שעות, sperial כתב:

טאבלט זה אומר אייפד

למה?!

אין טאבלט מובסס אנדרואיד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים