Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחשב נייד - האם באמת משנה המותג?

blackice
שימו לב! השרשור הזה בן 948 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה נראה לי אחלה. אפשר לשדרג את ה-RAM, אם תרצה לעתיד.

הסדרה הזו יותר חסונה מהסדרות הפשוטות.

זה עדיין מחשב 15.6, אז הוא לא ממש נייד. 

https://www.espir.co.il/product/נייד-לנובו-lenovo-thinkbook-15-g2-itl-20ve00fliv

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, blackice כתב:

קיבלתי הצעה ל- Lenovo V15 G2. 

אתה מאוד חשאי... מה הסכום? איזה דגם בדיוק?

זה מחשב מסדרה של רמת כניסה, ובהתאם, המסך שלו מאוד, במונחים לא טכניים, דהוי ולא מאוד בהיר (שזה פחות בעיה בתוך הבית).

הוא גם מתחת לתקציב שלך...

בזמן שעל כוח עיבוד הייתי מתפשר (מקסימום ייקח קצת יותר זמן לערוך סרטון), מסך באיכות נמוכה זה דבר מורגש. האם שווה להשקיע עוד אלפייה במסך טוב יותר, לדעתי כן, בהתחשב בכמה שנים המחשב ישמש. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, falou כתב:

יופי קובי, איך זמינות חלקים להחלפה מאיביי  רלוונטית לצרכן מהשורה?

בתקציב הזה אני קונה טופ-אוף-דה-ליין כרומבוק...

מניסיון של יותר מ 30 שנים אני יכול לומר שיש הרבה אנשים שנתקעים ועם חברים שמדריכים פותרים קלקולים ושברים.

יש גם טכנאים שמצעים לתקן במחירים סבירים (כמובן מאיבי) אז עלויות זה חור בכיס

אז כן זה פרמטר חשוב (לא היחיד כמובן) אבל חיוני מאד.

אני גם שדרגתי מעבדים למספר ניידים שעבדו הרבה מאד שנים.

עריכה אחרונה על ידי kobi_g

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 31 דקות, kobi_g כתב:

אני גם שדרגתי מעבדים למספר ניידים שעבדו הרבה מאד שנים.

יש לך ציוד ל reballing? פה כבר יצאנו הרבה, הרבה מעבר לגדר הצרכן הממוצע, ולצורך העניין גם הטכנאי/מעבדה הממוצעים. לשדרג מעבד בנייד זה חתיכת פרויקט שדורש ציוד די הזוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, Pika007 כתב:

יש לך ציוד ל reballing? פה כבר יצאנו הרבה, הרבה מעבר לגדר הצרכן הממוצע, ולצורך העניין גם הטכנאי/מעבדה הממוצעים. לשדרג מעבד בנייד זה חתיכת פרויקט שדורש ציוד די הזוי.

היה לי ציוד כזה בעבר ומכרתי אותו.

כן האפשרויות הן גדולות

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, Pika007 כתב:

פעם ברוב הלפטופים היה קל לשדרג (דורות ראשונים של i3\i5\i7, להוציא דגמים מסוימים) וכמובן C2D וכאלה. חבל שאי אפשר כבר כל כך בקלות.

מאז שזה מולחם ללוח האם זה יותר קשה.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 49 דקות, kobi_g כתב:

מניסיון של יותר מ 30 שנים אני יכול לומר שיש הרבה אנשים שנתקעים ועם חברים שמדריכים פותרים קלקולים ושברים.

אין ספק שהעצה שלך טובה לחברים שלך, בהם אתה תומך בחינם.

לרב הצרכנים, זה לא רלוונטי. 

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, dorsht כתב:

פעם ברוב הלפטופים היה קל לשדרג (דורות ראשונים של i3\i5\i7, להוציא דגמים מסוימים) וכמובן C2D וכאלה. חבל שאי אפשר כבר כל כך בקלות.

מאז שזה מולחם ללוח האם זה יותר קשה.

כל הירידה באופציה של האדם הממוצע להחליף רכיבים כאלו התבטאה בהקטנה והפשטה של המחשב שהפך ליותר יעיל , יותר זול , יותר דק, יותר עמיד , אמין ויותר חסכוני בחשמל.

זה כמו לדבר על זה בהקשר של פלאפונים. למה אין יותר מכסה סוללה וסוללה נשלפת ? או מסך שאפשר להחליף בקלות ? כי הפלאפון משמעותית יותר דק , עמיד , אטום למים ועוד כל מני דברים.

לכל דבר יש מחיר.

אנשים בקושי משדרגים את הלפטופ בימינו בגלל צורך בשידרוג (גם כי 16 ג׳יגה זיכרון מספיק כבר כמה שנים להכל בערך, SSD מספיק מהיר להכל בערך והמעבדים כבר כל כך חזקים שלא צריך לשדרג אם קונים נכון מראש) ועם כל זה - הלפטופים ירדו במחיר בצורה מסחררת ונהיו חזקים וחסכוניים מאוד.

(יושב לי כרגע על השולחן המקבוק פרו 14״ - ובו הכל משבב אחד - כרטיס מסך , מעבד וזיכרון ... אתה יודע אחרת מה היה הגודל של מחשב עם כאלו ביצועים אל לא היה המצב? לא צריך לנחש אגב - יש כאלו - והם גדולים פי כמה ומשתמשים בבערך פי 2-3 חשמל לאותם ביצועים)

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, Liviur כתב:

זה כמו לדבר על זה בהקשר של פלאפונים. למה אין יותר מכסה סוללה וסוללה נשלפת ? או מסך שאפשר להחליף בקלות ? כי הפלאפון משמעותית יותר דק , עמיד , אטום למים ועוד כל מני דברים.

לכל דבר יש מחיר.

אנשים בקושי משדרגים את הלפטופ בימינו בגלל צורך בשידרוג (גם כי 16 ג׳יגה זיכרון מספיק כבר כמה שנים להכל בערך, SSD מספיק מהיר להכל בערך והמעבדים כבר כל כך חזקים שלא צריך לשדרג אם קונים נכון מראש) ועם כל זה - הלפטופים ירדו במחיר בצורה מסחררת ונהיו חזקים וחסכוניים מאוד.

(יושב לי כרגע על השולחן המקבוק פרו 14״ - ובו הכל משבב אחד - כרטיס מסך , מעבד וזיכרון ... אתה יודע אחרת מה היה הגודל של מחשב עם כאלו ביצועים אל לא היה המצב? לא צריך לנחש אגב - יש כאלו - והם גדולים פי כמה ומשתמשים בבערך פי 2-3 חשמל לאותם ביצועים)

דווקא המגמה של החלפה לזכוכית לא תורמת לעמידות או לעובי, להיפך. סנדוויצ'י הזכוכית של היום הרבה פחות עמידים מגופי הפוליקרבונט/מכסה פלסטיק אחורי של פעם, שלא לדבר על האפשרות להחליף סוללה (שלא מוסיפה עובי. בכלל.)

זה עניין של "פרימיום" ושל "אל תיגע בזה, תקנה חדש". מגמה שאפל הובילו בתחילת הדרך ולצערי שאר השוק התיישר

עכשיו לגבי ניידים, המודגש השני- 

בערבון מוגבל. אפל בחרו לנטוש שימושים מסוימים (ובצדק. אף אחד לא קונה מקבוק לגיימינג למשל...) בשביל ביצועים גבוהים בצריכת חשמל נמוכה בשימושים שרלוונטיים.

מבחינת צריכת חשמל- שיחקו אותה.

מבחינת גודל ומשקל- לא. יש מספיק מחשבים חזקים באותה צורה (ויותר) באותו גודל ומשקל, או קרוב מאוד. 

היתרונות של איחוד וחסכון בערוצי תקשורת מתבטא בעיקר בביצועים ובפליטת חום/צריכת חשמל, החסכון האפשרי במשקל/גודל הוא נגזרת של פחות מגבלות מבחינת תכנון תרמי, אבל יש כמה דרכים להתמודד עם זה, שעושים בהצלחה רבה כיום בשוק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, falou כתב:

אתה מאוד חשאי... מה הסכום? איזה דגם בדיוק?

זה מחשב מסדרה של רמת כניסה, ובהתאם, המסך שלו מאוד, במונחים לא טכניים, דהוי ולא מאוד בהיר (שזה פחות בעיה בתוך הבית).

הוא גם מתחת לתקציב שלך...

בזמן שעל כוח עיבוד הייתי מתפשר (מקסימום ייקח קצת יותר זמן לערוך סרטון), מסך באיכות נמוכה זה דבר מורגש. האם שווה להשקיע עוד אלפייה במסך טוב יותר, לדעתי כן, בהתחשב בכמה שנים המחשב ישמש. 

אני לא...

ההצעה הייתה בלי הגדרה.

Lenovo v15
מעבד: Intel i5 (11)
זיכרון: Ram 8gb
דיסק קשיח: Ssd 256
מסך: Screen 15.6
מערכת הפעלה: Windows 10 oem

מחיר - 2500 ש"ח לפני מעמ

עם כל ההתכתבויות, החשש לקנות מחשב מחברה שלא מ- 3 המובילות ירד.

אני אדגום את המחשב שהוצע פה לקראת Black Friday...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Pika007 כתב:

דווקא המגמה של החלפה לזכוכית לא תורמת לעמידות או לעובי, להיפך. סנדוויצ'י הזכוכית של היום הרבה פחות עמידים מגופי הפוליקרבונט/מכסה פלסטיק אחורי של פעם, שלא לדבר על האפשרות להחליף סוללה (שלא מוסיפה עובי. בכלל.)

זה פשוט לא נכון. תעיף מבט על קיבולות סוללה והצורה שלהם (L shape) והבקרים המובנים.

ולגבי העמידות - אתה מדבר על שברים וכו ועובי - אבל תסתכל גם על עובי של פינות.

המסך היה חייב להפוך לזכוכית כזו או אחרת (עמידות לסריטות , טאץ׳ , הצמדה של המסך לזכוכית שחסכה עובי רציני וכו).

המאחורה - משתנה בין מכשירים. מכשירים ישנים יותר היו עבים יותר. על זה קצת קשה להתווכח. מכשירים ישנים יותר היו עם קיבולות סוללה נמוכות יותר בגלל הצורה שלהם והעובדה שהיה צריך להפריד בין האלקטרוניקה לסוללה ולעשות פורט טעינה ובקרים נפרדים.

לפני כשעה, Pika007 כתב:

אפל בחרו לנטוש שימושים מסוימים

לא לגמרי מדויק. רוב מה שאתה רואה היום בגיימינג זה משחקים שרצים בOpenGL (שהוא deprecated במק ולכן לא קיבל או יקבל אופטימיזציות) עם תרגום מX86 לArm64 על רוזטה. זו השוואה דיי לא מדויקת. כשיוצאים משחקים למק / iOS ומבוססי מטאל במקום - אתה רואה את זה. השוק כרגע בחר לא לאמץ את זה כי מספר המקים קטן. בiOS מול אנדרואיד זה יותר בולט בהפרשי ביצועים.

ברגע שאתה עובר להסתכל על benchmarkים מבוססי metal - זו תמונה אחרת לגמרי.

אבל בא נחכה ונראה. זו הסיבה העיקרית למה יש הפרש בין בנצ׳מארקים סינטטים מתואמים למחשב שמוציאים תוצאות טובות לבין השוואה בין RTX3080 לבין המקס.

לפני כשעה, Pika007 כתב:

מבחינת גודל ומשקל- לא. יש מספיק מחשבים חזקים באותה צורה (ויותר) באותו גודל ומשקל, או קרוב מאוד. 

היחידים שראיתי היו יותר לכיוון ה15/16 (כלומר מקבילים ל16 אינץ׳) , עלו אותו הדבר בערך (כשאתה כולל SSD באותה מהירות ומסך 4K HDR) והיו כבדים דיי משמעותית / עם בערך שליש חיי סוללה - ועל סוללה לא מסוגלים לתת אותם ביצועים.

וזה תלוי לאיזה שימוש.

לפני כשעה, Pika007 כתב:

היתרונות של איחוד וחסכון בערוצי תקשורת מתבטא בעיקר בביצועים ובפליטת חום/צריכת חשמל, החסכון האפשרי במשקל/גודל הוא נגזרת של פחות מגבלות מבחינת תכנון תרמי, אבל יש כמה דרכים להתמודד עם זה, שעושים בהצלחה רבה כיום בשוק

+ אפיקי תקשורת בין הזיכרון למעבד לGPU מהירים משמעותית מאוד + כמות רכיבים קטנה משמעותית מסביב (ראית פעם את כל הלוח אם של M1 mac ? לא החדש, הקודם שיצא שנה שעברה. הוא פיצי - בגודל שפוטנציאלית נכנס לפלאפון)

בכל אופן חפירה שלמה :) שלא עוזרת לפותח השרשור.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 57 דקות, Liviur כתב:

זה פשוט לא נכון. תעיף מבט על קיבולות סוללה והצורה שלהם (L shape) והבקרים המובנים.

ולגבי העמידות - אתה מדבר על שברים וכו ועובי - אבל תסתכל גם על עובי של פינות.

המסך היה חייב להפוך לזכוכית כזו או אחרת (עמידות לסריטות , טאץ׳ , הצמדה של המסך לזכוכית שחסכה עובי רציני וכו).

המאחורה - משתנה בין מכשירים. מכשירים ישנים יותר היו עבים יותר. על זה קצת קשה להתווכח. מכשירים ישנים יותר היו עם קיבולות סוללה נמוכות יותר בגלל הצורה שלהם והעובדה שהיה צריך להפריד בין האלקטרוניקה לסוללה ולעשות פורט טעינה ובקרים נפרדים.

אני יודע שזה קצת מוזר לשמוע, אבל המכשירים היום למעשה לא דקים יותר מלפני 7 שנים שעוד השתמשו בפלסטיק (אני אוהב להשתמש בנוט 3 כדוגמה כי עוד יש לי אחד במגירה), מה שקרה זה ניצול פנימי יותר של חלל הפנים עקב דיקוק שכבות בחלק העליון והקטנת לוח האם+יצירתיות בעיצוב שלו. אין שום מניעה להמשיך להשתמש בגב פלסטיק, סוללה נשלפת, וחלק קדמי זהה להיום. בנוגע לסוללה, כל סוללת ליתיום מכילה מעגלי הגנה בין אם תרצה ובין אם לא, והטעינה מנוהלת ע"י המכשיר, שום דבר לא השתנה בכלל בפן הזה

המסכים גם הם זכוכית כבר עשור פלוס, סאמסונג דאגו לזה שהכל יהיה דקיק עם AMOLED עוד מ 2011-2012 (הצמדה של הזכוכית למסך), אז כאמור, אין חדשות. 

לפני כשעה, Liviur כתב:

לא לגמרי מדויק. רוב מה שאתה רואה היום בגיימינג זה משחקים שרצים בOpenGL (שהוא deprecated במק ולכן לא קיבל או יקבל אופטימיזציות) עם תרגום מX86 לArm64 על רוזטה. זו השוואה דיי לא מדויקת. כשיוצאים משחקים למק / iOS ומבוססי מטאל במקום - אתה רואה את זה. השוק כרגע בחר לא לאמץ את זה כי מספר המקים קטן. בiOS מול אנדרואיד זה יותר בולט בהפרשי ביצועים.

ברגע שאתה עובר להסתכל על benchmarkים מבוססי metal - זו תמונה אחרת לגמרי.

אבל בא נחכה ונראה. זו הסיבה העיקרית למה יש הפרש בין בנצ׳מארקים סינטטים מתואמים למחשב שמוציאים תוצאות טובות לבין השוואה בין RTX3080 לבין המקס.

אתה מבין שמה שאתה אומר קצת מצחיק, אפל בחרו את הכיוון שלהם ששונה מהסטנדרט של השוק. ההיגיון אומר שהם יבחנו בסטנדרט של השוק

אם העולם יחליט לעבור ל metal, אז גם אנוידיה ו AMD יצעדו בכיוון הזה במקום להתרכז ב OpenGL, ונראה תמונת מצב שונה לחלוטין. לא הגיוני באותה מידה לבדוק את ה M1 למיניהם ב OPENGL בדיוק כמו שלא הגיוני לבחון את הכרטיסים שחיים על OPENGL ב METAL. באופן כללי יש חוסר יעילות מובנה ב OPENGL כי הדבר הזה נועד מראש "לחיות על הכל".

לפני כשעה, Liviur כתב:

היחידים שראיתי היו יותר לכיוון ה15/16 (כלומר מקבילים ל16 אינץ׳) , עלו אותו הדבר בערך (כשאתה כולל SSD באותה מהירות ומסך 4K HDR) והיו כבדים דיי משמעותית / עם בערך שליש חיי סוללה - ועל סוללה לא מסוגלים לתת אותם ביצועים.

וזה תלוי לאיזה שימוש.

+ אפיקי תקשורת בין הזיכרון למעבד לGPU מהירים משמעותית מאוד + כמות רכיבים קטנה משמעותית מסביב (ראית פעם את כל הלוח אם של M1 mac ? לא החדש, הקודם שיצא שנה שעברה. הוא פיצי - בגודל שפוטנציאלית נכנס לפלאפון)

בכל אופן חפירה שלמה :) שלא עוזרת לפותח השרשור.

תתמקד במה שחשוב, לא דוחפים מסכי 4K HDR למחשבי 14" כי זה דבר חסר היגיון לעשות, אין בזה יתרון ממשי וזה עולה הרבה כסף. SSD באותה מהירות- מגבלה של PCIE, רק במחשבים מבוססי אינטל תוכל למצוא את זה וכבר פסלת חצי מהשוק.

אני מדבר על ביצועי מעבד וגרפיקה, מה שמשנה בתכלס (למעט באקספורט של כמויות מידע ממש גדולות, אבל זה לא ש SSD שנותן 3.5GBPS זה "איטי" באיזושהי צורה)

יש דגמי 14" כמו ה G14 של אסוס או ה BLADE 14 שמציעים חומרה בטופ של השוק בגודל ומשקל דומים עד זהים למאק פרו 14, ואפילו זמן סוללה מצוין.

וכן, לזה התכוונתי שדיברתי על ערוצי תקשורת, אתה לא צריך שהם יהיו על הלוח, הם כבר ב SOC על כל המשתמע מכך. אכן ראיתי את הלוח של המאק מיני M1.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, blackice כתב:

מחיר - 2500 ש"ח לפני מעמ

המחיר נדמה לי יקר. אם יש לך קישור לדגם אפשר יהיה לבחון אותו יותר לעומק.

יש דברים שצריך קצת להבין בהם כדי לדעת. למשל, מה איכות המסך (שזה הרבה יותר חשוב מאיכות המעבד).

לפני שעתיים, Pika007 כתב:

אבל לא במחיר...

המקבוקים הזולים, הם עסקה משתלמת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...