Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחשב נייד - האם באמת משנה המותג?

blackice
שימו לב! השרשור הזה בן 948 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 5 שעות, netco כתב:

נקעה נפשי ממחשבים ש"מתעייפים" עם הזמן.

אז תלמד לתחזק את המחשב... המחשב מתעייף בגלל בעיות תוכנה, לא בגלל עייפות החומרה.

לפני 5 שעות, netco כתב:

כרטיס מסך לא מובנה עם ביצועים לפחות כמו של הנוכחי (GTX 1050). 

למה?

או... ממה נובעות דרישות החומרה?

נ.ב. אצלי בעבודה יש מחשבים עם כרטיסים גרפים חזקים. הם לא נועדו לגיימינג. אחד נועד לעבודה עם תוכנות תלת מימד. השני נועד לתפעל תוכנות ייצור של מחרטות/מדפסות תלת מימד.

הכרטיסים הגרפיים שונים לכל שימוש, למרות מחיר דומה.

פעם הסבירו לי למה, אבל... לא הבנתי ולא מבין בזה.

רקומר, צריך להתאים את הכרטיס לשימוש/אפליקציה.

יש לנו גם לפטופ גיימינג, ששימש לסורק תלת מימד. אני לא יודע אם זו בחירה של פשרה או מה... לא אני עשיתי את הרכישה. בכל מקרה, בלפטופ גיימינג אחת הדרישות זה מסך עם קצב רענון מהיר.

בגלל זה אני שואל... ממה נובעות דרישות החומרה?

נ.ב.נ. לא הייתי קונה מקבוק אם אני תלוי באפליקציה מבוססת חלונות בשביל העבודה, אלא אם היה לי גיבוי של מחלקת IT. עם עבודה לא מתחילים לשחק ולהיות תלויים בכל מיני פתרונות תוכנה לא טריוויאלים (אלא אם אתה רוצה ויודע להתעסק בזה בעצמך).

• אהבתי 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסיכם שבד"כ זה בעיות תוכנה, והמחשב מתוחזק. אלא שהוא נרכש מראש כפשרת תקציב, והיום הדרישות השתנו. 

לגבי כרטיס מסך- עובד עם תוכנת מסחר עם לא מעט גרפים פתוחים במקביל. בעבר על מחשב עם כרטיס מובנה זה די קרטע, אז מעדיף כרטיס נפרד כדי שלא אהיה מוגבל כתוצאה מזה. 
עם זאת הדרישות לא היסטריות כמו בגיימינג, ולכן לא צריך כרטיס מסדרות גבוהות (כאמור זו הסיבה שהגעתי למחשבים שציינתי). 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני באמת ממש לא מבין בזה, אבל כן יודע שיש כרטיסים גרפים שונים לשימושים שונים. תנסה לברר מה הדרישות חומרה המיטביות (יענו, במקסימום) של התוכנה שאתה עושה בה שימוש. בד״כ החברה המפתחת מפרסמת מה דרישות הסף, לפחות.

דרך אגב, בשנים האחרונות הכרטיסים המובנים השתפרו מאוד...

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, netco כתב:

לגבי כרטיס מסך- עובד עם תוכנת מסחר עם לא מעט גרפים פתוחים במקביל. בעבר על מחשב עם כרטיס מובנה זה די קרטע, אז מעדיף כרטיס נפרד כדי שלא אהיה מוגבל כתוצאה מזה. 
עם זאת הדרישות לא היסטריות כמו בגיימינג, ולכן לא צריך כרטיס מסדרות גבוהות (כאמור זו הסיבה שהגעתי למחשבים שציינתי). 

הכרטיסים המובנים כיום הם בריונים רציניים ביחס לפעם, אבל מעבדים בסדרות גבוהות (מה שדרוש לך לוירטואליזציה) יגיעו רק לעתים נדירות עם כרטיס גרפי מובנה.

אני לא בטוח שהשימוש שלך אפילו מפעיל את הכרטיס הגרפי, אפשרי מאוד שהוא רץ על ה CPU (תוכל לבדוק את זה עם כניסה לטאסק מנג'ר, חפש את שם התוכנה שמריצה את הגרפים ותראה אם ב utilization כתוב GPU0 או משהו כזה)

לפני 56 דקות, falou כתב:

נ.ב. אצלי בעבודה יש מחשבים עם כרטיסים גרפים חזקים. הם לא נועדו לגיימינג. אחד נועד לעבודה עם תוכנות תלת מימד. השני נועד לתפעל תוכנות ייצור של מחרטות/מדפסות תלת מימד.

הכרטיסים הגרפיים שונים לכל שימוש, למרות מחיר דומה.

פעם הסבירו לי למה, אבל... לא הבנתי ולא מבין בזה.

רקומר, צריך להתאים את הכרטיס לשימוש/אפליקציה.

יש לנו גם לפטופ גיימינג, ששימש לסורק תלת מימד. אני לא יודע אם זו בחירה של פשרה או מה... לא אני עשיתי את הרכישה. בכל מקרה, בלפטופ גיימינג אחת הדרישות זה מסך עם קצב רענון מהיר.

בגלל זה אני שואל... ממה נובעות דרישות החומרה?

הליבות של כרטיסים "מקצועיים" ושל כרטיסי גיימינג אלו אותן הליבות, מה ששונה זה רף ה QC ושאר הרכיבים על הכרטיס. כרטיסים מקצועיים (כמו קואדרו) משתמשים בזכרונות ECC, רכיבי VRM שהם אוברקיל מטמטם (אם כי לא מטומטם) וזכרונות ECC.

למה זה טוב? שאתה רוצה לטחון למחשב את הצורה באנליזות (בעיקר אלמנטים סופיים בתלת מימד) 24/7 ולא יכול להרשות לעצמך שום פאשלות, זה מה שאתה צריך. 

או אם אתה עובד בנאס"א ומריץ על ה GPU מספר סטרימים של פותרנים איטרטיביים בצימוד, אז גם, זה בול.

במידה ואתה ממדל בתלת מימד וצריך הצללות זמן אמת- עוד סיבה. (למרות שזו בעיקר מגבלה של התוכנות, לא של הכרטיס)

למעט זה? אין שום סיבה לקנות מחשב עם כרטיס "מקצועי", כרטיסי הגיימינג עושים הכל בהרבה יותר VFM. בנוגע לאותו מחשב עם סורק תלת מימד- כרטיס גיימינג הוא הבחירה הנכונה לשימוש שכזה.

נטקו, עכשיו שראיתי את השימוש אני משוכנע לגמרי שאסוס G14 או G15 עם 3050TI, הגרסה החלשה ביותר, יהוו מחשב אידיאלי בשבילך. זמן הסוללה שלהם גם פנטסטי, מעל 10 שעות בעבודה רגילה. (שלא לדבר על המשקל- 1.9 קילו ל G15 ו 1.6 ל G14)

הבעיה היחידה בגרסה הפשוטה ביותר היא שזה גם מגיע עם SSD של 512GB. הייתי בודק את פערי המחיר בין זה לגרסה עם ה 3060/1TB, לא אמור להיות היסטרי.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, falou כתב:

אז תלמד לתחזק את המחשב... המחשב מתעייף בגלל בעיות תוכנה, לא בגלל עייפות החומרה.

גם חומרה צריך לתחזק. לנקות אבל ולהחליף משחה טרמית למשל.

וגם חומרה "מתעייפת" - סוללה מאבדת קיבולת, צירים נשחקים, פלסטיקים נשברים, הארד דיסק/ssd מקבל באד בלוקים, מסך מקבל פיקסלים שרופים.

למשל אצלי בדל ווסטרו מודל 2017 החלפתי סוללה, top cover, bottom cover בעלות כוללת של 400 ש"ח עם חלקים מעליאקספרס ועבודה עצמאית.

אם הייתי צריך לשלם למישהו על זה, היה עדיף כבר להחליף את המחשב, אפילו שהביצועים שלו עדיין בסדר גמור.

אגב תגידו על האיכות מה שאתם רוצים, אבל עצם העובדה שיש חלקים בשבילו אצל עלי, כבר מעלה בעיניי כמה נקודות.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, vadim6385 כתב:

גם חומרה "מתעייפת" - סוללה מאבדת קיבולת, צירים נשחקים, פלסטיקים נשברים, הארד דיסק/ssd מקבל באד בלוקים, מסך מקבל פיקסלים שרופים.

אבל זה לא מאט את המחשב (תמיד צריך לזכור שלדיון יש התחלה והקשר...).

ושכחת את הדבר הכי חשוב - אבק שנכנס למחשב מפתח האיוורור.

לפני 11 שעות, vadim6385 כתב:

אגב תגידו על האיכות מה שאתם רוצים, אבל עצם העובדה שיש חלקים בשבילו אצל עלי, כבר מעלה בעיניי כמה נקודות.

לגמרי. Right to repair זו סוגייה חמה עכשיו בארה"ב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 10.11.2021 בשעה 07:19, falou כתב:

אבל זה לא מאט את המחשב (תמיד צריך לזכור שלדיון יש התחלה והקשר...).

ושכחת את הדבר הכי חשוב - אבק שנכנס למחשב מפתח האיוורור.

אבק שנכנס ודיסק שמקבל באד בלוקים ועוד איך מאטים את המחשב.

עם באד בלוקים בדיסק אין לך כל כך מה לעשות, אבל ניקוי אבק והחלפת משחה טרמית זה אכן משהו שצריך לעשות בתור טיפול שגרתי (תלוי בשימוש של המחשב).

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...