Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה לגבי ביטוח לאומי

doesnotmatter
שימו לב! השרשור הזה בן 937 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אם ידוע לי על אדם (שאני מכיר) שקיבל מענק נכות מביטוח לאומי, שלא בצדק, האם חלה עליי חובה מוסרית לדווח עליו? 

האם ניתן לדווח באנונימיות מוחלטת על אדם שסיפק מידע כוזב לגבי בריאותו?

הסתכלתי כאן. לא בטוח איך עושים את זה באופן אנונימי:

http://www.btl.gov.il/snifim/mokdimrashi/Pages/mokedhonaha.aspx

http://www.btl.gov.il/About/mniatHonaa/Pages/PhoneHonaa.aspx

Mazda 3 2.0L, 2016 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא הייתי מדווח.

אתה גר במדינה שחולבת כל שקל שאפשר מהאזרח הפשוט בלי שום טיפת מוסר, ואני לא חושב שחלה עליך חובה מוסרית לדווח עליו.

לא צריכה להיות לך טיפת מוסר כלפי מדינה ששולחת בלשים/חוקרים לאנשים שהם באמת נכים כדי לצלם אותם ולהפיל אותם בפח ולקחת את הקצבה שלהם.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, FuriousLift כתב:

מדינה ששולחת בלשים/חוקרים לאנשים שהם באמת נכים כדי לצלם אותם ולהפיל אותם בפח ולקחת את הקצבה שלהם.

זה אולי נכון לחברות ביטוח.

עברתי לא מזמן תהליך עם אבא שלי, מול ביטוח לאומי, והופתעתי מה"קלות" שבה הכירו במגבלות שלו וקבעו לו אחוזי נכות.

עריכה אחרונה על ידי פינדר

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 11.10.2021 בשעה 11:39, FuriousLift כתב:

אני לא הייתי מדווח.

אתה גר במדינה שחולבת כל שקל שאפשר מהאזרח הפשוט בלי שום טיפת מוסר, ואני לא חושב שחלה עליך חובה מוסרית לדווח עליו.

לא צריכה להיות לך טיפת מוסר כלפי מדינה ששולחת בלשים/חוקרים לאנשים שהם באמת נכים כדי לצלם אותם ולהפיל אותם בפח ולקחת את הקצבה שלהם.

למה לא? כמעט בוודאות שאין לו שום פגיעה שמגבילה אותו או פוגעת לו באיכות חיים (לראיה, רוכב על אופניים). לעומת אנשים שכן, ולא מקבלים כלום מביטוח לאומי, ואם כן - אז עוברים שבעה מדורי גיהינום (ממה שלי יצא להכיר). 

אני פשוט מרגיש צורך לדווח על המענק הלא צודק הזה, כמו בטח להרבה אנשים אחרים שמרמים את הביטוח ומקבלים קצבאות ומענקים על חשבון משלם המיסים. זה פשוט לקבל מתנה על חשבונינו. הבעיה היא שאני לא יודע איך לעשות את זה באופן אנונימי.

Mazda 3 2.0L, 2016 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, doesnotmatter כתב:

למה לא? כמעט בוודאות שאין לו שום פגיעה שמגבילה אותו או פוגעת לו באיכות חיים (לראיה, עושה אימוני כושר עם משקולות). לעומת אנשים שכן, ולא מקבלים כלום מביטוח לאומי, ואם כן - אז עוברים שבעה מדורי גיהינום (ממה שלי יצא להכיר). 

הם לא מקבלים כי נמצאו לא זכאים ולא כי הוא מקבל.

אין מכסות על קצבאות וכל מי שיימצא זכאי יקבל.

שתשלול ממנו קצבה לא יקדם אף זכאי/דורש אחר לשום מקום.

לפני 18 דקות, doesnotmatter כתב:

אני פשוט מרגיש צורך לדווח על המענק הלא צודק הזה, כמו בטח להרבה אנשים אחרים שמרמים את הביטוח ומקבלים קצבאות ומענקים על חשבון משלם המיסים. זה פשוט לקבל מתנה על חשבונינו. הבעיה היא שאני לא יודע איך לעשות את זה באופן אנונימי.

אתה לא יודע על מה הוא מקבל מענק ומה הוא יכול לעשות במסגרת המגבלה שלו.

יש חסיון רפואי ופרטיות,לא הכל אתה יודע ואף אחד לא מחויב לך בדיווח.

תוציא את האף שלך מהחיים של אנשים אחרים.

• רעיון טוב! 4

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, doesnotmatter כתב:

כמעט בוודאות שאין לו שום פגיעה שמגבילה אותו או פוגעת לו באיכות חיים (לראיה, עושה אימוני כושר עם משקולות). 

מזכיר לי את כל אלו שרואים אותי יוצא/נכנס מרכב עם תג נכה. אני על פניו בריא, הולך, זקוף, ואף שוחה יום יום.

לפחות פעם בשבוע יש איזה יצור כמוך שמסיק מסקנות עפ"י ראיית הרנטגן העל-חושית שלו ושואל: "למה אתה חונה בחניית נכים? אתה נכה?!?!?!".

פעם הייתי מתעצבן. היום אני פשוט עונה: "מוכן להתחלף איתך בחנייה אם אתה מתחלף איתי בתיק הרפואי."

פואנטה אם לא הבנת: אין לך מושג ממה סובל אדם זה או אחר, עצם העובדה שהוא מרים משקולות לא מעיד על דבר וחצי דבר. תתעסק בעניינים שלך. 

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 11.10.2021 בשעה 14:47, אורח לרגע כתב:

מזכיר לי את כל אלו שרואים אותי יוצא/נכנס מרכב עם תג נכה. אני על פניו בריא, הולך, זקוף, ואף שוחה יום יום.

לפחות פעם בשבוע יש איזה יצור כמוך שמסיק מסקנות עפ"י ראיית הרנטגן העל-חושית שלו ושואל: "למה אתה חונה בחניית נכים? אתה נכה?!?!?!".

פעם הייתי מתעצבן. היום אני פשוט עונה: "מוכן להתחלף איתך בחנייה אם אתה מתחלף איתי בתיק הרפואי."

פואנטה אם לא הבנת: אין לך מושג ממה סובל אדם זה או אחר, עצם העובדה שהוא מרים משקולות לא מעיד על דבר וחצי דבר. תתעסק בעניינים שלך. 

סליחה, לא התכוונתי להמעיט באלו שמקבלים קצבה באופן חוקי. אני מתייחס למקרה הספציפי, שאותו אני מכיר באופן אישי, שטען שהקצין את כאבו וחומרת פגיעתו מתוך מטרה לקבל את המענק. אחד כמוהו פוגע באלו שבאמת צריכים לקבל את הקצבאות, כמוך למשל. וזה לא בסדר. 

Mazda 3 2.0L, 2016 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, פינדר כתב:

זה אולי נכון לחברות ביטוח.

עברתי לא מזמן תהליך עם אבא שלי, מול ביטוח לאומי, והופתעתי מה"קלות" שבה הכירו במגבלות שלו וקבעו לו אחוזי נכות.

זה לא בא אחד על חשבון השני.

ולפעמים קודם מכירים וקובעים אחוזי נכון וכו', ואחרי כמה חודשים שולחים למעקב אחריו.

אפילו אם בתיק זו אישה זקנה בת 87 😐

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, doesnotmatter כתב:

אחד כמוהו פוגע באלו שבאמת צריכים לקבל את הקצבאות, כמוך למשל. וזה לא בסדר. 

איך הוא פוגע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לומר שזה פוגע, הביטוח הלאומי מקבל תקציבים ממה שמפרישים אליו.

יש איזה מונח כזה של משבר הביטוח הלאומי. מתישהו כנראה שיכסו על הבור התקציבי של הביטוח הלאומי מכספי משלמי המיסים.

פחות מתחזים = פחות גרעון = דחייה של יותר שנים עד שחייב לכסות על הבור התקציבי.

• אהבתי 2

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל כרגע אין פגיעה.

זה לא שלא ייתנו לי קצבה אם אני עומד בתבחינים כי נגמר הכסף לקצבאות.

לפעמים אנשים מדברים ככה כי לא נעים להם להודות בנכות שלהם.

אין תמיד קשר בין מה שאומרים למה שקורה בפועל.

עריכה אחרונה על ידי Potato

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מכיר את הסיפור על ההוא שקפץ מקומה 100?

ליד קומה 90 ראה חבר שלו, החבר שואל את הקופץ "מה המצב?" הקופץ עונה "בינתיים הכל טוב".

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, m3x7r3m3 כתב:

אתה מכיר את הסיפור על ההוא שקפץ מקומה 100?

ליד קומה 90 ראה חבר שלו, החבר שואל את הקופץ "מה המצב?" הקופץ עונה "בינתיים הכל טוב".

אנחנו כבר 70 שנה ליד קומה 73 וימשיך ככה בשנים הקרובות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, doesnotmatter כתב:

אם ידוע לי על אדם (שאני מכיר) שקיבל מענק נכות מביטוח לאומי, שלא בצדק, האם חלה עליי חובה מוסרית לדווח עליו? 

האם ניתן לדווח באנונימיות מוחלטת על אדם שסיפק מידע כוזב לגבי בריאותו?

הסתכלתי כאן. לא בטוח איך עושים את זה באופן אנונימי:

http://www.btl.gov.il/snifim/mokdimrashi/Pages/mokedhonaha.aspx

http://www.btl.gov.il/About/mniatHonaa/Pages/PhoneHonaa.aspx

מה הבעיה לשלוח פקס?

02-6709897

משלם כמה שקלים בחנות דפוס רנדומלי - יותר אנונימי מזה, אני לא יודע מה עוד אפשר לעשות. 

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 11.10.2021 בשעה 14:58, doesnotmatter כתב:

סליחה, לא התכוונתי להמעיט באלו שמקבלים קצבה באופן חוקי. אני מתייחס למקרה הספציפי, שאותו אני מכיר באופן אישי, שטען שהקצין את כאבו וחומרת פגיעתו מתוך מטרה לקבל את המענק. אחד כמוהו פוגע באלו שבאמת צריכים לקבל את הקצבאות, כמוך למשל. וזה לא בסדר. 

אם אין לך את המידע כדי לגבות את העניין, לא הייתי פונה לבט"ל (אנונימי או לא). 

משום שיכול להיות מצב שהוא מסתיר את הנכות שלו והדרך שלו להתמודד היא באמצעות השיח שתיארת.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...