Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

VOLVO V40 T5 - סיכום תחזוקה שנתיים ראשונות

אייל
שימו לב! השרשור הזה בן 633 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כייף לקרוא, ולדעת שיש אנשים שמקפידים על כל פרט גם ברמת הניקיון הפנימי (עם ילדים והכל) וגם ברמת הטיפול והחומרים והחלקים.

מאחל לך שתמשיך להינות מהרכב כמה שיותר.

• אהבתי 1

💡אמרת? אל תבטיח;  הבטחת? אל תכתוב;  כתבת? אל תחתום;  חתמת? אל תתפלא 😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיכום מעולה ומפורט.  תודה אייל.   
כיף לחוות את כל הדברים האלה ביחד בקהילה שלנו. יש לזה ערך מוסף משמעותי. 

ככל שהזמן עובר, מתגלה עד כמה הרכב הזה מיוחד ברמת התמורה, העיצוב, הביצועים והנוחות.

התפוצה המצומצת שלו רק מעצימה את זה. 

• אהבתי 1

ביואיק  SUV

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא פעם ראשונה שאני שומע על שירות כזה מצד מאיר. כל הכבוד להם.

סיקור מעולה. כשעבדתי בחברת השכרה, יצא לי לנהוג על וי40, כנראה שנת 2017-18, אבל בוודאות לא R design.

אבל אם אני זוכר נכון, דווקא הדגמים שנהגתי עליהם, (השכרה, רמת גימור נחותה כנראה) הגיעו עם גג פנורמי/גג זכוכית, לא זוכר בדיוק, אבל בוודאות לא גג רגיל.

איך זה שזה לא מגיע בr design? זה הדגם הכי מפואר לא?

אשמח גם לשמוע מה ההבדלים בין רמות הגימור הנמוכות יותר, לעומת שלך. 

בכל אופן רכב מדהים. תהנה ממנו :)

Ford Fiesta 2014 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, iEminem כתב:

לא פעם ראשונה שאני שומע על שירות כזה מצד מאיר. כל הכבוד להם.

סיקור מעולה. כשעבדתי בחברת השכרה, יצא לי לנהוג על וי40, כנראה שנת 2017-18, אבל בוודאות לא R design.

אבל אם אני זוכר נכון, דווקא הדגמים שנהגתי עליהם, (השכרה, רמת גימור נחותה כנראה) הגיעו עם גג פנורמי/גג זכוכית, לא זוכר בדיוק, אבל בוודאות לא גג רגיל.

איך זה שזה לא מגיע בr design? זה הדגם הכי מפואר לא?

אשמח גם לשמוע מה ההבדלים בין רמות הגימור הנמוכות יותר, לעומת שלך. 

בכל אופן רכב מדהים. תהנה ממנו :)

גג זכוכית מגיע ב R Design PLUS שזה דגם טיפל'ה יותר "מפואר" :  גג + זיהוי תמרורים .

בשנים האחרונות של הדגם לדעתי הגג הגיע כברירת מחדל גם בדגמים הפחות מאובזרים .

אני לא כ"כ טוב בלהסביר מה ההבדלים, פשוט לא עבר לי בעין איך שרמות הגימור הנמוכות נראות חיצונית ( ג'נט קטן, פגושים לא אגרסיביים, אגזוזים רגילים) , גם הרכב פחות מוקשח , בפנים ריפודי בד ופחות פינוקים.

אגב ההבדל במחירון הוא רציני בין רמות הגימור לפי מה שמספרים. 

לגבי השירות של מאיר, באמת מצויין ,זו הסיבה שאני ממשיך לטפל במורשה. אני עושה טיפול אחד בשנה בנסועה הנוכחית כך שלשלם כמה מאות יותר בשנה לא ישנה הרבה. 

הרבה בזכות חבר הפורום היקר  -אסף אבל חייב לומר שאת השרות המעולה בנושא הבאלאנסר קיבלתי לפני שהכרתי אותו כאשר נכנסתי למוסך ללא תיאום מראש ודאגו לטפל בי מיד. 

עריכה אחרונה על ידי אייל

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, אייל כתב:

כזכור, ביוני 2019 נפל דבר.

נרכשה VOLVO V40 T5 RDESIGN שנת 2016 אחרי כ14 שנה של GTI וכ17 שנה של רכבי VW.

הזמן רץ, היתה קורונה, נולד עוד ילד, התחלתי לעבוד בתפקיד שגזל את רוב זמני ומפה לשם נפל לי האסימון שעברו מעל שנתיים ולא פרסמתי את יומן האחזקה המסורתי.

אז למרות הכל, האקסל המשיך להיות מתוחזק .

הרכב עבר כ 20K בשנתיים, שנת קורונה ,עבודה מהבית ומקום עבודה קרוב יותר תרמו לכך , מן הסתם משפיע על פחות בלאי, פחות טיפולים וכו' 

אז מה היה לנו ?

נעבור על תחזוקה. טסט וביטוחים ודברים קטנים נמצאים בטבלה לעיונכם.  רק אציין שמחירי הביטוחים מגוחכים יחסית למה שהתרגלתי בעבר ויורדים משנה לשנה, אין דרישות מיגון בכלל. 

שנה ראשונה 

• טיפול שנתי ראשון - בחודש יוני 2019,  עלותו כ1385 ש"ח במוסך מורשה .  ק"מ הרכב עמד על 7,385 ק"מ מגוחכים.
  • מצבר - הוחלף למצבר AGM 70AH של וורטה. למען האמת לא היו בעיות התנעה אבל היתה הודעת שגיאה כשמכבים את הרכב - "LOW BATTERY" והרכב עדיין הניע בנגיעה, החלטתי שאחרי 3.5 שנים הגיע הזמן וההודעה עצבנה. העלות לא זולה אבל במוסך מורשה כנראה היה צורך להיפרד מ500 ש"ח נוספים.   עלות 1000 ש"ח. מומלץ לבצע איפוס ל BMS של המצבר בזמן ההחלפה (ע"י היצרן) 
  • באלאנסר - קטע מעניין. שמתי לב שבסרק בחניונים סגורים אני שומע סביב 2000 סל"ד יללה חרישית מוזרה. לאחר בירורים בפורומים בחו"ל הסתבר שבחלק מהבאלנסרים במנועים הללו יש בעיית טולרנסים ויצא חלק מעודכן. 
    פניתי ליבואן "מאיר" בחשש רב (אחרי צ'מפיון) והתקבלתי בזרועות פתוחות, לא נתקלו בכך ב V40 מאחר ונמכרו כ20 כלים כארץ בארץ מכל השנתונים ,אבל לא התכחשו, הנושא טופל בכובד ראש , בוצעו מדידות והקלטות שנשלחו ליצרן וכעבור מספר ימים התקבלה תשובה. 
    הרכב היה מחוץ לאחריות אבל מאחר והוא טופל תמיד במוסכי היבואן וכמובן עם ק"מ מגוחך, הוצעה לי השתתפות כמעט מלאה של היבואן בעלות החלק , שילמתי בעיקר על עבודה וחומרים כ2000 ש"ח והסיפור הסתיים.  (+שנתיים אחריות) 
    צוות שלם של מאיר עבד על הרכב תוך חישוב זוויות וטולרנסים , מומנטים וכו' של הרכבת החלק החדש להבטחת התאמה מלאה. 
    בשורה התחתונה : לא משהו שאפשר לצפות לו ברכב שעבר פחות מ 10K ק"מ , אבל מצד שני העדפתי לטפל למרות שזה זניח. 

שנה שניה

•  טיפול שנתי שבוצע קצת מתחת ל20 אלף ק"מ . הטיפול כלל גם החלפת רפידות קדמיות .  מאחר וקשה לי פסיכולוגית עם השמנים ש"מאיר" משתמשים בהם (פז ועוד כל מיני חברות לא מדהימות) הזמנתי קסטרול אדג' 0W20 בתקן וולוו  באישור המוסך . עלות הטיפול 2058, עלות השמן 49 ש"ח לליטר, נדרשים 6 ליטר. 
  • צמיגים - הצמיגים היו במצב מצויין אבל תאריך ייצור סוף 2015, לרגל יום הולדת 5 שלהם החלטתי להחליף למרות שלא ממש הורגש בלאי.  
    הצמיגים שהיו מורכבים הם מישלין פרימסי 3 , הצמיגים שבחרתי הם גודייר אסימטריק 5  בכיוון היותר ספורטיבי ושיפור אחיזה + יציאה מהמקום כי הרכב פרפר תמידית בלחיצה בריאה על הדוושה.
    ללא ספק עושים את העבודה, האחיזה השתפרה אבל הנוחות נפגעה. מי שיותר מכוון לנוחות שייקח לתשומת ליבו.
    עלות אחרי כל מיני הנחות כאלה ואחרות - 1900 ש"ח לרביעייה.

image.thumb.png.78ec6d1d45651d6a1a0fec29bbcc5fe3.png

טיפוח

אני מודה, הזדקנתי ושני הזאטוטים מעייפים אותי.

עם זאת, זה לא תירוץ לא לשמור על הרכב.

ברכב הזה לא אוכלים וגם לא שותים למעט מקרי קיצון (מים מבקבוק שלא מאפשר שפיכה)

כסאות הבטיחות מונחים ע"ג מגבות שחורות שנרכשו על מנת לא להשאיר סימנים על מושבי העור.

הרכב חונה בחניה מקורה רוב הזמן ואם אין ברירה, אז מבוצע ניתוח סיכונים וחונה רחוק מרשעים.

בנוסף אני לא מוותר על טיפוח מפעם לפעם.   

אמנם אני לא רוחץ את הרכב בעצמי ,לפעמים שטיפה ידנית ולפעמים מכונת ג'ילדות טובה (שלא נדע) + ניגוב עם מיקרופייבר.

בערך פעם בשבועיים ניקוי לג'נטים באמצעות החומר של סונאקס המעולה שממיס את הלכלוך

פעם בחודשיים שלושה- טיפול מקיף לעור ברכב ויש הרבה ממנו + אינטריור. 

ציפוי סונאקס בהתזה פעם בחצי שנה (עושה לבד, התוצאה סבירה) 

תיקון נגיעות קטנות בצבע באמצעות TOUCH UP PAINT מקורי של וולוו לפי צורך. 

כמו כן : החלפתי את התאורה הקדמית ללדים באורות חניה בשילוב עם נורת H7 LED של פיליפס בצבע לבן.  אחד הדברים שהכי הפריעו לי ברכב (אחרי שבאתי מקסנון) . 

מאחל לעצמי שימשיך להישאר במצב MINT.  

image.thumb.png.002490dcc70ce5f5896f00a275be1298.png

מה הלאה? 

ממשיכים קדימה לשנה השלישית. 

בחודש הקרוב צפוי טיפול שנתי שכולל הפעם גם טיפול לגיר.  עלות צפויה כ2500 ש"ח. 

אני מאוד נהנה מהרכב, הוא רכב יוצא מהכלל, חזק, מפנק ונוח (+מערכת שמע מעולה)  ואני נהנה מכל נסיעה גם כאלה שהן ארוכות מאוד,גם טיולים ספורטיבים וגם כל יום בדרך לעבודה. 

זה לא GTI מבחינת התנהגות כביש ופידבק אבל זה GT מעולה ולא צריך יותר מזה בשלב זה. 

תא המטען קטן יחסית לקטגוריה מה שגרם לבעיה בהטענת עגלת תינוק גדולה מהממוצע, עם זאת התינוק נולד בסגר הראשון ובקושי יצא מהבית כך שהבעיה הוחלקה .

היו לי חששות בעקבות צניחת המחירון אחרי שנה בבעלותי והיו מחשבות על מכירה מחשש לפגיעה משמעותית בערך , 

עם זאת בשנה החולפת ,רבים גילו שמדובר ב VFM מהטובים שיש (יחד עם S60) מה שהשפיע חזק על הביקוש ובלם את ירידת הערך . 

הקהילה שיצרנו בשילוב עם קהילות נוספות שהיו קיימות לפני כן שיפרו משמעותית את חוויית הבעלות.  

בניגוד לוואקום שהיה כשאני חיפשתי ותחושה שלקחתי סוג של הימור בזמן הרכישה , המצב שונה . כל מי שיש לו שאלה מוזמן לפנות כאן בפורום בקהילת וולוו , בפרטי וכו'. 
image.thumb.png.965a4efa2d5d7f3fbe786e27b5dfc355.png
image.thumb.png.84f0469c5b8cabd39f0278c63b8fac34.png

תאורת LED קדמית אחרי שכיוונתי אותה בהתאם להמלצות פיליפס:

image.png.710a685ff22d5195d65fef9f7d91ae21.png

מו כן : החלפתי את התאורה הקדמית ללדים באורות חניה בשילוב עם נורת H7 LED של פיליפס בצבע לבן.  אחד הדברים שהכי הפריעו לי ברכב (אחרי שבאתי מקסנון) . 

חבר אשמח אם תפרט לגבי הפנסים. לאישתי יש v40 2015 והחלק העליון של הפנס עכור ומכוער. לא עזר שום טיפול. אני מבין שהחלפת רק נורות, האם שקלת להחליף את הפנס כולו? אני מחפש פנסים ברשת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפנס שלי במצב חדש, התאורה הצהובה גרמה לי להחליף נורות.

אין אפשר לבצע השתלה לא של FULL LED דור חדש שנכנס בסוף 2017 - THOR ולא קסנון מקורי בעקבות מגבלת חיווט , מחשוב וכו' לכן הפתרון היחיד הוא נורות שונות . לא מושלם אבל מספק. 

תצטרף לקבוצת הפייסבוק VOLVO ISRAEL ,פורסמו שם כמה V40 לפירוק , אולי יש פנסים.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיף לקרוא ! שמח שאתה נהנה מהאוטו, לי היתה T4 R-DESIGN PLUS 2016, כתבתי סיכום עליה בזמנו :

למי שלא מחפש אופי ספורטיבי ולא מתגרזן עם האוטו, זה אחלה אוטו לטעמי, בטח עם ה-T5.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

'תודה וכמובן תודה על האביזר שתרמת לי😉 אפשר להתגרזן בכיף, הR מאפשר זאת(ביחס לרגיל קצת מונמך, קצת מוקשח+סטראט, צמיגים חתך נמוך והחלפה שלהם לכאלה שאוחזים וכו)אבל צריך להכיר במגבלות. 

לאלו ששאלו אותי על צריכת דלק

א. לא מעניין. אם הייתי מתעניין לא הייתי קונה T5. 

ב. לינארית לגמרי לאופי הנהיגה, ביום יום שכולל כ25 קמ בינעירוניים ועוד כמה קמ בתוך העיר אני מקבל צריכות של 1:8.5 בממוצע. 

בנסיעות בינעירוניות לא רגועות אפשר גם לבקר במחוזות של 1:13, אפשר גם להפעיל eco ולבקר במחוזות עוד יותר חסכוניים אבל מי שם eco ברכב כזה? 

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה של סיקור אבל לדעתי רכב גרוע ואתה אכן כבר צריך למכור אותו באיזה 40 אחוז מהמחירון, אהיה מוכן לקנות אותו ממך במספר 054******* :P 

בנוגע לדלק אני נוסע לרוב בבין עירוני כזה 80\30 אחוז לטובת הבין עירוני ומקבל צריכה של 1-11

ככל שאני נוסע יותר בבין עירוני וכבר קרה לי אז הגעתי גם למכלים של 1-12.5 ללא מצב אקו כמובן

בטח מצב אקו יחסוך עוד קצת אבל כייף של אוטו, כמה ליטרים לפה או לשם זה לא קריטי

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אייל כרגיל כיף לקרוא את הסיכומים שלך :)

יפה לקרוא שאתה שומר על דברים במצב מעולה (כרגיל ) ומחכה לשמוע מתי אתה חוזר למשפחה האמיתית.

אני זוכר מתי שקנית את הרכב ווואו הזמן אכן טס ומזכיר לי שגם אני צריך לחשוב על החלפה בקרוב.

אז תחייך ושבוע נהדר שיהיה לך

קובי

• אהבתי 1

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למתעניינים לגבי תיקוני הצבע שעשיתי. (בפרטי)

מדובר בערכה שרכשתי באיביי אך גם מסתבר שניתן לרכוש אצל היבואן "מאיר".

קניתי אותה כדי לתקן איזשהו שפשוף קטן שהגיע עם הרכב. (תמונה להמחשה מטה, קוד הצבע שלי נקרא REBEL BLUE)

image.thumb.png.213be54d3464ac6ec5c2ffed5d28ded8.png

השימוש הוא פשוט, מנקים טוב את איזור השפשוף עם אלכוהול (ופוליש אם צריך כדי להוריד שרידים)

לאחר מכן מורחים בעדינות בתוך השריטה את הצבע (רצוי יד יציבה) . למחרת מורחים לכה .  חשוב שהרכב ינוח בין לבין,רצוי באיזור סטרילי שלא יידבק חול או משהו. אצלי זה חניון תת קרקעי אז לא נדרשו צעדים מיוחדים, רק לצבוע בשישי לכה בשבת וראשון חזרה לכביש. 

לפני: (אחרי ניקוי באמצעות אלכוהול) 

image.thumb.png.0f996eac8a235d4f474ab5592adf2224.png

אחרי:

image.thumb.png.598924a600a681c07533a73637dad5b0.png

• אהבתי 4

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 633 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...