Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת דוד שמש וקולטים

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 1075 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שאני שיפצתי את הבית העדפתי לשלם עוד 500 שח על ההתקנה.

ושהם ישברו את הגב.

בדיעבד צדקתי, שני מתקינים חסונים בקושי הרימו את הדוד 150 קג + קולטים לגג  (ויש מעלית!)

שים לב, שיש סיכוי סביר שהדוד/קולטים לא יכנסו לך במעלית… במיוחד בבניין ישן

רוצה ללמוד לעשות לבד?

שב להם על הראש.

הן לא יאהבו את זה, אבל לא תהיה להם ברירה.

למרות שזה לא לפי התקן, במידה ואין בדירה הנ"ל ילדים קטנים, לא הייתי מתקין ברז ערבול ביציאה, 

השילוב שלו + צנרת חיצונית ללא בידוד יכולה לגרום לפגם בהנאה מהמים אצל חלק מהאנשים, במיוחד המבוגרים.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הדוד בטוח נכנס למעלית, קוטר הדוד כ 50 ס"מ, רוחב פתח המעלית 80 ס"מ.

את הקולטים לא מדדתי אבל לא בעיה למדוד. 

"משגיחום" אני לא מתכוון להתקין, גם עכשיו הוא לא מותקן (לא היה כזה תקן לפני 30 שנה כשהתקינו את הדוד). 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי האתר של כרומגן 

דוד 150 ליטר שוקל 54 קג.

קולט שוקל 34 קג.

תחשוב שב500 שח (זה היה ההבדל בין עם התקנה לבין בלי התקנה אצלי, אולי כי המתקין קונה את זה בזול יותר ממני) אתה מקבל

הובלה,

סבלות לגג,

איבזרי חיבור (צנרת, פורק לחץ, מחברים) 

התקנה

אחריות 

ובמקרה שלך גם שיעור צפיה איך מתקינים דוד.

אני הכי בעד לעשות דברים לבד,

אבל שקול את זה.

אצלי לא היה דוד ישן להוריד, אולי זה גם מוריד במחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני אוהב לעשות לבד בגלל זה הסתכלתי איך הרופא שיניים עושה עקירות כדי שבפעם הבאה אני אדע לעשות לבד...
ברצינות, בשביל עבודה של פעם בעשרים שנה ששוקלת לא מעט, תן לבעלי המקצוע להתפרנס ולעשות את זה כמו שצריך.
לא הכל צריך לדעת לעשות לבד.

Sent from my iPhone using Tapatalk

• אהבתי 1
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכולנו יש שיקולי "קנה או DIY" שונים ומשונים. בעבר לא הייתה לי האפשרות הכספית להוציא פרוייקטים החוצה, מה שאומר שכל דבר הייתי צריך לפתור בעצמי.

כשהמצב השתנה, מצאתי את עצמי מוציא החוצה הרבה מאד דברים שאני פשוט לא אוהב להתעסק איתם- כי זה חוסך לי את הביאוס, את הכאבים בגוף, את העצבים, את ההתעסקות עם משהו שלא מעניין אותי. 

הבחור רוצה ללמוד ולהבין לבד. שאפו. לא צריך לקפוץ ולומר לו שזה "לא שווה". זו החלטה שלו, ורצון שלו ללמוד ולהבין. 

הרצון הזה ללמוד, להבין, להתפתח, לצמוח- זה דבר שלמדתי לכבד ולהעריך במרוצת השנים. וממש אין בהכרח קשר בין "ללמוד לעשות לבד" לבין "לקרוא לטכנאי". 

יש מספיק דברים שאני יודע לעשות לבד, ומעדיף שמישהו אחר יתעסק איתם- כולל דברים שאני בטוח שאני אעשה עבודה יותר טובה בהם מהטכנאי שיגיע😉.

• רעיון טוב! 1

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל פעם שכותבים למשהו שזה לא רעיון טוב אז כל צדיקי הדור קופצים שצריך לעודד אנשים ולא להוציא להם את הרוח מהמפרשים.
אז אם כבודו רוצה להעלות לגג דוד של מעל 50 קילו ושני קולטים שלא נכנסים במעלית מי אני שיקלקל לו את חדוות הלימוד העצמי

Sent from my iPhone using Tapatalk

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא סבבה, אין שום בעיה עם הדועת שנגד.

רק אני לא מבין למה שני אינסטלטורים יכולים להרים את הדוד ושני גברים שהם לא אינסטלטורים, לא יכלים להרים אותו...מה הבדל? 

ולגבי זה שהקולטים לא נכנסים למעלית, זה משהו שקל מאוד לבדוק.

זה קצת לא לעניין לקבוע שהם לא נכנסים בלי לראות את הקולטים ואת המעלית. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי שני האינסטלטורים עושים את זה שנים.

אם אני אקח מוביל דירות שיפרק לי גיר מאחת המכונות (שאני עושה בקלות יחסית) הוא יתפרק ואם אני אעביר דירה במקומו יקראו לזק"א. עניין של מיומנות ושרירים שהתחזקו עם הזמם כדי לשאת בעומס שהם נושאים כל יום.

שוב, לא משהו שלא ניתן לעשות עם עוזר חסון שיש לך תקשורת טובה איתו אבל לא משהו שהייתי עושה לבד (במיוחד שאצלי זה להעלות אותם עם חבל 4 קומות כי הפתח לגג הוא פתח אדם).

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שני דברים , ראשית אתה מאבד אחריות על הדוד והקולטים אם המתקין אינו מורשה .

שנית מעריך מאוד את הרצון ללמוד , אבל להרים דוד שמש וקולטים על הגב ..., תודה אבל לא תודה , יש דברים שאני מעדיף לשלם ולשמור על הבריאות שלי.

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Night Driver כתב:

כי שני האינסטלטורים עושים את זה שנים.

יש בזה משהו. בעצם, הרבה, ולא רק משהו... :lol:

מי שמיומן לעשות משהו, עושה אותו יחסית בקלילות. מי שלא... 

ציינתי שיצא לי להחליף דוד בעצמי, בעזרת דוד של אשתי. זה היה סיוט להעלות אותו (במדרגות. קומה רביעית. ואז עוד העלאה לחלק הגבוה יותר של הגג). 

אני לא בחור קטן ולא חלש. אבל זה היה הרבה יותר קשה משציפיתי- ואני רגיל לעבודה פיזית.

נריץ קדימה כמה שנים- יצא לי להחליף דוד (וקולטים) בדירה אחרת. בוצע ע"י אנשי מקצוע.

הדוד הורם לגג עם חבל, ע"י בחור אחד (!!!!)- שידע בדיוק איך לגשת לנושא ההרמה, איך למקם את עצמו כדי שיוכל להפעיל את הכח, בקיצור- מקצוען שידע מה הוא עושה. 

זה ההבדל.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשיתי את זה פעם לבד עם חמי. קנינו דוד וקולטים בנמרוד, העלינו עם חבלים וגלגלת לגג של קומה רביעית והתקנו לבד.

החלק הכי קשה זה להוריד את הישן בלי לדפוק חלון לאחד השכנים ולהרים את החדש. הכנו מעין ר' מברזל עם גלגלת אבל גם עם זה העבודה היתה קשה, בדיעבד מעדיף להביא בעל מקצוע כי מספיק שהיינו גורמים נזק לאחד השכנים וכבר היה מאוד לא נעים.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם כשהייתי בחור צעיר, חשבתי (ולרוב גם פעלתי) כמו פות"ש.
כיום "ממרום גילי", למרות שאיני איש עשיר, אני מעדיף במיקרה כזה ועוד בקומה 8, לתת העבודה לבעל מקצוע ורק לעקוב אחרי העבודה והאיכות שלה.
הוא מבוטח, פות"ש לא.
הוא בעל ידע, ניסיון וכלים.
פות"ש השרשור לא.
וכו' וכו'.

ואגב - אני ממליץ רק על כרומגן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממליץ לך בחום - לא  לבצע את העבודה!  למתקינים יש ביטוח - לך אין, ליפול מקומה 8 ואז להבין את הטעות יהיה מאוחר מדי. אחריות לעבודה של מוצר שבקושי מתקלקל, פעם ב 25 שנה תשלם 3000 שח ותהנה ממים חמים בלי שאתה ביצעת את העבודה. יש למידה חכמה ויש למידה מסוכנת.

תראה את התוכנית של NATIONAL GEOGRAPHIC  של הגינגי שאוהב לתקן עם המקצוענים: Snapping Suspension Bridge | National Geographic - YouTube

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 8.5.2021 בשעה 21:13, Buki כתב:

"משגיחום" אני לא מתכוון להתקין, גם עכשיו הוא לא מותקן (לא היה כזה תקן לפני 30 שנה כשהתקינו את הדוד). 

תתקין. זה אביזר בטיחות והתקן של לפני 30 שנה לא רלוונטי. ברגע שאתה מחליף דוד שמש אתה מחוייב בתקן העדכני. 

• רעיון טוב! 1

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...