Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גירשו אותי מפורום חוטבי עצים, אשמח לקצת תובנות על מסור שרשרת בנזין

YaronNahum
שימו לב! השרשור הזה בן 1229 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום , 

כאמור אני בחיפושים אחר מסור שרשרת , לעבודות גינון קלות , גיזום של שיחים מבוגרים בעלי ענפים עבים שגוזם גדר חיה לא מצליח לסחוב. 

הבנתי שמסור שרשרת הוא הפתרון. 

קיימים בשוק שלושה סוגים עקריים 

חשמל 

סוללה (נטען ) 

בנזין 

היות שהגדר קצת גדולה וצריך להגיע גם לצד החיצוני וגם לצד הפנימי , להסתובב עם כבל 50 מטר נראה לי לא לעניין ולכן האפשרות הזאת ירדה 

מנסיון עם כלים לגינה 18V נראה שהם בקושי סוחבים , לכן מעדיף לוותר , מה גם שהם לרוב יותר יקרים מכאלו על מנוע בנזין

לכן התמקדתי במסורים עם מנוע בנזין. מההכרה שזהו כלי מסוכן , שבקלות יכול להוריד יד / רגל , אני מעדיף לעבוד עם כלי מותג , גם בתוספת ולא ללכת על מוצרים סיניים / מותגי מדבקה 

וכאן שוב צימצמתי את התלבטות

למקיטה  דגם EA3200S40B להב 16 אינטש

, הוסקורנה 135  להב 14 (ניתן בתוספת תשלום להגדיל ללהב 16 ) 

סטיל 170 גם להב 14 

אשמח לכל תובנה , הערה או הארה .

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי גם מסור בנזין וגם מסור שרשרת חשמלי.

מסור בנזין תקנה רק אם יש לך עבודות ניסור ארוכות ותכופות, או הרחק ממקור חשמל. מסור בנזין יהיה החזק ביותר אבל גם הכבד.

מנוע בנזין דורש הכנת תערובת טרייה, דורש תחזוקה למנוע, וכו'. שלי (איטלקי לא זוכר שם) נטמן במחסן אחרי שימוש אחד. 

לעבודות מזדמנות, אני ממליץ על מסור חשמלי. אני קניתי לפני כשנתיים מסור IKRA (מותג גרמני, מוצר סיני) מצוייד בשרשרת ולהב OREGON. הוא מצוייד באמצעי הגנה (עצירת שרשרת, משבת ביטחון).

אני מרוצה וממליץ. אני רואה אותו כרגע ב"הגרעין" ב-500. קניתי אותו בכ-300. יש מדי פעם מבצעים ויש לי ניחוש שבבלק פריידי יהיה שוב מבצע. 

https://www.hagarin.co.il/מוצר-4004-מסור-שרשרת-חשמלי-IKRA-גרמניה.aspx

לא רואה סיבה לקנות מוצר מקצועי ויקר לשימוש ביתי ומזדמן.

עריכה אחרונה על ידי yuvk
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1
:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שאמרתי , אם מדובר על חשמלי , זה אומר שאני צריך להסתובב עם כבל של כ 50 מטר, כי אני צריך להגיע לצד החיצוני של הגדר בכדי לגזום מבחוץ. לפי הנסיון , אאלץ להשתמש בו פעם בכמה חודשים. 

לכן אשמח על תובנות למסור בנזין.

תודה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי מסור בנזין. בעצם 3 מסורי בנזין. כן. קצת מחלה אצלי...
אני לא ככ מבין למה לגדר חיה אתה רוצה מסור. אולי בפעם הראשונה יהיו ענפים עבים. אח"כ אתה תרצה מגזמת מוטורית כי יהיו בעיקר ענפים דקים יחסית. ואז אני יכול להבין למה אתה רוצה עם מנוע בנזין. זו תחתוך גם ענפים בקוטר 8-10 מ"מ בלי למצמץ.
מניסיון, קנה מגזמת גבהים. הגב שלך יודה לך.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

"יושב לי כאן ומחכה לך, כמו עורב על עץ. ולא חבל לך על תפוח, שנפל והתפוצץ. הרחוב ריק, הלילה קר הגשם כבר שטף את כולי. אני יבש כמו מדבר, הרסת אותי שברת לי את הכלי." (תמוז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תדבר עם אלה - http://www.mtd.co.il/htmls/home.aspx

לפני מספר שנים אחי קנה שם מסור שרשרת חשמלי בדיוק לצרכים שתיארת, עד היום עובד, עד היום יש חלפים והוא מאד מרוצה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, sorvall כתב:

יש לי מסור בנזין. בעצם 3 מסורי בנזין. כן. קצת מחלה אצלי...
אני לא ככ מבין למה לגדר חיה אתה רוצה מסור. אולי בפעם הראשונה יהיו ענפים עבים. אח"כ אתה תרצה מגזמת מוטורית כי יהיו בעיקר ענפים דקים יחסית. ואז אני יכול להבין למה אתה רוצה עם מנוע בנזין. זו תחתוך גם ענפים בקוטר 8-10 מ"מ בלי למצמץ.
מניסיון, קנה מגזמת גבהים. הגב שלך יודה לך.

מדובר על גדר חיה עם שיחים מבוגרים.

אני גר בבית 20 שנה , הם הגיעו עם הבית , וכבר אז היו גדולים.

גם הגננים שהיו היו מלטפים את השיחים וגוזמים כמה ממ כל פעם , עם מגזמה מוטורית , ואחת לתקופה (אחרי שהייתי מעיר להם כמה פעמים ) היו באים עם משור שרשרת , ומקטינים את העובי של השיח.

הבעיה היא שהעובי של השיח כבר עבר את המטר, והענפים למטה כבר מאוד עבים (להערכתי גם 2 סמ ויותר ) 

לפי הנסיון שלי , צריך לבצע את העבודה פעם בכחצי שנה , עד שמונה חודשים. והיות שיש לי גדר ארוכה (בית פינתי ) נראה לי שהשימוש יהיה יותר מפעם אחת. 

אם הייתי חושב שמדובר על פעם בודדת , הייתי שוכר משור ליום , יומיים וסוגר את הפינה. 

בנוסף יש לי מגזמת גבהים נטענת. מספיקה לעבודה של ישור. קצת פחות לגיזום רציני לצורך הצרת הקפים של השיחים. 

לפני 5 שעות, ירחמיאל כתב:

תדבר עם אלה - http://www.mtd.co.il/htmls/home.aspx

לפני מספר שנים אחי קנה שם מסור שרשרת חשמלי בדיוק לצרכים שתיארת, עד היום עובד, עד היום יש חלפים והוא מאד מרוצה.

נכנסתי לאתר , לא רשום שיש להם מסורים כלשהם. כמו כן לא ברור מהיכן הם בארץ. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, YaronNahum כתב:

כפי שאמרתי , אם מדובר על חשמלי , זה אומר שאני צריך להסתובב עם כבל של כ 50 מטר...

לא בהכרח.

השנה היא 2020. יש חשמליים נטענים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, אורח לרגע כתב:

לא בהכרח.

השנה היא 2020. יש חשמליים נטענים.

ציינתי את זה גם בהודעת הפתיחה , לגבי נטענים. 

שתי בעיות .

חשמלי נטען לרוב יקר יותר ממנוע בנזין (צריך לקחת בחשבון גם סוללה ומטען למחיר ) , וגם לרוב  חלש יותר.  (הנטענים החזקים כבר ממש יקרים ) 

לכן לא רואה סיבה לקחת חשמלי נטען. 

זה לא שאני מפחד ממנוע , להכין תערובת , וכד'. 

עריכה אחרונה על ידי YaronNahum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם לא מפחד מלהכין תערובת. פשוט גיליתי שלפרוס כבל מאריך הרבה יותר קל ונח. 

נראה לי שמתחשק לך פשוט לקנות מסור בנזין ואתה מחפש חיזוקים. אני מבין אותך - הייתי שם. את המסור שלי קניתי אחרי שההומלייט העתיק שלי התקלקל (בדיעבד אפילו לא זה - היה נתק בחוט). ואז גיליתי שזה לא בשבילי.

את הדשא אני עדיין מכסח במכסחת בנזין. פה אני רואה יתרון לבנזין על החשמליות.

עריכה אחרונה על ידי yuvk
:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי גם כלים חשמליים (גוזם גדר חיה , מפוח )

גם על סוללות (גוזם גדר גבהים , חרמש , מסור שרשרת גבהים קטן  )

וגם מפוח עלים על בנזין. 

מנסיון על שלושת התצורות , בנזין הכי קל  ונוח. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכנסתי לאתר , לא רשום שיש להם מסורים כלשהם. כמו כן לא ברור מהיכן הם בארץ. 
כשעברתי לבית הנוכחי, הגדר חיה (שיחי דורנטה) היתה כמו שאתה מתאר. גזעים עבים, רחבה וגבוהה.
בגיזום הראשון, כיסחתי אותה. עם מסור. בערך חצי מטר- 80 סמ פחות מהגודל הסופי שבו רציתי אותה.
אשתי רצתה להרוג אותי....
אחרי הכיסוח סידרתי לה את מע' ההשקייה ונתתי קצת דשן. אחרי חצי שנה הגדר נראתה ירוקה וחיונית ובגובה הרצוי. מאז, ועברו כבר 7 שנים, רק גיזום במגזמת מוטורית.

מאיזה שיח הגדר שלך?

"יושב לי כאן ומחכה לך, כמו עורב על עץ. ולא חבל לך על תפוח, שנפל והתפוצץ. הרחוב ריק, הלילה קר הגשם כבר שטף את כולי. אני יבש כמו מדבר, הרסת אותי שברת לי את הכלי." (תמוז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

אני עובד עם הכלים המקצועיים של סטיל ואקו , חשמל ובנזין . היתרון של הכלים הנטענים זה הנוחות השקט ואתה לא נושם מזהמים , מצד שני הם חלשים מהבנזין ויקרים בקניה . לגיזום גדר חיה רצוי מגזמת גובה מתכווננת בנזין , לא לגזום ענפים מעל 30 מ"מ ( ברור שאפשר יותר , הורס את הסכינים ) . ענפים עבים עדיף לגזום עם מזמרה ענפים . משור שרשרת , אם אין מגבלה כספית הייתי הולך על סטיל 201 עם שרשרת וידיה ( לשים לב שלא קונים משור מזויף , על כל חלק במשור של סטיל מוטבע הלוגו ) . היתרון בוידיה שאין צורך להשחיז והשרשרת חותכת עץ יבש . חיסרון פגיעה בברזל יכולה לעקם את השרשרת וצריך לקנות חדשה .

אם השיחים דלילים מבחינה של עלווה , כדאי לבצע באביב גיזום חידוש ואז לדאוג לעצב את השיחים כרצונך . גיזום תכוף יגרום לצפיפות של העלווה ומצד שני ימנע את הצורך להשתמש במשור .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיסרון פגיעה בברזל יכולה לעקם את השרשרת וצריך לקנות חדשה .

בווידיה, אם אתה פוגע בברזל, קצה השן, שמולחם על החוליה, עף מהחוליה והשרשרת מפסיקה לחתוך.
אם עפות 3-4 שניים כאלה, עדיין אפשר לחתוך. בסטיל 201 עם להב 12 או 14 אם עפות יותר, זה יכול להיות קצת בעייתי כי השרשרת קצרה, מס' החוליות נמוך, מחירה גבוה וכמעט אין להשיג במרשתת חוץ מהדילרים של סטיל.
לשימוש שהוא מתאר, לקנות סטיל 201 זה כמו לקנות פטישון hilti כדי לקדוח 2 ג'מבו פעם בשנה.
יש לי אחד כזה במחסן עם שרשרת וידיה. מתנה מאשתי ליומולדת לפני כמה שנים. אם אתה לא גוזם עצים בגובה לפחות אחת לשבועיים, זו לא קניה רציונלית.
הייתי הולך על echo. אחלה vfm לשימוש שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...