Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שדרוג מערכת שמע bmw

shlomitu
שימו לב! השרשור הזה בן 1358 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 40
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מבקש לעשות קצת סדר - לגבי יוסי, עילית קאר אודיו

לא כל דבר יעלה פי שלוש וגם לא פי 2 - מדובר בסדנא שמתמחה בעבודות קסטום, פבריקציה ובניות מיוחדות - הדברים האלה לא זולים ובטח כשנעשים ע"י אומן ואמן ברמה הגבוה ביותר, לגבי השאר - אתה עלול להיות מופתע לפעמים. 

התקנה סטנדרטית, חיבורים - תבקש הצעת מחיר! 

• רעיון טוב! 1

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלחתי לך בפרטי, יוסי ביקש מעט יותר אך העבודה שהוא עושה יסודית וברמה גבוה.

לי לא היה צורך בעבודה כך כך יסודית משיקולים שונים לכן העדפתי להתקין אצל מישהו אחר.

אם אתה מכוון גבוה, ומוכן להשקיע, יוסי בהחלט הכתובת.

כמובן שכל אחד יעשה את החישובים שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אומרים שאלוהים הוא בפרטים הקטנים - כשאתה צולל לרזולוציה של הדברים, מרחוק יכולים להראות בעיניך אותו הדבר - עד שאתה מבין באמת עד כמה אותה פעולה יכולה להתבצע בשני אופנים שונים לחלוטין. 

חשוב לבקש הצעת מחיר - כל מקרה לגופו - השאלה היא גם מעבר למחיר, הערך - מה אתה מקבל בתמורה.

זה יכול להראות לך שולי למשל התקנה של קומפוננט על טבעת MDF עירומה שנחתכה עם מסור אנכי. 

לעומת טבעת MDF מושלמת שגם נצבעה בצבע שאוטם אותה לחדירת מים. 

אחרי החורף הראשון אולי תבין את ההבדל. 

קודם כל לבקש הצעת מחיר - אם המחיר אכן כפול - לנסות להבין למה. 

• רעיון טוב! 1

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ציינתי לרגע שאין משמעות לאיכות ההתקנה, הייתי נוכח בהתקנות שכל הרכב היה מפורק לגורמים

כי עטפו את כולו כולל גג ותחתית,שרק עבור עבודה כזו היה אפשר לרכוש רכב יד שנייה.

יודע מה זו התקנה ברמה גובהה,  ומה זו התקנה רגילה. (שיכולה לספק הרבה חובבי מוזיקה)

השאלה כמה כל אחד מוכן להשקיע, מה הדרישות מאיכות סאונד , עד כמה אתה מוכן להתפשר

ויותר חשוב אילו מרכיבים אתה מתקין ברכב.  שמשקללים את כל זה מגיעים למסקנה הנכונה.

בעבר הייתי משקיע את רוב המשכורת שלי על מערכות לרכב, אבל גם הייתי שומע מוזיקה באותו קנה מידה.

היום השיקולים שלי שונים, אולי בעבר כן הייתי מתקין אצל יוסי. 

בכל אופן שיעשה סקר שוק ויגיע למסקנה שמתאימה לו.

שהיה בהצלחה, תעלה רשמים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן אך כשאתה מציג את הדברים רק בפן המחיר - חשוב גם להבהיר את פן הערך. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, lanosforce כתב:

זה יכול להראות לך שולי למשל התקנה של קומפוננט על טבעת MDF עירומה שנחתכה עם מסור אנכי. 

לעומת טבעת MDF מושלמת שגם נצבעה בצבע שאוטם אותה לחדירת מים. 

אפשר גם להשתמש בטבעת הגבהה ייעודית לרמקולים מפלסטיק קשיח, או להזמין מאליאקספרס.

זה יעשה את העבודה (להגביה את הרמקול). 

לגבי טבעת "מושלמת" לעומת טבעת שנחתכה בג'יגסו?

זה עניין אסטתי בלבד, אין שום עדיפות אודיופילית לכזה חיתוך.

לגבי צביעה של הטבעת כדי להגן ממים בדלת?

אני רק רוצה להזכיר שהרמקול מותקן בצד הפנימי של הדלת,

ולא אמורים להגיע לשם מים כפי שתואר כאן.

בכל מקרה, אם יש חדירת מים כזו רצינית בדלת, אז הטבעת שנרטבה (ונצבעה או שלא) היא הבעיה הכי פחותה כאן.

במקרה של רטיבות שתהרוס את ה-mdf של הטבעת, סביר להניח שהריפוד הפנימי של הדלת יהיה רטוב, מלא עובש וטחב, כולל בעיות חשמל ממפסקים וקונקטורים שנרטבו בדלת, וכמובן רמקול שזקוק להחלפה.

אז בואו,

הטבעת שנצבעה זה לא האישיו כאן

עריכה אחרונה על ידי BEEKER

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש המון ערך מוסף להתקנה איכותית - טבעת זו רק דוגמא אחת מיני רבות ביניהן כבילה איכותית יותר, שימוש בסופיות כבל כסטנדרט, העברת החיווט בצורה בה אין בו חופשים מיותרים, לא עובר דרך רכיבים אחרים בתוך הרכב שפעולתם עלולה להנזק ממנו ועד פירוק והרכבה נכונים של חלקי הרכב מבלי לפגוע בהם או במהדקים שלהם. 

שוב, מחיר... ערך... 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אנו בעניין של vfm,

אז הנה דוגמה לטבעות הגבהה:

https://www.aliexpress.com/item/4000535471985.html

לבוא עם זה למתקין, זה מרגיש קצת כמו לבוא עם כריך למסעדה, אבל אם זה חוסך כסף וזמן, אז שווה לשקול.

בדיוק כמו חיווט שמזמינים במרוכז

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזל שמתקינים ומסעדות אינם אותו הדבר כי אני מרגיש מאוד חופשי לבוא לכל מתקין עם טבעות CCF לרמקולים או טבעות הגבהה אם יש לי בנמצא וכל עוד שמדובר במתקין "סטנדרטי" זה אולי אפילו עדיף כי הטבעות האלו יהיו טובות יותר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך להיות הוגן ולהסתכל גם על הצד של המתקין,

אם הלקוח מגיע אליו עם ציוד אז יש כאן בעייתיות.

נניח והמתקין סיים את ההתקנה, ויש רעשי מנוע.

זה יכול לנבוע מהחוטי rca שהביא הלקוח?

התשובה היא כן.

ואז לא בטוח שהמתקין אמור להיות אחראי לחיווט שהלקוח הביא

• רעיון טוב! 1

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המתקינים בד"כ מרויחים על מכירת אביזרים בנוסף לעבודת ההתקנה,

אם הלקוח מביא איתו את הציוד (מגברים, רמקולים וכו') כולל טבעות הגבהה וקיט חיווט, יש בעייתיות מבחינת אחריות על ההתקנה.

כאילו המתקין הופך להיות אחראי לציוד שהביא הלקוח

עריכה אחרונה על ידי BEEKER
  • אהבתי 1

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים יקרים, 

לכל מי שקורא כאן בשרשור - תמיד להתקשר לבקש הצעת מחיר מבעל המקצוע ולפרט את סוג הרכב, סוג העבודה המבוקשת וסוג המוצרים - כל מקרה לגופו. 

לכתוב פי 3 או פי 4 - ממה? מאיזה מחיר? מאיזו עבודה? 

להתקין סט שני חלקים סטנדרטי בדלת שאין בה בעיית נפח זה דבר אחד. 

להתקין סט שני חלקים בדלת של הונדה S2000 - שיהיה לכם בהצלחה אם הסט הוא לא אולטרה סלים כמו ה"פיתה" של מוראל כמו שמתקינים אוהבים לקרוא לה. 

אפשר להתקין סט שני חלקים ולחתוך דיפון עם ג'קסון

אפשר להתקין סט שני חלקים ולסגור עליו את הדיפון והכל יקרקש וירעד 

אפשר להתקין סט שני חלקים עם חיתוך חירורגי של הדיפון והשמת גריל קסטום 

אפשר להתקין סט שני חלקים ולסגור עליו את הדיפון אחרי לקחית מידות מדוייקות והשמת טבעת CCF 

אפשר להתקין סט שני חלקים ולשים שרוול כוויץ על הטרמינלים של המידבאס בדלתות בכדי שהחוטים לא יראו קורוזיה אחרי המשטפת רכב הראשונה שהוא יכנס אליה 

וכל דבר כזה ישפיע על המחיר, על אופי העבודה, הזמן שיקח לעשות אותה וכך הלאה וכך הלאה.

אבא שלי ניגש להתקין בB4 שלו מרים שמשות - המתקין שם שרף לו את ה"פסנתר" (כפתורי חלונות ונעילה ראשי בדלת נהג)ואבא שלי פשוט יצא משם אחרי שצרחו עליו ונסע לחברה ושילם 2K שקלים רק בגלל שהוא לא ראה מה הטעם אפילו להגיש תביעה וזה עוד אחרי ששילם על החלק ומה שעשו לדיפון של הדלת - בקיצור אבא שלי הלך לקצב ולא למתקין - למה? כי הוא קיבל הצעת מחיר זולה. 

אני באופן אישי גם לא רואה את זה כמשהו מביש כשבעל מקצוע מתמחר את עצמו במחיר גבוה יותר אם איכות העבודה היא טיפ טופ וזה גם כולל גימור יותר טוב, חומרים יותר טובים ועל הדרך שמירה על הרכב שלי והבטיחות שלו. 

כל מקרה לגופו! 

בבקשה לפנות אל בעל המקצוע - לבקש הצעת מחיר וגם לברר מה כוללת העבודה ואיך היא נעשית אם יש לכם שאלת "למה" על המחיר שקיבלתם. 

לפותח השרשור - בהצלחה!

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים בואו נחזור להושא השיחה, לאחר בדיקה הרמקולים והוופרים הותקנו וחובור כמדרש, הבאסים חלשים היות ול HU אין מספיק קוח "להניע" את הוופרים, מה שנדרש זה מגבר.

זקוק לעזרתכם ולהמלצתכם על מגבר איכותי ולא יקר כדי שיתן עוצמה לרמקולים ולוופרים.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1358 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...