Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טמפרטורת מזגן ברכב

פבלין
שימו לב! השרשור הזה בן 301 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

האם    טמפרטורת   המיזוג ברכב  משתנה בהתאם  לנפח המנוע?   או   לכל   דגם רכב יש  מדחס   העובד   בעצמה שונה לקרור הרכב? מה   טווח  הטמפרטורה הממוצעת לקירור ברכב?  כאשר  מעל    טווח   זה    יש צורך לבדוק   דליפות/ חוסר גז  במערכת.  שאלות אלה   באות למרות ....!     עיסוקי [כמכונאי  רכב בנוסף  ליידע   בחשמל/ מזוג   ברכב]   

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. ייצרני הרכב בדרך כלל מתקינים מערכת מיזוג אוויר לרכב פרטי קטן בעלת כושר קירור או קיבולת קירור שנעה בין 13000-16000 BTU/h. אם מדובר על רכב מסחרי או טרנזיט בדרך כלל קיבולת הקירור גבוהה יותר.

2. לכול ייצרן רכב יש הנחיות בדיקה מדוייקות כיצד ובאיזה תנאים יש לבדוק את הטמפ' של האוויר היוצא מפתחי האיוורור.

בעיקרון הטמפ' באיזור הפתחים תלוייה בטמפ' החיצונית וגם בגובה הלחות לכן תוצאות הבדיקה עשויות להשתנות.

בדיקה כללית

1. החנה את הרכב באיזור מוצל.

2. מדוד את הטמפ' החיצונית.

3. תן למנוע להגיע לטמפ' עבודה של 90 מעלות צלזיוס.

4. סגור את כול החלונות.

5. סגור את כול הפתחים של מיזוג האוויר חוץ מפתחי האיוורור במרכז הדשבורד.

6. העבר את כפתור המיזוג למצב סחרור אוויר פנימי.

7. תפעיל את המזגן על הטמפ' הכי נמוכה ומהירות המפוח במצב אמצעי.

8. תעלה את הסל"ד ל-1500 והחזק אותו במצב זה.

9. לאחר 5-10 דקות הטמפ' פתח האיוורור צריכה להיות בין 3-6 מעלות צלזיוס כאשר הטמפ' החיצונית היא בסביבות 32 מעלות צלזיוס.

את המדחום יש לדחוף פנימה לתוך פתח האיוורור לעומק של 4 סנטימטר.

הבדיקה מתייחסת כאשר אדם אחד נמצא בתוך הרכב.

* ראה תמונה של מד חום מומלץ.

20200529_143006.jpg

• אהבתי 1

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה  על    תגובתך!    כל    ההוראות   האלה   מוכרות  לי   היטב   בעניין    טמפרטורת   הקירור   לא   מסכים  איתך.   מנסיון    ובדיקות   ברכבים   שונים    עם   מד  טמפרטורה    בין   7-10   מעלות  קירור  מקסימלי    שוב  תלוי  בדגם הרכב  וביעילות   עבודת המדחס ובהימצאות כמות  גז קרר   אופטימלית  למערכת   המורכבת   ברכב.  להזכירך   מקרר ביתי   עובד על   - 6   -  4   מעלות  קירור   בתא מזון   ואנחנו  מדברים על רכב!  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זכותך לא להסכים. אבל אלה הנתונים של רוב ייצרני הרכב בעולם.
ברור לך שהנתונים שרשמתי מתייחסים למערכת קירור תקינה ולא אחת עם חוסר או עודף גז או שמן או תקלה כולשהי באחד מרכיבי המערכת.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, פבלין כתב:

תודה  על    תגובתך!    כל    ההוראות   האלה   מוכרות  לי   היטב   בעניין    טמפרטורת   הקירור   לא   מסכים  איתך.   מנסיון    ובדיקות   ברכבים   שונים    עם   מד  טמפרטורה    בין   7-10   מעלות  קירור  מקסימלי    שוב  תלוי  בדגם הרכב  וביעילות   עבודת המדחס ובהימצאות כמות  גז קרר   אופטימלית  למערכת   המורכבת   ברכב.  להזכירך   מקרר ביתי   עובד על   - 6   -  4   מעלות  קירור   בתא מזון   ואנחנו  מדברים על רכב!  

אתה טועה ומטעה. מה הקשר בכלל בין הטמפרטורה במקרר ביתי ולבין מהזגן ברכב ?

נראה על פניו שאתה לא מכיר שום הוראות אלה שולף מידע לא נכון ולא מקצועי.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 1.7.2020 בשעה 20:20, מרק10 כתב:

ברור לך שהנתונים שרשמתי מתייחסים למערכת קירור תקינה ולא אחת עם חוסר או עודף גז או שמן או תקלה כולשהי באחד מרכיבי המערכת.

בתאריך 2.7.2020 בשעה 12:11, האחד כתב:

אתה טועה ומטעה. מה הקשר בכלל בין הטמפרטורה במקרר ביתי ולבין מהזגן ברכב ?

נראה על פניו שאתה לא מכיר שום הוראות אלה שולף מידע לא נכון ולא מקצועי.

בתאריך 1.7.2020 בשעה 20:20, מרק10 כתב:

למשיב האנונימי !כנראה   שאתה  לא  מקושר כלל  לענף הרכב  והתגובה  שלך  ללא מחשבה    כלל!   טמפרטורה    במקרר    מוצגת  רק לצורך המחשה  ...!  אין לך שום מושג  עם מי   אתה מדבר   ולא     מקבל  שום תגובה שלך   על   יידע  והוראות  בדיקת מזוג ברכב!         

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק10!     לכל   ייצרן רכב   יש  את  נתוני יצרן   לגבי   טמפרטורת  מיזוג   אופטימלית   ואכן   בהכללה   בין  3-6  מעלות    או  8 מעלות  מקסימלי   כהגדרתך   באחד השרשורים הקודמים   שלך  .    במדחס  ומערכת מיזוג חדשה   ובתנאים "  אופטימליים " ושוב   כמו שציינתי   תלוי   בדגם  ונפח מנוע  ברכב  [  גודל  ונתוני דחיסת מזגן  מרכיב  חשוב   בהשוואה].   בדגמי   VW -AUDI   רכבים  גרמניים  ידועים  באיכות  ותפוקת  מדחס מזגן   מדדתי   ממוצע של  5-7 מעלות  בהכללה  לסוגי  הרכבים  [   רכבים   בני   6-10  שנים] במוסך  ובתנאי מוסך.   סבירים  וזה  נחשב לתקין  .   

עריכה אחרונה על ידי פבלין
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 28.6.2020 בשעה 17:25, פבלין כתב:

האם    טמפרטורת   המיזוג ברכב  משתנה בהתאם  לנפח המנוע?   או   לכל   דגם רכב יש  מדחס   העובד   בעצמה שונה לקרור הרכב? מה   טווח  הטמפרטורה הממוצעת לקירור ברכב?  כאשר  מעל    טווח   זה    יש צורך לבדוק   דליפות/ חוסר גז  במערכת.  שאלות אלה   באות למרות ....!     עיסוקי [כמכונאי  רכב בנוסף  ליידע   בחשמל/ מזוג   ברכב]   

יש קשר לפח המנוע אבל לא ממש חד ערכי.

כעקרון,  מנועים קטנים יהיו ברכבים קטנים ולכן גם המדחסים יהיו קטנים ואמורים לספק קירור טוב יחסית לתא הנוסעים. 

מתייחסים לתלונת הלקוח, הוא מכיר את הרכב ואם מתלונן שמקרר הרבה פחות מבעבר אז מבצעים בדיקות של ביצועי קירור, לחצים של המערכת וכמות קרר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנתיים מאוחר יותר...
בתאריך 1.7.2020 בשעה 16:38, פבלין כתב:

מעל 7 במצבי קיצון המיזוג לא מספיק

צריך מתחת ל 5, וזה מאוד מורגש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 4.7.2020 בשעה 17:37, פבלין כתב:

למשיב האנונימי !כנראה   שאתה  לא  מקושר כלל  לענף הרכב  והתגובה  שלך  ללא מחשבה    כלל!   טמפרטורה    במקרר    מוצגת  רק לצורך המחשה  ...!  אין לך שום מושג  עם מי   אתה מדבר   ולא     מקבל  שום תגובה שלך   על   יידע  והוראות  בדיקת מזוג ברכב!         

אתה לגמרי מייצג את המצב בענף הרכב היום שבו אנשים זחוחים ויהירים עם מעט ידע והרבה רצון להוכיח משהו שהם לא

זה גם למה כל יום נהרסים עשרות רכבים במוסכים

הענף הזה, אם לא יקבל אליו אנשים חדשים שמבוססים על ידע - ימשיך להידרדר

אני לגמרי לא הייתי נותן לך לגעת לי ברכב וגם תראה קצת הערכה לתגובות המשוקעות שנותנים לך פה, שבאות ללמד אותך את מה שאתה בבירור פשוט לא יודע או מבין 

עריכה אחרונה על ידי CiUiK
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 28.6.2023 בשעה 20:02, CiUiK כתב:

אני לגמרי לא הייתי נותן לך לגעת לי ברכב

הוא כתב את זה לפני שלוש שנים, אני לא מבין מה אתה רוצה ממנו עכשיו? יתכן והוא כבר לא איתנו. {תיאורטית}.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, אוריס 2015 כתב:

הוא כתב את זה לפני שלוש שנים, אני לא מבין מה אתה רוצה ממנו עכשיו? יתכן והוא כבר לא איתנו. {תיאורטית}.

מישהו הקפיץ ולא ראיתי, למה קשה לחשוב לבד

• משעמם 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 301 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...