Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דוח על עקיפה

שימו לב! השרשור הזה בן 1426 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חברים ,

ראשית יש לי רישיון נהיגה 8 שנים, פעם ראשונה ששוטר  עוצר אותי כדי להביא לי דוח.

אבל אוסיף שגם פעם ראשונה קיבלתי פעמיים דוח מהירות ממצלמה, אבל ללא נקודות ומהירות מזערית.

היום קיבלתי דו"ח על עקפיה מימין.

לפי הפירוט של הדוח זה :

נהגת ברכב הנ"ל ועקפת מצד ימין רכב אחד הנע בכביש, בניגוד לתקנה 47(א) לתקנות התעבורה.

סמל סעיף 2555.

מצרף תמונה של פירוט הדוח מצד השוטר :

https://imgur.com/a/yL29Wzd

עכשיו השאלה שלי היא כזו, אני לא תמים אבל באמת שלא ידעתי שקיים איסור לעקוף בכביש רחב עם שני נתיבים מצידו המני. (אולי בגלל שהיה עוד רכב בנתיב הימני ? ) בכ"מ יש לי את הכל מוקלט במצלמת דרך

בפרט שהמרצדס שלפני נסעה לאט יותר.

הרי אנחנו ישראליים, אני נוסע יום יום ומה שעשיתי עושים עוד אלפי נהגים אחרים, זה מנהג כנראה שאתה לומד נהיגה ישראלית אני לא יודע ?

חייב לציין להגנתי, שבדברי מקבל הדו"ח הוא ניסח את המשפט בצורה שתראה טוב לנגדי.

כי בתחילה שנעצרתי, לא ידעתי מה קרה שאלתי אותו על כמה נסעתי שנעצרתי ?

ואז אמר שלא על זה עצר אותי, אלא על עקיפה.

אמר לי תמתין ברכב, רק שאלתי אותו למה, אני צריך להגיע למבחן.

לא הזכרתי את המילה ממהר.

חפרתי יותר מדי, היות וזה פעם ראשונה שאני נעצר על ידי שוטר, אני יכול לבטל את הנקודות ?

https://imgur.com/whfy3Bxhttps://imgur.com/whfy3Bx

עריכה אחרונה על ידי Absurd
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, אם עברת את מבחן התאוריה אתה אמור לדעת שהעקיפה מימין אסורה. וכידוע, אי ידיעת החוק אינה פוטרת.

אבל הרושם שלי הוא שמה שהדליק את השוטר היה ההתנהלות הכללית שלך - יציאה לעקיפה מימין, של רכב שנמצא בעקיפה שטרם הושלמה, והדובדבן בקצפת - חיתוך של המרצדס בלי להותיר מרווח מספק ואילוצו לבלום, מה שנקרא קיפוח זכות בדרך.

הרושם שלי הוא שהשוטר נתן דו"ח נכון. אם הוא מגובה בסרטון שתואם לתאור אתה בסה"כ יוצא בזול.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ניתן לבטל את ניקוד החובה, הן פועל יוצא של מהות העברה.

הניקוד ניתן ע"י רשות הרישוי ולמשטרה אין יד בנושא.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם תיאור השוטר נכון? עקפת את המרצדס ואז חתכת בחדות חזרה לנתיב השמאלי?

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, ישה כתב:

כן קלאסי

שוב ?

לפני 15 דקות, m3x7r3m3 כתב:

האם תיאור השוטר נכון? עקפת את המרצדס ואז חתכת בחדות חזרה לנתיב השמאלי?

אני כרגע צופה בסרט מהמצלמה, וממש רואים בירור שלא חתכתי בטח שלא בחדות שאמורה לגרום לבלימת פתע..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לך רק מצלמה קדמית לא ממש תוכל לראות דבר כזה.

תעלה את הסרטון ונראה על מה מדובר.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט דבריך כמו שכתובים בתגובת הנהג לא יעזרו לך במשפט, אם תחליט לכת למשפט.

השוטר עשה אתך חסד בכך שלא רשם לך דוח על נהיגה בחוסר זהירות (מתאים למה שרשם בנסיבות המקרה) ששווה 500 ש"ח ו 6 נקודות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על פניו נראה שאין מה לעשות

עקיפה מימין אסורה לפי החוק

בתוספת "חיתוך" של נהג המרצדס שזה עובד עבירה. 

שים לב שהשוטר החליט לפעול רק אחרי שראה את המרצדס בולמת אחרי שחזרת לנתיב הימני אחרי העקיפה. כלומר על העקיפה מימין הוא עוד היה מוכן לוותר. אבל אחרי שגרמת למרצדס לבלום החליט שאתה צריך לקבל דו"ח.

ולהבא תלמד להגיד משפט אחד ויחיד כשעוצר אותך שוטר: "נהגתי לפי החוק". תחזור אחרי זה כמו תוכי אם צריך. לא "לא יודע", לא "מיהרתי כי היה לי X/Y/Z", לא שום דבר אחר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, אביG כתב:

בהחלט דבריך כמו שכתובים בתגובת הנהג לא יעזרו לך במשפט, אם תחליט לכת למשפט.

השוטר עשה אתך חסד בכך שלא רשם לך דוח על נהיגה בחוסר זהירות (מתאים למה שרשם בנסיבות המקרה) ששווה 500 ש"ח ו 6 נקודות

נראה לי שבמאזן השקילה רמת ההוכחה הנדרשת בשביל "להרוויח" עוד 250 שקל ו-2 נקודות לא הייתה משתלמת בשבילו.

זה אומר לכל הפחות את הפרטים של המרצדס ולפרט בדיוק במה בא לידי ביטוי אותו חוסר זהירות.

הוא קיבל תוצאה דיי דומה בלי כל הדרמה, והשוטר הניח שיש סיכוי סביר שיש לפות"ש מצלמה שמוכיחה בדיוק את הסעיף 2555 הזה, זה Slam Dunk קל ופשוט.

לפני 11 דקות, Krishi כתב:

שים לב שהשוטר החליט לפעול רק אחרי שראה את המרצדס בולמת אחרי שחזרת לנתיב הימני אחרי העקיפה

השמאלי, טעות הקלדה

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליאור,

השוטר לא צריך להתאמץ יותר ממה שהתאמץ בכתיבת נסיבות המקרה שכתב.

לא מחוייב לרשום את פרטי המרצדס, רק לציין כי ראה אורות בלימה נדלקים וזה מספיק לדו"ח.

ייתכן שבמהלך האינטרקציה, החליט להקל. 

אבל, אם פות"ש יחליט להישפט, יש ביד השופט מספיק חומר (בדו"ח) להחליט לחומרה 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי עד כמה פות"ש היה מתעקש.

לדעתי אם לא היה מתעצל היה נותן לו סעיף 3511 על קיפוח הזכות של המרצדס ולא נהיגה בחוסר זהירות

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוסר מזל לצערך. לפי מה שאני רואה בכביש, לפחות באיזור הצפון:  כולם עוקפים מהימני, בזמן שהנתיב השמאלי עמוס וכולם נוסעים בו כי חושבים שהוא מהיר יותר - אז 70% מהנהגים בכביש בכביש צריכים לקבל דו"ח. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל שהם לא מקבלים. הנסיעה באמצעי ובשמאלי שלא מצורך מסוכנת, בדיוק בגלל אנשים חסרי סבלנות כמו פות"ש. העניין הוא שבנסיות של פות"ש מצויין בפירוש כי המצדס היתה במהלך עקיפה, כך שבמקרה זל לא היה מדובר במתנחל.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1426 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...