Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחשב לסטודנטית לפיסיקה ומחשבים - המלצה בבקשה?

<<TIBURON>>
שימו לב! השרשור הזה בן 1221 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בת של חבר אמורה להתחיל ללמוד תואר ראשון בפיסיקה ומחשבים.

החבר פנה אלי וביקש שאכוון אותו ללאפטופ שיתאים ללימודים שלה.

משום מה, יש דרישה למסך מגע (הבת התעקשה שיש לזה צורך לחלק מהתוכנות שתשתמש במסגרת הלימודים).

מכיוון שאין לי מושג מה הצרכים לתואר כזה והאם יש דרישות מיוחדות ממחשב שילווה אותה לתקופת הלימודים... 

אני אבקש ממכם לעזור לי לכוון אותו לדגם שיענה על כל הצרכים שלה בהקשר הלימודים.

מצורפים שתי תמונות של מחשב שהיא שמה עליו עיין.

האם יכול להתאים?

7BA07A68-0D0C-45CC-B055-23536E6406A6.jpeg

DE8C9268-8AA6-476E-90F5-476216DA80C5.jpeg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור סטודנט להנדסת חשמל שיושב על התפר בין פיסיקה ומחשבים (לומד מפה ומשם).

פיסיקה עד כמה שיצא לי להתנסות באוניברסיטה משתמשים לרוב במאטלאב וקצת תוכנות קצה אחרות. 

מבחינת מחשבים וקורסי תכנות (דורשים בדרך כלל התקנת IDEים ואולי עוד תוספים) , וכמובן עדיף מעבד לא בסיסי כמו I5 או I7.

מסך מגע ממש לא חובה לדעתי.

לגבי יצרן, לי יש לנובו שמשרת אותי כבר שנתיים וחצי בלי בעיות , אבל הוא החליף את הלנובו שקניתי והתקלקל בתקופת האחריות.  לאחר שלא יכלו לפתור את התקלה  או לספק אחד זהה החליפו לי באחד יותר טוב, דרש קצת ויכוח והתעקשות מולם אבל אין סיבה להתפשר על משהו פחות טוב מהמפרט המקורי של המחשב. 

מצד שני יש לי בעבודה דל XPS שלא הזדקן יפה, בשנתיים כבר הצריך החלפת סוללה והמטען עושה בעיות. 

יש פה עניין של מזל.

לדעתי מחשב של דל לנובו או HP יעשו את העבודה. 

עריכה אחרונה על ידי yoav911gt2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, <<TIBURON>> כתב:

משום מה, יש דרישה למסך מגע (הבת התעקשה שיש לזה צורך לחלק מהתוכנות שתשתמש במסגרת הלימודים).

כמו איזה?

אין כמעט תוכנות בחלונות שמשתמשות במסך מגע - זה דבר מאוד איזוטרי.

וכמחברת זה לא מוצלח באמת.

הייתי לגמרי מוותר על מסך מגע.

זה יוצר המון פשרות אחרות.

• אהבתי 1

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני סטודנט למדמ"ח ומשתמש בלנובו יוגה מסדרה אחת מעל מה שצירפת (אבל הוא כבר בן 3 שנים, המפרט חלש יותר), והוא עושה אחלה עבודה.

לא השתמשתי במסך המגע שלו אפילו פעם אחת לצרכי לימודים. כך גם כל מי שיש לו יוגה מסביבי, ויש לא מעט.

הדבר היחיד שמעצבן אותי בו זה שיש לו רק usb רגיל אחד.

אם הדרישה לטאץ׳ זה כדי לכתוב בכתב יד על המחשב - עדיף לוותר מראש, ולקנות אייפד אייר + עפרון ב1500 ש"ח באילת, ומחשב ב3500 ש"ח לצרכי תכנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, ChemGuy85 כתב:

או Surface GO/Pro 

מניסיון אייפד אייר קטן מידי בתור מחברת. לדעתי אם יש כוונה להשתמש בתור מחברת דיגיטלית אז גודל 12.9 אינץ'. 

משתמש באייר והוא מספיק לגמרי ביחס לתקציב.

יכול לשלוח לך דוגמאות לסיכומים שתתרשם.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי מחשב עם מסך מגע במשך תקופה.

דבר מיותר לגמרי.

ראיתי פעם גם מסכי מגע למחשבים נייחים. למה זה טוב, לא ברור (אני לא מדבר על מסכים ייעודיים לקופות רושמות או מסופי מידע וכאלה).

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או Surface GO/Pro 

מניסיון אייפד אייר קטן מידי בתור מחברת. לדעתי אם יש כוונה להשתמש בתור מחברת דיגיטלית אז גודל 12.9 אינץ'. 

ממה שיצא לי להתרשם, לאוניברסיטה בה יש כיסאות סטודנט, ה12.9 קצת מגושם מדי.

והאייר קומפקטי אבל מספיק גדול כדי להיות נוח כמחברת.

בכל אופן, נוחות זה סובייקטיבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור סטודנטית באוניברסיטה מגיע לה ווינדוס ואופיס דרך האוניברסיטה, אז כדאי לך לרכוש את המחשב ללא מערכת הפעלה ולקבל אותה מהאוניברסיטה ובכך להוזיל עלויות.

זה הקישור לקבל ווינדוס 10 ואופיס 365 בחינם דרך אוניברסיטת תל אביב.

https://social-sciences.m.tau.ac.il/windows10

יכול להיות שגם באוניברסיטאות אחרות יש משהו כזה.

לכל אוניברסיטה יש גם אפשרות לרכישה מוזלת של תוכנות לסטודנטים.

זה הקישור לeShop של אוניברסיטת תל אביב (ככה הם קוראים לזה)

https://mytau.tau.ac.il/es.php

אוניברסיטת בן גוריון

https://in.bgu.ac.il/computing/Pages/installations/microsoft_software.aspx

יש גם לטכניון תוכנית כזאת לסטודנטים

https://cis.technion.ac.il/local/software-list/buying-software/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אופיס כן, ווינדוס לא נראה לי.

חוץ מזה, ההבדל במחיר בין מחשב עם מע"ה לאחד בלי, לא גדול.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, vadim6385 כתב:

אופיס כן, ווינדוס לא נראה לי.

חוץ מזה, ההבדל במחיר בין מחשב עם מע"ה לאחד בלי, לא גדול.

מה לא נראה?

למה לשלם על מערכת הפעלה אם אפשר לקבל אותה בחינם מהאוניברסיטה (במקרה של תל אביב)

או במחיר מאוד זול באוניברסיטאות אחרות. בכל מקרה שווה לבדוק, כל חיסכון זה חיסכון.

עריכה אחרונה על ידי bobi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון עם מטלאב ותוכנות נוספות בהנדסת חשמל כל מחשב עם i5 מדור 8 ומעלה יספק את הסחורה(4 ליבות)
הייתי הולך על ssd של 512 ו16 ראם לגידול עתידי.
כרגע אני עם yoga 530 מהעבודה עם i7 דור 8 16 ראם ומבסוט ממנו-אין הבדל משמעותי בין הi5 ל i7 במעבדי הu.
לדעתי שווה לקנות מחשבים קלים שכן היא תסתובב איתו כל היום..
האם 15 אינצ או 14 או 13 זה עיניין של העדפה אישית לדעתי מסך ips עם בהירות גבוהה חשוב-משהו שהיוגע 530 לא מצטיין בו..
חוץ מהנושא האחרון היוגה אחלה מכשיר-כן שמעתי שהאחריות לא משהו אבל למזלי לא יצא לי להתעסק עם זה.
בהצלחה.
קיריל.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השנקל שלי:

* מסך מגע - מיותר, יקר, פגיע, ויקר לתיקון

* SSD חובה

* רצוי דגם עם מסך 14 אינץ', הם שוקלים היום בממוצע פחות מ-2 קילו, ומצד שני גודל המסך סביר, תכנות על 15 אינץ' יותר טוב אבל זה בא עם חטוטרת במשקל.

** ניתן ורצוי לפתור את זה חלקית עם חיבור למסך חיצוני פשוט במעונות / דירה, במהלך היום זה לא נורא לתכנת על 14 אינץ' (גם לא כיף גדול אבל לא נורא).

* רישיון ל-Win10 / Office קונה מאיביי, עודף מ-20 דולר, וזה תקף לכל החיים ולא רק לתקופת הלימודים.

** אם ההפרש בין לפטופ בלי ווינדוס ועם הוא לא גדול - קח עם, חוסך התעסקות. קונה בנוסף אופיס מאיביי

אישית אני לא אוהב את הלנובוים הפשוטים, וגם בסדרות העסקיות לדעתי דל עדיפים.

בסדרות הפשוטות יש לי גם ניסיון טוב עם HP, Asus, Dell

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...