Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קניית רכב מבעל מוסך

netanel92
שימו לב! השרשור הזה בן 1418 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הרכב הנ"ל הוא הונדה ג'אז 2008, קילומטראז נמוך,  לפני כן הרכב היה אצל אדם מבוגר.

הרכב רשום על שמה של הבת שלו ויש לו היסטוריית טיפולים שרשומה במחברות אך ללא קבלות רשמיות.

שאלתי אותו למה אין לו קבלות והוא ענה שהוא לא יכול להוציא קבלות על הטיפולים שהוא בעצמו עשה.

חשוב לציין שפרטי הטיפולים היו ממש מפורטים, מאז שהרכב נקנה- לפני 4 שנים.

לפני שעשינו נסיעת מבחן הבחנתי שצבע הרכב דהוי וראיתי שהטמבון האחורי עבר צביעה, שאלתי אותו למה והוא אמר שהבת שלו עברה תאונה קלה מאחור.

הרכב עבר תיקון בטמבון ובדלת של תא המטען.

הוא מציע מחיר מחירון 20000 ש"ח.

*האם יש טעם לנסות להוריד מהמחיר?

*האם יש סתירה בין הקילומטר הנמוך לבין זה שהרכב דהוי?

-שאלה כללית -  האם משתלם לקנות רכב בן 12 - 13 ב-15000 ש"ח???

עריכה אחרונה על ידי netanel92
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב יד 2? מה הק״מ?

אין קשר בין ק״מ לצבע הרכב, זה תלוי יותר בגיל הרכב.

אם לרכב בן 12 כול מה שהוחלף זה פגוש ותיקון בתא מטען אז זה בסדר גמור, בכול זאת רכב ישן.

לגבי המחיר, הונדה גאז שומרת על ערכה, בנוסף כניראה שנתונים כגון היד וק״מ מתחת לממוצע.

אם תחפש מזדה 2,יונדאי i20 או פיאסטה לפני מתיחת פנים תוכל לעלות למודל 2010 בערך אך השאלה אם הנותנים יהיו טובים.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, yulianx כתב:

הרכב יד 2? מה הק״מ?

אין קשר בין ק״מ לצבע הרכב, זה תלוי יותר בגיל הרכב.

אם לרכב בן 12 כול מה שהוחלף זה פגוש ותיקון בתא מטען אז זה בסדר גמור, בכול זאת רכב ישן.

לגבי המחיר, הונדה גאז שומרת על ערכה, בנוסף כניראה שנתונים כגון היד וק״מ מתחת לממוצע.

אם תחפש מזדה 2,יונדאי i20 או פיאסטה לפני מתיחת פנים תוכל לעלות למודל 2010 בערך אך השאלה אם הנותנים יהיו טובים.

הרכב יד 2 וק"מ 155000.

יש סיכוי שהרכב עמד הרבה זמן? בהתייחסות לק"מ הנמוך  וצבע הרכב הדהוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצבע לא משנה אם הרכב עומד או נוסע בשמש, זאת בעיה של חלק מהרכבים עם השנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד אחד אמורות להיות בדרך כלל קבלות, מצד שני אם זה היה מפוברק כניראה לא הייתי רואה דברים כמו החלפת פנס וחלון קדמי אלא היסטוריה מושלמת, בנוסף יש פירוט מקטים/ פירוט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במשך 4 שנים הבן אדם כותב עם אותו עט ובאותה צורת כתב?

כשאני רואה מסמכים שכתבתי לפני שנה יש שינוי בכתב.

משהו כאן נראה מוזר.

לגבי מק"טים ופירוט, אל תשכח שמדובר במוסכניק, אני בטוח שהוא מכיר מק"טים בעל פה, זה התפקיד שלו.

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי כל כך נחרץ בלפסול את האמינות של הדף הזה.

כמו שאמרו, אם היה רוצה לחרטט היה יכול להשמיט דברים מסויימים, להגיד לו "זה היה בכמה חלקים ורציתי לאחד לך לדף אחד ברור", או בכלל לכתוב הכל ב WORD.

קח לבדיקה במוסך מטעמך וכחלק מהבדיקה לפני הרכישה, בקש שיבדקו אקראית חלף אחד או שנייים מהדברים שכתוב שהוחלפו אכן הוחלפו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני מנהל בפנקס תיעוד טיפולים(תאריכים, מה בוצע, ,עלות..) באותה צורת כתיבה במשך 6 שנים כבר.

• מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשהגעתי לראות את הרכב, הוא הראה לי את דף היסטוריית הטיפולים ובצד היה רשום הקילומטרז בזמן כל טיפול מצד שמאל.

ובתמונה הנ"ל שהחתן של בעל המוסך  שלח לי הקילומטראז' מחוק!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני עושה רישום כזה אצלי בוורד של כל הטיפולים. ולפעמים אין חשבונית על דבר שתיים שביצעתי לבד. הוא כנראה עשה טיפולים השאלה אם הוא לא מנסה להאכיל אותך צפרדע או שתיים שאת אחד מהם קשה מאוד לבלוע.

עריכה אחרונה על ידי dorban3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש תודה רבה לכל העוזרים.

בסוף החלטתי לא ללכת על ההונדה של בעל המוסך.

היום ראיתי עוד הונדה ג'אז  ( אני כל כך נעול עליה בגלל הבגאז' וצריכת הדלק!) שנתון 2007.

170000 ק"מ.  בעל הרכב עשה טיפולים במוסך לא מורשה בטענה: " שלא כלכלי לעשות טיפולים במוסך מורשה על רכב בין 13"  ואין בכלל לא היסטוריית טיפולים ולא קבלות, כי הוא סומך על המוסכניק בעניים עצומות. 

האם להתעקש על היסטוריית טיפולים וקבלות, אם לא חייב להתעקש, האם יעזור בדיקה במוסך שלי לבדוק אם בוצעו טיפולים כהלכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1418 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...