Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גריל גז Q3200 - כמה שאלות

mazinya
שימו לב! השרשור הזה בן 1036 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הגריל יהיה במרפסת. המרפסת לא גדולה, כ 13 מ"ר

השאלה הראשונה - האם הגריל הזה יתאים למרפסת או יתפוס לי חלק גדול ממנה?

שאלה שניה - הגריל לא זול יחסית. האם יש משמעות ליבואן רשמי או מקביל? כי הגריל הזה בשז"ר מורכב עם משלוח חינם עד הבית זול בכ 100 שח מהמחיר הכי זול שמצאתי בזאפ (לא כולל משלוח ככה שההפרש הוא גדול יותר). 

https://www.shazartech.co.il/גרילים/ווברQ3200.jpg

שאלה 3 - הניקוי שלו? קל או מבאס?

עריכה אחרונה על ידי mazinya
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א) הוא לא מאוד גדול והמדפים בצד מתקפלים כך שהוא לא תופס הרבה מקום

ב) אני לא רואה שום יתרון ליבואן רשמי. כשאני קונה דברים בישראל אני מניח שלא משנה מה יקרה, אחריות על המוצר אני לא אקבל, אז אני פשוט הולך על האופציה הזולה ביותר.

ג) לא שונה מכל גריל אחר אני מניח..

נ.ב. קח בחשבון שאתה משלם פרמיה על השם וובר שלא בהכרח מוצדקת. לי יש את אותו דגם בדיוק כבר 3 שנים, הוא מראה סימני בלאי (ציפוי רשת מתקלף קצת, הכיסוי והפלסטיקים נראים לא משהו, כנראה בגלל הלחות, למרות שהוא עומד מכוסה 99% מהזמן). אם הייתי קונה גריל חדש היום, לא הייתי קונה וובר.

עריכה אחרונה על ידי MiniMiz3r
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת אמינות זה גריל מספר 1. באמת!
היה אצלי 8 שנים בחוץ שמש גשם מכרתי אותו היה נראה כמו חדש.
לאחי יש Q משנות ה 90! מעולם לא התקלקל בו שום חלק.

ניקוי הצטברות פיח ושומנים - מפרקים את המצת והמבערים ספריי תנורים, צינור מים על הכל (גם על המבער, לא על המצת)

הבעיה הכי מעצבנת בו והיא ממש מעצבנת זה שהמבער נסתם.
זה קורה כי ב Q המבער יושב מתחת לרתש ללא הגנה.
לוקח לזה זמן להסתם אבל אחרי שהוא נסתם פעם ראשונה זה חוזר די תכוף
פשוט צריך לעבור עם חוט ברזל חור חור וזה יכול להוציא את הדעת.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצאתי פוסט מטריד בפייסבוק על כמה אנשים שטוענים שאחרי לא הרבה זמןם (שנתיים פלוס מינוס) שהאמבטיה קצת מתרחבת וזה גורם לרשתות ליפול מדי פעם. היבואן מבקש 1000 שח על אמבטיה חדשה כיוון שזה לא כלול באחריות.

לפני 22 דקות, MiniMiz3r כתב:

א) הוא לא מאוד גדול והמדפים בצד מתקפלים כך שהוא לא תופס הרבה מקום

ב) אני לא רואה שום יתרון ליבואן רשמי. כשאני קונה דברים בישראל אני מניח שלא משנה מה יקרה, אחריות על המוצר אני לא אקבל, אז אני פשוט הולך על האופציה הזולה ביותר.

ג) לא שונה מכל גריל אחר אני מניח..

נ.ב. קח בחשבון שאתה משלם פרמיה על השם וובר שלא בהכרח מוצדקת. לי יש את אותו דגם בדיוק כבר 3 שנים, הוא מראה סימני בלאי (ציפוי רשת מתקלף קצת, הכיסוי והפלסטיקים נראים לא משהו, כנראה בגלל הלחות, למרות שהוא עומד מכוסה 99% מהזמן). אם הייתי קונה גריל חדש היום, לא הייתי קונה וובר.

התלבטתי בינו לבין הרבולושן 2 שזול ממנו (לא בהרבה) אבל גם מגיע סדרכ עם כיסוי (עוד 200 שח לפחות). אם יש משהו אחר שהיית ממליץ באותם נתונים פחות או יותר אשמח לשמוע

עריכה אחרונה על ידי mazinya
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי את הם הדגם הישן, כבר 9 שנים, עושה את העבודה בצורה מצוינת.

אבל, צריך לדעת לעבוד איתו - לרוב עם מכסה סגור.

יש לי חבר שרכש כזה בהמלצתי אך הוא מאוכזב, מהסיבה הפשוטה שהוא רוצה לשים כנפיים על האש 10 דקות ושיהיו לו מוכנות, המנגל הזה לא מיועד לחוזק ולשריפה, הוא מיועד להכין בשר טוב (שלוקח זמן על אש נמוכה יותר).

על האמבטיה שמתרחבת שמעתי מהסוכן מכירות ששמים נייר כסף ובגלל החום הגבוהה היא מתרחבת ואז הרשת לא מחזיקה.

אני מיגנתי את האמבטיה עם נייר כסף כדי שהניקוי יהיה מהיר יותר וללא תופעות לוואי כבר 3-4 שנים.

ב9 השנים שהוא בשימוש שום דבר לא נדפק/נשבר/התקלף, עדיין עובד איתו והוא מנגל מצוין.

אירחתי איתו גם 30 אנשים, אבל צריך לזכור שהוא לא שטח גדול (לכן מתחילים מנגל לפני הזמן), לא חזק מאוד (לא מיועד למה שציפה החבר) ולכן תלוי מאוד למה אתה מצפה מהמנגל שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח בחשבון שזה לא גריל חזק במיוחד. לצלות עליו חצילים שלמים לדוגמא קשה מאוד.

מצד שני חסכוני יחסית בגז, תוצאות לא רעות.

לא תופס המון מקום, אצלנו במרפסת של כ- 10 מ"ר.

לא מכיר גרילי גז אחרים, אבל ביחס לגריל הפחם שהיה לי עם רשת נירוסטה, זה מאוד קשה לניקוי.

ייתכן ובגלל שגריל הפחם מגיע לטמפ' גבוהה בהרבה, והוא פשוט הופך לאפר כל שומן שנדבק עליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, MiniMiz3r כתב:

כיסוי זה חובה, של וובר עלה לי בזמנו 150 ש"ח אם אני לא טועה.

בכל מקרה, כמה אתה הולך להשתמש בו? כל יום?

לא כל יום בוודאות. מניח שכמה פעמים בחודש, לא יותר מזה. נכון לכרגע גם לא מארח. אם יש המלצות אחרות באותו טווח מחירים פחות או יותר אשמח לשמוע

לפני 7 דקות, phpclub כתב:

יש לי את הם הדגם הישן, כבר 9 שנים, עושה את העבודה בצורה מצוינת.

אבל, צריך לדעת לעבוד איתו - לרוב עם מכסה סגור.

יש לי חבר שרכש כזה בהמלצתי אך הוא מאוכזב, מהסיבה הפשוטה שהוא רוצה לשים כנפיים על האש 10 דקות ושיהיו לו מוכנות, המנגל הזה לא מיועד לחוזק ולשריפה, הוא מיועד להכין בשר טוב (שלוקח זמן על אש נמוכה יותר).

על האמבטיה שמתרחבת שמעתי מהסוכן מכירות ששמים נייר כסף ובגלל החום הגבוהה היא מתרחבת ואז הרשת לא מחזיקה.

אני מיגנתי את האמבטיה עם נייר כסף כדי שהניקוי יהיה מהיר יותר וללא תופעות לוואי כבר 3-4 שנים.

ב9 השנים שהוא בשימוש שום דבר לא נדפק/נשבר/התקלף, עדיין עובד איתו והוא מנגל מצוין.

אירחתי איתו גם 30 אנשים, אבל צריך לזכור שהוא לא שטח גדול (לכן מתחילים מנגל לפני הזמן), לא חזק מאוד (לא מיועד למה שציפה החבר) ולכן תלוי מאוד למה אתה מצפה מהמנגל שלך.

לא הבנתי. האמבטיה מתרחבת בגלל ששמים נייר כסף איפה?  בפוסט לא נראה שהבן אדם שם נייר כסף. בכל מקרה מטריד אותי העניין הזה במיוחד לאור ההתנערות של היבואן מזה. אנחנו 4 נפשות אז אין לי צורך בשטח גדול במיוחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ממש יודע להגיד, זה מה ששמעתי מהאיש מכירות, שנייר כסף מגדיל את החום והאמבטיה לא מיועדת לזה ולכן מתרחבת.

לא ממש קניתי את זה, רק סיפרתי מה הוא אמר.

שווה לבדוק בפורמים בחו"ל, אולי זה בעיה מוכרת בדגמים החדשים.

כאמור אצלי, אין שום בעיה, שום דבר לא התרחב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו מבסוטים אש מה-Q3200 ואני ממליץ עליו בחום.

הוא קומפטי (המדפים הצידיים מתקפלים), שטח צלייה מצויין ויש תמורה למחיר - הוא עושה את העבודה כמו שצריך.

במשפחה אחד אצל ההורים שעובד חזק כבר מ 2014 ואצלנו בבית מ 2017.
אחי קיבל במתנה מנגל קמפטאון ענק ומרשים למראה, ואחרי אינספור פעמים שכמעט שרף את הבניין - זרק אותו לקיבינימט והתעקש לא לקנות WEBER חדש כי הוא יקר.

בסוף מצא אחד משומש בן אולי 8 או 10 שנים בכמה מאות שקלים, הביא אותו הביתה, הוריד עליו 2 בקבוקים של סנט מוריץ מסיר שומנים,  ומאז הוא מבסוט אש.

עד עכשיו אצל כולם אפס תקלות, חסכוני מאוד בגז. הוא נשמר כמו חדש מכל הכיוונים - אבל תכל'ס זה לא כל העניין. אין ממש תקלות בדברים האלו ממה שאני שומע מסביבי (גם מי שקונה מנגלים זולים וגם ביקרים) - העניין הוא האם המוצר עושה את העבודה כמו שצריך או לא - וה WEBER עושה את העבודה.

בשביל מנגל ביתי מדובר בשטח צליה גדול ואין בעיה לזרוק עליו כמות בשר ולתקתק אותה.

עבודה נכונה צריכה להיות עם בשר מופשר בטמפ' החדר - ומכסה סגור (ולא לפתוח כל 10 שניות). צליה של 2-3 דקות מכל צד לכל היותר ואתה מוציא את הבשר החוצה.
המנגל חסכוני בזכות רשתות צליה שמשקלן קרוב ל-10 ק"ג (הרשת עשויה מ-2 חתיכות שכל אחת מהן שוקלת כ 4.75 ק"ג) , שמצליחות לאגור חום בכמות טובה ומעבירות אותו ישר לבשר כמו שצריך.

תיכנון הרשת צליה ב Q3200 (ובכל סדרת ה Q) הוא כזה שהשמן שנוטף מהבשר לא מגיע למבערים, ואם מגיע - זה מתנדף ממש במהירות.
במנגלים הזולים אתה מקבל רשת זולה, קלה ופשוטה (שלא אוגרת חום כמו שצריך) ומבערים עם כיסוי בצורת ^ שלוהטים תוך זמן קצר, וכל טיפת שמן עליהם גורמת להתלקחות.
במנגלים - מי שקונה זול משול לחמור שאוהב לשלם פעמיים (ומי שמשלם פעמיים, כבר לא קונה בזול).
הכי טוב זה לקנות מנגל טוב מלכתחילה ולא ליפול למלכודות דבש.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק, gsi16v טוען שהמבער נסתם,  MiniMiz3r כבר רואה סימני בלאי אחרי יחסית לא הרבה זמן, וגם כמו שכתבתי יש כמה שטענו לגבי עניין האמבטיה המתרחבת. מצב שני יש גם לא מעט שטוענים שהכל מתקתק כבר כמה שנים בלי בעיות. לא יודע מה להגיד, שומע הרבה ביקורות טובות אבל אני מניח שכנראה צריך פה גם מזל. אולי זה גם תלוי שנת ייצור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עם הQ2200 בערך שנה ומצטרף לממליצים. הוא בהחלט קומפקטי ומכיוון שאני לא משתמש כבד ומעדיף שלא לכער את המרפסת אז בניתי לו ארונית שלתוכה הוא מתקפל.

למי שהתלונן על הניקוי - אין שום בעיה, פשוט בסוף השימוש שים עוצמה מלאה עם מכסה סגור. תן לו להגיע ל300 מעלות והכל נשרף. רק לעבור עם מברשת שהכל יפול פנימה. הרשתות מצופות אמייל כך שאם רוצים ממש להבריק אותן, אפשר להוציא אותן ולשים אותן במים חמים עם סבון כלים (לא שאני רואה צורך - השומנים הישנים שנשרפים נותנים את הטעם בגריל גז [emoji16]).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הדברים הללו לא מוכרים לי.

אני מנקה את המנגל פעם ב... כי זה לא מכשיר שדורש ניקוי כל יום.

GSI16V התייחס לעניין הליכלוך שמטפטף על המבער וסותם חלק מהחרירים שלו. לא מדובר פה באיזו תקלה, פשוט צריך לנקות את המגל אחת לחצי שנה או שנה. עד היום לא נתקלתי בכזה דבר גם בפער ניקוי של שנה.

למנגלים Q3200 שאני מכיר אין סימני בלאי שמוזכרים בשירשור הזה.
כמה כאלה אני מכיר ?
2 במשפחה שנקנו חדשים

1 במשפחה נקנה משומש [אצל אחי]
1 חדש אצל זוג חברים (מאיזור 2015 נדמה לי)

1 משומש אצל חבר-שכן מהבניין שלי  [נקנה בהמלצתי]. קנה אותו בזול כי המבערים היו גמורים. אחרי ששם מבערים חדשים וקרה לי לראות איך זה עובד, ראיתי שמשהו לא תקין (עוצמת המנגל היתה חזקה באופן חריג. מסתבר שהווסת לחץ שמחובר לבלון - דפוק. התקין הבחור ווסת חדש ובא לציון גואל).

איציק

לפני 10 דקות, Nemesis כתב:

ל Q3200 שלי קשה מאוד להגיע ל 300 מעלות, וזה מבזבז כמובן המון גז.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

בדוק שהווסת ביציאה מהבלון תקין

לפני 2 שעות, gsi16v כתב:

הבעיה הכי מעצבנת בו והיא ממש מעצבנת זה שהמבער נסתם.
זה קורה כי ב Q המבער יושב מתחת לרתש ללא הגנה.
לוקח לזה זמן להסתם אבל אחרי שהוא נסתם פעם ראשונה זה חוזר די תכוף
פשוט צריך לעבור עם חוט ברזל חור חור וזה יכול להוציא את הדעת.

הרשת יצוקה בצורה כזו שהשמן לא אמור לטפטף באופן ישיר על המבער -היא בעצם המגן של המבערים (תסתכל על המקומות בהם הרשת לא מחוררת), אבל זה יכול לקרות פה ושם.

להוציא את המבער לוקח דקה ורבע (אתה משחרר בורג או שניים, מרים מעט את המבער, רבע או חצי סיבוב ושולף החוצה).

תנקה אותו היטב בתוך אמבטיה עם מים וסבון או חומר אחר שלא מזיק לו, תייבש היטב ותחזיר - ויהיה לך שקט ל 10 שנים.

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...