Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גריל גז Q3200 - כמה שאלות

mazinya
שימו לב! השרשור הזה בן 1028 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

5 ק"ג זה הסטנדרט לבית. 

אפשרי כמובן  לחבר גם ל 12.5 ק"ג.

(נפח הבלון לא מהווה פקטור בחיבור, אלא רק הווסת לחץ שקובע את לחץ הגז בכניסה למנגל).

• אהבתי 1

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הדברים הללו לא מוכרים לי.
אני מנקה את המנגל פעם ב... כי זה לא מכשיר שדורש ניקוי כל יום.
GSI16V התייחס לעניין הליכלוך שמטפטף על המבער וסותם חלק מהחרירים שלו. לא מדובר פה באיזו תקלה, פשוט צריך לנקות את המגל אחת לחצי שנה או שנה. עד היום לא נתקלתי בכזה דבר גם בפער ניקוי של שנה.

למנגלים Q3200 שאני מכיר אין סימני בלאי שמוזכרים בשירשור הזה.
כמה כאלה אני מכיר ?
2 במשפחה שנקנו חדשים
1 במשפחה נקנה משומש [אצל אחי]
1 חדש אצל זוג חברים (מאיזור 2015 נדמה לי)
1 משומש אצל חבר-שכן מהבניין שלי  [נקנה בהמלצתי]. קנה אותו בזול כי המבערים היו גמורים. אחרי ששם מבערים חדשים וקרה לי לראות איך זה עובד, ראיתי שמשהו לא תקין (עוצמת המנגל היתה חזקה באופן חריג. מסתבר שהווסת לחץ שמחובר לבלון - דפוק. התקין הבחור ווסת חדש ובא לציון גואל).

איציק

הרשת יצוקה בצורה כזו שהשמן לא אמור לטפטף באופן ישיר על המבער -היא בעצם המגן של המבערים (תסתכל על המקומות בהם הרשת לא מחוררת), אבל זה יכול לקרות פה ושם.
להוציא את המבער לוקח דקה ורבע (אתה משחרר בורג או שניים, מרים מעט את המבער, רבע או חצי סיבוב ושולף החוצה).
תנקה אותו היטב בתוך אמבטיה עם מים וסבון או חומר אחר שלא מזיק לו, תייבש היטב ותחזיר - ויהיה לך שקט ל 10 שנים.

בניקוי גם עם חמרי ניקוי זה לא פותח את החורים במבער, גם אם מזרימים מים עם צינור בלחץ דרכו.
יש חורים שפשוט מצטמקים ובוקושי יוצא מהם גז וי שכאלו שנסתמים לגמרי.
הניקוי של החורים לא מצריך לפרק כלום מלבד להרים את הרשת.

מכרתי אותו חלק מהסיבה הזו למרות שתאכלס הייתי מרוצה ממנו, והחלק השני שפשוט עברתי לגריל משולב במטבח חוץ שמגיע עם פלאנצ'ה-כירת גז-כיור-טאבון-משטח עבודה.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הדברים הללו לא מוכרים לי.
אני מנקה את המנגל פעם ב... כי זה לא מכשיר שדורש ניקוי כל יום.
GSI16V התייחס לעניין הליכלוך שמטפטף על המבער וסותם חלק מהחרירים שלו. לא מדובר פה באיזו תקלה, פשוט צריך לנקות את המגל אחת לחצי שנה או שנה. עד היום לא נתקלתי בכזה דבר גם בפער ניקוי של שנה.

למנגלים Q3200 שאני מכיר אין סימני בלאי שמוזכרים בשירשור הזה.
כמה כאלה אני מכיר ?
2 במשפחה שנקנו חדשים
1 במשפחה נקנה משומש [אצל אחי]
1 חדש אצל זוג חברים (מאיזור 2015 נדמה לי)
1 משומש אצל חבר-שכן מהבניין שלי  [נקנה בהמלצתי]. קנה אותו בזול כי המבערים היו גמורים. אחרי ששם מבערים חדשים וקרה לי לראות איך זה עובד, ראיתי שמשהו לא תקין (עוצמת המנגל היתה חזקה באופן חריג. מסתבר שהווסת לחץ שמחובר לבלון - דפוק. התקין הבחור ווסת חדש ובא לציון גואל).

איציק

הרשת יצוקה בצורה כזו שהשמן לא אמור לטפטף באופן ישיר על המבער -היא בעצם המגן של המבערים (תסתכל על המקומות בהם הרשת לא מחוררת), אבל זה יכול לקרות פה ושם.
להוציא את המבער לוקח דקה ורבע (אתה משחרר בורג או שניים, מרים מעט את המבער, רבע או חצי סיבוב ושולף החוצה).
תנקה אותו היטב בתוך אמבטיה עם מים וסבון או חומר אחר שלא מזיק לו, תייבש היטב ותחזיר - ויהיה לך שקט ל 10 שנים.

איך בודקים שהווסת תקין? זה הווסת שקיבלתי מהיבואן יחד עם הגריל.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ווסת עולה בערך 60 שקל, זה לא דבר יקר ולכן אם אין לך ציוד בדיקה (שעון לחץ שמודד במיליבארים) מחליפים בחדש.

ערך של ווסת עבור מנגל הוא 30 מיליבאר.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, איציק נ. כתב:

קרה לי פעם אחת ששמתי יותר מדי קבבים עם כמות נדיבה של שומן, וכשהסתכלתי בטרמוסטט אחרי כמה דקות הוא עמד על 0. מסתבר שהוא פשוט עצר שם אחרי שהוא עשה סיבוב שלם של 360 מעלות, והגריל המשיך לבעור הרבה אחרי שניתקתי את אספקת הגז. כמו כן המבערים מתלכלכים כשמנקים את הרשת והשאריות שנופלות עליהם סותמות את החורים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קרה אצלי וגם לא אצל מכריי.
גם לא בזמן ניקיון - המבערים לא נסתמו אצלי אף פעם.

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, MiniMiz3r כתב:

קרה לי פעם אחת ששמתי יותר מדי קבבים עם כמות נדיבה של שומן, וכשהסתכלתי בטרמוסטט אחרי כמה דקות הוא עמד על 0. מסתבר שהוא פשוט עצר שם אחרי שהוא עשה סיבוב שלם של 360 מעלות, והגריל המשיך לבעור הרבה אחרי שניתקתי את אספקת הגז. כמו כן המבערים מתלכלכים כשמנקים את הרשת והשאריות שנופלות עליהם סותמות את החורים.

הקטע של המבערים שמתלכלכים כשהלכלוך נופל עליהם, זה לא משהו שקורה בכל גריל גז?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תסתכל על הקולמן למשל אתה תראה שהמבערים נמצאים מתחת למגנים, והגז יוצא מהצדדים. לעומת זאת בוובר המבערים נמצאים ממש מתחת לרשת והחורים של הגז פונים כלפי מעלה, כך שהם נסתמים בקלות מכל לכלוך שנופל מהרשת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המבערים הם מתחת לרשת,אבל הרשת ממש מעליהם היא מלאה.וללא רווחים כך ששום דבר לא מטפטף על המבערים.

כמובן שהם דורשים ניקיון ותחזוקה אחת לכמה שנים,אך לא מעבר לזה.

מניסיון עם גריל גז וובר של קרוב ל 15 שנה,הם מומלצים בחום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, mazinya כתב:

הקטע של המבערים שמתלכלכים כשהלכלוך נופל עליהם, זה לא משהו שקורה בכל גריל גז?

וובר תיכננו את הגריל הזה (את הרשת שלו) במיוחד ע"מ שלא יהיה מגינים על המבערים, הרשת מגינה עליהם. בנקודות שהמבער עובר מתחת לרשת - הרשת "מלאה" בשביל שהשמן לא ידלוף כל הזמן על המבעבר. בכמויות גדולות מאוד של שמן - זה יכול להגיע למבעבר, אבל בין זה לבין מה שמתואר כאן, המרחק הוא שנות אור.

המגינים הם העכב אכילס בכל המנגלים שיש אותם. הם מתחממים מעוצמת הלהבה שתחתם ובכל דליפה של שמן הם מתלקחים בצורה סופר מסוכנת וקשה לכבות אותם. 

המקרה המדובר כאן על מבערים שנסתמים מכל כמה קבבים הוא מקרה ממש לא שגרתי ולא ברור איך זה קורה אצלו. גם אני עובד עם בשר שיש בו שומן (וזה לא משנה אם זה קבבים, בשר אחר שהוא יותר שומני, מרגז [שהם אסון טבע במנגלים ביתיים ברגע שהם נפתחים]) ועדיין לא נסתם אצלי מעולם אף פעם מבער בגלל קצת או הרבה שומן שדלף עליו וגם אין בעיות של התלקחות לאחר מכן (זאת אומרת שלאחר ששמן נופל לכיוון המבערים זמן הדעיכה של ההתלקחות כתוצאה מכך הוא סופר מהיר. במנגלים אחרים זה מוביל להתלקחות שמצריכה התערבות של כיבוי הגז + מטף).

אחרי 3 שנים עם ה WEBER Q3200, אני עומד מאחורי ההמלצה שלי שהוא מנגל מצויין ומי שיקנה אותו יהנה ממנו.

איציק

לפני 7 שעות, mazinya כתב:

הגריל יהיה במרפסת. המרפסת לא גדולה, כ 13 מ"ר

השאלה הראשונה - האם הגריל הזה יתאים למרפסת או יתפוס לי חלק גדול ממנה?

שאלה שניה - הגריל לא זול יחסית. האם יש משמעות ליבואן רשמי או מקביל? כי הגריל הזה בשז"ר מורכב עם משלוח חינם עד הבית זול בכ 100 שח מהמחיר הכי זול שמצאתי בזאפ (לא כולל משלוח ככה שההפרש הוא גדול יותר). 

https://www.shazartech.co.il/גרילים/ווברQ3200.jpg

שאלה 3 - הניקוי שלו? קל או מבאס?

באתר רשום שהמחיר הוא 2290 ש"ח מורכב.
ההרכבה לא מסובכת, אם אתה מרגיש שאתה יכול להתמודד עם זה לבד - קנה משופרסל ב 1999 שח עם משלוח עד הבית חינם.
לינק למוצר

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם כל הכבוד להנדסת הרשת של וובר יש עליה סך הכל אולי אינץ יצוק.
בשר שומני/עסיסי פשוט נוזל מתחת לאינץ הזה כאילו הוא לא קיים ומטפטף על המבער

לוובר באמת לוקח הרבה זמן להתחמם
כרגע אני עם גריל גדול פי כמה מהוובר, שאני מדליח חצי ממנו החא מגיע לטמפרטורת עבודה בדקה אחת, בוובר זה היה איזה 10 דקות

גרילים אחרים עם מגן מעל המבער לא אמורים להגיע למצב של להביא את המגן לחום שהוא מאדים, בטח שלא כשמתחילים להניח בשר.
בשביל זה יש ברזי גז וצריך לעבוד עם שכר ולא ישר הכל על full.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באתר רשום שהמחיר הוא 2290 ש"ח מורכב.
ההרכבה לא מסובכת, אם אתה מרגיש שאתה יכול להתמודד עם זה לבד - קנה משופרסל ב 1999 שח עם משלוח עד הבית חינם.
לינק למוצר
מתטרף להמלצה. אצלי כ 4 שנים מאוד מרוצה מעולם לא נסתמו לי מבערים. יתרה מכך נראה לי שאולי פעם או פעמיים הרמתי את הרשתות. אני פשוט מנקה אותן עם מברשת פלדה ובצל טבול בשמן לפני הצלייה וזהו. מספר שכנים קנו בהמלצתי את הדגם הזה וכולם מרוצים. אין לי מושג מאיפה הגיעו הסיפורים על עיוותים באמבטיה וסתימות במבערים.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, איציק נ. כתב:

המקרה המדובר כאן על מבערים שנסתמים מכל כמה קבבים הוא מקרה ממש לא שגרתי ולא ברור איך זה קורה אצלו.

אתה מבלבל בין כמה דברים.. המבערים שלי לא נסתמו (לגמרי) מעולם, אבל תרצה או לא תרצה, כשאתה מנקה את הרשת כל הג'יפה עפה עליהם וזה פוגע באפקטיביות שלהם (צבע הלהבה משתנה מכחול לצהוב). 

דרך אגב, בהשראת השרשור הזה פירקתי היום (לראשונה) את המבערים וניקיתי אותם עם לחץ מים, אחרי ההרכבה הלהבה חזרה להיות כחולה כמו שהיא הייתה בהתחלה.

הסיפור עם הקבבים לא קשור למבערים שנסתמו אלא לשומן שמטפטף עליהם ומתלקח.

עריכה: לגבי הבלאי שציינתי, ככה נראה ה-Q3200 שלי אחרי 3 שנים שבהן הוא עומד בחוץ ומכוסה כל זמן שהוא איננו בשימוש. אני מכיר עוד אנשים עם אותו דגם ואותה בעיה בדיוק. זה לא לכלוך ושום דבר שניסיתי לא מעלים את הכתמים האלה.

spacer.png

spacer.png

עריכה אחרונה על ידי MiniMiz3r
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...