Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיקורכב2 – מפגר טורבו עם מגדש – או קניתי 5 DS שנת 2014

lanosforce
שימו לב! השרשור הזה בן 220 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ביום שלישי שבוע שעבר - הכנסתי את הDS להמשך שדרוגי אודיו - פרוייקט חדש מבחינתי שנקרא SIGNATURE 

למי שרוצה לקרוא - כאן

בגדול - כן, אני בוחר להפסיק לתעד בלוגים שנוגעים בחיים המוטוריים האישיים שלי. 

אבל את התחזוקה של הDS - אמשיך. 

ביום בו הכנסתי את הרכב לסדנא - עברתי במשטפה, לא מכובד בעיני למסור לבעל מקצוע רכב לא נקי לעבוד עליו. 

מפה לשם בא להניע את הרכב מיד אחרי שייבשו והופס הצורפתיה הזו מתחילה לצרוח עליי! 

תקלת בלם אלקטרוני! נדרש תיקון! 

ולא מוכנה להניע - אני מתחיל להחליף שם צבעים, מחבר סורק - מחפש תקלה - לא מצליח לתקשר עם הרכב ו... 

כולה מצבר! 

היה להם שם בוסטר - הנעתי, נסעתי לחנות חלפים החלפתי מצבר. 

מה שקרה זה שבדימום מנוע כנראה המצבר מת ולא דרך עד הסוף את הבלם האלקטרוני - כשניסיתי להניע זה התריע על תקלה. 

הלאה. 

• אהבתי 2

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חייב עזרה דחופה,

אולי נתקלתם בס״ה ב DS5

הרכב נכשל בטסט כי האור מפוזר וכבר שלושה מוסכים שלא מצליחים להכניס את המנורה למקום

יש מוסך שמכירים שיכול לטפל בזה? יכול להיות שהתושב במנורה שבורה?

עריכה אחרונה על ידי v3p89
  • אהבתי 1
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בDS שלי זה קרה גם - 

בגדול אין שם קפיץ שתופס את הנורה למקום וממש קל להכניס את הנורה - היא נכנסת בזווית לשגם ואז פשוט לוחצים אותה למקום... - תנסה לקנות נורה איכותית כמו OSRAM או PHILIPS זה בראש ובראשונה - יתכן והתושבת של הנורה שקנית - אם זולה - לא ממש נתפסת שם לתושבת של בית העדשה. 

אם לא עוזר שום דבר - תפעיל ביטוח - צריך להיות לך סעיף "פנסים ומראות" אני מקווה. 

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, lanosforce כתב:

בDS שלי זה קרה גם - 

בגדול אין שם קפיץ שתופס את הנורה למקום וממש קל להכניס את הנורה - היא נכנסת בזווית לשגם ואז פשוט לוחצים אותה למקום... - תנסה לקנות נורה איכותית כמו OSRAM או PHILIPS זה בראש ובראשונה - יתכן והתושבת של הנורה שקנית - אם זולה - לא ממש נתפסת שם לתושבת של בית העדשה. 

אם לא עוזר שום דבר - תפעיל ביטוח - צריך להיות לך סעיף "פנסים ומראות" אני מקווה. 

תודה רבה, אנסה

מוסך אחד טען שאולי התעקמו הקליפסות

יש מקט ספיציפי לנורות? מוכרים באוטו דיפו?

עריכה אחרונה על ידי v3p89
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקפוץ לגבע - תראה מה יש לו לאמר על זה - ותנסה גם עסק לחידוש פנסים ומראות. 

נורות של OSRAM ושל פיליפס יש לך בכל חנות לחלפים לרכב - כולל אוטו דיפו. 

גם אל תהיה כל כך לחוץ - יש לך לפחות שבועיים לאחר מועד הטסט לסדר ליקויים ברכב ואפשר גם ממה שאני יודע לסחוב חידוש טסט מספר חודשים ולשלם את היתרה. תבדוק את החוקים - זה לא שאם לא עברת טסט עד מועד החידוש - זהו, הרכב מושבת. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה,

הייתי יותר לחוץ לסיים את הכל בבוקר אחד, לא ציפיתי שאירוע עם המנורה יכולה להסתבך כל כך.

אנסה להחליף אותן ולעשות גם פולים (למרות שהפנס עצמו נראה טוב)

מקווה שלא נגיע למצב של החלפת הפנסים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, lanosforce כתב:

ותנסה גם עסק לחידוש פנסים ומראות. 

מנצל"ש את השירשור. היכן יש עסק כזה? אחרי הסיפור שהיה לי בטסט שעבר (עדשת פלסטיק שהצהיבה אחרי 13 שנים וגרמה ל"צבע שונה") הייתי רוצה כבר להחליף את שתיהן (200 ש"ח מחו"ל) אבל הפו"ה של העדשה גדול עלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני זוכר שבסלמה ביפו יש חנות לפנסים ומראות. 

אני בעצמי מספר פעמים נעזרתי בפנסי אדם - כפר קסם. 

וכשהחלפתי את השמשה בסובארו נשלחתי לבית עסק בפתח תקווה דרך חברת הביטוח שגם נראה וקיבלו הזמנות של פנסים ומראות - אפשר לברר גם מול חברת הביטוח מי הם המורשים שלהם לנושאים האלה. את המראה בDS החליפו לי אצל פחח בחולון בכלל. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Haim_gds כתב:

מנצל"ש את השירשור. היכן יש עסק כזה? אחרי הסיפור שהיה לי בטסט שעבר (עדשת פלסטיק שהצהיבה אחרי 13 שנים וגרמה ל"צבע שונה") הייתי רוצה כבר להחליף את שתיהן (200 ש"ח מחו"ל) אבל הפו"ה של העדשה גדול עלי.

כ"כ קל לעשות את זה לבד, באמת שתופתע...
מברשת שיניים, משחת שיניים וWD40 יעשו יופי של עבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מדובר על ליטוש פנסים - מדובר על פיזור עלומה בגלל שהנורה לא יושבת טוב בתוך תושבת העדשה - זה סרט רע. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, llaavvii כתב:

(עדשת פלסטיק שהצהיבה אחרי 13 שנים וגרמה ל"צבע שונה") הייתי רוצה כבר להחליף את שתיהן (200 ש"ח מחו"ל)

ליטשתי (כדי לעבור את הטסט) אך זה עדיין צהוב, ההבדל מאוד בולט לעין (הפנס הימני הקודם היה

חדש, בן שנה+, שהוחלף ע"ח ביטוח הפנסים אחרי "נשיקה"). אני מעדיף כבר להחליף את העדשות לחדשות ושיהיה לי שקט לעוד עשר שנים מאשר ללטש כל שנה.

לפני 18 שעות, lanosforce כתב:

אפשר לברר גם מול חברת הביטוח מי הם המורשים שלהם לנושאים האלה

בדקתי בזמנו עם המתקין מטעם חברת הביטוח שהחליף את הפנס בפעם הראשונה לפני 3-4 שנים והוא אמר כי הם לא מתקנים/מתחזקים פנסים אלא מחליפים יחידה קומפלט. אני לא מצליח למצוא בעל מקצוע "של פעם" שיודע כיצד לתקן ולא סתם להחליף.....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 31 דקות, Haim_gds כתב:

בעל מקצוע "של פעם"

תנסה באמת את פנסי אדם. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Haim_gds כתב:

ליטשתי (כדי לעבור את הטסט) אך זה עדיין צהוב, ההבדל מאוד בולט לעין (הפנס הימני הקודם היה

חדש, בן שנה+, שהוחלף ע"ח ביטוח הפנסים אחרי "נשיקה"). אני מעדיף כבר להחליף את העדשות לחדשות ושיהיה לי שקט לעוד עשר שנים מאשר ללטש כל שנה.

בדקתי בזמנו עם המתקין מטעם חברת הביטוח שהחליף את הפנס בפעם הראשונה לפני 3-4 שנים והוא אמר כי הם לא מתקנים/מתחזקים פנסים אלא מחליפים יחידה קומפלט. אני לא מצליח למצוא בעל מקצוע "של פעם" שיודע כיצד לתקן ולא סתם להחליף.....

מעניין (אולי זה גם תלוי בסוג הפלסטיק),
אצלי ממצב גרוע מאוד הפך לשקוף לחלוטין,
מאיפה אתה? אשמח לנסות לעזור...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

ונמשיך בעלילות הקרוקומבוש במרחב 

חמישי בוקר שבוע שעבר התחלתי את היום בבדיקת שמן מים - הוספתי קצת שמן אבל כאשר באתי להוסיף מים גיליתי שפקק מיכל ההחזרים סדוק ואני לא יכול להסיר אותו מבלי להסתכן בלשבור אותו - אז הברגתי חזרה ונסעתי לעבודה. 

רצתי למכולת ושאלת בהתלהבות יתרה את המוכרן - יש לך סודה לאפיה (בישול) וסופר גלו?!? 

זה כמעט נגמר בהזמנת ניידת. לא לא באמת. 

היתה לו סודה לבישול (BAKING SODA) וסופר גלו קפצתי לטמבוריה ממול וקניתי אחד איכותי של לוקטייט. 

והנה הליך התיקון ותיכף אסביר מה קרה כאן: 

קודם כל לקחתי דרמל אלחותי ושייפתי את כל אזור הסדק:

image.thumb.png.4a83186d32a6a003e6df4021310fab23.png

זה גם "תפר" קצת את הסדק וגם יצר משטח מגע יותר טוב בשביל הסופר גלו. וכן גם הכנתי שם חתיכת מסקינטייפ שתתפוס עודפי סודה לבישול. 

הנה ההכנות לתיקון המהיר:

image.thumb.png.d776d1af555835f8cb088657672ca536.png

החלק הראשון של התיקון מתבצע בכדי שאוכל לנסות להסיר את הפקק בשלמותו - טפטפתי בנדיבות סופר גלו ישירות על הסק ומיד! פיזרתי סודה לבישול על הסופר גלו. 

מה שקורה שם זה תהליך כימי מהיר ביותר שהופך את אבקת הסודה - לפלסטיק קשיח במיוחד. 

לעיניכם הרואות: 

image.thumb.png.22208190b15a06f5a92bf73bb0fd624a.png

זה כבר איפשר לי להסיר את הפקק בשלמותו ממיכל ההחזרים וכמובן למלא מים חסרים (היה חסר ממש קצת) 

ואז חזרתי אל התהליך עוד כ3-4 פעמים כאשר הפקק מחוץ למיכל וביד שלי (רצוי לשים כפפות בגלל שהתיקון היה ממש באזור קטן ולא נגעתי בכלום ישירות דילגתי אבל שתדעו התגובה הכימית מגיעה לכ200 מעלות לשניה או שתיים בשיאו) כאשר אני עם משקי מגן.

image.png.6ca5ad964baed0469a7b9fecb02f7fcf.png

רגע לפני ההברגה חזרה:

image.png.18695a4b665818c1cb29ade7a00a4f1c.png

האמת היא שניתן לתת לזה שיוף עדין - צביעה עדינה עם צבע תנורים והתיקון יהיה בלתי נראה לעין - אבל האטם בתוך הפקק הזה כבר קרוע ואולי זו הסיבה לאידוי קטן של מים. 

הוזמן חלק חליפי והוא יגיע לידיי היום. 

בכל מקרה הפקק הוברג חזרה בשלמותו נכון לעכשיו

image.thumb.png.c29f2d2df9e18b169dd12db0368d77ad.png

מעבר לכך באותו בוקר שישי קפצתי לאחר מכן לחנות חלפים בראש העין והשלמתי לחוסרים שלי לטיפול - 

פילטר אוויר מנוע - 60 שקלים. 

על הדרך כבר קניתי רפידות בלמים קדמיות (לא זוכר במדיוק את שם החברה אבל איכותיות) 250 שקלים. 

ורפידות אחוריות של HI-Q ב130. 

ורק אז נזכרתי לבדוק עם מצלמה אנדוסקופית את מצב הרפידות - האחוריות 3/4 מהן עדיין קיים והקידמיות קצת מתחת לחצי. 

בבית כבר היה לי 5 ליטר של קסטרול אדג' M בתקן SN PULS בצמיגות 5W30 שעלו לי 200 כולל משלוח 

ופילטר שמן שעלה לי באזור ה40 שקלים ממה שאני זוכר. 

בוקר למחורת לקחתי את הרכב (שבת בבוקר - אתמול בקיצור) למוסך שאני מכיר בקסם - 200 שקלים מאוחר יותר -

שמן + פילטר שמן + פילטר אוויר מנוע הוחלפו. 

רפידות בלמים לא היה שום צורך להחליף כלל - לכן יוחלפו בטיפול הבא כולל ריענון נוזל בלמים (3 שנים עם הרכב עד אז אני מניח) 

צמיגים, נאבות, מיסבים, קפיצים, בולמים, רצועות, פוליז - הכל נבדק ויזואלית ובמגע מתחת לליפט. 

טיפול הבא גם אחליף יזום את שני חיישני החמצן (שנמצאים במחסן כבר חצי שנה אחורה כמעט). 

עד העונג הבא. 

• אהבתי 4
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככה מקגייור היה מתקן את הגיפ שלו...

• מעניין 1

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 220 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...