Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב משטרתי, האם הוא שונה?

ariel000
שימו לב! השרשור הזה בן 1475 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בתאריך 6.4.2020 בשעה 23:29, RedLabel כתב:

זאת הולדן קומודור, אותה מכונית שעליה התבססה ה VXR8 החביבה על מנחי טופ גיר (המקוריים).

לדעתי כן נמכרה בארה"ב אבל כפונטיאק, ג'נרל מוטורס מכרו תחת פונטיאק גם רכבים אחרים של הולדן.

הפונטיאק היתה דגם אחר של הולדן.

זאת ספציפית נמכרה בארה"ב לכוחות משטרה תחת השם "שברולט קפריס".

לפרטיים נמכר רכב אוסטרלי אחר תחת השם "שברולט ss"

spacer.png

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 2.4.2020 בשעה 15:38, zaf כתב:

הגישה המקומית לכל הכרוך בהשקעה , אופיינית לכל תחום כאן. הזול מנצח. הבכי מגיע תמיד מאוחר יותר והתשובה היא תמיד שילוב של " מה יכולתי לעשות" ל"מה כבר העלות האלטרניטיבית אם לא נשקיע" (אז יהיו כמה מתים, כי לא יכולנו לחלץ/להגיע/לעזור ,זה עדיין יותר זול) 

עניין של גישה.

אפשר לקנות בהמון כסף ניידות ייעודיות עם המון פיצ׳רים, שתצטרך פעם באף פעם, ואפשר להתייחס לרכב בתור בסיס חד פעמי שעליו מותקן הציוד, וכשהרכב מת, פשוט להחליף בחדש, ולהעביר את המתקונים אליו.

בשביל אותם פיצ׳רים, להחזיק קומץ רכבים ייעודיים (כמו משוריינים, פיזור הפגנות, רכבי כלבנים, הובלת עצירים, ועוד), או לפנות לאאוטסורסינג (כמו גרר).

גם לשמחתי, אין הרבה מקומות בישראל שמוגדרים כ"אפילו השוטרים מפחדים להסתובב שם ביום", וכמעט ואין כאלה, שאם אתה לא שייך לשם, תקבל קודם דקירה/כדור, ואז ישאלו שאלות.

בגלל זה לדעתי ניידות בגימור ייעודי לא שוות את ההשקעה בארץ.

בישראל גם המשטרה מתנהלת כגוף אחד, ועושה את כל הרכש בצורה מרוכזת מספקים קבועים (כמו כל חברה גדולה בעצם).

בארה"ב (ואולי בחלק מהמקומות באירופה), כל מדינה/מחוז/עיירה מחזיק כח שיטור משל עצמו, שממומן מכספי הרשות במקומית, ועושה את הרכש עצמאית.

אז במקומות עשירים תראה ניידות חדישות ומאובזרות, במקומות עניים תראה קראון ויקטוריה חבוטות משנות ה90.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לא יודע כמה הגישה הזו טובה כי בסופו של דבר רכב הוא לא מוצר חד פעמי. לקנות רכבים, להתקין בהם ציוד שמכביד עליהם, לתחזק אותם בתחזוקת שבר עד שהם קורסים משימוש יוצא דופן ממה שתוכננו  ואז להחליף בחדש וחוזר חלילה לא נשמע כזה יעיל לתפעול, חסכוני ובטח שלא הכי בריא לסביבה. נשמע כמו סדר עדיפויות של משטרה במדינת עולם שלישי. ציוד יעודי בדרך כלל יהיה יעיל יותר ברגע האמת ולטווח הארוך גם חסכוני יותר.

אבל מה אני מבין בניהול ציי רכב משטרתיים...

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ממש שיפור, אבל בעבר לפחות שמו להן מצבר חזק יותר כדי שיוכלו לעמוד לזמן ארוך עם האורות דולקים. (מה שלא היה בניידות של אור ירוק שגמרו מצברים בקצב).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, SlowRide כתב:

לא יודע כמה הגישה הזו טובה כי בסופו של דבר רכב הוא לא מוצר חד פעמי. לקנות רכבים, להתקין בהם ציוד שמכביד עליהם, לתחזק אותם בתחזוקת שבר עד שהם קורסים משימוש יוצא דופן ממה שתוכננו  ואז להחליף בחדש וחוזר חלילה לא נשמע כזה יעיל לתפעול, חסכוני ובטח שלא הכי בריא לסביבה. נשמע כמו סדר עדיפויות של משטרה במדינת עולם שלישי. ציוד יעודי בדרך כלל יהיה יעיל יותר ברגע האמת ולטווח הארוך גם חסכוני יותר.

אבל מה אני מבין בניהול ציי רכב משטרתיים...

התשובה מצויה בגוף ההודעה.

ככל הנראה אין כאן מישהו שמסוגל לעשות את החישובים האקטואריים המסובכים האלה. צריך להתחשב בהרב מאד נתונים, שאני מקווה שהמשטרה ומשרד האוצר אוספים. ובסופו של דבר יש תקציב מוגדר וצרכים מוגדרים, ויתכן שמקבל ההחלטות קובע שהוא מעדיף 50 ניידות "פשוטות" על פני 20 ייעודיות, כיוון שהוא זקוק ליותר מ-20 ניידות בשטח וכיוון שהוא מביא בחשבון, למשל, הרס של ניידות בתאונות ובפעילות מבצעית.

אני רוצה להאמין שמי שמקבל את ההחלטות מבין למה הוא זקוק ויש לו תקציב מספק. גם זה גורם שיכול לשנות החלטות.

• אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, itsik170 כתב:

הפונטיאק היתה דגם אחר של הולדן.

זאת ספציפית נמכרה בארה"ב לכוחות משטרה תחת השם "שברולט קפריס".

לפרטיים נמכר רכב אוסטרלי אחר תחת השם "שברולט ss"

השברולט קפריס PPV הייתה מבוססת על הולדן קפריס.

הפונטיאק G8 הייתה מבוססת על הולדן קומודור VE.

השברולט SS הייתה מבוססת על הולדן קומודור VM.

הווקסהול הייתה מבוססת על שני הדורות של  הקומודור. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, vadim6385 כתב:

עניין של גישה.

אפשר לקנות בהמון כסף ניידות ייעודיות עם המון פיצ׳רים, שתצטרך פעם באף פעם, ואפשר להתייחס לרכב בתור בסיס חד פעמי שעליו מותקן הציוד, וכשהרכב מת, פשוט להחליף בחדש, ולהעביר את המתקונים אליו.

בשביל אותם פיצ׳רים, להחזיק קומץ רכבים ייעודיים (כמו משוריינים, פיזור הפגנות, רכבי כלבנים, הובלת עצירים, ועוד), או לפנות לאאוטסורסינג (כמו גרר).

גם לשמחתי, אין הרבה מקומות בישראל שמוגדרים כ"אפילו השוטרים מפחדים להסתובב שם ביום", וכמעט ואין כאלה, שאם אתה לא שייך לשם, תקבל קודם דקירה/כדור, ואז ישאלו שאלות.

בגלל זה לדעתי ניידות בגימור ייעודי לא שוות את ההשקעה בארץ.

בישראל גם המשטרה מתנהלת כגוף אחד, ועושה את כל הרכש בצורה מרוכזת מספקים קבועים (כמו כל חברה גדולה בעצם).

בארה"ב (ואולי בחלק מהמקומות באירופה), כל מדינה/מחוז/עיירה מחזיק כח שיטור משל עצמו, שממומן מכספי הרשות במקומית, ועושה את הרכש עצמאית.

אז במקומות עשירים תראה ניידות חדישות ומאובזרות, במקומות עניים תראה קראון ויקטוריה חבוטות משנות ה90.

זו גם דעתי. מעבר לכך שהעניין נבחן כבר יותר מפעם אחת ולא הצדיק את עצמו. בשנת 2014 רכשו מס' שברולט אימפלה לניסוי במתנ"א. המכוניות לא הוכיחו את שרידותם יותר מרכבים רגילים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, ניצן א כתב:

זו גם דעתי. מעבר לכך שהעניין נבחן כבר יותר מפעם אחת ולא הצדיק את עצמו. בשנת 2014 רכשו מס' שברולט אימפלה לניסוי במתנ"א. המכוניות לא הוכיחו את שרידותם יותר מרכבים רגילים.

אני לא זוכר שהיה אימפלה, נראה לי אתה מתכוון למאליבו.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקווה שזה לא אופ טופיק אבל זה רכב משטרתי שנשמע ברiטלי וגם נוסע כך - מוסטנג 550 כ"ס (גם אם זה לא רכב משטרה אמיתי...)

Mustang.JPG

עריכה אחרונה על ידי banji man

ביואיק  SUV

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 שעות, ניצן א כתב:

נראה לי זה מאליבו ולא אימפלה, אני חושב שאני אפילו זוכר כאלה בכבישים.

השאלה אם הן באו ברמת גימור משטרתית ייעודית, או שמדובר בגירסאות סטנדרטיות, למרות שלא נראה לי שזה כל כך משפיע על השרידות שלהן, כי לא חושב שיש משהו להוסיף ברכב שצריך להיות בתנועה 24/7, שאין בו צורך ברכב רגיל.

בישראל גם אסור לערוך מרדפים, שזה גם משפיע על העובדה שאין צורך בניידת עם הרבה כוח ואחיזה. לעצור עברייני תנועה אפשר גם עם קורולה או קאמרי. ואם הוא יברח, אז להקפיץ עוד ניידת, שתחכה לו בהמשך או בבית, עם אזיקים בהיכון.

מערכות איתור וקשר מספיק קלות וקומפקטיות היום כדי להיכנס למשפחתית סטנדרטית, כנ"ל לגבי נשק ואמצעי מיגון לשוטרים, ואפילו יישאר מקום במושב אחורי להובלת עצירים.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודקים אכן מליבו, אני קצת חלש בדגמי שברולט. הן הוזמנו במפרט מיוחד אך איני יודע בדיוק איזה כי לא הייתי מעורב בתהליך. בכל מקרה התוצאות לא הצדיקו את הרכש. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלת תם.
למשטרה יש צורך במגוון רחב כל כך של רכבים?:
F-350 עם ארגז משופץ
אני חושב שראיתי היילקס (של מז"פ, גם עם ארגז משופץ)
קיה סורנטו
טויוטה אוונסיס סמויות (מתנ"א)
טויוטה סופרב (חלק מתנ"א, חלק סמויות)
טויוטה קורולה
יונדאי i25 (סמויה)
קיה פיקנטו

למג"ב עדיין יש לנד קרוזר?
i25, קיה סיד וכו' הינם רכבים צמודים
כל רכב והמטרה שלו, הסורנטו עם תא מעצר למשל, f350 כמה שזכור לי משמש כלבנים וכו'.

Sent from my MI 9 using Tapatalk

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1475 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...