Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יש מומחי טלווזיות? עננות בטלוויזיה חדשה

mazinya
שימו לב! השרשור הזה בן 1573 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

או פשוט ללמוד להתעלם מזה? בעצמך כתבת שלולא הבדיקה לא היית שם לב. כל מה שכותבים לך פה, אני בספק אם רואים את זה בעין בלי אמצעים של חום ותרמי וכל מה שהוצג פה.

לא חבל סתם הבאסה? הושקע בטח לא מעט אלפים על המכשיר. חבל.

כל הבדיקות חום והכתום אדום והכל, יפה. מצלמות והכל. אבל עין אנושית לא מבחינה, אז למה?

על אחת כמה שכתבת שאתה אפילו לא צופה בחושך מוחלט כמו בקולנוע, בכלל לא רואה סיבה לבאס. זה לא אמור אפילו להפריע לך אפילו לא בקצת.

אני אישית חושב שלא צריך לעשות שום בדיקה אחרי שקונים טלויזיה. אבל זה רק אני.

שמת לב למשהו מאוד מציק, משמע שווה להתחיל לבדוק. לא שמת לב? חבל סתם. כי אז קשה לשחרר.

פה פיקסל שם פיקסל, למי זה מפריע כל עוד לא יודעים ולא שמים לב לזה בעין? אבל אחרי שיודעים שיש 3 פיקסלים שרופים, זה תמיד יהדהד.

לא יודע זאת הגישה שלי בכל אופן. מה גם יש אחריות לשנה לרוב מה שלא מצאתי בבדיקה בהתחלה, אם יימצא בהמשך מכוסה הרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כל מה שכותב פותח השרשור באמת נכון ולא נסיון שכנוע עצמי - אז זה בכלל שירשור מיותר. הרי בעצמו אמר שלא רואה טלוויזיה בחושך ולא באמת איכפת לו מהבעיות שהפאנל הזה מציג והלך על איכות נמוכה יותר במודע. דבר אחד עובדתי סותר את מה שאמר - שהוא ערך לטלוויזיה כל מיני בדיקות. מי שעושה בדיקות כאלה - מאוד איכפת לו מאיכות התמונה. אז או שיחזיר את הטלוויזיה לחנות (אם זה אפשרי עדיין) וייקח קטנה ואיכותית יותר או שיתעלם ויהנה ממנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פאנלים של IPS מטבעם לא מראים "שחור עמוק" (שזה למעשה ניגודיות גבוהה).

פאנלי VA (טלוויזיות סמסונג בעיקר) או OLED כן.

כלומר הרבה פעמים השחור ייראה סוג של אפור כי זה בעצם שחור עם תאורה.

כמובן אני לא מתכוון לצלב הכחול שרואים בהתחלה, אלא למשהו כזה:

sm8600-contrast-small.jpg

אפשר לראות פה בגודל מלא

שים לב למלבנים השחורים

זה סוג של Trade-off עם זוויות הצפייה, כש-IPS נותן זוויות רחבות יותר וניגודיות נמוכה יותר, לעומת VA שנותן זוויות צרות יותר וניגודיות גבוהה יותר. ושניהם במחירים דיי דומים.

OLED נותן זוויות רחבות יותר (וצבעים טובים יותר בקצוות) לעומת VA, וניגודיות דיי מושלמת, אבל במחיר גבוה

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

M3XR15, לא מדויק.

כל תצוגת LCD (ללא local dimming) לא תראה שחור מוחלט כי התאורה האחורית עובדת כל הזמן והדרך של התצוגה להציג צבע שחור היא ע"י חסימת האור באמצעות כל מיני חומרים שחורים כאלה ואחרים. ההבדלים בין IPS ל-VA נעוצים באופן בו הפיקסלים מסודרים ומושפעים מהזרמת חשמל דרכם. לא אכנס לזה יותר מדי, אבל ההבדלים המהותיים ביותר בין VA ל-IPS הם ש-IPS מאפשר צבעים יותר מדוייקים ומיועד לשימושים גרפיים מקצועיים יותר, ו-VA מאפשר קונטרסט גבוה יותר (אבל עדיין לא שחור מלא) ומיועד לצפיה בתכנים. VA אגב פותח כסוג של פשרה בין IPS המדויק אך איטי ולא "מלהיב" לבין TN המהיר והזול אך עם זויות צפיה מחורבנות להפליא.

התצוגות היחידות שמסוגלות להראות שחור מלא זה OLED ומיקרו-לד, בהן בעצם כל פיקסל "מאיר את עצמו", ופיקסלים שאמורים להיות שחורים פשוט לא מקבלים חשמל. QLED, אגב, זה ממבו ג'מבו שיווקי של סמסונג שלא שווה את הכסף של המדבקה עליה הוא מודפס. ואני אומר את זה בתור בעלים של טלוויזיה כזאת שלא טרח לבדוק מספיק לפני שהוא קנה אותה.

הפאנל בטלוויזיה של פות"ש הוא IPS, שאגב בכלל לא ברור לי למה עושים טלוויזיה עם פאנל כזה, שיקר יותר ופחות מתאים לשימושים האלה מ-VA, ומה שרואים בתמונות נקרא IPS Glow - מצב מאוד נפוץ שכמעט ולא נתקלתי במסכים שחפים ממנו לגמרי, גם במסכי מחשב מקצועיים לחלוטין שעולים אלפי שקלים. הוא נובע בכלל מהלחיצה של המסגרת על פאנל התצוגה והוא שונה בין מסך למסך, גם באותו דגם. לכן להראות דוגמאות של מסכים אחרים זה חסר תועלת לחלוטין וכל מסך צריך להיבדק בפני עצמו.

יחד עם כל זה, אין לזה שום השפעה על התמונה במצבים שאינם תמונה חשוכה לחלוטין, זה לחלוטין תקין, ואין שום סיבה להחליף את המסך בגלל זה.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש ניסיתי לא להיכנס לתוך הקרביים.

והסיבה העיקרית לטלוויזיות מבוססות IPS (שזה הרוב המוחלט בשוק, למעט סמסונגים, OLED ודגמים בודדים של חברות אחרות ולפעמים אפילו רק דגם מסוים בגודל מסוים יגיע עם VA) היא זוויות הצפייה הגדולות יותר וזה שהצבעים נראים טוב יותר בזווית גדולה יותר, שזה חשוב כשיושבים בסלון אז 2-3 אנשים לכל היותר נמצאים בדיוק בזווית הצפייה של VA, והשאר רואים תמונה דהויה אם בכלל.

אגב גם עם Local Dimming אתה תראה עננות (פשוט מקומית יותר ולכן גם חלשה יותר), כי ה-Local Dimming בד"כ מחולק ל-16 איזורים, 32 איזורים או 48 איזורים וכו' ולא עד לרמת הפיקסל הבודד. ומצד שני התצוגה על המסך לא תהיה מחולקת למלבנים כאלה ואחרים אלא נניח דמות בצל או משהו כזה שעדיין יצריך תאורה מסוימת מסביב לחלק מהפיקסלים השחורים.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כל מה שכותב פותח השרשור באמת נכון ולא נסיון שכנוע עצמי - אז זה בכלל שירשור מיותר. הרי בעצמו אמר שלא רואה טלוויזיה בחושך ולא באמת איכפת לו מהבעיות שהפאנל הזה מציג והלך על איכות נמוכה יותר במודע. דבר אחד עובדתי סותר את מה שאמר - שהוא ערך לטלוויזיה כל מיני בדיקות. מי שעושה בדיקות כאלה - מאוד איכפת לו מאיכות התמונה. אז או שיחזיר את הטלוויזיה לחנות (אם זה אפשרי עדיין) וייקח קטנה ואיכותית יותר או שיתעלם ויהנה ממנה.

אין שום קשר בין זה שבמודע קניתי טלוויזיה ברמת כניסה לבין זה שהטלוויזיה עם עננים. איפה כתוב שטלךוויזיה שלא עולה 10K צריכה להגיע עם עננות או לחילופין זליגות אור ואמורים לקבל את זה. זה כמו שתגיד לי שקניתי שיואמי ב 1000 שח במקום גלקסי ב 4000 שח ואני אמור לקבל את זה שהשיואמי עם פגם במסך כי הוא עלה לי רק 1000 שח.

עדיין, שמתי פה 5500 שח, לא קניתי איזה סנסוי מדבקה ב 1500 שח. ידוע לי שיש איכויות אחרות בטלווזיות היקרות יותר או כאלו עם פאנלים VA שאין בטלוויזיה שלי, וזה בסדר. אם הייתי מחפש את זה הייתי שם יותר כסף. סהכ הרצתי בדיקות כדי לראות שהמוצר תקין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא קשור לכמה שמת, זה קשור לטכנולוגיה.

כל טכנולוגיה שבה הפיקסל הבודד לא יכול להיות כבוי לחלוטין - יענו פלזמה/oled - תסבול מבעיות למיניהן של תאורה לא אחידה.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש קשר ישיר בין זה שקנית טלוויזיה מבוססת פאנל IPS ובלי Local Dimming / Backlight Full Array ובין זה שהטלוויזיה עם עננות.

עכשיו השאלה האם אותה עננות היא כמצופה עבור אותו דגם או שיש משהו תקול שגורם לעננות גבוהה יותר.

אם התשובה היא משהו תקול - יש להחליף או לתקן במסגרת האחריות.

אם התשובה היא שזה כמצופה אז אין כאן פגם כלשהו והשאלה הבאה זה האם זה מפריע לך ושווה מבחינתך להוסיף כסף או לרדת בגודל עבור טלוויזיה עם פחות עננות.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והסיבה העיקרית לטלוויזיות מבוססות IPS (שזה הרוב המוחלט בשוק, למעט סמסונגים, OLED ודגמים בודדים של חברות אחרות ולפעמים אפילו רק דגם מסוים בגודל מסוים יגיע עם VA) היא זוויות הצפייה הגדולות יותר וזה שהצבעים נראים טוב יותר בזווית גדולה יותר, שזה חשוב כשיושבים בסלון אז 2-3 אנשים לכל היותר נמצאים בדיוק בזווית הצפייה של VA, והשאר רואים תמונה דהויה אם בכלל.

לא ידעתי שיש כזה הבדל בזוויות הצפיה כי בזמנו עשיתי את המחקר על מסכי מחשב וכנראה שפחות מתעמקים בזה כי זה לא כל כך חמור בתרחיש של מחשב. עכשיו ממבט זריז נראה שבטלוויזיה זה באמת משמעותי יחסית.

אגב גם עם Local Dimming אתה תראה עננות (פשוט מקומית יותר ולכן גם חלשה יותר), כי ה-Local Dimming בד"כ מחולק ל-16 איזורים, 32 איזורים או 48 איזורים וכו' ולא עד לרמת הפיקסל הבודד. ומצד שני התצוגה על המסך לא תהיה מחולקת למלבנים כאלה ואחרים אלא נניח דמות בצל או משהו כזה שעדיין יצריך תאורה מסוימת מסביב לחלק מהפיקסלים השחורים.

רציתי לכתוב את זה, ואז שכחתי... תודה.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במסכי מחשב זה אכן יחסית זניח, כי אף אחד לא מתכנן מסך מחשב ל-2-3 שיישבו מול המסך (המתכננים של מסכי מחשב לא שמעו על אקסטרים פרוגרמינג)

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עם מסך LG 29um69g , שמסתבר שה black uniformity שלו דיי רעה, אישית אני לא שם לב לזה בעיקר במשחקים או סדרות ואני יושב מול, כנראה לא התעמקתי אבל תיכף נבדוק את העניין

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...