Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משפחתית חזקה

שחר וסרמן
שימו לב! השרשור הזה בן 1851 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

על האלטימה יש שמועות לגבי אמינות הגיר הרציף. לא מכיר מקרים כאלו בעצמי, אבל כדאי לבדוק אם היא אופציה אמיתית.

מעבר לזה, לא חושב שיש משהו מפנק או חזק באלטימה. בסה"כ רכב די אנונימי לפנסיונר האמריקאי הממוצע.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 63
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לכל דבר יש שמועות, ניסן אמינות בערך כמו טויוטה. יש לחבר טוב שלי פריימירה 2006 עם גיר רציף, נוסעת מצוין גם היום.

מבחינת כוח, האלטימה זה רכב מנהלים נחמד עם נתון תאוצה לא רע בכלל לדעתי של 7.7 שניות. הרבה יותר טוב מהונדה אקורד למשל וגם מ 508, מאזדה 6, או כמעט כולן למעשה, חוץ מהגודשות עם מנועים גדולים יחסית.

יכול להיות שיש גם ענין של תדמית, האלטימה אולי משדרת יותר "פנסיונר אמריקאי" מאשר "צעיר ועצבני" אבל אני תמיד מעדיף זאב בעור כבש מאשר ההפך...

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב, לא מכיר, רק מציע לבדוק. לפעמים יש אמת בשמועות.

נתון 0-100 לא תמיד נותן אינדיקציה אמיתית לאיך הרכב באמת ירגיש ביום יום. רכבים אטמוספריים שמוציאים הספק גבוה בסל"ד גבוה יכולים להאיץ מהר, אבל תאוצות הביניים שלהם מסל"ד סביר ויומיומי יהיו איטיות יותר, ולכן "תחושת הכח" שלהם בנסיעה רגילה תהיה פחותה משמעותית. לחלק לא קטן מהנהגים זה הרבה יותר משמעותי מהיכולת להאיץ ל-100 בסל"ד גבוה (ורועש).

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנוע טורבו קטן זה טוב לנסיעות איטיות בעיר וכדי להציג זיהום אויר נמוך בפרוספקטים. אני אעדיף תמיד מנוע אטמוספרי גדול מטורבו קטן, זה פשוט מרגיש יותר נכון ופחות מתאמץ. טורבו זה סוג של אשליה במהירויות סבירות כשבמהירויות גבוהות הוא מתחיל להחנק, מנוע אטמוספרי גדול אולי מתקשה יותר להאיץ אבל במהירויות גבוהות הוא עדיין "נושם", אם אתה מבין למה אני מתכוון.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק בחלק מדבריך, יחד עם זאת, אני נמצא רוב הזמן בסלד נמוך, כך שאני מרגיש את המומנט של הטורבו הרבה יותר ממה שאני מרגיש את חוסר הנשימה בסלד גבוה.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תורידי את ה S60 . מאוד צפופה מאחור

יש עוד חסרונות ?

כפי שציינתי , כרגע אני נוסעת ב סוזוקי ליאנה 2007 ובמושב האחורי יש לי כסא ילד ובקלות גם אמא שלי ואחת הבנות נכנסות.

לא נראה לי שה S60 יותר צפופה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנוע טורבו קטן זה טוב לנסיעות איטיות בעיר וכדי להציג זיהום אויר נמוך בפרוספקטים. אני אעדיף תמיד מנוע אטמוספרי גדול מטורבו קטן, זה פשוט מרגיש יותר נכון ופחות מתאמץ. טורבו זה סוג של אשליה במהירויות סבירות כשבמהירויות גבוהות הוא מתחיל להחנק, מנוע אטמוספרי גדול אולי מתקשה יותר להאיץ אבל במהירויות גבוהות הוא עדיין "נושם", אם אתה מבין למה אני מתכוון.
זה ממש לא נכון. בכל מהירות שפויה מנוע מוגדש יהיה בדיוק בתחום הסל"ד האפקטיבי, בניגוד למנוע אטמוספרי שיהיה רחוק משם ויצריך הורדת הילוך או שניים. עריכה אחרונה על ידי pooh-bear

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מתכוון לכתוב דברים שאין להם אחיזה במציאות, אל תטעה אנשים אחרים.

ה-s60 אולי לא תענה לדרישות של פותח השרשור, אבל היא יותר מרווחת מהליאנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה ממש לא נכון. בכל מהירות שפויה מנוע מוגדש יהיה בדיוק בתחום הסל"ד האפקטיבי, בניגוד למנוע אטמוספרי שיהיה רחוק משם ויצריך הורדת הילוך או שניים.

תראה יש 2 סוגים של מנועי טורבו, קטנים וגדולים.

2.0 טורבו של מאליבו או של פורד או S60 למשל - אלה מנועי טורבו חזקים שמקבילים מבחינת מומנט למנועים 3.5 אטמוספריים (ואף יותר) - כמעט הכי הרבה מומנט שאתה יכול להשיג עבור רכב "רגיל" (36-40 קג"מ, מכובד מאוד).

1.6 טורבו של פיג'ו - זה מקביל למנוע אטמוספרי 2.5 של ניסן, בערך (באזור ה 24 קג"מ).

היתרון הגדול של מנוע טורבו קטן מול מנוע אטמוספרי בגודל "דומה" הוא שהוא פשוט יותר חזק (למשל 1.6 של 508 מול 2 ליטר של מאזדה 6), מצד שני מול מנוע יותר גדול כל היתרון שלו הולך, כי הוא אמנם עדיין עם יותר מומנט בסל"ד נמוך, אבל יש לו פחות "מרווח נשימה". מנוע גדול נושם הרבה יותר טוב במהירויות גבוהות.

אם הייתי שואל אותך מה אתה מעדיף: עזוב צריכת דלק בצד - קח את אותו רכב בדיוק:

גרסה עם טורבו - 2.0 ליטר 36 קג"מ ב 2000 סל"ד 250 כ"ס

אטמוספרי - 3.6 ליטר 36 קג"מ ב 4000 סל"ד 300 כ"ס

אני הייתי בוחר באטמוספרי.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו, זו בדיוק הבעיה. כשאתה נוהג בצורה נורמלית המנוע נמצא לרוב באזור ה-2000+- סל"ד. במנוע מוגדש, כל המומנט זמין לך בדיוק בנקודה הזו. במנוע אטמוספרי לעומת זאת, אתה צריך להוריד הילוך או שניים ולקבל את הרעש הנלווה לסל"ד גבוה כדי לקבל (פחות או יותר) את אותו מומנט.

להלן, תחושת כח ותאוצות ביניים.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשרות נוספת מעניינת ולא טרוויאלית לרכב חזק, בתקציב נמוך ממה שציינת, אמינות טובה, אמנם עלות תחזוקה גבוהה מהממוצע.

לאנצ'יה דלתא (אפשר לומר שהיא אחות של האלפא שציינת), הצורה שלה בתצורת האצ'בק משפחתית יותר מהאלפא.

הייתי בוחן את האפשרות הזו, מנוע 1800 טורבו, חזק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1851 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...