Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חום מנוע עולה ויורד רנו מגאן 2

shimshia
שימו לב! השרשור הזה בן 1943 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

לפני מספר חודשים המנוע התחמם במהלך נסיעה. הרכב הגיע למוסך, לאחר בדיקה הוחלט שהתרמוסטט תקול והוחלף תרמוסטט.

לאחר ההחלפה האוטו לא התחמם עוד, אך נוצרה התופעה הבאה: מידי פעם במהלך נסיעה, שעון החום הגיע לחצי, אזור 90 מעלות ואז ירד לרבע ואז שוב פעם עלה לחצי ויורד לאזור הרבע וחוזר חלילה. התופעה היתה מתרחשת לפחות פעמיים בשבוע. נסעתי כך מספר חודשים ולפני מספר שבועות הגעתי למוסך שלי ודיווחתי לו על העניין. המוסך החליט שכנראה יש בעיה בתרמוסטט והוא נשאר פתוח וסידר לי החלפה של התרמוסטט במסגרת אחריות שלו והחליף לתרמוסטט של חברת גייטס תוצרת איטליה.

אתמול הורכב התרמוסטט של גייטס והיום הבעיה אפילו החריפה, כל כמה דקות שעון החום שוב משחק ויורד ועולה מהחצי לרבע.

השאלה שלי: מה עשוי לגרום לבעיה, גם אחרי החלפת התרמוסטט?

(יש לציין שהוספנו 1.5 נוזל קירור מרוכז+ 3/4 ליטר מים לאחר ההחלפה)

תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם לאחר החלפת הטרמוסטט נוקז אויר ממערכת הקירור כמו שצריך? האם המאוורר ניכנס לעבודה כמו שצריך? האם חובר קורא טמפרטורה דיגיטלי לאמת שאכן לא מדובר ביוניט טמפרטורת חום מנוע שמזייפת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההימור שלי הוא בעיה במגעים של מד החום, תנסה לשחק עם הקונקטור ותראה אם הבעיה נפתרת.

אם זה לא זה, אז תבדוק עם מד חום אינפרה שמצביע על בית הטרמוסטט אם הטמפרטורה שהוא מראה נכונה במיוחד כשהוא משתולל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאור, לגבי ניקוז אויר לא שמתי לב אם הוא עשה כמו שצריך

לגבי המאוורר חיכינו 10 דקות אחרי שהמנוע הגיע לטמפרטורת עבודה, אך הוא עדיין לא התחיל לפעול, אז המכונאי בדק את צינורות הרדיאטור, ראה שאחד מהם קר ואמר שזה בסדר התרמוסטט נפתח ואפשר לנסוע.

לא חובר קורא טמפרטורות דיגיטלי. האם יוניט טמפרטורה, הכוונה לחיישן טמפרטורה?

ארמגדון, כוונתך לשחק עם המגעים של מד החום בלוח השעונים?

תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאור, לגבי ניקוז אויר לא שמתי לב אם הוא עשה כמו שצריך

לגבי המאוורר חיכינו 10 דקות אחרי שהמנוע הגיע לטמפרטורת עבודה, אך הוא עדיין לא התחיל לפעול, אז המכונאי בדק את צינורות הרדיאטור, ראה שאחד מהם קר ואמר שזה בסדר התרמוסטט נפתח ואפשר לנסוע.

לא חובר קורא טמפרטורות דיגיטלי. האם יוניט טמפרטורה, הכוונה לחיישן טמפרטורה?

ארמגדון, כוונתך לשחק עם המגעים של מד החום בלוח השעונים?

תודה רבה

זה לעשות צחוק מהעבודה! בחר לך מוסך אחר שיש לו סבלנות לבצע ניקוז אויר ולהמתין לעבודת המאוורר עם חיבור של סורק טמפרטורה דיגיטלי ושירגיש שהצינור של הטרמוסטט כן הופך לחם כי ברגע שהוא נישאר קר תמידי הטרמוסטט לא ניפתח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה. ייקח לי כנראה מספר ימים כדי להגיע למוסך לבדוק את הדברים. השאלה אם אני יכול בינתיים להמשיך לנסוע? המצב בחודשים האחרונים שהמד חום לא עובר את החצי, הוא מתריע כלפי מטה ומשחק בין החצי לרבע. השאלה היא אם המנוע יתחיל פתאום להתחמם אם המדחום בלוח שונים יתריע לי כלפי מעלה.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדחום משחק יכול להיות גם לטוב וגם לרע. אף אחד לא יכול לתת תשובה וודאית מה ייקרה ומתי. ישנם מערכות חום מנוע שיכולות גם להצביע על מנוע קר שבפועל הוא רותח וזה עלול להטעות. לא הייתי לוקח סיכון!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון: הבעיה כנראה נפתרה היום. תודה למאור וארמגדון על העצות.

ניגשתי הפעם לחשמלאי שלי, האבחנה שלו היתה שהיוניט הלא מקורי שלו עושה את הבעייה, למרות שזה תרמוסטט של גייטס חדש עם יוניט חדש. מצאתי תוך רבע שעה יוניט מקורי של רנו מפירוק, היא הורכבה על התרמוסטט של גייטס והופה במהלך נסיעות כל היום המחוג לא זז כשהמנוע הגיע לטמפרטורת עבודה.

ז"א ששני יוניטים לא מקוריים חדשים מתוצרות שונות, גרמו לבעיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון אחרי עוד יום נסיעה, כשהרכב מגיע לטמפרטורת עבודה מחוג החום בהחלט נעמד על החצי ונשאר שם.

רק שאלה: שמתי לב שלעיתים המחוג זז מילימטר שניים מהאמצע כלפי מטה וחוזר לאמצע, האם הדבר נורמלי?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון אחרי עוד יום נסיעה, כשהרכב מגיע לטמפרטורת עבודה מחוג החום בהחלט נעמד על החצי ונשאר שם.

רק שאלה: שמתי לב שלעיתים המחוג זז מילימטר שניים מהאמצע כלפי מטה וחוזר לאמצע, האם הדבר נורמלי?

תודה

לא..מחוג החום צריך להיות ממוקם במקומו ולא לזוז..כניראה שעדיין קיימץ בעיה כלשהי..תנסו לראות אולי הבעיה בחיווט עצמו הוא לא יושב טוב אולי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחורף כשמשתמשים בחימום, הוא יכול לרדת קצת. זה נשמע תקין.

ברשותי עוד מגאן 2, אני יודע מהעבר שהמחוג לא זז כשהגיע לטמפרטורת עבודה. היום נסעתי עם הרכב הזה כדי לבדוק לגביו באופן ודאי ובמהלך כל היום גם כשהופעל חימום, בירידות בעליות.. המחוג לא זז אפילו עשירית מילימטר לאחר שהמנוע הגיע לטמפרטורת העבודה.

לגבי המגאן השנייה, לאחר שהוחלפו שני תרמוסטטים חלופיים ועל האחרון של גייטס, הושם יוניט מקורי של רנו וזה שיפר בהרבה את הבעיה, אך עדיין במהלך נסיעה המחוג זז מידי פעם כמילימטר, מילימטר וחצי כלפי מטה לאחר שהמנוע הגיע לטמפרטורת עבודה. האם לדעתכם זה יכול להיות קשור אולי לתרמוסטט עצמו של גייטס, או שגם היוניט המקורי מפירוק שהורכב למרות ששיפר את המצב שהוזכר לעיל עדיין לא מספיק?

תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתה לי מגאן 2 לפני מספר שנים. אני זוכר שכשביקרתי במוסך מורשה עשיתי נסיעת מבחן עם בעל המוסך ושאלתי אותו אם זה הגיוני שהמדחום משחק (פעם ראשונה שנתקלתי בזה) והוא טען שזה תקין לחלוטין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

היום הייתי במוסך רציתי לעשות ניקוז אוויר מהרדיאטור אולי זה גורם למד החום לזוז כמילימטר, מילימטר וחצי כלפי מטה לאחר שהגיע לטמפרטורת עבודה ואז חוזר למקומו.

המכונאי אמר שניקוז האוויר מתבצע על ידי פתיחת פקק מיכל העודפים והזרמת נוזל קירור דרך פקק התרמוסטט וזה מה שהוא עשה ואכן יצאה זרימה חלקה ומלאה מפקק התרמוסטט. הוא אמר שברכב הזה אין פקק ניקוז אוויר מהרדיאטור עצמו, אלא מנקזים אוויר בשיטה שהוא עשה.

אני רוצה לשאול האם יש פיתרון ניקוז אוויר אחר לסוג הרכב הזה? מפני שגם מכונאי קודם עשה את אותה השיטה, אך זה לא עזר לפתרון התופעה לעיל של המחוג שזז כלפי מטה. התופעה מתרחשת בעיקר בבוקר מיד כשהמחוג מגיע לטמפרטורת עבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1943 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...