Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

"המשפחתית הכי טובה שהכסף שלכם יכול לקנות, בפער ענק, אבל אתם לא תקנו אותה", או -

dani666
שימו לב! השרשור הזה בן 1697 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

במיניוואנים בעלי 3 מושבים נפרדים בשורה השניה, שורת המושבים השניה נמצאת קדימה יותר מהציר האחורי ואפילו קדימה יותר מהגלגלים האחוריים.

כך ניתן לנצל באופן מלא את רוחב המרכב ללא שבתי הגלגלים האחוריים נוגסים מרוחב המושבים בשורה השנייה כמו ברכבים רגילים.

אם תסתכל בפיקאסו ובגרנד פיקאסו תבחין שבתי הגלגלים נמצאים מאחורי שורת המושבים השנייה בתא במטען.

אבל זה מביא למצב שבסיס הגלגלים לא מייצג בפועל את המרווח בציר האורך שהוא קטן יותר מכפי שהיה יכול להיות ברכב רגיל.

אני בדקתי את הפיקאסו בעצמי והופתעתי בעצמי מהמרווח החסר בציר האורך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 88
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תתחדש.

לכל חברי ה"מתחת למחירון"- הבן אדם כבר קנה את הרכב, שיתף בפרטים. במה תגובות כמו "למה מעל המחירון?" או "צרפתיות קונים בחצי מחירון" מועילות בדיוק? מה גם שכמו שפות"ש פירט, זה רכב לא נפוץ במיוחד מחד וזה הרכב שהתאים לצרכים שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא לא קנה עדיין, רק שם 2,000 ₪ לשריון.

הוא יכול עדיין להתמקח על המחיר ואם המטרה לעזור לו זה מה שאני מציע לו לעשות.

אני רק מניח שאם הרכב הזה נחל כשלון במכירות כחדש, למרות מחיר מכירה נמוך מלכתחילה ולאחר הנחות מחיר זנות, אני לא רואה סיבה שיצליח כמשומש ולא משנה מה טיבו.

אבל לא בדקתי בפועל את השוק שלו כמשומש ופותח השרשור כן ואולי השוק פגז, אני באופן אישי לא הייתי שם שקל אחד מעל מחיר המחירון המשוקלל על אף רכב ועל סיטרואן הייתי משלם רק מתחת למחירון וכמה שיותר מתחת וזה בגלל השם הבעייתי של המותג ולא בגלל סיבה אחרת (היו לי 2 סיטראונים בעבר, אולי אפילו יותר כבר שכחתי זה היה לפני יותר מעשרים שנה :-))

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ממש מדוייק, ברמת גימור אקסקלוסיב, יש מערכות בטיחות מתקדמות.

רק לך תמצא אחת!

קיימת רק בגרסת ה-7 מושבים ולא פלא שקשה למצוא אותה - המחיר שלה כחדשה מוגזם בעליל.

לממטב זכרוני גם לא היתה קיימת כשקניתי את הרכב בפברואר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והמרווח ברכיים עוד גדל על חשבון נפח אחסון מאחור. הכסאות על מסילות. דווקא תכנון מרחב טוב מאד יחסית למשפחתומטית.

שוק קצת מוזר. מכיר עוד מקרה ששולם על הפיקאסו מחירון כי פשוט היה קשה למצוא ומה שהיה טוב נעלם מהלוחות.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין את הקביעה הזו שסיטרואן קונים ב-X מתחת למחירון. כבר למדנו מזמן שלרכב נישה אין מחירון אמיתי (כמו למשל ה"מחירון" של הונדה S2000 או לנד קרוזר). עבור רכב נישה המחיר הוא כמה שהקונה מוכן לשלם, הטענה של כמה מתחת למחירון פשוט מגוכחת.

Renault Clio RS EDC 200

רכב ספורטיבי זה כמו קונדום. עדיף שיהיה לך ולא תרצה להשתמש בו, מאשר שתרצה להשתמש בו ולא יהיה לך.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במיניוואנים בעלי 3 מושבים נפרדים בשורה השניה, שורת המושבים השניה נמצאת קדימה יותר מהציר האחורי ואפילו קדימה יותר מהגלגלים האחוריים.

כך ניתן לנצל באופן מלא את רוחב המרכב ללא שבתי הגלגלים האחוריים נוגסים מרוחב המושבים בשורה השנייה כמו ברכבים רגילים.

אם תסתכל בפיקאסו ובגרנד פיקאסו תבחין שבתי הגלגלים נמצאים מאחורי שורת המושבים השנייה בתא במטען.

אבל זה מביא למצב שבסיס הגלגלים לא מייצג בפועל את המרווח בציר האורך שהוא קטן יותר מכפי שהיה יכול להיות ברכב רגיל.

אני בדקתי את הפיקאסו בעצמי והופתעתי בעצמי מהמרווח החסר בציר האורך.

אני מדבר ספציפית על ה-5 מושבים. ישבתי בתוכה והרגיש לי מרווח ברכיים מצויין ביחס למשפחתיות הרגילות.

עדיין, אשמח אם מישהו במקרה יודע מה הגמישות של המושבים בשורה השנייה על המסילות שלהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חפירונת עם פואנטה:

חבר נהג לרכוב על אופני כביש, עשה טיול אחד בשטח והבין שמתחשק לו להצטרף לקבוצת הרכיבה שלנו.

בתור הgo-to guy (דאז), פנה אלי שאעזור לו למצוא אופניים משומשים - הדרישה: מחיר זול ומכלולים מצוינים, שזה בגדול מה שכולם רוצים (Value for money).

במשך שנה וחצי הייתי שולח לו כל כמה שבועות מודעה רלוונטית, וכל פעם היה פוסל בטענה שהוא רוצה לשלם פחות, כי ״נראה לו שזה צריך לעלות פחות״. העובדה שהשוק עובד עפ״י היצע וביקוש שאינו תלוי ברצון הפרטי שלו, לא היתה משמעותית במיוחד.

בסוף הוא הבין שהדרישות שלו לא קוהרנטיות עם המציאות, ורכש אופניים מאחת המודעות ששלחתי לו.

הפואנטה? הוא הפסיד שנה וחצי של רכיבות עם כל הקבוצה, בשביל לחסוך (בשאיפה) 20-30% במחיר, שמתרגמים לערך שקלי שלא מדגדג את השווי של כמות הרכיבות האלו והזמן שנשרף לשווא.

מחירון לוי יצחק זו אינדיקציה לכמה כסף הביטוח ישלם לך במקרה קיצון, ועפי״ו מבצעים קירוב למחיר אופטימלי עבור השוק. מחירון לוי יצחק לא יודע להתמודד עם רכבי נישה, כי ההיצע שלהם דל וכך גם השוק. אז אם כבר מצאת משהו שתואם את הדרישות שלך בול, אז *אולי* שווה להתפשר על הפסד שקלי מסוים ולחסוך ים של זמן, ופשרות...

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

"אשמח אם מישהו במקרה יודע מה הגמישות של המושבים בשורה השנייה על המסילות שלהם".

ב C3 פיקאסו זה 15 ס'מ. ב C4 זה לפחות אותו כנ'ל וייתכן שיותר (ככל שהתרשמתי מראיה ברכבים שבדקתי עכשיו).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

-- ^ --

כשאני בשועלאש באנדרואיד אני לא רואה דרך אחרת.

ובשבילך בנושא ה 7/5 מושבים. אם תוריד ספר רכב אנגלי לפיקאסו באחד העמודים הראשונים יש באור לסימונים, ובין היתר יש הסבר לסימול סוג הרכב. במפורש מצויין שם גראנד עם 7 מושבים וגראנד עם 5 מושבים כך שנראה שזה אכן אופציה סטנדרטית לחלוטין מהיצרן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא לא קנה עדיין, רק שם 2,000 ₪ לשריון.

הוא יכול עדיין להתמקח על המחיר ואם המטרה לעזור לו זה מה שאני מציע לו לעשות.

אני רק מניח שאם הרכב הזה נחל כשלון במכירות כחדש, למרות מחיר מכירה נמוך מלכתחילה ולאחר הנחות מחיר זנות, אני לא רואה סיבה שיצליח כמשומש ולא משנה מה טיבו.

אבל לא בדקתי בפועל את השוק שלו כמשומש ופותח השרשור כן ואולי השוק פגז, אני באופן אישי לא הייתי שם שקל אחד מעל מחיר המחירון המשוקלל על אף רכב ועל סיטרואן הייתי משלם רק מתחת למחירון וכמה שיותר מתחת וזה בגלל השם הבעייתי של המותג ולא בגלל סיבה אחרת (היו לי 2 סיטראונים בעבר, אולי אפילו יותר כבר שכחתי זה היה לפני יותר מעשרים שנה :-))

1. לא מכיר את השוק של האוטו הזה, אבל ההגיון הזה שלך לפיו ישנן איזה שהן מוסכמות לפיהן הוא אמור לנהוג נראה לי מעט מוזר, ודאי כשהשוק נוהג אחרת, אם אכן כך הוא.

2. לענין מרחב הפנים, כדאי לזכור שגם למימד הגובה של חלל הפנים ישנה משמעות ובאוטו הזה הוא בהחלט מרשים יחסית למכוניות כמו קורולה וגם אם מידות האורך של המרחב בין הספסל האחורי לקדמי, קצרות יותר בפיקאסו ( לא ערכתי מדידות, סומך עליך בענין ) תחושת המרחב והשימוש בו נדיבים בהרבה.

עריכה אחרונה על ידי רועי5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על איזה דגם נהגת? זה דגם סופר מוצלח, מנוע פנינה, איבזור מעולה, עם מרווח פנים הגדול ביותר בקטגוריה.

כדאי לזכור שברשימת המחדלים של היצרן הזה עומד גבוה ברשימה חוסר היכולת המובנה אצל הקונצרן הצרפתי הזה, לקלוע לטעמו של החבר המצוטט אצלך. אותה בינוניות לטעמו הטרידה אותו גם ב 3008, כך אני לומד מחיפוש שערכתי, כמו גם ממרבית המכוניות של היצרן, זה כבר לזכרוני. לא מתווכח לרגע עם טעמו או ניסיונו, אבל קצת מרגיז שיצרן שיודע לעשות מכוניות שמרבית אלו שהתנסו בנהיגה ובשימוש בהן שיבחו אותן ואת יכולותיהן ( מבחני רכב שונים וגם הח"מ שניסה להאריך את שהות האוקטביה הדנדשה שלו במוסך בכדי להמשיך ולהנות מהפיקאסו הקצר שסופק לו כרכב חלופי ונכשל ), לא יכול עשות עוד איזה מאמץ קטנטנן ולמצוא סופסופ חן בעיני החבר באגט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1697 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...