Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעיה עולמית במנוע טורבו 1.5 של הונדה סיוויק 2016-2018

igal84

פוסטים מומלצים

https://www.amsoil.com/newsstand/articles/the-effects-of-turbochargers-and-gdi/

https://www.lubricants.total.com/fuel-dilution-engine-oil-causes-and-effects

מדובר בכתבות רנדומליות, אך יש עוד מלא כאלה שמסביר על הטכנולוגיה, כנראה שיש מנועים טובים יותר וכאלה פחות,

אך זה לא משהו שקרה רק במנוע ה1.5T של הסיוויק, בגדול, השנים כבר יוכיחו את אמינות המנועים האלה, בינתיים אני מאוד מרוצה מה3, מתכוון להחזיק אותה לפחות 4-5 שנים, אולי אחרי זה במידה ויוכח שהמנועים אמינים אתחדש בסיוויק וייתכן גם שתהיה כבר גרסה חדשה ומעניינת יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 230
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

• חברי המעגל הראשון

-- ^ --

קראת את שקשרת אליו ?

כתבת :

"אם יש ריח של דלק במדיד השמן זה תקין,

תקרא על סוג הזרקת הדלק הזו, ואני לא מדבר רק על מנועי הונדה"

כל מה שיש בכתבות שקשרת אליהן הוא ציון הקשיים/הבעיות האפשריות במנועים מודרניים ואת חשיבות השימוש בשמן איכותי. כנראה שחברות אחרות שאינן הונדה די הצליחו להתגבר על הקשיים. הונדה כנראה הצליחה קצת פחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקוחות בקנדה הוזמנו לבצע ריקול - הבעיה - ערבוב דלק בשמן.

האריכו להם את האחריות לשש שנים וללא הגבלה של ק''מ.

מתחילים לדבר שם על פגם סידרתי בייצור של אטמים במנועי טורבו 1.5 בכל הרכבים מסיוויק עד לאקורד שאת הדגם הפסיקו לייבא לארץ. Recall.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיהיה להם בהצלחה,

ואני שמח שבסוף לא סגרתי על אחת כזו,

מה שמוזר, שנושא החלפת השמן המוקדם לפי המחשב, קיימת גם במנוע ה1.0T שלהם, שמעתי את זה מ2 בעלים של סיוויק 1.0T.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיהיה להם בהצלחה,

ואני שמח שבסוף לא סגרתי על אחת כזו,

מה שמוזר, שנושא החלפת השמן המוקדם לפי המחשב, קיימת גם במנוע ה1.0T שלהם, שמעתי את זה מ2 בעלים של סיוויק 1.0T.

מתי זה קרה להם? כלומר באיזה קילומטראז'? וגם אני שמתי לב שההחלפות שמן יוצאות לפני 15K אבל דווקא עכשיו, לפי המחשב יוצא שהחלפה תהייה אחרי 15K ק"מ יכול להיות שזה בגלל שהכפתור ECO מופעל אז יוצא שנוסעים יותר חסכוני ואז המחשב מחשב את ההחלפה שונה או סיבה אחרת.

אחרי כמה ק"מ הרכב דורש החלפת שמן אצלם?

אני זוכר שהחלפת שמן הראשונה הייתה לפני 10K ק"מ והמנהל מוסך אמר שזה בגלל שזה השמן הראשוני של ההרצה או משהו כזה.

ההחלפתה השנייה יצא אחרי 10K אבל לפני 15K

יכול להיות שבגלל שזה מנוע טורבו עוצמתי יחסית לגודל שלו, הונדה עשו שההחלפת שמן תהייה מדוייקת יותר לפי אופי הנסיעה.(הוא גם אמר שאופי הנסיעה משפיע על ההחלפה)

עריכה אחרונה על ידי FoxLight
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתי זה קרה להם? כלומר באיזה קילומטראז'? וגם אני שמתי לב שההחלפות שמן יוצאות לפני 15K אבל דווקא עכשיו, לפי המחשב יוצא שהחלפה תהייה אחרי 15K ק"מ יכול להיות שזה בגלל שהכפתור ECO מופעל אז יוצא שנוסעים יותר חסכוני ואז המחשב מחשב את ההחלפה שונה או סיבה אחרת.

אני זוכר שהחלפת שמן הראשונה הייתה לפני 10K ק"מ והמנהל מוסך אמר שזה בגלל שזה השמן הראשוני של ההרצה או משהו כזה.

יכול להיות שבגלל שזה מנוע טורבו עוצמתי יחסית לגודל שלו, הונדה עשו שההחלפת שמן תהייה מדוייקת יותר לפי אופי הנסיעה.(הוא גם אמר שאופי הנסיעה משפיע על ההחלפה)

מצב ECO משנה את הזרקת הדלק ועבודת גיר, ומקשיח את המתלים לחסכון נוסף בדלק.

החלפת שמן ופילטר לפני 15,000 ק''מ, כמו שאמרתי תלוי בנסיעה שלכם.

אם צרכנים ישייטו ב - 80 קמ''ש ויגיעו למקסימום סל''ד של 4,000 יכול להיות שלא יצטרכו להגיע להחלפת שמן ראשונית , רק ב-15,000 או שנה.

זה מתייחס גם למנוע 1.0 טורבו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחד ב9000 והשני ב11000, שניהם מנוע ה1.0T

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשימוש בטכנולוגיה חדשה, אף אחד לא חסין, יפה לראות שגם שאנשים כבר יודעים שיש בעיה, הם עדיין קונים את הרכב, כי הם מאמינים ביצרן, כוחה של סטיגמה חיובית הפעם על היצרן, הדבר המיוחד בבעיה במנוע, שבניגוד לפעמים אחרות שיש בעיות, הפעם הבעיה מתחילה על ההתחלה ולא כעבור תקופת שימוש מסיימת.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה אנשים מודעים לזה שיש בעיה? הנושא הזה עדיין בגבול השקט, אין יותר מדי רעש,

אפילו אני בתור גולש פעיל יחסית בפורום, כמעט קניתי סיוויק 1.5T חדשה, למה? כי לפני ששאלתי לגבי הרכב, ממש לא ידעתי שקיימת בעיה,

אפילו כאשר אחד מחברי הפורום העלה שיש בעיה במנוע, חשדתי, וחשבתי שהוא בטח טועה ומתבלבל בינה לבין המנוע ההיברידי של האינסייט,

אחרי שחקרתי וקיבלתי לא מעט אורות אדומים, החלטתי שלא, אך כמה יש כאלה שלא בדקו, ששמעו הונדה, קפת להם "מה רע", נו "יפנית אמינה ומעניינת", תאמין שיש לא מעט, ואז בזזזז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה אנשים מודעים לזה שיש בעיה? הנושא הזה עדיין בגבול השקט, אין יותר מדי רעש,

אפילו אני בתור גולש פעיל יחסית בפורום, כמעט קניתי סיוויק 1.5T חדשה, למה? כי לפני ששאלתי לגבי הרכב, ממש לא ידעתי שקיימת בעיה,

אפילו כאשר אחד מחברי הפורום העלה שיש בעיה במנוע, חשדתי, וחשבתי שהוא בטח טועה ומתבלבל בינה לבין המנוע ההיברידי של האינסייט,

אחרי שחקרתי וקיבלתי לא מעט אורות אדומים, החלטתי שלא, אך כמה יש כאלה שלא בדקו, ששמעו הונדה, קפת להם "מה רע", נו "יפנית אמינה ומעניינת", תאמין שיש לא מעט, ואז בזזזז.

אני בדקתי ועדיין קניתי בהחלטה של רגע - ולאחר שאני מבסוט מהרכב החלטתי לשתף את הפורום כדי לדעת אם באמת מדובר בבעיה עולמית או מקומית (ארה''ב, קנדה, סין) ואם היא קיימת בארץ.

לשאלתכם - באנגליה לא מדברים על הבעיה והמכירות של הרכב סיוויק טורבו בשני המנועים 1.0 ו - 1.5 חוגגים, בארץ הבנתי שאין מלאי וצריך לחכות חודשיים לצבע מסויים.

אגב באנגליה התפוצצו שני מנועי טורבו 1.0 ליטר שעוד לא הגיעו ל 15,000 אלף קילומטר - סיבה, לא מפרסמים - ייתכן גם אחרי פריצה למחשב על מנת לבצע טיונינג (לעלות כוחות סוס במנועי טורבו).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחד ב9000 והשני ב11000, שניהם מנוע ה1.0T

אז זו הייתה ההחלפה הראשונית, היא עדין "בחסד".

אבל מצד שני זה מראה שהמחשב רכב כן מחשב את ההחלפה לפי אופי הנהיגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

2.0 טייפ אר , החלפתי 13000 . בהתחלה הייתי מתדלק ב95 , ב 8000 עברתי לתדלק ב98 ( אז מועד טיפול a לפי המחשב היה 11000 ) והמרחק לטיפול הלך וגדל עד 13,200 .

אני חושב שיש קשר לדלק במוסך אמרו שאין קשר .תוואי הנהיגה שלי הוא בין עירוני ובחלקו ממש לא חסכוני .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...