Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ניפוח נזק תאונה

שימו לב! השרשור הזה בן 2027 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ולאד - לחישוב כדאיות הפעלת הביטוח צריך להוסיף את מחיר עלית הפרמיה ל-3 שנים (מסתכם בערך ב-45% ממחיר הפרמיה ברוטו, לפני הנחות), ומשהו שקשה לתמחר כי הוא אישי - הנכונות להסתכן בתביעה נוספת במהלך 3 השנים שתהפוך אותך ללקוח לא רצוי בחברת הביטוח. אישית לא הייתי מפעיל ביטוח על פחות מאיזה 8000 ש"ח, אבל זה אישי ויש מי שישים את הגבול באיזה מקום באזור ה-4000-5000 ש"ח, בהתאם למחיר הביטוח שלו ויכולתו לספוג את עלות התיקונים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 81
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מכיר את נושא ההנחה - אין לי מושג איך הגעת ל 45%. אצלי לפי הפוליסה ההנחה היא 7.5% על כל שנה ללא תאונות ( 22.5% בשלוש שנים ).

לכן אצלי כל מה שמעל 3500₪ כבר שווה להפעיל ביטוח.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל תאונה אחת מפסידים כל שנה 7.5% וזהו.

אם כל שנה תובעים את הביטוח, זה משהו אחר. אבל גם אז , אם לא מפעילים ביטוח כדי לא להפסיד הנחה, צריך לשלם מהכיס כל פעם אלפי שקלים.

עריכה אחרונה על ידי vladclar

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולאד אתה טועה. תומר צודק, אם כי הניסוח שלו טיפה מבלבל: בשנה הראשונה אחרי השנה בה הוגשה תביעה ההנחה היא אפס, בשניה 7.5% ובשלישית 15%. החל מהשנה הרביעית ההנחה היא 22.5%.

אז אם נסכם את סך ההפסד הוא 22.5%+15%+7.5%, מה שמסתכם ב-45% מהפרמיה הבסיסית (לפני הנחות).

כמובן שמדובר באומדן גס, שכן גם הפרמיה הבסיסית עשויה להשתנות במהלך השנים.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין פה טועים וצודקים - יש מדיניות שונה בכל חברת ביטוח לגבי הנחות לאחר תביעות.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא צריך ללכת רחוק - אחרי שנים רבות ללא תביעות, בשנה שעברה הייתי צריך להפעיל ביטוח מקיף.

השנה קיבלתי הצעת מחיר לחידוש מאותה חברת הביטוח - זהה לשנה שעברה ( 3500₪ למקיף ).

בחברת ביטוח אחרת קיבלתי הצעת מחיר אפילו זולה יותר, כולל ביטול השתתפות עצמית לגמרי, אחרי מסירת פרטים על עבר ביטוחי ( כבר לא נקי לגמרי ).

למה שאשלם מכיסי אלפי שקלים במוסך?

בשביל מה אני עושה את הביטוח הזה כל שנה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינתי השיקול העיקרי הוא מצב של להיות מסורב ביטוח בעתיד.

יכולות להיות לך שתי תאונות ברכב - לי זה קרה לפני כ-5 שנים, במאי פגעו בי מאחור (הביטוח של הרכב הפוגע שילם), בנובמבר אישתי פגעה במישהו מאחור (והביטוח שלי שילם). אילו הייתי צריך להפעיל את הביטוח פעמיים בתוך חצי שנה היתה לי בעיה לבטח את המכוניות בשנים הקרובות.

ולאד - יש קבוצות מבוטחים עם פריווילגיות מיוחדות, אבל זה לא הקהל הרחב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שום קבוצה - סוכן ביטוח רגיל שעובד עם פניקס ומגדל. לא מפסידים את כל ההנחה בגלל תאונה אחת אלא חלק ממנה. לא רק זה, מסתכלים גם על מה שהיה לפני 4 שנים.

בפניקס הסכימו לבטח בתכנית " פניקס זהיר " למרות התביעה, כי לפני זה היו 3 שנים ללא תביעות.

אני לא מבין את הפחד להפעיל ביטוח ונכונות לשלם 6-7 -5 אלף שקלים באופן פרטי.

יסרבו לבטח אחרי 2-3 תביעות? אז תתחיל לשלם את הסכומים האלה לחברת ביטוח שכן מוכנה לבטח.

ומי אמר שאחרי תשלום פרטי של אלפי שקלים לא תצטרך בעוד שנה להפעיל מקיף? כי כיום כל מכה קטנה בפגוש גורמת להחלפתו, והמחיר מתקרב לעשירייה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיון שאני לא מתקן כל פגיעה קטנה. הרכב שלי קיבל את השריטה הראשונה שלו שבוע אחרי שנמסר לי, ובנתיים הצטברו עוד כמה חבטות, לדעתי לפחות אחת מהן מצדיקה החלפת דלת ועוד כמה חלקים. כיון שאני לא רואה חלודה אני מזניח את הנזקים האלה, מן הסתם יהיו נוספים. אם תהיה פגיעה שמפריעה לתפקוד הרכב - אתקן, ואשקול אם להפעיל ביטוח או לא לפי הנזק. אצלי יש שיקול נוסף - יש לי בנים שצריכים לצבור ותק ביטוחי, הם רשומים כמבוטחים במכוניות שלי, ואני לא רוצה לקלקל להם את העבר הביטוי אם אין נזק משמעותי המצדיק זאת.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברשותך נחזור לנושא השרשור -

נגיד, מישהו פוגע ברכב שלך מאחורה ולא רוצה להפעיל את הביטוח. האם היית הולך למוסך זול לטובת הפוגע , כי לטענתו של הפוגע אינך הוגן, אם החלטת לתקן במוסך מורשה סוזוקי? גם ככה ברכב שלך יש לא מעט דפיקות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מישהו פוגע ברכוש שלי זכותי לדאוג שהתיקון יהיה איכותי. אם הוא לא רוצה להפעיל ביטוח זאת הבעיה שלו אם לדעתו של הפוגע הנפגע מגזים בנזק כדאי לו להזמין שמאי.

בפעם המי יודע כמה - עלות תיקון פחחות במוסך מורשה יבואן לא עולה יותרמתיקון במוסך אחר.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מישהו פוגע ברכוש שלי זכותי לדאוג שהתיקון יהיה איכותי. אם הוא לא רוצה להפעיל ביטוח זאת הבעיה שלו אם לדעתו של הפוגע הנפגע מגזים בנזק כדאי לו להזמין שמאי.

בפעם המי יודע כמה - עלות תיקון פחחות במוסך מורשה יבואן לא עולה יותרמתיקון במוסך אחר.

כשתגיע לבית המשפט ותטען את הטענה הזאת, השופט ישאל אותך האם אתה נוהג לתקן את רכבך, באותו מוסך בו אתה מתעקש לתקן עכשיו בעקבות התאונה שלא באשמתך. במידה ותשובתך תהיה חיובית, בית המשפט יתחשב בה, אך במידה ותענה בשלילה ותגיד שזה ממש לא משנה, כי זכותך לתקן היכן שאתה רוצה, כי זה על חשבון הפוגע, השופט יכנה אותך בשמות, יזרוק אותך מכל המדרגות ואולי יקבע לך פיצוי של שליש מעלות התיקון, במוסך מדרכה...

בעניין השני, לאחר שביררתי עם חבר, פחח - צבעי מומחה, שעובד במוסך מרצדס בעיר גדולה ובנוסף עובד בבית המלאכה שלו בסופי השבוע, עלות תיקון פחחות וצבע במוסך המורשה של מרצדס, עולה פי 3 מאשר אותו תיקון בבית המלאכה שלו. בשני המקומות משתמשים באותם חומרים ובאותה חברת שמספקת צבע.

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מישהו מתקן רכב בדרך כלל במוסך קטן ופרטי, 99% שאין בו מחלקת פחחות. לכן, מי שלא מטפל ברכבים שלהם במוסכים גדולים/ מורשי יבואן, לא יכול לבצע תיקון תאונה במוסך הרגיל שלו.

המחיר במוסך מורשה יבואן או מוסך פחחות שאין לו קשר ליבואן זהה במחיר , כאשר מעורב שמאי - הוא נוקב בסוג החלפים והמחירים באותה הצורה בשני המקרים.

כמובן, אפשר באופן פרטי למצוא מוסך שללא ליווי השמאי יעשה את אותו התיקון במחיר יותר זול. אבל אני לא בטוח שזה יהיה "אותו התיקון ". כאדם מן השורה שלא מבין בטיב העבודה בבית מלאכה פרטי של מישהו שאני לא מכיר והפוגע כן מכיר, אין שום סיכוי שאסכים להכניס את רכבי למוסך הזה. ואם אני לא מכיר שום מוסך פחחות שאני בוטח בו, אתעקש על מורשה יבואן.

שלא תבין אותי לא נכון - אני אישית מכיר כמה מוסכי פחחות שאעדיף אותם על מוסך מורשה טויוטה בעניין תיקון תאונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף שופט לא יזרוק אותך משום בית משפט מהסיבה הפשוטה ששמאי קובע שעתון עבודה +חלקים.

לא המוסך...

ואם אני מטפל ברכב אצלי בחניה? אז נתקן אותו אצל דוד בחניה?

טענה הזויה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2027 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...