Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ניפוח נזק תאונה

שימו לב! השרשור הזה בן 2026 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אף שופט לא יזרוק אותך משום בית משפט מהסיבה הפשוטה ששמאי קובע שעתון עבודה +חלקים.

לא המוסך...

ואם אני מטפל ברכב אצלי בחניה? אז נתקן אותו אצל דוד בחניה?

טענה הזויה.

לו היית טורח לקרוא את כל השרשור, היית רואה שמדובר במקרה בו לא מערבים שמאי.

אם אתה מתקן אצלך בחנייה, בית המשפט יבין שכשאתה דורש לתקן פתאום במוסך יבואן, אתה מתנהג לא הצורה הוגנת ויפסול את דרישתך לאלתר!

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 81
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מאיפה הבטחון הזה, שבית משפט יגלגל את הנפגע מכל המדרגות בגלל שהוא רוצה לתקן במוסך מסויים?

אולי הוא יגלגל את הפוגע, כי הוא לא מוכן לשלם ,לא לנפגע על התיקון במוסך המקובל עליו, ולא לקחת שמאי מוסמך כדי לפתור מחלוקת, ולא להפעיל ביטוח צד ג'?

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לו היית טורח לקרוא את כל השרשור, היית רואה שמדובר במקרה בו לא מערבים שמאי.

אם אתה מתקן אצלך בחנייה, בית המשפט יבין שכשאתה דורש לתקן פתאום במוסך יבואן, אתה מתנהג לא הצורה הוגנת ויפסול את דרישתך לאלתר!

ארז,

ומדוע שבית המשפט לא יתן לי לתקן במוסך מורשה יבואן?

שים לב שמדובר ברכב בן 5, לא ברכב בן 20 .

לדעתי התגובה שלך לא נכונה, ופסולה מהשורש- ומי שישלם על זה הוא פות"ש כשילך לבית משפט והשופט יגיד לו תגיד לי מי אמר לך שטות כזאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחלוקת העקרית במקרה של פותח השרשור היא על אופן תיקון הנזק - החלפת פגוש או תיקון של הישן.

בתמונה שצירפתי - נזק שעלה לתקן לחברת הביטוח 9000₪ . החלפת חתיכת פלסטיק וקליפס שמחזיק אותו. ולא במוסך מורשה יבואן - במוסך הסדר של חברת הביטוח ועם שמאי מטעם חברת הביטוח.

מי קובע, האם התיקון מנופח או לא?

מי מחליט, מתקנים פגוש או מחליפים?

בשביל זה יש בעל מקצוע . כאשר הפוגע לא מבין בפחחות, הוא לא יכול להכתיב למוסך/ בעל הרכב איך לתקן את הנזק. אולי אי אפשר לתקן, אולי התיקון ייצא מכוער- ובעל מקצוע יודע זאת מראש.

IMG_20180808_092540.jpeg

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארז,

ומדוע שבית המשפט לא יתן לי לתקן במוסך מורשה יבואן?

שים לב שמדובר ברכב בן 5, לא ברכב בן 20 .

לדעתי התגובה שלך לא נכונה, ופסולה מהשורש- ומי שישלם על זה הוא פות"ש כשילך לבית משפט והשופט יגיד לו תגיד לי מי אמר לך שטות כזאת.

משום שבית המשפט לא אוהב שמשתמשים בו, ככסות לחזירות. אם הנהג שרכבו נפגע, יביא לבית המשפט פירוט טיפולים ממוסך מורשה ויוכיח שזה המוסך בו הוא מתקן את רכבו באופן שוטף, סביר להניח שהשופט אכן יאשר את עלות התיקון ע"פ מחירון אותו מוסך, אבל אם אין ביכולתו של הנ"ל להציג פירוט כזה והנהג הפוגע יציג בפני השופט שלוש הצעות מחיר שהביא לנהג הרכב הנפגע, סביר להניח שהשופט יפנה לנהג הנפגע ויגיד לו במילים האלה: "שמע לעצתי, אני ממליץ לך לקבל את אחת מההצעות שהנהג הפוגע מציע לך. ממליץ מאוד...".

לגבי בן כמה הרכב, תן לי להבין, האם אתה מתכוון שאם הרכב היה בן 20 אז אתה מקבל את התפיסה שלי? כאילו, רק בגלל שהרכב בן 5, אתה חושב שהיא פסולה מהשורש??? אין משמעות לגיל הרכב. המשמעות היחידה היא באיזה מוסך אתה מטפל באופן שוטף. (כמובן שאם הרכב עדיין באחריות יבואן, רוב האנשים יטפלו בו במוסכי היבואן, כדי לא לאבד את האחריות ואז ממילא דרישתם לתקן את הרכב במוסכי היבואן, לגיטימית).

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחלוקת העקרית במקרה של פותח השרשור היא על אופן תיקון הנזק - החלפת פגוש או תיקון של הישן.

בתמונה שצירפתי - נזק שעלה לתקן לחברת הביטוח 9000₪ . החלפת חתיכת פלסטיק וקליפס שמחזיק אותו. ולא במוסך מורשה יבואן - במוסך הסדר של חברת הביטוח ועם שמאי מטעם חברת הביטוח.

מי קובע, האם התיקון מנופח או לא?

מי מחליט, מתקנים פגוש או מחליפים?

בשביל זה יש בעל מקצוע . כאשר הפוגע לא מבין בפחחות, הוא לא יכול להכתיב למוסך/ בעל הרכב איך לתקן את הנזק. אולי אי אפשר לתקן, אולי התיקון ייצא מכוער- ובעל מקצוע יודע זאת מראש.

[ATTACH]510348[/ATTACH]

כמה מבין בעלי הרכבים שהרכב שברשותם סיים את תקופת האחריות, ממשיכים לתקן במוסכים מורשים? כמה מבעלי הרכבים מוכנים לשלם פי שניים ויותר על טיפולים שוטפים? אתה חושב שבמוסכי היבואן, עובדים דוקטורים בחלוקים לבנים? אם אתה חושב כך, אתה ממש טועה! הדבר היחידי שמזכיר במוסך מורשה מרפאה אקסלוסיבית, זה המחיר שאתה משלם. כדי להצדיק את דבריכם, אתם משווים מוסכים מורשים למוסכי מדרכה. בין השניים, יש אין סוף מוסכים הוגנים, טובים ומקצועיים שעושים עבודה מעולה למאות אלפי נהגים שמבינים שמוסכים מורשים, זה כמו בית מרקחת. ותגיד לי אתה, מי קונה משחת שיניים קולגייט בבית מרקחת?

עריכה אחרונה על ידי erez59

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארז, אתה טועה.

בית המשפט יורה על מי שנראה לו שמנפחים לו את החשבון שיפנה לשמאי ויתקן דרך הביטוח.

אם יש הסכמה בין הצדדים על מוסך כלשהוא על הכיפאק, ואם לא?

יש בתי משפט, ביטוחים, תמיד יש מקום להסתדר.

אם מסתדרים OFF THE RECORD מעולה.

אף שופט לא יתעניין בהיסטוריית טיפולים ממורשה יבואן, ובטח שזה לא מה שיוביל אותו לחשוב שמנפחים את החשבון.

מנפחים לך חשבון? תזמין שמאי.

אתה נתקלת ארז במקרה כמו שאתה מתאר?

כי בקריירת השמאות הקצרה שלי מעולם לא נתקלתי בסיפור כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה קורה אם שמאי מצד הפוגע מעריך את הנזק פחות מהשמאי של צד הנפגע?

דעתו של מי אובייקטיבית יותר? האם שופט יכריע?

לאור העובדה שלכל שמאי יש אינטרס לשמור על טובת הלקוח שלו.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיוון שהפרמטרים להערכה די קבועים - ההפרשים ברוב המכריע של המקרים לא יגיעו לסכומים ששווה להתקיים עליהם. וגם אם במקרה זה כן קרה לוקחים שמאי שלישי.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשוב לי לציין מס' דברים: פות"ש שזה אני.. לא הפוגע תודה לאל.. רק שיתפתי מקרה שקרה למישהי שעובדת איתי והתעניינתי אם יש חוק מסודר כשמתקנים בלי לערב ביטוח.

הפוגעת בצורה ישרה הציעה לנפגע תיקון במוסך מוכר עם הרבה המלצות בסביבה ששם קיבלה הצעה נמוכה משמעותית ממורשה היבואן. בשום צורה לא ניסתה להתנער מאחריות או להציע תיקון לא מקצועי כדי לחסוך עלויות.

דעתי זה שצריך להיות הוגנים בחיים, מצחיק שהבחור מתעקש על החלפת טמבון כשיש אפשרות לתקן בצבע כשבמורשה יבואן הציעו להביא חלק מפירוק ולצבוע.

היום: יונדאי טוסון 22' פרימיום 2.0 ליסינג/ הונדה סיוויק האצ'בק 16'

הקודם: אאוטלנדר פרימיום 20' (ליסינג זמני) / קיה פורטה 15'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשוב לי לציין מס' דברים: פות"ש שזה אני.. לא הפוגע תודה לאל.. רק שיתפתי מקרה שקרה למישהי שעובדת איתי והתעניינתי אם יש חוק מסודר כשמתקנים בלי לערב ביטוח.

הפוגעת בצורה ישרה הציעה לנפגע תיקון במוסך מוכר עם הרבה המלצות בסביבה ששם קיבלה הצעה נמוכה משמעותית ממורשה היבואן. בשום צורה לא ניסתה להתנער מאחריות או להציע תיקון לא מקצועי כדי לחסוך עלויות.

דעתי זה שצריך להיות הוגנים בחיים, מצחיק שהבחור מתעקש על החלפת טמבון כשיש אפשרות לתקן בצבע כשבמורשה יבואן הציעו להביא חלק מפירוק ולצבוע.

המואדם זה הטוב ביותר לעשות בטח ברכב שגילו 5 שנים

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רואה הבדל בין שני פגושים שעברו צבע מה זה משנה אם הוא ירד מרכב מושבת ונצבע או אם הוא נצבע אצלך? באופן אישי כשאני קונה רכב משומש זה בכלל לא מעניין אותי שהטמבון עבר תיקון, כל עוד איכות הצביעה טובה, מה זה מעניין? זה פלסטיק שאין בו שום ירידת ערך ובוא נהיה ריאליים כמה רכבים יש היום על הכביש שלא עברו צביעת טמבון ואם לא, בטוח יש עליהם מזכרת עליו ממישהו נחמד בסופר שלא השאיר פרטים.

באופן אישי לא מעניין אותי מה יסגר ביניהם אבל מאחל ליום שהתקיים בנו מה שאמרו חז"ל. "יהי ממון חברך חביב עליך כשלך".

היום: יונדאי טוסון 22' פרימיום 2.0 ליסינג/ הונדה סיוויק האצ'בק 16'

הקודם: אאוטלנדר פרימיום 20' (ליסינג זמני) / קיה פורטה 15'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ראיתי את הנזק ואין לי מושג מהו.

יתכן שהמגן ניזוק בצורה כזאת שתיקון שלו לא יראה יפה.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ראיתי את הנזק ואין לי מושג מהו.

יתכן שהמגן ניזוק בצורה כזאת שתיקון שלו לא יראה יפה.

מזה "לא יראה יפה"???

לא יראה יפה, לא יקבל כסף. יתקן עד שבעל הרכב יאשר את התיקון.

אתם מתנהגים כאילו אנחנו מדינת עולם שלישי, אומה של גנבים, חאפרים ונוכלים. לאותו מוסך לא מורשה, יש לקוחות מרוצים בדיוק כפי שלמוסך מורשה יש לקוחות לא מרוצים. גם כשאתה נכנס ביוזמתך למוסך שלך, אתה לא תסכים לקבל חצי עבודה, או עבודה פגומה. אז למה אתה יוצא מנקודת הנחה, שמישהו יקבל עבודה לא טובה, כעובדה מוגמרת. כשאני נכנס למוסך, אני מברר מה עלות התיקון ומה אני מקבל תמורת הכסף. כן שבמידה ולא אהיה מרוצה מהתיקון, אוכל לדרוש שיתקנו את הליקויים. זו דרישה לגיטימית גם במוסך פרטי וגם במוסך מורשה.

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למוסך יש ניסיון בתיקון מכות כאלה הפחח רואה את הנזק, ויודע מנסיונו שהוא לא יצליח לתקן בלי שישארו עקבות ולכן, הוא ממליץ להביא פגוש מפירוק - מה כל כך קשה להבין פה?

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2026 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...