Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ניפוח נזק תאונה

שימו לב! השרשור הזה בן 2026 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לדעתי, ואני מוכן להגיע לבית משפט כדי להגן על דעה זו, יש לבדוק האם הרכב הנפגע מתוקן באופן סדיר במוסכי היבואן.

לא ממש רלוונטי כמשודבר בתאונת פחחות, שניתן לתקן אצל פחח ישירות בלי לעבור במוסך. לרוב האנשים אין פחח קבוע.

ואתה אולי מוכן ללכת בלית משפט, אבל ברגע ששמאי אישר את התיקון אני בספק שתזכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 81
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

^^^^

הליכה לבית משפט, לא כנגד החלטת השמאי, אלא כנגד דרישת בעל הרכב, לתקן במוסך יבואן, בזמן שאת בתיקונים הנעשים ביוזמתו, הוא מבצע במוסך אחר.

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על בעל הרכב הנפגע חל הנטל של הפחתת הנזק על פי הפסיקה

עריכה אחרונה על ידי ישה

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא,

לתקן במוסך שבו אתה רגיל לתקן.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שאני מתקן במוסך X בעיות מכונאות לא אומר שאני צריך לתקן שם תאונות פח.

אם בכלל יש לו פחח.

זכותי לתקן איפה שאני רוצה. זה החוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זכותו של הנהג הנפגע לתקן במוסך מורשה יבואן - לא משנה מה היה קודם. ממילא על המוסך חלים הכללים הנהוגים ע"י כל חברות הביטוח בנוגע לתיקון כלי רכב אחרי תאונה.

כלומר השמאי יפסוק עלות תיקון לפי גודל הנזק בלי קשר באיזה מוסך מדובר. לכן כל הדיון הזה נראה קצת מיותר.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זכותו של הנהג הנפגע לתקן במוסך מורשה יבואן - לא משנה מה היה קודם. ממילא על המוסך חלים הכללים הנהוגים ע"י כל חברות הביטוח בנוגע לתיקון כלי רכב אחרי תאונה.

כלומר השמאי יפסוק עלות תיקון לפי גודל הנזק בלי קשר באיזה מוסך מדובר. לכן כל הדיון הזה נראה קצת מיותר.

אתה נחרץ בקביעה שלך לגבי זכותו של הנהג. האם אתה יכול להביא סימוכין לקביעה זו?

הדיון אינו מיותר מאחר ומדובר במקרים בהם שמאי אינו מעורב.

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שאני מתקן במוסך X בעיות מכונאות לא אומר שאני צריך לתקן שם תאונות פח.

אם בכלל יש לו פחח.

זכותי לתקן איפה שאני רוצה. זה החוק.

לפי מה שאתה אומר, אם יש לי מרצדס, מונית חבוטה לשעבר, מקרטעת ומחלידה ואתה פוגע בי באשמתך, אני רשאי להכניס אותה לתיקון על חשבונך במוסך היבואן של מרצדס, למרות שמהיום שהיא אצלי, אני מתקן במוסך מדרכה בג'לג'וליה?

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, והמוסך של היבואן יתקן אותה תוך שימוש בחלקים משומשים ותחליפים לפי התעריפים מה שיקבע השמאי.

ורק את הנזק שנגרם מהתאונה - לא את כל הרכב.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שאתה אומר, אם יש לי מרצדס, מונית חבוטה לשעבר, מקרטעת ומחלידה ואתה פוגע בי באשמתך, אני רשאי להכניס אותה לתיקון על חשבונך במוסך היבואן של מרצדס, למרות שמהיום שהיא אצלי, אני מתקן במוסך מדרכה בג'לג'וליה?

תפקידו של השמאי הוא "מעין שיפוטי" - להעריך את הנזק ואת עלויות התיקון וירידת הערך לפי כללים קבועים. והנזק יקבע רק למוקד (או מוקדים) הרלוונטי(ים) לתאונה.

כמובן שבהרבה מקרים יש מקום לויכוח על פרטי התיקון.

מזכיר לי את המקרה שמישהו פגע בי מאחור בקורולה, והשמאי קבע נזק של 3500 ש"ח (במונחי 2002) - כאשר בעל המוסך ראה את הדו"ח הוא התגלגל מצחוק - כיון שהשמאי כתב "פגוש חלופי", כאשר פגוש כזה לא קיים. מן הון להון השמאי ביקר במוסך עוד לפחות 5 פעמים - בכל פעם שהםחח קילף עוד קליפה מהבצל - והנזק הסופי הסתכם בקרוב ל-12,000 ש"ח.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא רוצים לשלם לשמאי ולהפעיל ביטוח, מנסים להסתדר עם בעל הרכב הנפגע. לפעמים זה מצליח, אבל לפעמים הוא מתעקש לתקן את הרכב במוסך מורשה, והמחיר כבר כזה שצריך להפעיל ביטוח. אם הפעלת ביטוח, יהיה שמאי מטעם הביטוח, תרצה או לא תרצה.

רק תבין דבר אחד - בעל הרכב לא חייב להסתדר איתך, כדי שלא יהיה לך שווה להפעיל ביטוח צד ג' - הוא מחליט לפי מה שהוא מוצא לנכון, לפי האינטרסים שלו.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להביא שמאי זה לא בהכרח להפעיל ביטוח. זה להביא מישהו אובייקטיבי שיפסוק מה ואיך צריך לתקן. (לדעתי) זה יותר אפקטיבי מערכאות משפטיות.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לך ביטוח לרכב פרטי רגיל , עם השתתפות עצמית רגילה, כ 1000₪, ברגע שהזמנת שמאי כדי להעריך בצורה אובייקטיבית ( מה, איך וכמה יעלה לתקן) - לרוב בפועל כבר שווה להפעיל ביטוח. כי רק השמאות עולה כמו השתתפות עצמית.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2026 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...