Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עבירת "קיפוח זכות"

שימו לב! השרשור הזה בן 1976 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נניח שאני במסלול ימין, מאותת להיכנס למסלול שמאל, נהג אדיב במסלול השמאלי ( הוא לא הראשון בנתיבו ) מתיר לי בנדיבותו, אפילו מאותת לי בידו תפדל תשתלב.

שוטר חוזה במתרחש ממרחק של כ 300-500 מטר , לא רואה את הדו שיח בין שני הנהגים

חחח. זה בדיוק הסיטואציה שחשבתי עליה גם בתגובה שלי לפני כמה דקות.

great minds think alike... :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 53
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפי החוק היבש ופרשנות השוטר - כן.

הנהג האדיב לא יכול להתחייב לכל טור המכוניות שמאחוריו.

לפי תנאי השטח - תלוי. אם אני הייתי שם אולי לא היה דוח. לא יודע

לא!

אם ״הנהג האדיב לא יכול להתחייב לכל טור המכוניות שמאחוריו.״, הרי שיש לקנוס את הנהג האדיב, ולא את פות״ש!

אבל האמירה לא נכונה בכללותה. מותר, ראוי, וסביר לאפשר לנהגים להשתלב.

ובאותה מידה חובה להילחם בתופעות הבריונות בכביש.

וככל שהמשטרה נלחמת בזה, אני דורש ממנה לפעול לפי החוק, בנחישות, ובלי להקל על עצמם (אפילו אם הדבר אומר שכמה עבריינים לא יענשו). מכיוון שברגע שמהשטרה תתחיל ״לעגל פינות״ זה יהיה מצב קשה למדינה, כמדינה דמוקרטית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנהג האדיב חולם לשתי שניות ולא מתקדם

האם השוטר ייתן לו דו"ח על כי עיכב את הטור מאחוריו.

בעולם של חוקים מבחינת "ייקוב הדין את ההר" - כן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא!

אם ״הנהג האדיב לא יכול להתחייב לכל טור המכוניות שמאחוריו.״, הרי שיש לקנוס את הנהג האדיב, ולא את פות״ש!

אבל האמירה לא נכונה בכללותה. מותר, ראוי, וסביר לאפשר לנהגים להשתלב.

ובאותה מידה חובה להילחם בתופעות הבריונות בכביש.

וככל שהמשטרה נלחמת בזה, אני דורש ממנה לפעול לפי החוק, בנחישות, ובלי להקל על עצמם (אפילו אם הדבר אומר שכמה עבריינים לא יענשו). מכיוון שברגע שמהשטרה תתחיל ״לעגל פינות״ זה יהיה מצב קשה למדינה, כמדינה דמוקרטית.

כן!

ראה תגובתי לעיל

אני לא יודע כמה אתה מכיר את עבודת המשטרה בכלל ואכיפת תקנות התעבורה בפרט. להערכתי, לא הרבה. דע לך שלא כל מפגש שוטר-אזרח חייב להגמר בדו"ח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן!

ראה תגובתי לעיל

אני לא יודע כמה אתה מכיר את עבודת המשטרה בכלל ואכיפת תקנות התעבורה בפרט. להערכתי, לא הרבה. דע לך שלא כל מפגש שוטר-אזרח חייב להגמר בדו"ח

יפה דרשת!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן!

ראה תגובתי לעיל

אני בוחר שלא להגרר לפסים האישיים.

אכן, אינני מכיר את עבודת המשטרה היטב. אבל עניין זה פחות מעניין אותי, מכיוון שהמשטרה רק כלי האכיפה של החוק.

ואת החוק אני מכיר.

מעבר לזאת, אני מכיר ומבין יסודות ממשל דמוקרטי, ובעיקר יודע מה אני רוצה ומצפה מהמדינה שלי.

יום טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם נפגעת מזה שאמרתי כי להערכתי אתה לא מכיר את עבודת המשטרה, אני מתנצל.

למרות שהנושא נראה לי "חפור" חוקית עד אמצע כדור הארץ אוסיף קצת לפילוסופיה של הדיון

בכל מקרה, אין לך סמכות לדרוש דבר מאף גוף או אדם, למעט אם הוא כפוף לך.

ואם עניין אופן האכיפה אינו מעניין אותך, אתה מנתק את את עצמך מהחיים ונשאר דבק באותיות.

שמעתי כמה שופטים המתייחסים לחלק מהחוק כ "אותיות מתות" וטוב שכך.

לפיקוד המשטרה ולשוטרים בשטח יש שיקול דעת שנשען גם על התפישה הזו.

ואידך זיל גמור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם בשביל העניין קפצתי לגוגל מפות לראות איך האיזור נראה.

במרחק של 830 מטר מהנקודה בה צילמת את התמונה עומד תמרור שאומר שהנתיב הימני הוא לפניה ימינה בלבד. התעלמת וממנו וחטפת? לדעתי בצדק.

וגם לא הבנתי איך התירו נסיעה ישר בנתיב הזה, הוא ממשיך ישירות לתוך המחלף (ולא מתפצל לתוכו) כך שאם אתה רוצה להמשיך ישר, אתה חייב לעבור נתיב.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמרור החצים (830) הוא תמרור מודיעין, לא הוריה כך שתאורטית מותר לנסוע בנתיב גם אחריו.

עבירת קיפוח זכות היא לא עניין של שחור ולבן, קל לזהות כשמישהו מבצע אותה בצורה בוטה, במקרים אחרים התחום אפור (עד מתי מותר להמשיך לנסוע בנתיב והאם ניצול של נהג מתמהמה מותר או לא).

עריכה אחרונה על ידי Be roo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם נפגעת מזה שאמרתי כי להערכתי אתה לא מכיר את עבודת המשטרה, אני מתנצל.

למרות שהנושא נראה לי "חפור" חוקית עד אמצע כדור הארץ אוסיף קצת לפילוסופיה של הדיון

בכל מקרה, אין לך סמכות לדרוש דבר מאף גוף או אדם, למעט אם הוא כפוף לך.

ואם עניין אופן האכיפה אינו מעניין אותך, אתה מנתק את את עצמך מהחיים ונשאר דבק באותיות.

שמעתי כמה שופטים המתייחסים לחלק מהחוק כ "אותיות מתות" וטוב שכך.

לפיקוד המשטרה ולשוטרים בשטח יש שיקול דעת שנשען גם על התפישה הזו.

ואידך זיל גמור

על פי החוק, המדינה ומוסדותיה השונים משמשים כנאמן הציבור. וככאלה, אני יכול לדרוש מהם התנהגות ואמות מידה ראויות.

יתרה מכך, שמורות לי הזכויות הבסיסיות של:

(א) הפגנה

(ב) בחירות

אלו הם הדרכים החוקיות העומדות לרשות הציבור כדי להעלות דרישות מהמדינה (או מוסדותיה).

אבל אני לא בטוח שאני באמת מבין מה אתה אומר. שהמשטרה אינה מחוייבת לפעול על פי חוק???

כלומר, יש קבוצה בציבור, יחידי סגולה, שלגבי דידם החוק לא חל. תבדוק הגדרה ועקרונות של פאשיזם. תגלה שאי-שיוויון בין פרטים וקבוצות באוכלוסיה הוא אחד העקרונות והאידאלים של פאשיזם. ולמען הסר ספק, אני דוגל בדמוקרטיה ומתנגד לפאשיזם.

שלא לדבר על האירוניה שבדבר (שהגוף הממונה על אכיפת החוק אינו כפוף לו בעצמו...)

החוק הוא באמת ״אותיות מתות״, כל עוד לא נופחים בהם תוכן (פרשנות), ומחילים אותם על נסיבות ספציפיות. זו אמירה ידועה, ואין בה כדי לומר שהשופטים אינם מכבדים את החוק או חושבים שהחוק מיותר, או מתירים לעצמם לחרוג ממגבלות החוק (החוק, לרבות הפרשנות שניתנה לו, כמובן). אוי ואבוי אם שופטים לא יבססו את פועלם לפי החוק.

את שירותי הצבאי, לרבות כל תקופת המילואים, עשיתי כלוחם ביחידת עילית. כך שאין תומך גדול ממני לכך שלאדם בשטח תינתן הזכות המלאה לשיקול הדעת.

יחד עם זאת, במציאות שלנו, כח האדם של המשטרה אינו האיכותי ביותר, ולא בכדי; תנאי ההעסקה והשכר אינם מפתים ואינם מושכים ציבור איכותי. נוסף על כך, כח האדם מצומצם, מה שגורם לשעות עבודה מרובות (לרבות סופי שבוע וחגים), מה שמוביל לעייפות, מה שמסתיים באכיפה לקויה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרות שאתה הולך ליד הנעליים שלך ( בלי כוונת זדון חלילה או פגיעה אישית) אתה ממשיך לטעות בגישתך.

מבחינתי, איני מתכוון להגן או לענות לטיעונים ו/או דברים שלא אמרתי או דברים שאתה משער, שמתרחשים.

מבחינתי הנושא סגור, ברשותך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבי ידידי

בוא נצייר סיטואציה כזו

צומת יונעם עילית לכיוון תל אביב

ברמזור יש 4 נתיבים שהופכים לשלושה שהופכים לשניים שהופכים לאחד שמתמזג כרגע בכביש 6 החדש

ברור שאם לא תהיה הבנה של הנהגים כל אלה שנתיבם מסתיים ילונו שם.

ולא מדובר בבריונות אלא ברצון לגרום לכך שהתנועה תזרום לכן ברמזור מעבירים כמות גדולה של כלי רכב ב 4 נתיבים ואחרי זה התנועה מווסתת את עצמה.

אם על כל כניסה כזו יירשמו דו"ח יגמרו היערות בעולם.

אם כל אחד מאיתנו לא יחשוב את עצמו לפראייר ולא יראה בשני בריון חיינו על הכביש ( ולא רק) יהיו טובים יותר.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמרור החצים (830) הוא תמרור מודיעין, לא הוריה כך שתאורטית מותר לנסוע בנתיב גם אחריו.

עבירת קיפוח זכות היא לא עניין של שחור ולבן, קל לזהות כשמישהו מבצע אותה בצורה בוטה, במקרים אחרים התחום אפור (עד מתי מותר להמשיך לנסוע בנתיב והאם ניצול של נהג מתמהמה מותר או לא).

לא מצאתי את תמרור 830 בלוח התמרורים. אני מניח שכוונתך ל-603 ודומיו. האם אין במקביל גם חיצים על הכביש? אלה כבר מחייבים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם בשביל העניין קפצתי לגוגל מפות לראות איך האיזור נראה.

במרחק של 830 מטר מהנקודה בה צילמת את התמונה עומד תמרור שאומר שהנתיב הימני הוא לפניה ימינה בלבד. התעלמת וממנו וחטפת? לדעתי בצדק.

וגם לא הבנתי איך התירו נסיעה ישר בנתיב הזה, הוא ממשיך ישירות לתוך המחלף (ולא מתפצל לתוכו) כך שאם אתה רוצה להמשיך ישר, אתה חייב לעבור נתיב.

גם אני קפצתי לגוגל ואני מצרף לכם תמונות.

היום קיבלתי את הדוח החדש (עם הסכום המקורי לתשלום תוך 90 יום) עם אפשרות להישפט ואני חושב שאקח את הצ'אנס.

עבירת קיפוח זכות.pdf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זכור רק שהשופט אינו כבול לקנס המקורי.

תתחיל במכתב לתובע בבקשה לביטול הדו"ח. זכות זו עומדת לך במשך 30 יום מיום קבלת הדו"ח. הגיע ברשום?

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1976 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...