Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שימוש נכון בקלאץ'

non22
שימו לב! השרשור הזה בן 2441 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

אולי שאלה קצת מוזרה אחרי יחסית כל כך הרבה זמן אבל -

עד היום אני מעביר הילוכים כשכדי להכניס כל הילוך אני לוחץ את הקלאץ עד הסוף,

אמרו לי שזה גורם ליותר בלאי וצריך לתת לחיצה מינמלית ככה שרק ההילוך יכנס וזהו.

זה נכון? מבחינת בריאות ואורך חיים לקלאץ זה עדיף? לחיצה מינימלית ככה שההילוך יכנס חלק וזהו?

חשבתי גם שיודעים מה מצב הקלאץ' לפי נקודת השילוב שמרימים את הקלאץ ועכשיו מסתבר שזה בכלל הנקודה שאפשר להכניס את ההילוך בלחיצה (כמה שיותר גבוה יותר טוב) - זה גם ככה באמת?

נראה שאם זה ככה אז דווקא הקלאץ' נשמר לא רע כשהייתי לוחץ עד הסוף.

Renault fluence 2.0L 10

01 FIAT Punto HGT

01 FIAT Punto ELX

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הילוך מעבירים שהקלאץ לחוץ עד סופו ומי שאמר לך שבלחיצה מינימאלית לשלב אז שיעשה את זה הוא. קלאץ תקין זה קלאצ שנקודת החיכוך שלו עם גלגל התנופה מגיעה בחצי ממהלך הדוושה ואפילו קרוב יותר לכיוון הריצפה כחומר רבע מהלך מעזיבת הקלאצ. ככל שהנקודה מיתרחקת כלפי מעלה זה מבשר על בלאי לקלאצ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הילוך מעבירים שהקלאץ לחוץ עד סופו ומי שאמר לך שבלחיצה מינימאלית לשלב אז שיעשה את זה הוא. קלאץ תקין זה קלאצ שנקודת החיכוך שלו עם גלגל התנופה מגיעה בחצי ממהלך הדוושה ואפילו קרוב יותר לכיוון הריצפה כחומר רבע מהלך מעזיבת הקלאצ. ככל שהנקודה מיתרחקת כלפי מעלה זה מבשר על בלאי לקלאצ.

זה נכון עם קלאצ' מכני(כבל) ,עם הידראולי זה שונה והנקודה לא משתנה לאורך חיי הקלאצ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נכון עם קלאצ' מכני(כבל) ,עם הידראולי זה שונה והנקודה לא משתנה לאורך חיי הקלאצ.

אתה טועה! ככל שרפידת הקלאצ נישחקת והעובי שלה יורד אז נקודת החיכוך עם גלגל התנופה תשתנה וכל פעם תצמצם לכיוון שיחרור הדוושה של הקלאצ ולא משנה אם זה כבל או משאבות הידראוליות. ההבדל היחיד בין מצמד כבל להידראולי הוא האופציה לכוון בכבל את גובה הדוושה ואילו במשאבות לא ניתן והרכות שבאה לידי ביטוי במשאבות מאשר בכבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה טועה! ככל שרפידת הקלאצ נישחקת והעובי שלה יורד אז נקודת החיכוך עם גלגל התנופה תשתנה וכל פעם תצמצם לכיוון שיחרור הדוושה של הקלאצ ולא משנה אם זה כבל או משאבות הידראוליות. ההבדל היחיד בין מצמד כבל להידראולי הוא האופציה לכוון בכבל את גובה הדוושה ואילו במשאבות לא ניתן והרכות שבאה לידי ביטוי במשאבות מאשר בכבל.

טעות בידך. גם במשאבה הידראולית ניתן לכוון את הקלאצ .אבל בעקרון אין צורך בכך (מגיע מכוון מהמפעל) רק בהחלפת משאבה או במקרים ספציפים נוגעים בזה. אתה לא תרגיש בשינוי הנקודה היות והנוזל נדחף עם שחיקת הקלאצ באופן טבעי .

בכבל אין מה שיכוון את המיקום של הקלאצ וכאשר הוא נשחק עם הזמן צריך לפעמים לכוון אותו.

אגב אני אומר לך זאת מנסיון עם אותו קלאצ הידראולי עם 200 אלף קילומטר שלא היה צריך כיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שאני מכיר: יש מכוניות עם קלאץ' הידראוולי שלא ניתן לכוון שום דבר במערת ההפעלה שלו. אם נקודת השילוב נמצאת בחצי מהלך הדוושה עם קלאץ' חדש ככה זה ישאר, אין מה לעשות.

יש מכוניות שניתן לכוון את האורך של המוט שבין הדוושה למשאבה העליונה וזה משפיע על גובה הדוושה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שאני מכיר: יש מכוניות עם קלאץ' הידראוולי שלא ניתן לכוון שום דבר במערת ההפעלה שלו. אם נקודת השילוב נמצאת בחצי מהלך הדוושה עם קלאץ' חדש ככה זה ישאר, אין מה לעשות.

יש מכוניות שניתן לכוון את האורך של המוט שבין הדוושה למשאבה העליונה וזה משפיע על גובה הדוושה.

זה היופי והיתרון במערכת התרת מצמד הידראולית, לא נדרש כוון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ושהקלאצ בלוי וירד העובי של הרפידה אז איך הנקודה של החיכוך נשארת באותה נקודה כמו של קלאצ חדש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2441 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...