Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רוצה מצלמה. ולא סתם אחת אלה את סוני A6000. האם היא תתאים לי?

raiden
שימו לב! השרשור הזה בן 2876 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

eyali23

תודה רבה, אבל קשה לי לקנות מצלמה ב 3000 ש"ח, שכמאט אין עליה ביקורות, בלי לראות אותה רק בהתבסס על זה שיש לה מסך מגע. זה פיצ'ר נחמד, אבל אם נקח בחשבון שבהתחלה בכלל רציתי ניקון D3300 או D5300, אני חושב שאני יכול להתסדר עם מסך ללא מגע.

tzvipper

לא קראתי את הכל כי יש הרבה אותיות.

הבעיה של כל הכתבות האלה, או יותר נכון לא בעיה אלה קהל היעד הוא לא צלמים מתחילים או חובבנים כמוני.

אני שוב חוזר ואומר, A6000 + עדשת קיט קטנה יותר מ D3300 \ D5300 \ D5500 עם עדשת קיט. השוואה

ואם ניצא מנקודת הנחה שלא סוני ולא ניקון לא באמת מייצרים עדשות קיט סופר איכותיות, אבל הן כן סבבה למתחילים כמוני, פאקטור המשקל והגודל כן משחק תפקיד בשבילי. לצלם שמרכיב טלהפוטו של 200ממ, כנראה באמת לא יהיה הבדל. בשבילי כן.

זה מכסה את נקודה 1 ו 2 מהכתבה.

נקודה 3 לא רלוונטית כי לכל מצלמה שאני יכול להרשות לעצמי בגבול התקציב, אין ייצוב תמונה בגוף עצמו. לא לסוני ולא לניקונים.

נקודה 4 מתייחסת להתאמת עדשות. שוב בתור אחד שלא מתכנן כרגע לאסוף עדשות, אלה להשתמש בעיקר בקיט, לא רלוונטי בשבילי.

נקודה 5 אף אחד מהניקונים לא נותן לי תצוגת תמונה כמו שמצלמה רואה אותה. כלומר אני בתור מתחיל לא יודע אם שרפתי את התמונה לפני שאני מצלם. ובסוני כן. אולי דגמים יותר יקרים של DSLRים אכן מאפשר Live preview. אבל שוב מדובר פה על גבולות תקציב נורא נורא בסיסי וצלם נורא מתחיל שרוצה ללמוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 64
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בארץ אפשר למצוא ניקון j1 ב870 שקל-ארץ-ישראלי-חדש כולל עדשת פריים 10 מ"מ. הייתי קונה אם החנות הייתה רוצה למכור ולא עושה תרגילים מסריחים.

ממש לא חייבת להיות מהדור האחרון. כאמור - מצלמת גיבוי שתהיה יותר צעצוע מכלי עבודה.

Sent from my Le Max using Tapatalk

I see now that the circumstances of one's birth are irrelevant; it is what you do with the gift of life that determines who you are

Mewtwo -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספיידרמן, תודה רבה על ההצעה! אני מאוד מעריך את זה! אשקול בחיוב, רק צריך לבדוק מתי יש לי ערב פנוי.

אשמח אם תוכל לענות על מספר שאלות כמו:

מה הרקע שלך (חובבן \ צלם מקצועי \ מגיעה מ DSLR או מטלפון \ P&W וכו') ומה גרם לך לבחור דווקא ב A6000?

האם לדעתך, בפרק זמן הקצר הזה, עדשת קיט מספיקה?

אילו חסרונות הצלחת למצוא במצלמה אם בכלל?

אפשר גם בפרטי אם אתה לא רוצה לחשוף פה מידע.

אנוכי חובבן שמצלם ב Galaxy שלו ונמאס לו שהתמונות לא מספקות את העין.

הייתי בדיוק באותה נקודה כמו שלך וההודעה הראשונה שלך זה כאילו נכנסת לראש שלי.. עשינו בדיוק אותה דרך: ההשוואות בין המצלמות / עדשות / גודל המצלמה... ואפילו התקציב שעלה מ 2000 ל 3000 (עם אחריות של ישפאר ל 3 שנים)

דבר אחד היה לי ברור - אם המצלמה תהיה גדולה מדיי אני לא אסתובב איתה והיא תשאר בבית... אז הלכתי לכיוון ה Mirrorless כי הן קטנות יותר.

עדשה אני כן רוצה להחליף אך טרם קניתי אחת ואני עם עדשת הקיט עדיין (חסר לי קצת זום אבל לצילומים של הילדים זה יותר ממספיק)

היו לי כמה תמונות שהפוקוס לא היה בדיוק כפי שציפיתי אך זה היה במצב של פוקוס Single (חצי לחיצה להתפקס ואז צילומים, בקיצור כנראה פיקשוש שלי) ואם הייתי עובר לפוקוס עיקבי, ידני או לוחץ חצי להתמקד כל תמונה הייתי מרוצה קצת יותר.

בשאר הדברים שניסיתי הייתי ממש מרוצה אבל אני דיי חובבן, בוא תשחק עם המצלמה ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה זה מה אתה מצפה מהמלצמה?

לקנות DSLR ולצלם על AUTO יפיק תמונות בינוניות מינוס, בשילוב עדשת קיט בניקון/קנון מקבלים שילוב של תמונות טיפה יותר טובות ממצלמה של 300 שקל, .

זו אמירה חסרת בסיס.

מקבלים תמונות הרבה, ה-רבה, ה ר ב ה יותר טובות ממצלמה ב-300 ש"ח.

החיישן הגדול נותן חדות שכל הדיוט יוכל להבחין בה וגם, בעיקר, טווח דינמי משופר, לעין ערוך, עם ביצועי ISO מצויינים (בהשוואה).

אי אפשר להשוות בכלל.

בנוסף מקבלים פוקוס הרבה יותר מהיר.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למתי אתה צריך מצלמה?

אני בסוף אוגוסט בארץ, ובא רק עם הפוג'י xe2 וזוגות עדשות, אם אתה מעוניין אתה מוזמן להתרשם ממנה.

לגבי dslr, הקננונים שלי (5d) שוכבים בבית וממתינים לתור שלהם, אני משתמש בהן רק אם אני יודע שאני לצריך להסתובב כל היום עם כל הציוד עלי.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספיידרמן,

שוב תודה רבה רבה על ההצעה! תנקה קצת את תיבת ההודעות שלך, אני לא יכול לשלוח לך הודעה :)

renautlfreek

אם השאלה מופנית אלי, אז התשובה היא: נמאס לי לצלם באיכות ירודה של טלפון ו P&S שיש לי.

אני טס חודש הבא ולכן צריך לסגור על מצלמה עד אז. שמעתי דברים טובים על הפוג'י אבל היא גם לא זולה וביחס ל A6000 לא מציעה משהוא אטרקטיבי יותר לזכרוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

27066892211_f0c63443c8_o.jpg

יאללה שוברים את קארזפורום...

אפשר לפתוח בטאב נפרד לקבלת הקובץ המקורי.

פריים 35 מ״מ, f2.2, חשיפת יתר של 2/3, תאורת אחר הצהריים, צל, jpeg מקורי בלי עיבודים.

זאת דוגמה למה שאפשר ואי אפשר לעשות עם עצמית הקיט.

יש פה שני סוגי טשטוש - האחד הנובע מעומק השדה הרדוד, מה שמוביל לרכות ברקע,

והשני נובע מחשיפת היתר, ששרפה לחלוטין את הלבנים ברקע וגרמה להם ״לגלוש״ ולטשטש עוד יותר את קווי המתאר של הצורות.

עדשת הקיט בנקודה הזאת לא מצליחה ליצור כזה עומק שדה רדוד עם רכות ברקע (היא בערך ב-f4.5 באותו אורך מוקד),

אבל מבחינת חשיפת היתר שתיהן יתנהגו באופן זהה, וגם עם הקיט תקבל הפרדה בין הנושא לרקע.

במצלמת פילם הייתי חוטף חתיכת גוון כחול חזק שהיה דורש תיקון בהדפסה, (גם) בנקודה הזאת הסוני נהדרת כמו כל מצלמה מודרנית.

מבחינת גוון עור - אולי יש מצלמות שיוציאו תוצאה יפה יותר ״מהקופסה״ אבל בגדול הילד יצא אשכנזי כמו במציאות.

נ.ב.:

אם אתה עדיין מודאג, יש מיליארד ואחד צילומים של עדשת הקיט ברשת, פשוט תחפש.

אתה תגיע מהר מאוד למסקנה שהציוד איננו מגביל את מי שיודע לצלם.

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

renaultfreek

מצלמה שקודם כל תספק לי תמונות באיכות טובה.

אבל, אני גם רוצה לראות אם אני יכול להפוך את הצילום לתחביב. כי בגדול, P&S סטייל RX100 אם G9X מספקת תמונות מעולות, אבל אי אפשר לגדול איתה. לעומת זאת, מצלמה עם עדשות מתחלפות - כן. ולכן מלכתחילה התחלתי לבדוק DSLR וחסרות מראה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבדל הגדול בין a6000 למצלמות פשוטות זה בתנאים לא אופטימליים כמו חושך או אובייקטים מהירים.

ההבדל הגדול בין a6000 למצלמות dslr הוא שאת ה a6000 אתה באמת תיקח איתך לכל מקום. מניסיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום כל מצלמה תספק לך תמונה באיכות טובה.

מצלמה בשביל לגדול איתה? זאת הגדרה יחסית קשה, כי כל הזמן יוצאים דגמים חדשים ועדשות חדשות, החידק נדבק מהר ואז אתה מחליף אותה יותר מהר מהמתוכנן.

אני במקומך היתי מחפש דילים של עודפים, זאת אומרת גוף עם עדשה או 2.

כמה זמן יהיה לך להקדיש נטו למצלמה עד הטיסה? לאן הטיסה מתוכננת ומה הכיוון לצלם (ככה יהיה יותר קל להכווין אותך).

היתי אמור לצלם חתונה במקסיקו בשביל חבר טוב שגר שם, לצערי לא יצא לפועל (עבודה ותינוקת), אבל אם היה יוצא לפעול היתי טס עם מצלמה קלה (פוג'י) פלוס עוד 2 עדשות, מספיק לי מעל ומעבר (טוב גם אולי פלאש נחמד).

DSCF5905.jpg

DSCF6219.jpg

DSCF6281.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עושה רושם שלשרוף תמונות ממש נהיה טרנד כאן בפורום.

פותש, היום גם מצלמה בפלאפון עושה את העבודה, במיוחד בתוספת עריכה קלילה ופשוטה.

התחלתי לצלם עם ניקון די50 פשוטה, וסיימתי את התענוג עם ניקון די700 ועדשות של עשרות אלפי שח.

ליומיום הפלאפון יספיק, לטיולים, אישית מסתפק בסוני rx100.

תבחר משהו שיהיה לך נוח להיסחב איתו, ואל תבנה על זה שתתחיל להחליף עדשות מעבר למה שאתה תצטרך, באופי הצילום שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

falou זה כמובן הקצנה, אבל אתה יוצא מנקודת הנחה של צלם שכול אחד שם לב להבדלים בטווח דינמי או אפילו בחדות.

ראה דוגמה להשוואה של מצלמה של טלפון מול DSLR זול ועדשת קיט

אכן כמו שציינתה מקבלים חדות טובה יותר ויכולות צילום עדיפות בתנאי תאורה ירודים וכמובן טווח דינמי עדיף בהרבה, אבל בו זמנית גם מקבלים את כול המינוסים שיש להתחשב בהם כמו המיקום שלך ושל האוביקט שאתה מצלם (ראה את השוני בין התמונות, בטלפונים מקבלים תמונה ברורה של מה שצולם לאומת זאת בDSLR מקבלים תמונה יפה אבל ממש לא ברורה של מה שצולם בכלל)

לכן יכול להיות זה דעתי בלבד אבל בידיים לא מנוסות על מצב AUTO הרבה יותר קל לקבל תמונה סבירה ממצלמה פשוטה שמיועדת למישהו לא מנוסה מאשר אותו אחד יצליח להוציא מDSLR.

RAIDEN אי אפשר לרמות פיזיקה, גודל העדשה בא על חשבון משהו אחר, כנל המרחק בין החיישן במצלמה לבין העדשה.

עדשת קיט היא היחידה שיוצאת מהכלל כאן, כנראה הורידו במשהו אחר בשביל לקבל את אותו הגודל.

נקח לדוגמה את אחת העדשות היותר רציניות והכי פונקצייונליות כדוגמה 24-70 , גודלה בקנון 113ממ לאומת זאת בסוני היא 136ממ.

ההבדל ביניהם בתנאי שתעבור מהקיט למשהו יותר רציני יסתכם ב20ממ בממוצע, ראה השוואה http://j.mp/28M1jxJ

כמו שציינתה המצלמה הכי טובה זאת האחת שתהיה איתך, אני מצלם בעיקר תערוכות כלבים ולוקח איתי את הDSLR כול פעם, מעבר לזה מצלם בכול מיני אירועים שקשורים לאותו הנושא, בכול מצב אחר אני מצלם או בטלפון או בפנסוניק פשוטה שגודלה טיפה יותר מחפיסת סיגריות ועלותה כ500 שקל.

ההפרדה אצלי מעוד פשוטה, מתי שחשוב לי הנושא יותר מהאיכות הDSLR נשארת בבית.

לכן אם חשוב לך הפן האומנותי בצילום קנה DSLR או מירורלס שתהיה בגודל דומה אחרי שתשתדרג בעדשה חדשה, במידה וחשוב לך יותר לתפוס את הרגע אז מצלמות כגון RX100 בהחלט יעשו את העבודה בקופסה הרבה יותר קטנה.

אגב איסוף עדשות זה מושג מוזר,2 העדשות העיקריות שיספקו את 99% מהבעלי DSLR הם 24-70 ו70-200 הבעייה שסט של שני העדשות האלו בשילוב DSLR פשוט יצא קרוב ל20K בגרסת USM או האנאלוגים בחברות השונות.

כול שאר העדשות מתחלקות לשני קטגוריות בעיקר, הראשונה עדשות למטרה ספציפית והשנייה עדשות לבעלי תקציב דל שלא יכולים להרשות לעצמם סט מקצועי.

אודי A4

דימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...