Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רוצה מצלמה. ולא סתם אחת אלה את סוני A6000. האם היא תתאים לי?

raiden
שימו לב! השרשור הזה בן 2876 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ramoni

תודה!

renaultfreek

תודה רבה!

יש לי מאט יותר מחודש לפני הטיסה. כמובן שאת המצלמה אני קונה לא רק בשביל טיסה, כי אני ממילא לא טס למקום מדהים כמו איי בהאמה (סתם דוגמא, לא יודע אם זה מקום מדהים). פשוט מעבר על התמונות שעשיתי עם ה P&S שלי גרם לי להבין שחלקן פשוט לא טובות, וגם בגלל שה P&S שלי לא נותנת שליטה ידנית מלאה \ דיי ישנה. היא סבבה בתור מצלמה "להוציא-לצלם-להכניס", אבל לא מצלמה שאיתה אתה תחפש זווית צילום, תשחק בהגדרות ואז תצלם.

נושא הצילום יהיה אדריכלות וחיי רחוב.

thenewguy

תודה רבה!

בהחלט אני לא בונה על זה שאני אתחיל להחליף עדשות, במיוחד כי מטרת הטיול היא לא צילום. צילום זה בשביל שאזכור. אבל אני כן רוצה לנסות את עצמי בתחום, אולי אוהב ואולי לא. הרי בכל מקרה אקנה מצלמה בין אם זה RX100 ובין אם זה הסוני או אחת ה DSLRים.

Ave

תודה רבה!

אני לא בא להתווכח שלא משנה איזה גוף זה, מראה או חסר מראה, שניהם יהיו גדולים וכבדים לצלם מקצועי. צלם מקצועי לוקח תיק גם עם מספר גופים, עוד יותר עדשות, פלאשים, תאורה, חצובות, מסילות וכדומה. הנקודה שבה אני נתפס זה: כשאתה צלם מתחיל, ויש לך על השולחן DSLR עם עדשת קיט מול חסרת מראה עם עדשת קיט (וכבר הבאתי קישור באחד הפוסטים שהחסרת מראה משמעותית קטנה יותר), מה הסיכוי שתיקח כל אחת מהן לצילום casual בזמן hiking / biking או טיול באתר היסטורי יפה?

ברור שכשאני יושב בבר עם חברים, אני אצלם בטלפון. כשאני רוכב על אופניים אני אצלם עם גופרו. אבל כשאתה מסתובב במקום יפה בארץ או בחו"ל ואין לך לחץ של זמן \ רצון לעלות סלפי לפייסבוק, לדעתי האישית, עדיף מצלמה DSLR או חסרת מראה. עובדה שאתה לוקח את ה DSLR לצילום כלבים ולא את ה RX100 לדוגמא. עובדה שחובבי רכב באים למפגש רכבים עם DSLRים. אפילו שהיום כמו שאמרת, רוב הטלפונים מוציאים תמונה איכותית (חייב להודות שהופתעתי מהסרטון שהבאת, לא ידעתי שהטלפונים עד כדי כך טובים).

זה כמו שאמרת, פן אומנותי.

אגב את ה P&S שלי אני לא מתכוון לזרוק לפח, גם אם אקנה DSLR \ חסרת מראה, כי עדיין יש מקומות בהן "להוציא-לצלם-להכניס" הרבה יותר פשוט והגיוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 64
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

היות וכולם כבר שאלו אותך מה אתה רוצה מהמצלמה, אני אשאל אותך מה חסר לך במצלמה הנוכחית.

למה? כי אם חסרה לך איכות תמונה, תקבל אותה גם ממצלמת כיס טובה. אם חסר לך זום, קנה מצלמת סופר זום (כמו ניקון P900). אחרת מה שיקרה זה שתקנה את המצלמת מירורלס ותישאר לנצח עם עדשת הקיט (הלא טובה, ושיגידו מה שהם רוצים), תקבל תמונות "פסדר כזה" ותתבאס.

אם אתה רוצה להוציא תמונות טובות אתה קודם כל צריך ללמוד את יסודות הצילום (מה זה מפתח צמצם - או f stop, מהירות תריס - או shutter speed ו-ISO) ואיך אחד מהם משפיע על התמונה. אחר כך לנסות - אפילו בכח ואפילו על חשבון כמה תמונות פחות טובות שיצאו - לצאת ממצב אוטומטי, אפשר לעבור לשליטה ידנית רק על שני פרמטרים (ISO ומפתח צמצם לצורך העניין) ולתת למצלמה לקבוע את השלישי, אבל תוך מודעות למה קורה כשלצורך הדוגמה הזאת מהירות התריס יורדת מתחת לרף מסויים.

תבין מה אתה רוצה לצלם, ותקנה את העדשות המתאימות (גם אם זה אחת פריים לפורטרטים ואחת זום גדול מאוד לשימוש כללי).

בקיצור, תעשה שהרצונות והצרכים שלך יובילו את הרכישה, ולא להיסגר על מצלמה ולהתאים את עצמך אליה.

Dslr מול מירורלס על קצה המזלג:

לטובת ה-Dslr מבחר ומחיר עדשות, מהירות פוקוס וגודל חיישן (מה שמשפיע על עומק השדה. יוצאות דופן הן מצלמות מירורלס עם חיישן פולפרייס, אבל הן יקרות).

לטובת מירורלס משקל וגודל.

ומילה לגבי העינית האלקטרונית - בכל Dslr יש מצב live view שמראה לך את החשיפה על המסך. מעבר לזה, כל עוד אתה לא מצלם על מצב ידני מלא, החשיפה תהיה נכונה. אחרי כמה תמונות בתאורה לא טובה תבין מה אתה רוצה ותוכל להגדיר פיצוי חשיפה (כמו בתמונה שהאנס פרסם) או לעבור למצב ידני ולהגדיר משם.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Spire

תודה רבה על התגובה!

אנסה לענות. הכל התחיל מהרצון לקנות ניקון D3300 כמו שאמרתי, כי היא "the best beginners DSLR". פשוט ישבתי בחוף הים וראיתי תמונה שאני יכול לצלם. הטלפון שלי מעפן כך גם ה P&S. תהיתי לעצמי מה היה ניתן להוציא ממצלמת DSLR באותו הרגע. זו לו הייתה תמונה בקטע של "איזה רגע מדהים לזכור" אלה יותר כמו ש Ave אמר "פן אומנותי".

כנראה שמה שאני באמת מחפש זה רצון לנסות להיכנס לתחום הצילום ולראות אם זה מתאים לי. כל השאר כמו הטיול, ה"פסדר" תמונות של ה P&S שלי וכו' זה פשוט תרוצים שאני מספר לעצמי.

לגבי הקצה מזלג שלך. תקן אותי אם אני טועה, אבל בטווח מחירים שמסתובב פה בשירשור (קריא כ 3000 שח), אין DSLR עם פולפריים. כולם חיישן קרופ. ככה שלפחות מבחינת גודל חיישן, קשה לי לראות פה יתרון לטובת ה DSLR. גם לגבי פוקוס. ברור שמצלמות לצילום ספורט, שכנראה עולות סכומים מטורפים (במובנים שלי, כן), יביאו פוקוס מעולה. אבל בוא נזכור שמדובר פה על מתחיל ותקציב קטן (יחסית).

לגבי העדשות, אסכים איתך.

אגב, לגבי ה live view שיש ב DSLR. מעניין אותי לרגע הפן הטכנולוגי של זה. האם במצב של live view ה DSLR בעצם עובדת כמו mirrorless, המראה נימצאת למעלה והאור פשוט עובר ישירות לחיישן (במקרה כזה ה OVF לא שמיש אני משאר), או שיש שם טכנולוגיה אחרת?

עריכה אחרונה על ידי raiden
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

falou זה כמובן הקצנה, אבל אתה יוצא מנקודת הנחה של צלם שכול אחד שם לב להבדלים בטווח דינמי או אפילו בחדות.

ראה דוגמה להשוואה של מצלמה של טלפון

תעשה לי טובה.

ככה לא בודקים מצלמות (פוקוס, טווח דינמי וכו').

ועוד מהמסך ביוטיוב אתה מצפה לזהות הבדלים?!

זו לא דוגמא לכלום.

הפערים בטווח דינמי (חשוב בתנאים של אור וצל, בייחוד בארץ בקיץ) ו-ISO (צילום באור נמוך), הם גדולים מאוד. מאוד מאוד.

חזרתי מטיול עם צילומים מסמסונג כזו ומהאולימפוס EM5. לא צריך להיות מומחה כדי לראות הבדלים בתמונה מודפסת, גם באור יום. עור הפנים, החדות... לא תטעה, כשיש אותה סצנה והתמונות אחת ליד השנייה

אני מבין שנתת דוגמא לא אמיתית, אבל היא מטעה.

אני אומר חד משמעית, לא DSLR.

קומפקטית עם חיישן גדול או מירורלס.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא זוכר מה גודל החיישן ב-A6000, אבל אם היא קרופ אז קבל ביטול על יתרונות החיישן של ה-Dslr. ממה שאני יודע, הרבה ממצלמות המירורלס הן עם חיישן בקרופ פקטור של 2 (לעומת 1.5 ב-Dslr של ניקון או 1.6 בקנון). מהירות הפוקוס ב-Dslrים גבוהה בהרבה מזו של מירורלס, בלי קשר למצלמות ספורט או לא. פשוט השיטה שבה המצלמה מוצאת פוקוס היא אחרת והמנוע חזק יותר כי אין מגבלת גודל (לרוב) אז הוא גם מהיר יותר.

לגבי ה-Live view, אתה צודק. זה בדיוק מה שקורה, והעינית גם לא עובדת במצב הזה.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא זוכר מה גודל החיישן ב-A6000, אבל אם היא קרופ אז קבל ביטול על יתרונות החיישן של ה-Dslr. ממה שאני יודע, הרבה ממצלמות המירורלס הן עם חיישן בקרופ פקטור של 2 .

המצלמות של אולימפוס ופאנסוניק הן קרופ 2 (ריבועי יותר)

Good enough לכל שימוש סביר.

היתרון - הן קטנות משמעותית יותר, בייחוד העדשות.

מהירות הפוקוס שלהן, שווה לזו של DSLR.

Having said that...

לא כזה משנה מה תקנה. כל המצלמות טובות מאוד עד מצויינות.

ההבדלים הם בגישה לתפעול (ארגונומיה) יותר מכל דבר אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

renaultfreak

תודה רבה על התמונה! ההבדל אכן לא כזה גדול אם כי נראה לעין ובטח גם מרגיש ביד.

falou

למה חד משמעית לא DSLR? לא שאני חושב בכיוון של DSLR אבל מעניין אותי למה אתה יוצא בהצהרה כזאת.

לגבי הגודל. קודם כל נורא מוזר לי שהקיט של סוני מאוד קטנה ולכן הנא השוואה של סוני מול אולימפוס EM5 ו EM10 מארק2, שניהם עם עדשות קיט. הסוני גם עם עדשת 18-55 שמשמעותית גדולה יותר מה 16-50 שהיא הקיט. השוואה

אין לי שום דבר נגד מצלמות קרופ 2 כמו האולימפוס או הפנאסוניק למיניהן, אבל בארץ הן לא זולות יותר מהסוני (ולפעמים אף יקרות יותר), בעלות חיישן קטן יותר, פוקוס פחות טוב (אם כי לא ראיתי אף review שבאמת אמר שהפוקוס שם רע, הוא מפסיק טוב, גם לי), וגם לא מרוויחות בגודל ו\או משקל, מה שלדעתי עושה אותן פחות אטרקטיביות (השוואה לסוני). בעיקר בגלל המחיר והגודל.

Spire

ה A6000 היא בעלת חיישן APS-C שהוא קרופ. יש את A7 שהיא פולפריים אבל משמעותית יקרה יותר (6K+, ומעל 10K לדגמים המבגורים יותר כמו A7R או A7R II).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

falou

למה חד משמעית לא DSLR? לא שאני חושב בכיוון של DSLR אבל מעניין אותי למה אתה יוצא בהצהרה כזאת.

גודל.

בסופו של דבר, מה שגדול נשאר בבית.

הסוני גם עם עדשת 18-55 שמשמעותית גדולה יותר מה 16-50 שהיא הקיט.

ה-16-50 עדשה לא טובה ומאוד ארוכה. מה שאתה לא רואה בתמונה זה כמה הקוטר שלה קטן וכמה היא קלה.

אם בארץ סוני מתומחרים טוב יותר, אין שום בעיה עם הסוני.

למעשה, וכתבתי זאת, לא ממש משנה מה תקנה. כולן טובות מאוד. ההבדלים הן בנקודה כזו או אחרת, וזה יותר עניין של אופן עבודה רצוי לכל צלם (שאת זה אפילו לא סיגלת).

זה קצת כמו הבדלים בין סלולרים. למעשה, לא כאלו גדולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

eyali23

אני משאר שמחו"ל נכון?

בגדול בארץ ניתן להשיג אותה ב 2740 עם עדשת קיט, או ב 3679 עם קיט + 55-210. כתוב 3 שנים אחראיות אבל לא ברור אם זה ישפאר או אחראיות של החנות.

אתה מוזמן לפרסם גם לטובת אחרים שאולי ירצו.

בכל מקרה, עם כמה שיש לי דברים רעים להגיד על תמכור רוב המוצרים בארץ, אני חייב לציין שבמצלמות המחירים נורא אטרקטייבים עם הפרש של +-100 ש"ח בהשוואה לארה"ב \ אירופה (פרט למקרים בודדים או מוצרים שלא נמכרים בארץ).

falou

לא הבנתי אותך. 16-50 לפחות לפי התמונות וה REVIEW שראיתי ביוטוב היא מאוד קטנה, אפילו בהשוואה ל 18-55. לגבי האיכות, שוב אני לא אכנס לזה, יש אנשים שטוענים שצריך לשרוף את העדשה יחד עם המכשפה השכונתית שלך ויש כאלה שאומרים שהיא סבבה למתחילים. ארכוש, אבדוק, אתרשם ואחליט.

לגבי הנוחות, אכן זה משהוא שלא נגעתי בו. מעולם לא החזקתי מצלמה "רצינית" ביד ולכן קשה לי להגיד מה אני מחפש מבחינת נוחות. ראיתי אנשים שאומרים שהמחוגים בסוני מעפנים בהשוואה לפוג'י \ אולימפוס לדוגמא. קשה לי להגיד עד כמה זה נכון כי אין לי רפרנס להשוואה.

בכל מקרה, תודה רבה על תגובתך!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Sony A6000 עם הקיט .

הגמד עובד לאט היום.

בסניף הצרפתי הקיט של 2 העדשות 16-50 וה 55-210 ב3487 שח עד הבית שווה ביותר .http://tinyurl.com/zq9k3xn

איזו עדשה ב 200$?

עריכה אחרונה על ידי eyali23
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט אני לא בונה על זה שאני אתחיל להחליף עדשות, במיוחד כי מטרת הטיול היא לא צילום. צילום זה בשביל שאזכור. אבל אני כן רוצה לנסות את עצמי בתחום, אולי אוהב ואולי לא. הרי בכל מקרה אקנה מצלמה בין אם זה RX100 ובין אם זה הסוני או אחת ה DSLRים.

אני חושב שזאת בדיוק הנקודה שכדאי לך להשקיע בה מחשבה.

אם נזכור שבסופו של דבר צילום זה לא המצלמה אלא הצלם, ואתה גם ככה לא מתכוון להחליף עצמיות (ובינינו - קיט זה לא בדיוק שיא האיכות שתוכל להפיק עם המצלמה), אני חושב שמצלמה קומפקטית עם חיישן גדול תתן לך הרבה יותר. אם אתה קונה מצלמה קומפקטית, זה לא אומר שיהיה לך איכות של מצלמה ב300ש"ח או שהיא תגביל את מה שתוכל לצלם (בהשוואה לעצמית קיט).

עם חיישן גדול ואופטיקה טובה באריזה קטנה תוכל לקבל איכות ברמה שלא תוכל להבדיל ממצלמת DSLR/מירורלס ברמת כניסה עם עצמית קיט. ייתכן שאפילו יהיה לך יותר זום (תלוי איזו מצלמה תקח), אז תיהיה לך אפשרות לצלם דברים שאי אפשר לצלם עם DSLR עם קיט.

הרי כבר הזכרת שהייתה לך סיטואציה שרציתי לצלם משהו ולא יכולת בגלל שהיית עם טלפון. אבל גם כאשר תיהיה לך DSLR/מירורלס עם קיט, עדיין יהיו דברים שלא תוכל לצלם.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

tzvipper

תודה!

בגדול, קשה לי להאמין ש DSLR\מירורלסס פשוטה עם קיט תוציא תמונה פחות איכותית מנגיד RX100. תקן אותי אם אני טועה.

מצד שני ההבדל במחיר בין RX100 ל A6000 הוא לא כזה משמעותי, אבל ב A6000 אני מקבל גוף שהוא יחסית טוב, ואופציה אם ארצה בעתיד להרכיב עדשות טובות יותר. לעומת זאת ב RX100 אני מקבל מצלמה שאם יום אחד אגלה את המגבלות שלה, אהיה חייב להחליף למצלמה אחרת.

לא יודע.. מתלבט עדיין, אם כי יש לי העדפה לכיוון הDSLR\מירורלסס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...