Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יישור שיניים למבוגרים

avnerak
שימו לב! השרשור הזה בן 2917 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני עשיתי לפני מספר שנים (אחרי הצבא) יישור שיניים על ידי אינוויזיליין, עשיתי דרך time4smile,

לא יודע להגיד לך לגבי השם שלהם וכו', אבל לי אישית היה שירות מעולה, וקיבלו אותי גם כמה שנים אחרי סיום הטיפול לצורך סידור הקיבוע שבאשמתי יצא מהמקום ללא עלות וללא שאלות.

אני אישית בחרתי בטיפול בגלל שהוא כמעט בלתי נראה, ולא מפריע יותר מידי ביום יום (אם אתה מעשן - אז כן, זה מציק כי תצטרך להוריד את הפלטות כל פעם שתרצה סיגריה)

בעיקרון אתה צריך להיות 17-18 שעות ביום עם הפלטות עליך, משמע לילה + רוב היום, אם אתה יוצא למסעדה או לבלות אתה יכול להוריד, או סביבות ארוחת צהריים.

בזמן שהפלטות עליך אתה יכול לשתות אבל לא דברים עם צבעי מאכל מכיוון שהם משאירים צבע עם הפלטה.

בפועל, זה דווקא עוזר לבריאות, גם מעשנים פחות, וגם שותים בעיקר מים.

אני יכול להגיד לך מניסיון אישי שלי, שזה גם קיצר את משך הטיפול משמעותית, הייתה לי שן קדמית שבורה + עקומה מאוד עקב נפילה על הפנים, כמה רופאים שהציעו לי יישור בעזרת ריבועים (בכל המתכונות, פנימי/חיצוני וכו') דיברו על 3 שנים לפחות, בעוד עם הפלטות השקופות (שלדעתי גם יותר הגייני, אתה מחליף פלטה כל כמה ימים), הטיפול ארך 8 חודשים בלבד ואני מאוד מרוצה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ספריאל - 17 אלף ש"ח? נשמע מופרז. עשיתי לפני הרבה זמן (בגיל 15-16) את הטיפול הזה, אצל מומחה בבאר שבע, עלה בסביבות 10-11 אלף ש"ח. הביטוח של השיניים החזיר בערך חצי מהסכום.

ממה ששמעתי במרפאות של קופות החולים לא עובדים מומחים בתחום, אלא סתם אנשים שעשו הסמכה. לפחות זה מה שתיאר חבר שעבר טיפול פה בסניף באר שבע.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי בבאר שבע זה ככה. בציביליזציה יש מומחים מנוסים מאד.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סילביה גרון רופאה רצינית.

ההשחזה בעיקרון היא שיטה שבה במקום לעקור שן משייפים מעט ובעדינות, לפעמים על ידי סטריפ ולא מקדח בין השיניים וככה מתפנה מקום. מורידים מעט מאוד מכל שן וגכה מתפנה מקום והנזק לשאר השיניים מינימילי ולא בעל חשיבות לאורך זמן.

לכל המתעניינים ביישור שיניים - ציינו מהיכן אתם בארץ על מנת שתוכלו לקבל המלצות קונקרטיות.

יישור שיניים הוא חתונה עם האורתודנט לשנתיים או יותר. רצוי שתמצאו אחד שנגיש ונוח להגיע אליו.

כמו כן, תבדקו שהאורתודנט מומחה ולא ״סתם״ אחד שעוסק באורתודנטיה.

נקמיצי , אני מניח שאתה מהתחום .... בבקשה , תקן אותי אם אני טועה

אין אבל איזה סיכון של התפתחות של חורים ? שבירה ?

למה אני מוטרד מהשחזה ? ( או איך מרגיעים אותי בנושא ...).

אני מראשון לציון , אשמח לקהל בה"פ .

על החוק להיות אדפטיבי בהתאם לרוח הזמנים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מתכוון להשחזת שיניים?

גם לי עשו את זה, עברו מאז 7 שנים, הכול בסדר.

גם התוצאות נשמרות טוב בזכות קיבוע ופלטה שאני שם בלילה.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דור - במחיר אני כולל לא רק את הטיפול האורתודונטי אלא גם שתי עקירות, צילומים (בוק של איזה שעה עבודה אם לא יותר) ועוד כהה וכהנה. עבודת האורתודונטיה עצמה היתה בסביבות 12-13K. יתכן שזה לא היה 17 אלא 15K, זה היה לפני למעלה משנתיים ואני לא זוכר את החשבון במדויק.

בחרתי ברופאה מומחית שהומלץ לי עליה, לא עשיתי סקר שוק, בודאי לא משיקול כלכלי. מדובר כאן על טיפול לכל החיים, כך שהתקמצנות על 2000 ש"ח ממש לא מוצדקת.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק שבדבר כזה אסור לקמץ וגם ההורים שלי לקחו אותי למומחה בלי לחשוב פעמיים, גם כמובן משיקול של איכות הטיפול.

הצילומים האלו עם המראות תוך הפה זה אחד הדברים הכי מגעילים שעשו לי בחיים. :shock:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אנחנו כבר בענייני שיניים והתעסקות בתוך הפה - איך מתמודדים עם רפלקס הקאה (ותרו על בדיחות הפורנו לשניה ורבע)?

יש לי כמה חורים שאשמח לסתום, אבל ההיסטוריה שלי עם רופאי שיניים לא מלבבת.

הפעם הראשונה הייתה לבדיקה בכיתה א'. מאז לא ביקרתי רופא עד לשירות הצבאי, שם עקרתי שתי שיני בינה וכמעט הקאתי על הרופא ועל האסיסטנטית איתה ניסיתי להתחיל.

לצורך העניין, אני מרגיש צורך להקיא גם בזמן צחצוח שיניים, מה שככל הנראה גרם לאותם חורים לדעיל.

Sent from my C6833 using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי audiR8

I see now that the circumstances of one's birth are irrelevant; it is what you do with the gift of life that determines who you are

Mewtwo -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אנחנו כבר בענייני שיניים והתעסקות בתוך הפה - איך מתמודדים עם רפלקס הקאה (ותרו על בדיחות הפורנו לשניה ורבע)?

יש לי כמה חורים שאשמח לסתום, אבל ההיסטוריה שלי עם רופאי שיניים לא מלבבת.

הפעם הראשונה הייתה לבדיקה בכיתה א'. מאז לא ביקרתי רופא עד לשירות הצבאי, שם עקרתי שתי שיני בינה וכמעט הקאתי על הרופא ועל האסיסטנטית איתה ניסיתי להתחיל.

לצורך העניין, אני מרגיש צורך להקיא גם בזמן צחצוח שיניים, מה שככל הנראה גרם לאותם חורים לדעיל.

Sent from my C6833 using Tapatalk

תצחק, אבל אני גם סבלתי מזה (זה עבר חלקית), תשים מלח לפני.

האורטודנט שלי גם צחק מזה אבל זה עזר. (לא יודע אם זה פסיכולוגי אבל עובדה שזה עזר)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחרתי ברופאה מומחית שהומלץ לי עליה, לא עשיתי סקר שוק, בודאי לא משיקול כלכלי. מדובר כאן על טיפול לכל החיים, כך שהתקמצנות על 2000 ש"ח ממש לא מוצדקת.

עשית בשכל!

אנשים לא מבינים שטיפול רפואי זה לא מוצר מהמדף.

זה לא אייפון, שאם אתה קונה מעליאקספרס או מיבואן או מקביל או מיבואן רישמי אתה מקבל את אותו המוצר במחיר אחר.

אין ZAP שאפשר להשוות. גם אם השיטה אותה שיטה, התוצאה לא תמיד זהה ובטח לא האבחנה והטיפול.

בטיפול רפואי, וזה נכן כמעט לכל טיפול רפואי העלות של החומרים זניחה. אתם משלמים בעיקר על הזמן והידע של המטפל.

אם אתה הולך למטפל טוב - כנראה שתצא עם תוצאה טובה יותר, בלי נזקים ובפחות זמן. אבל כנראה גם שתשלם על זה בהתאם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור מי שעבר את השיט הזה פעמיים בתור "בוגר" (19, 27):

יש לי המלצה שלילית על האורתודנט הראשון, מישהו מאזור גבעתיים (פרטים בפרטי בשביל להמנע מענייני דיבה). טיפל בי בפעם הראשונה במשך שנתיים. ההמלצה היא שלילית היות והוא היה קצר רוח למדי במהלך הטיפול, לא ממש הקשיב/הגיב לטענות/בקשות/שאלות שלי, והכי חמור: בסוף הטיפול המצב לא היה מושלם, וכתוצאה מכך לאחר פרק זמן של שנה בערך המצב התדרדר למדי. אמנם לא חזרתי לנק' ההתחלה, אבל מצד שני זה מאוד מעצבן להקריב שנתיים לא קלות מהחיים, הרבה מאוד כסף, ולסיים במצב הזה.

האורתודנט השני היה ההיפך הגמור מהראשון מכל הבחינות. מדובר בד"ר טובי כוכמן, הוא טיפל באחיי הקטנים ולאחר מכן גם בי. בפרק זמן לא מאוד ארוך (~8-10 חודשים) הוא תיקן את הפאקים של הקודם. המצב כעת, בערך 3 שנים לאחר הטיפול - טוב.

זה לגבי המלצות,

בנוגע לעניין השני: את האיטרציה השניה עשיתי אחרי התואר כשאני כבר בתוך הקריירה. גם לי זה הרגיש קצת מוזר לעשות את השיט הזה בנק' הזו בחיים - אבל למדתי מטעויות העבר. בזמנו, כשהייתי בתיכון ועלתה האופציה לטפל בעניין, לא היה לי חשק כי מי רוצה להתעסק בזה עכשיו ("היה עדיף לעשות בחט"ב"), לתקוע לעצמך ברזלים בפה זה תמיד בעיתוי לא נכון בחיים אבל מצד שני כמעט תמיד אח"כ יהיה עיתוי עוד יותר לא נכון.

אז אמרתי 'fuck it', טיפלתי, ואני מודה על כך. השקט הנפשי הזה מבחינתי שווה הרבה יותר מהזמן המעצבן במהלך הטיפול.

בהצלחה!

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי אנשים שעושים את זה גם בזמן הצבא, בעיניי זה מכוער, אבל זה שווה את הסבל כשאתה רואה את התוצאות אחר כך, בייחוד אם הן נשמרות כראוי.

בתכלס גם אני דחיתי, הייתי יכול לעשות את זה בגיל 13.5-14, בסוף עשיתי בגיל 15. לא הפרש כזה גדול, אבל לחשוב שיכולתי לסיים עם זה לפני. בכל מקרה אני לא מצטער שעשיתי את זה.

לי באופן אישי זה חשוב אצל בחורה, אם השיניים שלה עקומות (בייחוד שיני סוס) זה מוריד לי ממנה בהרבה. ברור שזה לא הדבר היחיד שלפיו אני בוחר בחורה, אבל כמכלול שלם זה משהו שיש לו השפעה ברושם הראשוני אפילו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...