Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה על סט קומפוננט 3WAY - מרצדס CLK

orenuchx
שימו לב! השרשור הזה בן 2993 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אדי, זו דלת של CLK (כאשר להבנתי מגבלת העומק ממשית יותר ברמקול האחורי וראיתי מספר התקנות בהן אוטמים את החור):

63511729.jpg

סידור כזה לא מתאים לדעתי לסט 3WAY. ושלא ישתמע שאני נגד, אבל זה ידרוש בניות מתאימות.

זה שאורן שמע סטים 2WAY ברכבים אחרים שנשמעו לו פחות טוב מהמקור אצלו, לא מעיד לגבי תוצאה סופית שניתן להגיע אליה במקרה שלו.

אגב, יש לקחת בחשבון נפח גדול מאוד לשימוש הוופר (דלת קבריולט).

עריכה אחרונה על ידי Tom_22
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 68
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

יש שתי אפשרויות.

או שהמתכננים של הרכב התכוונו שהרמקול הזה יהיה רמקול אחורי.

או שהם בונים על כך שהרמקול הזה ינגן בתדרים שהם עדיין אי-כווניים וגם ינגן אותם רחב והם יתפרסו בכל הרכב - אני עדיין לא פוסל את זה ומאמין שהם יודעים מה הם עושים.

ברור שזה רחוק מלהיות אידיאלי אבל אם הסט נחתך נמוך מספיק (הוופר) אז זה צריך לעבוד לא רע סה"כ.

אבל לפי מה שאני רואה בנוסף לכך - מדובר בשני מידבאסים עם קוטר רחב יחסית נכון? המידריינג' בסט הזה הוא גם איזה רמקול של חמש ורבע או שש וחצי אינטש?

אם כן - הוא יכול לרדת מספיק נמוך בכדי לאפשר לרמקול בדלת לעבוד כמו וופר או אפילו סאב וופר.

אם זה נכון - הייתי בכלל מנסה ללכת לכוון אחר לגמרי וזה לקנות סט שני חלקים כלשהו ולהוסיף סאב וופר 6.5 שטוח סגנון SWS של EARTHQUAKE - למשל.

או סט שלושה חלקים ישן של פוקל שהמידריינג' והמידבאס בו הם שני אלמנטים 6.5 אינטש.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להבנתי, ייעודו עבור ה"מושבים" האחוריים.

אפשר לראות את מבנה הדלת מתחת לפאנל כאן:

http://slautoparts.net/wp-content/uploads/imported/1999-2003-Mercedes-Benz-CLK320-W208-Convertible-Passenger-Side-Door-Shell-331617953260-8.jpg

ואת הרמקולים עצמם כאן:

http://mbworld.org/forums/clk-class-w208/120446-w208-how-s-4.html

(נראה שאין להם בכלל חור בדלת, אלא שהם ישובים על הגבהה בתוך הריפוד וזהו).

עריכה אחרונה על ידי Tom_22
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב תודה לכולכם.

העומק והרמה שאתם הולכים איתה כדי לתת עזרה מוערכת מאוד על ידי!

אם יש משהו שאני פוחד ממנו זה בניות והתאמות, ואני אוהב את הרכב שלי עם כמה שפחות התערבות חיצונית,

אקח את ההארות שלכם לתשומת ליבי כדי שאוכל לשאול את השאלות הנכונות את המתקין.

מבירור נוסף אכן המורל וירטוס נשמע כמו כיוון טוב ללכת עליו, גם מבחינת המחיר וגם מבחינת ההתאמה של המגבר, לגבי המגבר - לא נאמרה המילה האחרונה ואם הכל יהיה במחיר סביר יתכן ואתאים מגבר אחר ואת זה הנוכחי נוציא כשם שהוא נכנס..:wink:

אני אבדוק גם את עצתו של תום ללכת על 2WAY כשבמקרה זה התקציב אפילו מאפשר לעלות רמה (כך אני מבין)

תודה לכולם, אלך להתייעץ השבוע עם המתקין ואשוב לעדכן

אורן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאור המידע שסיפק Tom_22 אני יכול להגיד שבוודאות לא הייתי עושה שימוש ברמקולים שנימצאים

במיקום האחורי בדלת ,הייתי מתקין את המידריינג או בקורות A או באזור שמתחת למשולשים של המראות

עם עבודות קוסטום על הדיפון ,אבל כיוון שאין מיקומים מקוריים אופטימליים נושא הסט 3WAY

הופך פחות ופחות רלוונטי במיוחד לאור העובדה שאתה מעוניין לשמור כמה שיותר

על מקוריות וכמו שציינתה אפשר לעלות ברמה עם סט 2WAY כך

שסט 2WAY איכותי יכול להיות יותר מתאים בנסיבות העניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם המלצתי היא לדבוק בסט שני חלקים. הוירטוס נשמע מצוין בהתקנה נכונה וכיוונים נכונים, אך ממספר ניסיונות האזנה עדיין העדפתי סט 2 חלקים באותה רמת מחיר, שזה כמובן ההייבריד ואף האילייט.

מכורח הנסיבות, תחסוך מעצמך ומהרכב כאבי ראש ובניות שייתכן ולא יהיו שוות את התוצאה ותעלה ברמה בסט 2 חלקים.

Honda Civic 5DR MT - 2014 ~ HU - Zed Android

Front - Morel Tempo Ultra Comp. 602 ~ Rear - Morel Maximo Comp. 602

Amp - PPI P900.4 ~ Sub.W - Ground Zero 400Wrms, Original Ported Box

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נמתין לעדכון - בהצלחה.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

שוב שלום לכולם!

או קי - אז הלכתי ועשיתי סקר קצר אצל שני מתקינים "נחשבים בתחומם" וחזרתי עם כמה תובנות - אבל עם עוד כמה התלבטויות.

תובנה ראשונה:

על מנת להעסיק את הרמקולים הראויים שאני מכוון אליהם יהיה צורך במגבר יותר עוצמתי - ולכן ה Audison SR4x שקניתי צריך ללכת כלעומת שבא.

(ככה זה - לפעמים צריך לשלם שכר לימוד על חוסר ידע).

תובנה שניה :

על מנת להציב את המערכת על הרף הנדרש צריך להגדיל את התקציב - ובהרבה.

תובנה שלישית (וכנראה מאוד בסיסית ומתבקשת) :

חייב סאב במקרה שלי זה יהיה סאב די בסיסי.

כרגע ההתלבטות הצטמצמה ואני מחפש עוד קצת חיזוקים או דעות כדי לקבל החלטה.

להלן הפרטים:

אופציה א':

שמעתי ברכב מכובד מערכת קומפוננט 2WAY של ARS 6.2 עם מגבר XDI 450.4 ARC וסאב ARC-10. אני חייב להגיs ששמעו טוב ואפילו טוב מאוד -אבל לא "עפתי" עליה ובמחיר שאני הולך להוציא אני מצפה למשהו שאני באמת אוהב.

היה משהו קצת אנמי חסר עומק וצבע צליל במערכת. אולי קשור לזה שהיא עדיין לא כוונה במלואה.

באותו המעמד קיבלתי הצעת מחיר גם עבור מערכת הכוללת קומפוננט 6.2 סדרת BLACK עם מגבר KS300.4 – רק שאזי המחיר יוצא ממש גבוה...!

אופציה ב':

מגבר Rainbow Germanum 4 - עם סט קומפוננט מסדרת Germanum GL.C6.2 או לחילופין קומפוננט מסדרת SL-PRO , וסאב בסיסי של Rainbow

אופציה ג' :

מגבר כמו באופציה ב' - רק עם קומפוננט מסדרת Hi ENERGY של הרץ או MILLE. לגבי המילה המחיר ממש תופס גובה אז אני בספק אם זה יהיה הכיוון.

אופציה ד':

מגבר אופציה ב' עם קומפוננט Morel elate titanum

אופציה א' יקרה, ומכיוון ששמעתי אותה והיא לא היתה במלא המובן לטעמי -אז היא כנראה במקום האחרון כרגע..?

אופציה ב' יקרה יותר – רק שמדברי המתקין הבנתי שזאת החבילה הטובה ביותר למחירה.

אופציה ג' – עם Hi Energy הזולה ביותר. ועם המילה המחיר כנראה יהיה היקר ביותר.

אופציה ד' – היקרה ביותר אבל המחיר ספציפית עבור סט Morel Elate היה הזול יותר שקיבלתי עד כה.

אופציות ב,ג ו-ד ניתנו על ידי אותו המתקין שעשה עבודת התקנה נהדרת אצל חבר עד כמה שאני יכול לראות ולהבין.

באופציות האלו הכל בנוי על אותו מגבר והוא גם פקטור מאוד משמעותי במחיר. יכול להיות שזאת התפרעות?

ומעבר לזה - השאלה שלי אל חברי הפורום הנכבדים - מהי ההמלצה או דעות עבור האופציות שכתבתי?

ממה שנאמר לי ע"י המתקין השני -ההמלצה החמה ביותר שלו היא עבור אופציה ב', רק שלא היתה לו אפשרות להשמיע לי את זה...

בכוונתי לתת גיחה למפגש ברמת גן ביום שבת הקרוב – האם יש ישהו שיכול לפרוש עלי חסות ולהשמיע לי את הקומבינציות הנ"ל או משהו שנמצא באותו התחום?

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה יהיה לקחת הימור מבחינתך - למעט סט אחד שציינת כל שאר האופציות פשוט משובחות.

מהסט הפשוט של הרץ אני סולד - לא אמליץ.

כל השאר זה עניין של טעם והימור - אולי יהיה קל יותר לעזור אם תוכל להגדיר מה בדיוק היה אנמי מבחינתך בסט ARC - היה חסר לך באס? מיד? טרבל? זה היה אנמי במובן של עוצמה או במובן של עמימות? חוסר עומק? חוסר צלילות?

תנסה להגדיר ותנסה מעבר לזה לציין מה אתה מחפש מכל הדברים הללו בסט.

אבל מבלי לשמוע זה תמיד הימור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסט של ARC היה חסר קצת טרבל, או סוג של חדות ובידול צלילים.

היה מן סוג של חוסר עומק או נקיון בצליל. כאילו כל הסאונד יושב על מישור אחד.

לגבי דבריך בנוגע להימור- זהו בדיוק !

בפרוספקטים הכל נראה ממש פצצה אבל לא לשמוע מערכת ברמות המחירים האלו זה יהיה משהו שגובל בחוסר אחריות (אגב זה מה שגרם לי לרדת מכל העניין לפני שנה כשרכשתי את הרכב ורציתי לשדרג את המערכת)

אני מבין עכשיו שהכל צריך להיות באותו Level ועדיף לא לחפף בהתאמת הרכיבים אבל חייב לשמוע..

לגבי מה שאני מחפש - יש מערכות שאתה שומע ואתה מרגיש שהצליל עוטף אותך ושכל כלי מגיע מעומק אחר במרחב.

הבנתי שאני מחפש טרבל נקי ומדוייק, ושהסאב יהיה רק אלמנט שעוטף את הסאונד ולא דומיננטי מדי.

עוצמה גבוהה לא מעניין אותי אלא דיוק והפרדת צלילים גבוהה.

מחפש צליל שמכה בבטן אבל לא באגרסיביות אלקטרונית.

מקווה שהתיאורים שלי מתאימים לאיזשהי מציאות..

עריכה אחרונה על ידי orenuchx
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל לפי מה שאתה מתאר מוראל הם כנראה לא מה שאתה מחפש. מאידך יש בהם משהו שאתה כן מאוד רוצה ואני תיכף אסביר.

לגבי הARC אם טרבל זה מה שחסר יכול להיות שנגיעה קטנה בטרבל היתה פותרת את זה - קשה מאוד להסיק מסקנות על רמקולים כששומעים אותם בתצורה הבסיסית שלהם ללא יכולות כוון מתקדמות - מצד שני, זה כן מעיד על כך אם האופי הבסיסי שלהם מתאים לך או לא וכנראה שלא.

ההימור שלי יהיה בין הריינבואו למילה בעבורך אבל הנה משהו קטן לגבי הצליל ההיקפי שרשמת שאתה מחפש.

בכדי שצליל יתן לך אפקט ותחושה היקפית הוא צריך לנבוע מכל מקום ברכב - בכדי שזה יקרה הרמקול צריך לנגן בעלומה רחבה והרמקול שלך מורכב כאן משני חלקים.

מידבאס וטוויטר -

טוויטר תמיד מנגן בעלומה צרה ולכן בכדי שתקבל את מירב הפירוט שלו הוא צריך להיות כמה שיותר על הציר או בסטיה בה היענות הכוח שלו עדיין טובה.

מידבאס לעומת זאת - מדובר כאן במידבאס 6.5 אינטש - בכדי שינגן רחב, צריך לנגן את עיקר תחום התדר שלו עד אזור ה2-3 קילוהרץ ולא מעבר לכך כאשר מעבר ל2 קילו הרץ הוא כבר מתחיל להקרין צר!

אז או שתיתן לו זווית או שתמצא סט שני חלקים עם נקודת חיתוך נמוכה לטוויטר ורגע אחד - המממ מוראל בד"כ עושים את הדבר הזה נהדר!

אבל ההמלצה שלי תהיה בכלל לקחת את הסט של האילייט אבל לשדרג את הטוויטר שלו לסופרימו!

אם תחזור לאופציה של סט שלושה חלקים - אתה כבר בעולם אחר של אפשרויות.

ההמלצה שלי תהיה לבדוק ולתעדף את הסטים שהמידבאס שלהם יכול לטפס גבוה ומאידך הטוויטר שלהם יכול לרדת נמוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמישהו כאן ישמיע לו סקאנים...יש לי הרגשה שהבחור כאן יאהב את זה :)

התשובה הכי מקצועית בשרשור עד כה...:lol:

אורן,ממליץ לך להגיע למפגש שייערך היום בצפון.

ואגב,מה לגבי יד 2? ניתן לקצץ בעלות בהמון אחוזים.

ליאור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

שוב שלום לכולם,

אני חוזר הנה כדי לשתף במסע קטן אבל מדהים שעברתי מאז שהעלתי את הפוסט ועד לימים אלו.

העניין בשיתוף הוא שאולי מה שעברתי יעזור לעוד חבר'ה שהגיעו בלי ידע מוקדם להגיע למקום טוב. או טוב מאוד I would say!

נתחיל מההתחלה ,

את הרכב רכשתי כשקיימת בו המערכת המקורית שהותקנה במפעל אי אז ב2001 כאשר הרכב יוצר. כבר מההתחלה ידעתי ששומעים לא רע והמערכת אכן היתה ממש טובה לזמנה - אבל עם HU שהמדיה הכי עדכנית שהוא מכיר זה "דיסקים לא צרובים "אי אפשר להגיע רחוק אלא אם אתה תולה לך מחזיק דיסקים סטייל שנות ה90 בתוך האוטו..

ומה עוד היה שם?

8 רמקולים של BOSE – שלושה בכל דלת, ושני סאבים על המגש האחורי. את כל זה הרקיד מגבר OEM של BOSE. הרמקולים מסודרים כשוופר וטוויטר נמצאים בקדמת הדלת, והרמקול השלישי בדלת - כך מסתבר -מיועד לבדר את היושבים מאחור.

בוא נגיד שממש לא היה לי מושג מה הולך שם באמת ואיך המערכת עובדת. מבחינתי רמקלים של פיוניר מהדיוטי פרי היה הדבר הכי Hi End שהכרתי.

אז התחלתי עבודת לימוד עצמי בפורום או יותר נכול לשאול שאלות של טירון - ואחד הדברים הראשונים שיעצו לי עוד לפני שנה זה להחליף HU. (מה זה HU לעזאל ?)

אחרי שלמדתי מה זה HU - רכשתי אחד של ALPINE מדגם CDE148BT ושם...אהם- עצרתי.

הHU ישב אצלי שנה בבגאז וזאת משום שלא היה לי מושג אם ניתן בכלל לחבר אותו אל כל האלמנטים המקוריים של הרכב. זה היה נראה מאוד מסובך והעניין דעך אצלי כמעט שנה. בין לבין ניג'סטי לכמה מתקינים אבל לא ממש קיבלתי כיוון אמיתי או פתרון מעבר ל "אם הרמקולים לא מחרחרים אז אל תחליף.." או מה יהיה נכון ואיך צריך לעשותו ברכב כמו שלי.

אחרי שנה של האזנה לאותם דיסקים מליון וחצי פעם, החלטתי שזהו נשבר ה... קש - ולהתחיל לחשוב ברצינות מה אני עושה, וכמה זה יעלה. ועל הדרך קניתי מגבר.

זה היה מעשה חכם בעיניי באותו הזמן והרגשתי חשוב. יש לי מגבר ועוד של אודיסון. למה? כמה? סתם כי זה נשמע לי טוב... הרגשתי בענינים ואמרתי לעצמי – יש מגבר, יש HU כל מה שצריך זה להוסיף את מילת הקסם – קומפוננט + סאב.

אבל איך בוחרים? ואיזה?

שוב פניתי לפורום והתשובות לא אחרו להגיע – ווואלה פתחו לי את העניים והראש.

הבנתי שהמגבר נרכש לשווא ושאני ממש רחוק מלהבין מה אני עושה... אבל גם התייצות עם מתקינים לא נתנה הרבה – המחירים גבוהים אם רוצים "משהו טוב" ואללי איך אני יודע שה 5000 -6000 ₪ שהתבקשתי לשלם יקנו לי משהו "טוב"?

החלטתי להגיע למפגש לפני שאני פותח את הארנק ושם פגשתי אחד, אדי קוראים לו - שלראשונה מבין כולם - באמת הקשיב לי! ולרכב !

ואחרי שהקשבתי גם אני לאדי או יותר נכון למערכת שלו - החלטתי שאת העצות של הבחור הזה אני הולך ליישם.

אדי הציע מתווה מחוץ לקופסה כך מתברר: (אני מקווה שהמונחים נכונים)

1. מגבר Prima bit 8.9 שיאפשר עבודה ב FULL DA ויאפשר להפוך את העבודה מול הרמקולים המקוריים, והלא רעים כשלעצמם- לאקטיבי מלא.

2. התקנה של DRC שיאפשר מעבר בין מקורות – הרעיון שלו היה לעבוד עם הנייד בלבד אבל HU כבר יש אז למה לא כבר להתקין. שיהיה.

3. התקנה של סיב אופטי (89 ₪ באופיס דיפו ) כדי לחבר את הנייד למגבר באופן דיגיטלי מלא + מכשיר שיאפשר חיבור הנייד ליציאה אופטית

וזהו!

ומה מאז?

ברכב הותקן מגבר Prima Bit 8.9 של אודיסון ונשארו הרמקולים המקוריים על כל 15 השנה שלהם. הקופסה המכונה PRIMA bit8.9 היא קופסה קטנה שעולה הרבה, אבל את הקסמים שהיא מחוללת שומעים מצויין. אבל ממש מצויין!

את הכיוונים ביצע אחד, מקצוען – נכון, אדי.

ומאז אני פשוט יושב בפקקים ומחייך מאוזן לאוזן, מחפש את הדרך הארוכה כדי לשמוע עוד משהו ומחפש דיסקים ששמעתי לאחרונה לפני 10 שנים כדי לבדוק איך הם ישמעו עכשיו.

הדרך לא הסתיימה. ההתלהבות קיימת והחיידק טורף לא התאפקתי והחלפתי כבר טוויטרים והסאב בדרך... לא שהיה הכרחי אבל אני כבר מכור. לא חשבתי שזה עניין שיכול לתפוס אותך כל כך חזק..

רוצה להודות לכל מי שיעץ בשרשור, לרדיו רפי בבת ים על ההתקנה המקצועית, לדרור על היחס האישי, ולאדי שבעצות שלו פתח לי צוהר נהדר אל עולם האודיו.

אם יש שאלות אשמח לענות

תודה

אורן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2993 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...