Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה על סט קומפוננט 3WAY - מרצדס CLK

orenuchx
שימו לב! השרשור הזה בן 2937 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 68
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

וואו אורן! איזה כיף לקרוא את הפוסט הזה ותודה!!!

קודם כל, אתה איש יקר וחשוב ועדיין לא הרפיתי ממך את האחיזה - אני רוצה עוד לשבת איתך על בדיקת הפאזות הבסיסיות בין האלמנטים אבל זאת רק לאחר התקנת הרמקולים האחוריים.

חוץ מזה תקפוץ לקפה - ההתקן לטאבלט עדיין ממתין לך בתא המטען - לא מוציא אותו משם עד שתבוא לקחת אותו :wink:

לחברי הפורום - רק בכדי שתדעו, אין לכם מושג כמה עבודת מחקר אורן עשה בכדי להפעיל את הפיור איי 20 הזה פשוט מטורף.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהנתי לקרוא את כל השרשור.

קיימת אצלנו בעיה דומה כך קצת שונה. שנינו מתעקשים לגבי משהו מסויים שכולם היו מחליפים ישר אך לכל אחד יש את החולשות שלו.

אני מאוד שמח על הפאנץ' מאמין שאם המגבר לא ידחוף לי את הסאב הקטנטן או את הmille אז באמת שאוסיף איזה מגברון נוסף.

נשאר לך רק להנות....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

אנסה להסביר מהידע שבידי, אם נופלות טעויות או אי דיוקים מומחי הפורום מוזמנים לתקן,

ובכן:

כבל אופטי (סיב אופטי) מאפשר להעביר אות דיגיטלית נקיה וחפה מהפרעות. האותות נשלחים על ידי קרן אור.

אות שכזו שומרת על כל האינפורמציה שיש בקובץ המקורי ולא מופרעת על ידי שדות מגנטים, השראות, התנגדויות של חומר (המתכת שנמצאת בכבל) וכו'.

ברגע שיש מגבר בו קיימת כניסה אופטית מתאפשרת העברת אות שכזו וכך המגבר מנגן את הקבצים באופן נקי וללא הפרעות - מה שכמובן משמר את האיכות המלאה של הצליל.

על מנת להוציא אות אופטי צריך מתאם שיודע להפוך את האות הדיגיטלי שמוציא הנייד/טבלט -לאות אופטי

לגבי רכישה לעצמך - כמובן שאין בזה תועלת אם המגבר אינו כולל כניסה אופטית, ו/או יחידת הראש יודעת להוציא אות אופטי.

מקווה שהצלחתי להסביר :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנסה להסביר מהידע שבידי, אם נופלות טעויות או אי דיוקים מומחי הפורום מוזמנים לתקן,

ובכן:

כבל אופטי (סיב אופטי) מאפשר להעביר אות דיגיטלית נקיה וחפה מהפרעות. האותות נשלחים על ידי קרן אור.

אות שכזו שומרת על כל האינפורמציה שיש בקובץ המקורי ולא מופרעת על ידי שדות מגנטים, השראות, התנגדויות של חומר (המתכת שנמצאת בכבל) וכו'.

ברגע שיש מגבר בו קיימת כניסה אופטית מתאפשרת העברת אות שכזו וכך המגבר מנגן את הקבצים באופן נקי וללא הפרעות - מה שכמובן משמר את האיכות המלאה של הצליל.

על מנת להוציא אות אופטי צריך מתאם שיודע להפוך את האות הדיגיטלי שמוציא הנייד/טבלט -לאות אופטי

לגבי רכישה לעצמך - כמובן שאין בזה תועלת אם המגבר אינו כולל כניסה אופטית, ו/או יחידת הראש יודעת להוציא אות אופטי.

מקווה שהצלחתי להסביר :-)

אתה צודק בקשר לכבל האופטי, גם העברת המידע מתבצעת באופן מהיר יותר (במרחקים גדולים האור דועך ויש צורך במהדרים),

אני מעוניין להבין איך אפשר לקשר את זה מעשית אל המערכת שלי :)

האם אני יכול להרכיב אצלי מתאם במערכת לכבל אופטי והאם זה תורם באופן מורגש לצליל של המערכת?

והאם הכבל אופטי מתחבר רק דרך יחידת הראש אל המגבר או שניתן לחבר גם דרך יחידת הראש אל הרמקולים, או גם דרך מתאם מהפלאפון אל יחידת הראש?

תודה רבה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אינני יודע איזו מערכת יש לך כך שקשה לענות על השאלה ....

האם יש לך מגבר? האם יש לו כניסה אופטית?

העברת אות אופטי (אגב המילה אות היא זכר - אז מתנצל על ההטיה בנקבה בפוסט הקודם :-) ) ישירות למגבר מתאפשרת רק כאשר יש למגבר כניסה אופטית. ממה שאני יודע מגברים/פרוססורים בעלי כניסה אופטית הם לא דבר נפוץ במיוחד - כך שאם היה לך מגבר עם כניסה כזו כנראה שהיית יודע על זה.

עד מה שידוע לי ניתן להעביר אות אופטי מטבלט/סמארטפון ולהנחית אותו ל יציאות RCA ומשם למגבר וזאת עם מתאם מיוחד, אני מאמין שהאיכות איננה כמו במערכת עם FULL DA אבל יתכן שזה יחסוך לך את ההפרעות האפשריות על האות שנגרמות בתווך (השראה, שדה מגנטי התנגדות וכיוצ' * אגב התנגדות לאור ישנה אבל לא משמעותית במרחקים שבתוך הרכב).

אות אופטי לא מעביר מתח אלא אור - כך שכמובן אינה יכולה להתחבר ישירות לרמקולים.

HU ספציפי שמוציא אות אופטי אני לא מכיר - אבל אני מניח שקיימים כאלו.

על מנת להבין את העניין לעומק אני ממליץ לך בחום לקרוא את המדריך שכתב אדי כאן

עריכה אחרונה על ידי orenuchx
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש גם HU, לאלפיין לא חסרים כאלה.

מגברים עם כניסה אופטית אני לא מכיר.

פרוצסורים אני חושב שרוב כן תומכים.

יש לי פרוצסור עם כניסה אופטית. פרוצסור נשלט ע"י HU עם AI NET, כאשר יש אופן חיבור כזה, אופטי לא יעבוד.

כדי לעבוד עם אופטי צריך לקחת יחידת שליטה נפרדת לפרוצסור וזה הופך לפחוט נוח מבחינתי כמובן.

מצד שלי, עדיין לא ניסיתי לחבר טבלת, למרות שיש לי הכל בשביל זה, חיבור שאני אוהב אכי הרבה , זה IPOD CLASSIC 5RD.

HU:alpine w520e +701

Amp(tw+mid) Mcintosh mc420 Amp(midbass) Diamond audio D5 600.2

set: Eton rsr160 + mid: Eton_PFC80

Mono JL 500/1 sub: ID8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיבור באות אופטית\קואקסיאלי דיגיטלי או במילים אחרות SPDIF

קודם כל מקנה טווח מעבר אות שקט שלא סופח אליו רעשים של קרינה אלקטרומגנטית הנפלטים מכבלי הכוח ומחשבי הרכב - כבלי הRCA משמשים כאנטנה לאותם גורמים מפריעים וקולטים אותם - אות דיגיטלית לא.

מעבר לכך במעבר לFULL DA אתה חוסך בעצם שימוש במספר כבלי RCA לסה"כ שני כבלים קצרים או אפס כבלים (במקרה של פרימה בו הפרוססור כבר בתוך המגבר) בין הפרוססור למגברים.

בנוסף לכך ההמרה מדיגיטלי לאנלוגי מתבצעת בתוך שלב קדם המגבר במגבר עצמו וההמרה היא על חוזק אות ורצפת רעש אופטימלית ב5V וגם בקצב דגימה שמגיע עד 24/192

בהתחשב והמקור הוא מראש דיגיטלי - אות אנלוגית פשוט לא יכולה להתחרות ברזולוציה הזו בגלל מספר ההמרות וספיחת הרעשים בדרך.

צריכת הזרם של הDACים בסגנון של הHIFIMEDIY SABRE היא מזערית - משהו בין 100 ל200 מילי אמפר שעה אם אני זוכר נכון את הנתונים, כל הטלפונים שלי וכל הטאבלטים שלי מצליחים להפעיל אותם בעזרת כוח הסוללה שלהם ובמקביל להפעיל DOK (לא HDD וגם לא SSD לזה כבר צריך כוח חיצוני) ועוד אני מתקין אותם ישירות על USB HUB שבכל זאת יש לו הספקת מתח חיצונית - אין כאן כל בעיה.

תפרידו בין לעבוד אופטי מול פרוססור או מגבר משולב פרוססור לבין לעבוד FULL DA בהם הטווח הדיגיטלי נשמר גם בתוך המגבר עצמו.

ביחידת ראש בה יש DSP משולב המעבר לפרוססור הוא גם ככה דיגיטלי הדבר היחידי שסופח לכם שם רעשים הינו כבל הRCA הראשי למגברים.

ביחידת ראש עם פרוססור נפרד - אתם צריכים לוודא אם ליחידת הראש יש יציאת SPDIF בין אם אופטית או קואקס ולוודא של DSP החיצוני שלכם יש חיבור מתאים או אם יש מתאם - למשל יחידות ראש של רכבים גרמניים אשר משתמשים בMOST כיציאה ולכן צריך מוצר כמו M0BRIDGE או BIT DMI בכדי להמיר מMOST לOPTICAL TOSLINK

אבל כל מקרה לגופו ועל כל דבר שכזה מומלץ לעשות שיעורי בית מקיפים לפני שרוכשים ציוד ומצטערים אחכ או מגלים שצריך להוציא עוד על התקנה ותשתית וציוד נוסף.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2937 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...