Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נזקי השלג כבר כאן...החלפת מגב אחורי בסיאט איביזה 2010

e-r-a-n
שימו לב! השרשור הזה בן 3339 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

ברשותי איביזה SC משנת 2010, והבוקר מצאתי את המגב האחורי שבור, נפול לכיוון הריצפה...

מה שקרה זה שכנראה מעומס השלג הפלסטיק בבסיס שלו נשבר.

בגדול הוא עובד, אבל אפשר לכופף בקלות ולפרק אותו מהבסיס.

האם יש מהיכן למצוא רק את הפלסטיק הזה בבסיס, זה שמחזיק את כל הזרוע, והמכסה שלו?

מצאתי באיביי סט שלם, אבל נראה שזה הפוך..כלומר באיביזה בארץ הוא פונה לכיוון ימין, ופה נראה שהוא תמונת ראי. (האם גם את זה הופכים באנגליה?:?)

http://www.ebay.com/itm/Rear-Window-Wiper-Arm-Blade-compatible-with-SEAT-IBIZA-6L-6J-2006-/121047844010?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item1c2f0384aa#shpCntId

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

אפשר למצוא כזה חלק. נסה אצל TG חלפים באזור, הם מחזיקים מלאי גדול של חלקים כאלו מפירוק וסביר להניח שיש להם חלק כזה במלאי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם,

ברשותי איביזה SC משנת 2010, והבוקר מצאתי את המגב האחורי שבור, נפול לכיוון הריצפה...

מה שקרה זה שכנראה מעומס השלג הפלסטיק בבסיס שלו נשבר.

בגדול הוא עובד, אבל אפשר לכופף בקלות ולפרק אותו מהבסיס.

האם יש מהיכן למצוא רק את הפלסטיק הזה בבסיס, זה שמחזיק את כל הזרוע, והמכסה שלו?

מצאתי באיביי סט שלם, אבל נראה שזה הפוך..כלומר באיביזה בארץ הוא פונה לכיוון ימין, ופה נראה שהוא תמונת ראי. (האם גם את זה הופכים באנגליה?:?)

http://www.ebay.com/itm/Rear-Window-Wiper-Arm-Blade-compatible-with-SEAT-IBIZA-6L-6J-2006-/121047844010?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item1c2f0384aa#shpCntId

האם הזרוע תקינה ומחוברת לציר של המנוע ? האם אתה מתכוון להחליף את כול הזרוע ?

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזרוע תקינה והמנוע עובד, הבעיה שבבסיס המנוע יש חלק פלסטיק שאליו מתחברת הזרוע, וחלקו התחתון נשבר, ובלעדיו הזרוע ניתנת להוצאה מהמקום דיי בקלות.

זה נראה שהפלסטיק לבדו ניתן להחלפה, למרות שלא חקרתי לעומק עדיין

מבחינתי להחליף רק את הבסיס, לאן שהזרוע מתחברת, אבל אני לא יודע איך עניין החלפים עובד בדיוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר בחלק מספר 2, אבל הוא נראה מעט שונה מאשר אצלי.

אצלי בקצה יש את ה"קליפס" שתופס את הזרוע. צירפתי תמונה שמסבירה, ניתן לראות בה שבחלק התחתון חסר החלק שנשבר לי ששומר על המצב במקום.

uploadfromtaptalk1424616038006.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור עלייך להחליף את זרוע המגב (חלק מספר 2). שים לב בכדי לחלוץ את זרוע המגב ברוב המקרים תצטרך להעזר בחולץ אשר דומה לחולץ מיסבים וגם לבצע את העבודה בזהירות מכיוון שבקצה הציר של המנוע מורכב המתז האחורי וכמובן להיזהר לא לפוגע בשמשה בזמן החילוץ.

ניתן לרכוש בצ'מפיון את זרוע המגב בנפרד וגם את הכיסוי הפלסטיק.

http://www.ebay.com/itm/GENUINE-SEAT-IBIZA-LEON-ALTEA-REAR-WIPER-ARM-COVER-CAP-5P0955435B-/390863361037

http://www.ebay.com/itm/GENUINE-SEAT-REAR-WIPER-ARM-IBIZA-ST-AND-ALTEA-2004-2012-5P0955707B-/261205233791?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item3cd10b907f

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוציא את הזרוע ותבדוק שהסיבוב של המנוע תקין ולא חופשי, וגם שהשיניים שמחזיקות את המגב לא נהרסו.

על סט שלם כזה רצו בצמפיון לפני שנה 300 שקל, יש סטים באיבי סביב 100+ שקל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל האם יתכן והערכה באיביי היא בכיוון ההפוך? המצב שם נראה שמותקן לכיוון שמאל, כאשר בארץ המגב לכיוון ימין.

לגבי המנוע ויתר השאלות, הוא מרגיש תקין לחלוטין. רק הפלסטיק שתומך בזרוע נשבר.

השאלה אם יש חלק כזה באיביי שהולך לכיוון הנכון...כי לא מצאתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהודעה הקודמת רשמתי לך בדיוק את החלקים שאתה צריך. אל תחפש חיקויים בחצי מחיר מכיוון שהם שווים לתחת.

בדקת בצ'מפיון מה המחיר ? בזמנו רכשתי סט כולל מגב עבור גולף דור 5 ב-120 שקלים.

לפעמים יש הפתעות בחלקים מקורים.

שוב פעם אני מציע לך לקפוץ למוסך רון להחליף את החלק במידה ואין לך חולץ וניסיון בהחלפה של הזרוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערן, אין למגב כיוון, לדעתי.

אני החלפתי זרוע מגב באחת מאיביי, דע לך שלהוציא את הישן זה סיפור לא פשוט.

ושהאיכות של זרוע שעולה 40-50 ש"ח, היא בהתאם.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקתי בהיסטוריה של איבי, המגב שהזמנתי בזמנו נראה כמו המגב בקישור אצלך.

מכיוון שאני כבר לא עם הרכב ואני לא זוכר לאיזה כיוון פנה המגב אז אני לא יכול לענות לך.

עלה לי 88 שקל לפני פחות משניים, תנסה לחפש גם עפי סקודה פביה, זה אותו מגב (או לפחות נראה אותו דבר)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3339 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...