Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

"הצטרפתי לכת" - או קניתי סאאב

yaari30
שימו לב! השרשור הזה בן 3207 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז לאחרונה חיפשתי רכב המשך לאמריקאית שיש לי וחשבתי על מס' אופציות כמו קרייזלר 300M וחברותיה.

עד שהגיע אלי מכר עם רכב מאוד מיוחד - סאאב 9-5 2.3T.

הציע להשאיר לי את הרכב לסופ"ש כדי שאחליט עם הוא מתאים לי.

אחרי שעתיים של בילוי עם הרכב הרגשתי שזה לא עוד סתם רכב רגיל ושאני צריך שוודית נחמדה כזו בעצמי.

ביד 2 היו אולי 3 מודעות ושלושתן לא במצב משהו, במשך כמעט חודש עברתי בלוח כל יום, שיגעתי אנשים בפורום בפרטי, פניתי למנהלי מועדון סאאב ולבעלי מוסכים עד שמישהו הצליח למצוא לי אקזמפלר לא פחות ממושלם.

אז אעבור ישר לעיקר:

דגם: סאאב 9-5

שנת יצור: 2003

מנוע: 2.3T

רמת גימור: וקטור

ק"מ: 163K

הרכב נמצא אצלי פחות משבוע אז אעביר התרשמות קצרה, נתחיל מהאבזור:

מחשב רכב.

בקרת אקלים מפוצלת גם למושבים האחוריים! (פתחי מיזוג בקנסולה האמצעית ובצידי המושב האחורי).

חיישן גשם

חיישן שמש (מאפשר שימוש במצב "AUTO" בבקרת האקלים).

פנסי ערפל קידמיים.

חלון גג שנפתח מלא או "Tilt".

שיפטר להילוכים מההגה.

במושב האמצעי של הכיסא האחורי נמצא תא אחסון שנפתח גם ל2 מחזיקי כוסות.

תאי אחסון במושבים הקידמיים (בחלק הקידמי של המושב יש כיס לכל אורך המושב).

ג'אנטים מקוריים 17'.

קרוז קונטרול.

תאורת יציאה מהרכב בחלק התחתון של הדלת - שתראה לאן אתה יורד מהרכב בלילה.

ופטנט נורא פשוט לסוכך השמש שאני לא מבין איך ולמה לא מיישמים אותו בכל הרכבים.

(קיימים 2 סוככי שמש לכל נוסע וניתן לפתוח את שניהם בו זמנית , אחד קדימה לכיוון השמשה ואחד לכיוון החלון צד וככה איך צורך בכל פנייה להסיט את הסוכך למקום הרצוי ומונע התעסקות מיותרת).

נוחות:

הרכב מצוייד במושבי ער המשולבים בד, נוחים מאוד אבל באופן אישי הייתי מעדיף רק בד, בימים חמים מושבי עור מרגישים כמו חמין שמתחמם ונדבק כל השבת.

השקט בתא הנוסעים הוא הדבר המדהים ביותר שיצא לי להתקל בו - גם כשהסאן רוף פתוח הפנים של הרכב שקט מאוד אפילו במהירויות שאור ירוק היו שמחים לקבל ככותרת.

ביצועים:

החלק המעניין ביותר ברכב הזה, הרכב במשקל של 1530 ק"ג (!!) ונותן ביצועים שמפתיעים מאוד את כל מי שרואה או שומע את נתון המשקל של הרכב.

גיר 5 הילוכים פלנטרי אוטומט.

על הנייר: 185 כ"ס

ו28.6 קג"מ שמתקבלים כבר ב 1800 סל"ד.

עליות שעם הרכב ליסינג אני עושה ב 3500-4000 סל"ד כדי לשמור על 110 קמ"ש, אני עושה עם זו בפחות מ 2700 סל"ד והרכב עוד ממשיך להאיץ מהמהירויות האלו בלי לעשות דרמות סל"ד מיותרת.

(למי שמעוניין במפרט המלא: לינק ).

בנוסף יש לרכב שעון טורבו מקורי! (שלטעמי זה נחמד מאוד).

כרגע על פי מחשב הרכב צריכת הדלק הממוצעת היא 10 ק"מ לליטר בנסיעה בין עירונית ו 8ק"מ לליטר בנסיעה משולבת.

(על פי האינטרנט היא מסוגלת להגיע ל 5.5 לליטר אם ממש מתאמצים).

בסך הכל כחבילה אני חושב שזה הרכב הכי מפנק ו"מיוחד" שניתן למצוא עד תקציב של30K.

ומה בעצם כל הפוסט הזה שווה בלי תמונות?

54d59eb2510e4.jpg

IMG_20150205_120214.jpg

IMG-20150204-WA0016.jpg

IMG-20150204-WA0038.jpg

IMG-20150204-WA0040.jpg

IMG-20150204-WA0042.jpg

IMG-20150204-WA0044.jpg

IMG-20150205-WA0002.jpg

IMG-20150205-WA0004.jpg

עריכה אחרונה על ידי yaari30

כל כך קר היום שראיתי פוליטיקאי מכניס את היידים רק לכיס הפרטי שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 89
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אתה והמכוניות המוזרות שלך. מה השלב הבא, לנצ'יה קאפה?

אין ספק שיופי הוא בעיני המתבונן, והאהבה היא עיוורת. אהבתי את הפיצ'ר של הג'אנט בעיצוב חסין גניבות.

אבל ברצינות, תתחדש! נראה רכב שמור שמספק חווית נהיגה מפנקת.

הסאן רוף מקורי, החור שאתה הולך לעשות בגג לא.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש !

היום מנועים מוגדשים הפכו לברורים מאליהם, אך כשסאאב ווולבו הציגו גרסאות מוגדשות, למעט רנו, אף אחד לא ממש התעניין בשיטה היעילה ביותר להגדלת הספק ומומנט.

תאוצות ביניים היו תמיד החלק החזק בביצועי מכוניות סאאב המוגדשות, וגירסת האירו של ה 9-5 היתה אחת המכוניות המהירות ביותר בתחום הזה, אם לא המהירה ביותר.

והכל ממנוע שנקנה מטריומף הבריטית באמצע שנות ה 60'.

שמת לב לאפשרות ההחשכה של לוח המחוונים בלילה, למעט מד המהירות ?

מושבים נוחים הפכו למסורת אצל היצרנים השבדיים כבר לפני 50 שנה.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש ותהנה,רכב מרשים בכלום כסף.

רשימת האבזור מרשימה ביותר.

אילו ריג'קטים יש לרכב?

האם מתוכנן יישור קו?

סעו בצד ימין!!

306XT,307XS,Mito155 HP בעבר

,Giulietta QV. היום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יערי,

מזל טוב וברכות על הרכב הנהדר ! (למרות שכבר בירכתיך בפרטי...)

איזה כיף - אני כבר לא היחיד פה בפורום עם סאאב 9-5 ....

כפי שבטח ידוע לך יש מועדון בעלי סאאבים נהדר עם מפגשים ופעילויות ופורום פעיל בתפוז שמסייע בעיצות והחלפת דעות.

לדעתי בהיבט תמורה של עלות מול ייחוד וחוויית נהיגה אין חלופות בז'אנר הזה.

אפרופו מי שאמר שזו מכונית מוזרה - אני עוד יותר ביזארי . בעוד שסאאב 9-5 נפוצה יחסית עם מנוע 4 צילינדר 2.3 ליטר כמו שלך

אני הלכתי על גרסה מאוד נדירה ומאוד לא פופולרית של ה 9-5 : דגם ARC עם מנוע V-6 בנפח 3 ליטר עם טורבו שקניתי לפני פחות משנה. חווייה מיוחדת.

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?522591-%D7%97%D7%96%D7%A8%D7%AA%D7%99-%D7%9C%D7%9E%D7%90%D7%94%D7%91%D7%AA-%D7%A9%D7%91%D7%93%D7%99%D7%AA-%D7%90%D7%95-%D7%A1%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%A8-%D7%A7%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%94-%D7%94%D7%96%D7%95%D7%99%D7%94-%D7%A1%D7%90%D7%90%D7%91-9-5-%D7%98%D7%95%D7%A8%D7%91%D7%95

לפני כן הייתה לי 9-5 עם ארבע צילינדר שמאוד אהבתי אבל חיפשתי גיוון.

למי שחושב שקשה למכור סאאב - פירסמתי פה בפורום ותוך יומיים מכרתי במחיר שפירסמתי.

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?321248-%D7%9C%D7%9E%D7%9B%D7%99%D7%A8%D7%94-%D7%A1%D7%90%D7%90%D7%91-%D7%98%D7%95%D7%A8%D7%91%D7%95-%D7%96%D7%90%D7%91-%D7%91%D7%A2%D7%95%D7%A8-%D7%9B%D7%91%D7%A9

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר בהחלט בתמורה פנטסטית לכלום כסף, האוטו הזה יודע לעשות וגם לפנק באופן שבמכוניות חדשות צריך כמה מכפלות כבדות של מה ששילמת בכדי לקבל משהו דומה. כמובן שהשנים שעברו והעובדה שמלכתחילה לא מדובר באוטו זול במיוחד לאחזקה, עלולים לצמצם את הפער הזה באופן די אכזרי, מאחל שהענין הזה ייחסך ממך ככל האפשר ובכל מקרה נראה שמדובר בקניה מאוד מוצלחת. תהנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואוו זה חתיכת חידוש,אני מת על הסלון של הסאבים,יש במעלות חובב סאאב בשם פליקס אם אתה מכיר.

הייתה לו כזאת ידנית,זה היה מטוס.

שבוע הבא אני קופץ אליך אני מת לראות אותה במציאות.

:mm_yeah:

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

נראית שמורה וייחודית.

אני רואה שיש גם מושבים חשמליים, רדיו דיסק וגם טייפ ושליטה מההגה. חבילת איבזור מרשימה.

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3207 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...