Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יוקר המחייה

Mr.Z
שימו לב! השרשור הזה בן 2826 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ספריאל,הדירה שאני גר בה 80% שלי.

הרכב קניתי בתשלום אחד והוא גם שלי במלואו.

אני מסיים את החודש בערך עם 0 ואני מרוויח שכר לא רע,

חייב לציין שאם לא ההורים שלי ו4 שנות חיסכון אינטנסיביות לא היה לי שום סיכוי לקנות את הדירה שאני חיי בה כיום.

אתה לא בדיוק מסיים את החודש עם אפס כי אתה משלם תשלומי קרן אדירים למשכנתא האגרסיבית שלך. כלומר, אתה קונה חלקים מהדירה, שהם נכס לצורך העניין. מבחינתי אם אתה עשיר יותר בסוף החודש, וזה המצב אצלך, אז חסכת.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 788
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אבל אתה לא מתייחס לנקודה שהעלתי.

תפוחי שלנו לא חיי כמו איזה אוליגרך סה"כ מחזיק רכב שנחשב בארץ למשהו חריג.

זה מצחיק שברמת משכורתו, אותה הוא מרוויח ביושר ובעבודה קשה, טיפול שיניים מאיים להוציא אותו מאיזון.

משהו פה דפוק.

תראה את בנצי ועוד מלא בנצים כמוהו, עובד קשה, מרוויח יפה וחיי בהתאם.

וכולה מי זה בנצי, בת ימי שלא מפחד לעבוד קשה, עם ראש על הכתפיים וביצה בעייתית.

כבר לא בן 12 ועדיין מאמין באלוהים? מזל טוב, גם לך יש חבר דמיוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניטש - אם אתה נכנס לחישובים כאלה אתה צריך לחסר מהרכוש הנרכש את הריבית המשולמת תמורת הלואה, סביר מאוד שהם מתקזזים לאורך חיי ההלואה. בסופו של דבר הוא נותר מאוזן סביב האפס.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניטש - אם אתה נכנס לחישובים כאלה אתה צריך לחסר מהרכוש הנרכש את הריבית המשולמת תמורת הלואה, סביר מאוד שהם מתקזזים לאורך חיי ההלואה. בסופו של דבר הוא נותר מאוזן סביב האפס.

כפי שציינתי ההלוואה שלו אגרסיבית, הוא משלם מעט ריבית ביחס לקרן. אני מבסס את זה על דברים שהוא כתב בעבר.

אם תקרא שוב את מה שכתבתי, תראה שהתייחסתי לתשלומי הקרן בלבד כסכום שנחסך. הריבית נחשבת כהוצאת מימון ואינה חלק מהחיסכון שהתייחסתי אליו.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת היא שעכשו כשלקחתי גם רכב מהעבודה(ואני משלם רק את ה1000 ומשו שקלים עליו) המצב טוב יותר כי אני לא שורף 2000 שקל על דלק.

אני מסיים את החודש פחות או יותר עם אפס כי מתוך הX שאני מרוויח סביבות ה12 הולכים לבנק ולהורים(7 בנק ו5 הורים),

תוסיף לזה ביטוח לרכב,ביטוח לדירה,חשמל,מים,ארנונה ואוכל ותראה שלא נשאר הרבה.

את השנה סיימתי במאזן של -2300 כי טסתי עכשו לחו"ל לכמה ימים ולא מהעבודה.

עכשו יותר קל כי אני גר עם מישהי שמכניסה גם סכום כלשהו ומתחלקת איתי(גרה אצלי).

"ומה יקרה כש..."-כשאני ארצה אני אתחיל לחשוב על זה,אבל לפי איך שאני רואה את זה נשארה לי רק עוד שנה אחת יחסית קשה ואז יהיו לי כל חודש 12 בחשבון שאני לא עושה בהם שימוש.

הרכב היה טעות מטופשת והחלטה של הרגע,אבל עכשו אני לא בדיוק מתחרט כי היא תוספת נחמדה לשברולט ליסינג.

לגבי הדירה,4 שנים שעבדתי(הייתי בקבע בתפקיד) חסכתי כ-ל שקל וגרתי עם ההורים,בזמן שכל החברים שלי השתוללו בחו"ל אני קרעתי את עצמי ושמרתי הכל בבנק(לא בדיוק ה-כ-ל אבל 85%) ולאחר פרק הזמן הזה היו לי 450K שקל למקדמה.

לקחתי 275 מההורים ועוד סביבות ה300 מהבנק ואני מחזיר החזר מקסימלי לשניהם.

נ.ב-את הרכב קניתי לפני שנה וקצת ואת הרכב חברה לקחתי לפני 2-3 חודשים.

אני מנסה לחשוב על תשובה שלא תוציא אותי גייז, לא תגרום לי לתאר לך את הג'ונסון שלי ולא תזכה אותי בהתראה. אין כזו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מכיר את פרטי ההלואה שהבחור לקח. מכל מקום - אפשר לחשב את ההפרש בין הקרן שהוא משלם לבין הריבית הוא משלם כצבירת רכוש, אבל לא מדובר בחסכון נזיל שפנוי למטרות אחרות. אני מרחם על מי שצריך למכור דירה כדי לממן הוצאה יותר דחופה - הרי שהוא יפסיד הרבה כסף - או בפשרה במחיר הדירה או בעלות מימון ביניים עד מכירתה. זו הסיבה שבגללה אני מתיחס לתקציב המאוזן כבעייתי לבחור במצבו - והוא עדיין במצב מצויין בהשואה למי שאינו בעל דירה.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מכיר את פרטי ההלואה שהבחור לקח. מכל מקום - אפשר לחשב את ההפרש בין הקרן שהוא משלם לבין הריבית הוא משלם כצבירת רכוש, אבל לא מדובר בחסכון נזיל שפנוי למטרות אחרות. אני מרחם על מי שצריך למכור דירה כדי לממן הוצאה יותר דחופה - הרי שהוא יפסיד הרבה כסף - או בפשרה במחיר הדירה או בעלות מימון ביניים עד מכירתה. זו הסיבה שבגללה אני מתיחס לתקציב המאוזן כבעייתי לבחור במצבו - והוא עדיין במצב מצויין בהשואה למי שאינו בעל דירה.

אני לא כלכלן ולא זוכר בדיוק את פרטי ההלוואה ואת מחיר הדירה,אבל הקווים הכללים פורטו.

אני מנסה לחשוב על תשובה שלא תוציא אותי גייז, לא תגרום לי לתאר לך את הג'ונסון שלי ולא תזכה אותי בהתראה. אין כזו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמר 4 שנות חסכון אינטנסיביות - כלומר הבחור מבין עניין. הבעיה היא שהוא נשבר מוקדם מדי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמר 4 שנות חסכון אינטנסיביות - כלומר הבחור מבין עניין. הבעיה היא שהוא נשבר מוקדם מדי.

למה נשברתי מוקדם מידי?

מה הכוונה באינטנסיביות?

הייתה לי משגורת נטו של 9-12 אלף במשך 4 שנים(עלתה עם הזמן) וברובה המוחלט פשוט לא נגעתי,צמצמתי הוצאות ל-0.

לא השקעתי אבל כן סגרתי באיזה פיקדון קצר או משהו כזה.

עשה לי טובה,אתה בן 27,כמה כבר אפשר לחיות עם ההורים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפוחי,

התכוונתי לעניין העזרה מההורים - לרוב האנשים אין את הפריוויליגיה הזו. רבע מיליון שקל זה המון! וזה כמעט רבע מסכום העסקה שלך.

אני לא יודע מה עשית בצבא ואם המקצוע הזה מבוקש, תנודתיות השוק וכו', אבל את הצעד החכם הראשון כבר עשית וזה לרכוש נכס.

תמשיך ככה ותעשה בשכל. בלי צחוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה נשברתי מוקדם מידי?

מה הכוונה באינטנסיביות?

הייתה לי משגורת נטו של 9-12 אלף במשך 4 שנים(עלתה עם הזמן) וברובה המוחלט פשוט לא נגעתי,צמצמתי הוצאות ל-0.

לא השקעתי אבל כן סגרתי באיזה פיקדון קצר או משהו כזה.

עשה לי טובה,אתה בן 27,כמה כבר אפשר לחיות עם ההורים?

בדיוק לכך כוונתי. אתה בן 27. היתה לך פריבילגיה לקבל תמיכה ניכרת מההורים, ויש לך משכורת נטו סבירה.

קנית דירה - איני יודע מה גודלה והיכן היא נמצאת, וכמה זמן תתאים לצרכיך לפני שתזקק לשדרוג יקר.

חוץ מזה אתה רק בן 27 - עדיין לא התחלת את חייך. אם הכל ילך כשורה תמצא בת זוג, בועד כמה שנים תצה להתחתן ולהביא ילדים.

יש לך מושג מה העלויות של שלבים אלה בחיים? אם היום אתה מאוזן הרי שלאחר לידת הילד הראשון תהיה במינוס חודשי של כמה לפי ש"ח. נניח שתמצא בת זוג עובדת, אז המינוס יהי קצת יותר קטן (חלק נכבד ממשכורתה ישולם למטפלת\מעון, אלא אם תהיה לך פריבילגיה של טיפול אצל סבא וסבתא).

לכן מצבך היום, של מאזן מאופס, אינו מספיק טוב. אם היית מסתפק ברכב יותר צנוע ואולי מקצץ קצת בבילויים היית מצליח לחסוך כפי שחסכת באותן 4 שנים לפני רכישת דירה, או קרוב לכך.

ולגבי השארות בבית ההורים - תלוי מאוד בך, בהוריך ובביתם. אני מכיר אנשים שברחו מבית ההורים בגיל 21, אני גם מכיר כאלה שנשארו בבית ההורים כשהם נשואים +2. זה כל כך אישי שאין שום דרך לדעת זאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק לכך כוונתי. אתה בן 27. היתה לך פריבילגיה לקבל תמיכה ניכרת מההורים, ויש לך משכורת נטו סבירה.

קנית דירה - איני יודע מה גודלה והיכן היא נמצאת, וכמה זמן תתאים לצרכיך לפני שתזקק לשדרוג יקר.

חוץ מזה אתה רק בן 27 - עדיין לא התחלת את חייך. אם הכל ילך כשורה תמצא בת זוג, בועד כמה שנים תצה להתחתן ולהביא ילדים.

יש לך מושג מה העלויות של שלבים אלה בחיים? אם היום אתה מאוזן הרי שלאחר לידת הילד הראשון תהיה במינוס חודשי של כמה לפי ש"ח. נניח שתמצא בת זוג עובדת, אז המינוס יהי קצת יותר קטן (חלק נכבד ממשכורתה ישולם למטפלת\מעון, אלא אם תהיה לך פריבילגיה של טיפול אצל סבא וסבתא).

לכן מצבך היום, של מאזן מאופס, אינו מספיק טוב. אם היית מסתפק ברכב יותר צנוע ואולי מקצץ קצת בבילויים היית מצליח לחסוך כפי שחסכת באותן 4 שנים לפני רכישת דירה, או קרוב לכך.

ולגבי השארות בבית ההורים - תלוי מאוד בך, בהוריך ובביתם. אני מכיר אנשים שברחו מבית ההורים בגיל 21, אני גם מכיר כאלה שנשארו בבית ההורים כשהם נשואים +2. זה כל כך אישי שאין שום דרך לדעת זאת.

אתה רושם שהמאזן שלי אינו מספיק טוב,

אתה מבסס את זה על מה בדיוק?

ואם יפטרו אותי מחר?אני לא דואג,יש הרבה מאוד תפקידים וחברות שיקלטו אותי בלי בעיה וברצון רב.

בשביל לחסוך? אין לי למה לחסוך כרגע,אני מסיים עם הדירה הזו עוד כשנה ורכב יש לי ואני לא מתכנן להחליף אותו(לשפר,אולי).

לפנסיה וקרן השתלמות אני חוסך בנפרד.

בינתיים אני מעדיף לשבת בבית קפה/לטוס לחברים מאשר לחסוך עוד 2000 שקל שלא באמת יש לי מה לעשות איתם.

עם כל הכבוד לחשיבה ההגיונית שאתה מפעיל,והיא באמת כזו-חייתי חרא מספיק זמן בשביל לאפשר לעצמי לחיות עכשו כמו שאני רוצה(פחות או יותר עם נטייה לכיוון הפחות).ועד שסוף סוף יש לי עצמאות כלכלית אני משתדל לנצל אותה.

עוד שנה אם לא יהיו שינויים דרסטיים אני ככל הנראה אקנה עוד רכב,יותר ספורטיבי ומעניין,למה?כי בא לי,סתם ככה.

הדירה היא 3 חדרים בראשון בבניין דיי גדול וחדש יחסית.

אתה הולך לסקול אותי אם אני אגיד שאני משנה הבאה מתכנן להשכיר אותו ולשכור דירה עם נוף לים? :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא כן מסכים אם הגישה של תפוחי.

בניגוד להרבה צעירים הוא לא בא ומתלונן שיקר פה והכל מגיע לו בסבסוד של המדינה.

הוא הצליח לחסוך סכום לא מבוטל של כסף ועדיין לקיים אורח חיים לא סגפני.

אני מבין את מה שספיארל מנסה להגיד לגבי חסכון, אבל זה ממש לא המצב פה.

אני לא חושב שזה תקין שאדם שעובד כמו קשה כל היום, צריך לחיות בארוח חיים סגפני על מנת שיוכל לחסוך כסף.

ספיראל ברור שתמיד אפשר לחסוך עוד ולקצץ בכל מיני מקומות.

אבל לטעמי זו גישה מעותת שנוצרה בגלל המצב שיש היום בארץ.

המצב פה בארץ הוא אבסורדי, לא יתכן שזוג שעובד במשרה מלאה עם ילדים יצטרך לחיות על מינוס כל חודש.

(ולא אני לא מדבר על אנשים שמכניסים מינימום)

שלא תבין אותי לא נכון, אני מאד מסכים עם הגישה שלך שצריך לחסוך ושיש פה המון בכיינים שרוצים עוד ועוד מהמדינה

כדי שהם יוכלו לשבת לאוכל סושי ברוטשילד.

בלוג קרינה חשוב! [URL]http://terrorkrina.blogspot.ie/[/URL] :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא כזה צעיר(30),

ובגיל 22-23 אין בכלל מה לחשוב על דירה ומשכנתא.

צריך להיות ריאליים ולא לפתוח את החיים בהלוואה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...