Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יוקר המחייה

Mr.Z
שימו לב! השרשור הזה בן 2826 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הלאון הייתה רק לצורך ההמחשה.

לא מסכים בעליל לגבי הטיול הארוך לאחר שהתחלת לעבוד.

תתחיל לעבוד תבין :)

אני מנסה לחשוב על תשובה שלא תוציא אותי גייז, לא תגרום לי לתאר לך את הג'ונסון שלי ולא תזכה אותי בהתראה. אין כזו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 788
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תפוחי בתור אחד שמבין אותך לגמרי ועושה את החישוב הזה כל הזמן ולכן לא יוצא לטיולים ארוכים, סיכוי טוב שאתה טועה.

לא מעט אנשים מהחוג החברתי והמקצועי שלי שעובדים במשרות מכובדות ובכירות עם הכנסה גבוהה מאוד לוקחים פה ושם חופשות של כמה חודשים ויוצאים לטיול ארוך. עניין של אופי וסדר עדיפויות. זה כולל שני אנשים שהודיעו חגיגית לגוגל לפני תחילת עבודה שהם מוזמנים להמתין להם, כי הם רוצים לטייל.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביוס, אני גם מבין אותך.

אני יגלה סוד, שטסתי לתאילנד ב-2010 אחרי תקופה של עבודה קשה, היו אנשים שהרימו גבה ושאלו למה אני לא חוסך את הכסף במקום לטוס.

אבל טסתי ונהניתי ואני לא מתחרט על זה, אני דוקא שמח שיכלתי להוציא על טיול גדול יותר אבל התאפקתי והוצאתי פחות.

אגב, לפני הטיול הייתי נורא מקנא בחברים שהיו מעלים תמונות מחו"ל, אבל אחרי זה התגאיתי שגם אני עשיתי את זה.

מה שנשאר לי עזר לי לכלכל את עצמי בשנה הראשונה של הלימודים שבה לא עבדתי כלל, חוץ מכנה אקסטרות פה ושם.

חוץ מזה שלמצוא עבודה נורמלית אחרי תואר היום זה מאוד קשה (אפילו שאני יוצא מהאוניברסיטה) וזה הרבה יעידו לך.

אני לא מסכים עם גישה שצריך להתנזר עד שמגיעים לדירה או בגישה של רק לבזבז כל עוד אתה צעיר (כמו שחבר שלי עושה את זה).

אתה צריך למצוא נקודת איזון שגם תהנה בחיים וגם תחסוך לעתיד ואני מרגיש שמצאתי אותה.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ד"א טיולים הם איזה יוצא מהכלל. בניגוד לגאדג'ט כזה או אחר (החל בטלפון וכלה ברכב) כנראה מדובר שאחד הדברים שבאמת הופך אדם למאושר ליותר מיומיים, ובהחלט שווה השקעה. אבל לשמור על פרופורציות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ד"א טיולים הם איזה יוצא מהכלל. בניגוד לגאד'ט כזה או אחר (החל בטלפון וכלה ברכב) כנראה מדובר שאחד הדברים שבאמת הופך אדם למאושר ליותר מיומיים, ובהחלט שווה השקעה. אבל לשמור על פרופורציות.

אתה תתפלא כמה פוזה מניעה אנשים.

עובדת איתי מזכירה(לא איתי ישירות,אני מכיר אותה) ובעלה עובד באגד נראה לי.

קנו לא מזמן אופל אינסיגניה חדשה-ושאלתי,הלוואה ל5 שנים.למה?פוזה.

אני מנסה לחשוב על תשובה שלא תוציא אותי גייז, לא תגרום לי לתאר לך את הג'ונסון שלי ולא תזכה אותי בהתראה. אין כזו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזיר אותי לסיפור שאבא שלי מספר כבר הרבה שנים. בתו המכוערת של השרת במקום העבודה שלו התחתנה עם איזה לא יוצלח. השניים ערכו חתונה מפוארת, את החובות שילמו עד כמה שנים אחרי הגירושין.

לגבי הרכבים - היה לא מזמן איזה שרשור של יואב (discoTD) שהתלבט איך לטפל בלקוחות שרצו לקחת הלואה למימון רכב יוקרתי, כאשר הוא חשש ליכולתם להחזיר את ההלואה. התופעה של אנשים שרוצים להציג עצמם כעשירים בהרבה מכיכולתם האמיתית נפוצה מאוד בארץ, והיא רעה חולה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזיר אותי לסיפור שאבא שלי מספר כבר הרבה שנים. בתו המכוערת של השרת במקום העבודה שלו התחתנה עם איזה לא יוצלח. השניים ערכו חתונה מפוארת, את החובות שילמו עד כמה שנים אחרי הגירושין.

לגבי הרכבים - היה לא מזמן איזה שרשור של יואב (discoTD) שהתלבט איך לטפל בלקוחות שרצו לקחת הלואה למימון רכב יוקרתי, כאשר הוא חשש ליכולתם להחזיר את ההלואה. התופעה של אנשים שרוצים להציג עצמם כעשירים בהרבה מכיכולתם האמיתית נפוצה מאוד בארץ, והיא רעה חולה.

הבעיה היא שפורסים הכל לתשלומים.

רכב-48

טלפון-36

טלויזיה-36

חופשה לחול-24

ואז נשבר הטלפון וממשיכים לשלם על הישן ולוקחים אחת חדשה.

כנ"ל רכב וחופשות לחול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Sperial, מסכים לחלוטין. אני חייב להודות שלבי נמלא שירה כל פעם שאני מגלה על מישהו עשיר כקורח שחי את חייו כאדם אמיד בלבד. זה נוגע לי באיזה נקודה.

מוטי בן משה לדוגמה, בהנחה שאין שם איזה סיפור רקוב שאנחנו לא יודעים עליו, כמו שדנקנר מנסה לשכנע.

עשירים מופלגים שחיים כדלפונים זו סתם הפרעה נפשית לעומת זאת.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים לחלוטין. אני חייב להודות שלבי נמלא שירה כל פעם שאני מגלה על מישהו עשיר כקורח שחי את חייו כאדם אמיד בלבד. זה נוגע לי באיזה נקודה.

מוטי בן משה לדוגמה, בהנחה שאין שם איזה סיפור רקוב שאנחנו לא יודעים עליו, כמו שדנקנר מנסה לשכנע.

ובמה נמלא ליבך כשאתה מגלה אדם לא אמיד שמנסה לחיות כעשיר כקורח?

איך אתה מגדיר אותי ואיפה לפי ההתרשמות שלך אני נמצא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבוז ורחמים.

אני מגדיר אותך כאיש חכם ומוצלח עם שלונג ענק, ביצי שיש ופלוצים בריח אפטרשייב, כי אתה מזכיר לי את עצמי לא מעט ;)

אתה במקום טוב מאוד ועם אסטרטגיה נכונה בשביל להגיע להישגים כלכליים מחד, ולא להסתכל לאחור בחרטה על דברים שמנעת מעצמך מאידך.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטלפונים שהיו לי בשנים האחרונות נקנו במזומן אחרי שקלטתי שהחברות סלולר עושות קופה (מוכרות במחיר מופקע ודוחפות גם ביטוחים).

לא מזמן מישהי שאני מכיר שדרגה מאייפון 5 ל-5s.

אז פלאפון הציעו לה 1000 שקל זיכוי על המכשיר הישן ושהיא תקנה מהם ב-3600.

הצעתי לה לקנות באיידיגיטל בקניון באילת ב-3000 ולמכור ביד 2 ב-2000.

אבל היא אטומה "זה חברת סלולר, זה הכי מסודר".

לך תבין אנשים, לפחות הם הפסיקו עם העוקץ של מכשיר ב"חינם" ל-3 שנים.

גם הטיול שלי היה במזומן וכל הקניות הגדולות שעשיתי (לפטופ, מצלמה, תשלום שכ"ל)

מצד שני ראיתי סטודנטים שבזבזו הכל על טיול ולקחו הלוואות לממן את הלימודים.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אנשים מטומטמים.מלא מטומטים.יותר מידי מטומטמים.

זה לא אומר שצריך לשים לב אליהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפוחי, אני מתחבר ל-90% ממה שאתה רושם. אבל אשמח אם תוכל לענות על השאלה הבאה:

במידה ואתה מחר נופל (חס וחלילה), 3 חודשים לא מצליח למצוא עבודה ויודע שבקרוב יפסיקו את התשלום של ביטוח לאומי. הסכום שאתה חייב לבנק שווה בערך לשווי הרכב שלך, האם אתה מוכר ומתנייד בטרנטה ב-10K ש"ח או שאתה פונה לעזרת המשפחה?

ד"א, אפשר לאמץ את המשפט האחרון שלך לחתימה?

איציק, קודם כל ריספקט על הפירוט והפתיחות.

העצה היחידה שיש לי לתת לך היא להתחיל לחפש עבודה במקצוע. אני יודע שאתה נמצא באזור בעייתי, אבל עדיף להגיע לראיון עבודה כאשר העבודה האחרונה שלך קצת יותר מכובדת מאשר מאבטח במלון (ותאמין לי שאני לא מזלזל, מגיל 15 אני עובד במגוון עבודות וגם בתחנה הזו עצרתי).

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קראתי את כל השרשור, רק חלק מהדפים הראשונים וקצת תגובות בסוף.

אני חייב להגיד שאני חושב שכל נושא הבזבזנות הוא קצת פרדוכסלי. כותבים יותר מבוגרים כאן מוזמנים לתקן אותי, אבל אני חושב שפעם היו הרבה פחות פיתויים להוציא עליהם כסף, ולכן במידה מסויימת לפני 20-30 שנה היה קל יותר להיות חסכן.

יש היום המון סעיפי בזבוז קטנים, שלא היו פעם, וכולם לוקחים מאות או יותר שקלים בחודש, כמו טלפון סלולארי, אינטרנט, טלויזיה בלווין או כבלים. מעבר לזה, אני לא בטוח אם בכל דירה לפני עשרים שנה או יותר היה מזגן, בטח לא מזגן בכל חדר. כמובן שגם תופעת הקניונים היא תופעה חדשה יחסית בישראל, ויחד איתה זמינות המותגים השונים שהיא מביאה איתה, או בתי הקפה שסביב (לפני 20 שנה היה משהו חוץ מקפולסקי?).

אני לא בעד לרוץ לקנות, למשל, טלפון חדש כל שנה, או רכב שלא עומדים בהוצאות עליו אחר כך. אבל ההוצאות החודשיות של כולנו מורכבות מהרבה דברים יותר קטנים, שכולם ביחד מרכיבים את רמת החיים שלנו והופכים את ישראל למדינה מערבית (פחות או יותר).

אפשר לוותר על המון דברים, גם על כל דבר שכתבתי, אבל זו תהייה כנראה נסיגה גם מבחינת רמת החיים בחזרה לשנות ה90 או ה80. קשה גם לעשות את זה, כי, כאמור, הדברים הרבה יותר זמינים ממה שהיו פעם.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתם צריכים להוסיף בכותרת- "לעובדי הייטק בלבד" כי לי אין מושג אפילו קלוש על רמות השכר שאתם מדברים(ואני בטוח שאני לא לבד)

אני כיום מרוויח 7 אלף ברוטו שמתורגמים לסביבות ה 5900 נטו ולפעמים גם זה מגיע ל 6400 תלוי בכמות שעות הנוספות שאני עושה.

עכשיו אני גר ביחידת דיור שעולה לי 1500 שקל וכוללת ארנונה ומים.

אוכל -אני אוכל 2 ארוחות בעבודה וכמעט לא אוכל בבית -מוציא סביבות ה 350 שקל בחודש על אוכל.

יש לי רכב עם ביטוח 2500 שנתי וצריכת דלק של 1 ל 14 משולב. אני כמעט ולא נוסע אז הדלק יוצא לי בסהיבות ה 350 בחודש. בשביל הרכב אני צשלם בנוסף על הלוואה של 550 בחודש.

היציאות שלי מסתכמות ביציאה לפאב פעם בשבוע עם הוצאה של 50-100 שקל ליציאה.

באמת שאף אחד לא יכול להגיד לי שאני מתפרע , ובכול זאת , עם כול ההוצאות יוצא לי לחסוך 1000-1500 בחודש. עם כול הכבוד , מה אפשר לעשות עם חיסכון כזה? על דירה כבר פשוט ויתרתי. לצערי תהיה לי אחת כזאת רק אם אני אקבל אותה בירושה.

האם אני מרוויח קצת בנטו? אולי, אבל אני לא חושב שבעלי תארים בארץ שהם לא מהנדסים, מרוויחים הרבה יותר ממני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...