Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום שנתי: סקודה אוקטביה, מודל 2007, 1.9TDI, DSG6 דיזל

Freak_Miky
שימו לב! השרשור הזה בן 3784 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שהוצגה האוקטביה ב-2004 אז הוחלט שיימשך הייצור של האוקטביה הישנה והיא תיקרא אוקטביה טור.

בארץ הם נמכרו בעיקר למוניות.

בשנת 2011 הופסק הייצור של האוקטביה דור ראשון, ואת הכינוי "אוקטביה טור" קיבלה האוקטביה מהצורה של פותח השרשור (הדגם שווק באירופה גם לפני וגם אחרי המתיחת פנים).

עם הצגת האוקטביה דור שלישי, ייצור הטור פסק והחליפה אותה הראפיד.

תודה על ההסבר!

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי אליך שאלה. ברשותי אוקטביה 2010 מנוע 1.6 דגם mpi.

היא עברה 110,000 ק"מ. ולא עברה החלפת טיימינג ושמן גיר.

מתי אני אמור לבצע זאת?

טיימינג צריך לבדוק אם מדובר בשרשרת או רצועה, אם זו רצועה כנראה כל 3 שנים או 120K ק"מ (המוקדם מביניהם).

שמן גיר צריך לבדוק אם אצלך זו תיבה 6 הילוכים פלנטרית או DSG7, לפי מה שידוע לי ב-DSG7 לא מחליפים ובפלנטרית אולי.

בכל אופן אני ממליץ לך ליצור קשר עם רון אוחנה (מוסך רון ת"א) ולהתייעץ איתו, כמובן שאני ממליץ גם לטפל בוואגיות אצלו.

Just daily

07' Škoda Octavia 1.9 TDI DSG6 09' Toyota Avensis

HU: Alpine CDE-126BT AMP: Mac Audio ZX 4000 SUB: Hifonics HFI12D4

מצלמות תיעוד לרכב - המון מידע והמלצות מחברי הפורום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טיימינג צריך לבדוק אם מדובר בשרשרת או רצועה, אם זו רצועה כנראה כל 3 שנים או 120K ק"מ (המוקדם מביניהם).

שמן גיר צריך לבדוק אם אצלך זו תיבה 6 הילוכים פלנטרית או DSG7, לפי מה שידוע לי ב-DSG7 לא מחליפים ובפלנטרית אולי.

בכל אופן אני ממליץ לך ליצור קשר עם רון אוחנה (מוסך רון ת"א) ולהתייעץ איתו, כמובן שאני ממליץ גם לטפל בוואגיות אצלו.

הבעיה שאני מאיזור הדרום ולא יסע למוסך בת״א.

ואצלי זה תיבה 6 הילוכים רגילה

Mitsubishi Pajero

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה שאני מאיזור הדרום ולא יסע למוסך בת״א.

ואצלי זה תיבה 6 הילוכים רגילה

ניסיתי לנדב בשבילך מידע ברשת, ולפי מקורות זרים אין צורך בהחלפה (אולי רק הוספה, למרות שקראתי ששמן לא יכול להיעלם סתם מהגיר). אבל מהניסיון האישי עם תיבת 4 הילוכים מסוג 01M של הקונצרן אי אפשר לדעת מה יהיה (אין הוראת יצרן להחלפה, מצד שני אין זה אומר שאין צורך בהחלפה, לך תדע מה לעשות ואחרי 100,000 ק"מ נדרש בדרך כלל שיפוץ גיר). בכל אופן קח את כל מה שכתבתי בערבון מוגבל ותחפש הוראות יצרן למודל הספציפי שלך, כמו כן תנסה להתייעץ עם מומחים בתיבות הילוכים כמו ספי מהפורום.

עריכה: תנסה גם לפנות לשירות של צ'מפיון, אולי יש אפשרות לבדוק לפי מס' רכב.

Just daily

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסיכום!

ובהערת אגב, צריכת הדלק לא פנטסטית, אצל חבר קורולה רובוטית משנתון 2008 צורכת בממוצע 1:14 בנסיעה משולבת.

זה קצת משנה את ההסתכלות על הצורך בוואגית לוגמת סולר לצורך חיסכון בדלק.

ועדיין לא ברור לי איך זה שסיאט טולדו ידנית מהדור הקודם (99-04) עם מנוע 110 כ"ס TDI צורכת 1:18. בסה"כ האוקטביה לא גדולה בהרבה מהטולדו וכן לאוקטביה יש גיר DSG שאמור להיות כמעט זהה לגיר ידני מבחינת חיסכון בדלק. למרות ששאלו בשרשור, אני חוזר על זה, אתה בטוח שהכל תקין? :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובהערת אגב, צריכת הדלק לא פנטסטית, אצל חבר קורולה רובוטית משנתון 2008 צורכת בממוצע 1:14 בנסיעה משולבת.

אתה בטוח? חבר מהעבודה היה משוכנע שהרכב שלו עושה 1:15 ואחרי שהכרחתי אותו למדוד במדויק בקושי הגיע ל-1:12.

ועדיין לא ברור לי איך זה שסיאט טולדו ידנית מהדור הקודם (99-04) עם מנוע 110 כ"ס TDI צורכת 1:18. בסה"כ האוקטביה לא גדולה בהרבה מהטולדו וכן לאוקטביה יש גיר DSG שאמור להיות כמעט זהה לגיר ידני מבחינת חיסכון בדלק. למרות ששאלו בשרשור, אני חוזר על זה, אתה בטוח שהכל תקין? :)

אם אני לא טועה טולדו שווה בערך לפולו קלאסיק, עם הפולו 1.9SDI שלי הייתי עושה 1:20, אז הגיוני שטורבו יצרוך קצת יותר.

Just daily

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה נתקעתם על הצריכת דלק?

א. זה מאוד מאוד אינדיבידואלי ומשתנה בין נהג לנהג.

ב. מדובר פה על חישוב מדוייק ושנתי שפותח השרשור חישב, לא לפי מה שבדרך כלל הוא מקבל או לפי המחשב רכב.

אחלה סיכום, צבע הרכב ממש יפה, שמור עליה ותמשיך להינות.

VW Golf GTI 2006 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3784 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...