Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמעט 201 עצות שימושיות, איך לשמור על מכוניתך.

danniel
שימו לב! השרשור הזה בן 4034 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 122
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

79. עוד עצה בנוגע להתחממות: ברגע שהאוטו התחמם, עצור מיידית בצד הדרך פתח את מכסה מהנוע, ואם יש בידך סמרטוטים או חולצות ישנות וכ"ו טבול אותם במים (תמיד טוב להחזיק ברכב בקבוק עם מים) ותשים את הסמרטוטים הקרים (כמובן אחרי שסחטת חלק מהמים, שכן אנו לא רוצים שהמים יטפטפו על אי אלו חלקים בתוך מכסה המנוע) על צינורות הרדיאטור ומערכת הקירור. זה מקל על קירור המנוע.

80. עוד עצה שנשכחה כאן, היא להחזיק ברכב משולש אזהרה. לא תמיד קיים ברכבנו משולש אזהרה, ולפעמים משולש כזה יכול למנוע מקרי תאונה, כמו במקרים של חוסר ראות וכ"ו.

81. בחורף ברגע שאתם רואים שלולית עמוקה לפניכם, תעברו מעליה באיטיות. שכן נסיעה מהירה על גבי שלוליות עמוקות, יכולה לדומם את המנוע ואתם פשוט תשארו תקועים.

פליקס

ROOONEEYY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

82.הפעל מזגן (בקירור כמובן) גם בחורף משני סיבות:

1.מדיף את האדים מהשימשה הקידמית במהירות (עדיף מחימום)-השוואת טמפ' בין החלק החיצוני של השימשה לבין הפנימי.

2.לתת לחלקי המזגן (מדחס,רדיאטור ...)לעבוד מידי פעם בחודש לפחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים, אתם סתם מקפיצים את המונה...

חלק מהעצות כבר הועלו כאן. תעיינו טוב בעיצות הקודמות לפני שאתם מגיבים.

הנה דוגמאות לנושאים שכבר עלו:

הפעלת המזגן בחורף, הגה כח מסובב עד הסוף, נסיעה רגועה לחימום המנוע. ועוד כמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

83. מכירים את הבעייה של המראה המרכזית על השמשה שנופלת/משתחררת אחרי שמרכיבים מראה פנורמית?

יופי, אז לחובבי המראות הפנורמיות...מצאתי לאחרונה מראה פנורמית קטנה, שנועדה להתקנה על השמשה הקידמית באמצעות ואקום או אטב לסך שמש, שנותנת מענה מצויין לשטחים המתים בשדה הראייה האחורי.

המראה מיועדת כעקרון לתצפית על התינוק שיושב במושב האחורי, וניתן להתקינה ולכוונה איך שרוצים!

ניתן להשיג את המראה בחנויות לתינוקות (שילב, ביבילון וכו'). עלות 20-30 ש"ח!

עדיין מחכה לטיפים של שאר בעלי המיקצוע בפורום...עמית, רפי לין, צביקה, בני.ל, איציק, ובטח ועוד כמה ששכחתי................דממת אלחוט...................

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פליקס קצת באיחור אבל אני חייב להגיב לגבי השילוב הילוך ברכבים ידנים בזמן חנייה!

שמע פה כבר יש לי ניסיון מר מאוד, יותר נכון לאחותי...שבמקרה כזה אומרים על הז*ן הגיר כאן מדובר על חי אדם.

ליד בייתי יש עלייה שאנחנו נוהגים לחנות שם את רכבינו, ואחותי שבאותו זמן היה לה פיאט פונטו לא שילבה להילוך במקרה שלה רוורס.

לאחר כמה דקות התחלנו לשמוע אזעקה של רכב שמצפצפת ללא הרף, אנחנו מסתכלים בחלון לגלות של מי הרכב המעצבן הזה.

להפתעתו גילינו שמדובר על הפונטו של אחותי, הרכב עשה את דרכו לצד השני של המדרכה....חבר'ה זה היה ממש מפחיד לראות את זה, ורק המחשבה שילד/ילדה היו משחקים שם........:mm_sad: אוךך מעביר בי צמרמורת!:shock3:

מיותר לציין שבמידה וההגה היה מופנה ישר זה היה סוחב את הרכב שלי שחנה מקדימה!

בקיצור בחיי אדם לא משחקים, עם כל הכבוד לגיר! חנייה בעלייה מבחינתי, ואני מקווה שגם מבחינתכם זה שילוב להילוך, אנברקס מורם וגלגלים למדרכה הקרובה!:)

Honda hornet 600

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

84. הורידו היום את המראה הפנורמית! יצרן הרכב משקיע הרבה מחשבה ביצור מראה אופטימלית לרכב שלכם, אתם לא יכולים לעלות עליו בתוספת של 30 ש"ח. המראה הפנורמית גורמת למוח שלכם לעבוד שעות נוספות בסינון מידע מיותר, מעבר לכך היא מעוותת מרחקים וגדלים של עצמים. עוד משהו, במראה פנורמית אין מצב לילה נגד סינוור!

85. הרשמו היום לקורס נהיגה מתקדמת.

הפרוייקט הקטן(גדול) שלי למכירה, מכונית מרוץ ישראלית(לחצו כאן)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פליקס קצת באיחור אבל אני חייב להגיב לגבי השילוב הילוך ברכבים ידנים בזמן חנייה!

שמע פה כבר יש לי ניסיון מר מאוד, יותר נכון לאחותי...שבמקרה כזה אומרים על הז*ן הגיר כאן מדובר על חי אדם.

ליד בייתי יש עלייה שאנחנו נוהגים לחנות שם את רכבינו, ואחותי שבאותו זמן היה לה פיאט פונטו לא שילבה להילוך במקרה שלה רוורס.

לאחר כמה דקות התחלנו לשמוע אזעקה של רכב שמצפצפת ללא הרף, אנחנו מסתכלים בחלון לגלות של מי הרכב המעצבן הזה.

להפתעתו גילינו שמדובר על הפונטו של אחותי, הרכב עשה את דרכו לצד השני של המדרכה....חבר'ה זה היה ממש מפחיד לראות את זה, ורק המחשבה שילד/ילדה היו משחקים שם........:mm_sad: אוךך מעביר בי צמרמורת!:shock3:

מיותר לציין שבמידה וההגה היה מופנה ישר זה היה סוחב את הרכב שלי שחנה מקדימה!

בקיצור בחיי אדם לא משחקים, עם כל הכבוד לגיר! חנייה בעלייה מבחינתי, ואני מקווה שגם מבחינתכם זה שילוב להילוך, אנברקס מורם וגלגלים למדרכה הקרובה!:)

אני התכוונתי בחניות במישור, ולא בעלייה \ ירידה.

בכל מקרה אם הגלגלים במכונית של אחותך היו מופנים כלפי המדרכה, אני לא מאמין שהאוטו היה מתדרדר לצד השני.

פליקס

ROOONEEYY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

שרשור ישן אבל הגעתי אליו רק היום...

86. באם התחמם המנוע, התרמוסטט רץ למעלה וכבר עמדת בצד עם הרכב ופתחת מכסה מנוע:

87. לעולם אל תתיז מים על המנוע והמערכות. מתכת חמה מאד ומים קרים מאד = סדקים ועיוותים במתכת - כנ"ל בגומי, פלסטיק או כל חומר שאני מכיר.

----------------------

Peugeot 308
SW
1.2
T

:lol::twisted::lol:
!Family man

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שרשור ישן אבל הגעתי אליו רק היום...

באם התחמם המנוע, התרמוסטט רץ למעלה וכבר עמדת בצד עם הרכב ופתחת מכסה מנוע:

לעולם אל תתיז מים על המנוע והמערכות. מתכת חמה מאד ומים קרים מאד = סדקים ועיוותים במתכת - כנ"ל בגומי, פלסטיק או כל חומר שאני מכיר.

וגם לא למלא מים כאשר המנוע חם ולא מונע... (אוף, זה באמת שירשור ישן)

88) להחזיק קומפרסור קטן בתא המיטען, אחלה דבר, עולה כמה שקלים ושווה את מישקלו בזהב כשצריך אותו!!!

89) בקבוקי מים מינרלים ומים רגילים + סבון, תמיד, אבל תמיד תתיקע עם האוטו בדרך לארוע כשאת/ה לבושים יפה...

90) להחליף את המפתח גלגלים המעפן בידית כוח עם בוקסה תואמת לגוז'ונים...

91) להחליף את הפילטר אוויר של המזגן, פעם בתקופה..

92) אם אתם נוסעים למקום רחוק, בצורה קבועה (נניח להורים או לעבודה) תשאירו סט מפתחות נוסף שם....

93) לא להשאיר שוקולד על המושבים... הוא נמס בשמש...;)

94) סט כלים נורמאלי האוטו ימנע מכם להכיר חברים חדשים באמצע הלילה...

95) לא לאכול סביח במקומות שניראה שהערת את המוכר מאיזו תרדמת (מפאת "ריבוי" הלקוחות;)) ואחרי זה להיתכונן לנסיעה ארוכה... אם כן הולכים אחרי זה לינסוע למרחק רב, קחו נייר או מגבונים... בקיצור, קחו מגבונים או נייר, תמיד שימושי...

96) להחזיק את כל השמנים/מים וכו' בארגז ובעמידה... אחרת אחרי סיבוב אחד כולם נישכבים ומתחילים לטפטף...

עוד? יעלו עוד דברים מיד...

גילי

מחפש בלוק מנוע V8 לתרומה וגם מחסן למכוניות שלי

האם זה נכון שחמישה מכל ארבעה אנשים מתקשים במתמטיקה ?

הציבור מטומטם, ולכן הציבור משלם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

85) להחזיק את כל השמנים/מים וכו' בארגז ובעמידה... אחרת אחרי סיבוב אחד כולם נישכבים ומתחילים לטפטף...

97. . אחרי שסידרתם יפה את הארגז של גילי, קחו דבק דו"צ עדין והדביקו את הארגז לתחתית תא המטען. אחרת, אחרי בסיבוב השני הארגז יתחיל לטייל ברחבי תא המטען שלכם, והכל ישפך שוב.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואו, איזו העלאה באוב הלכה כאן

טוב, אם כבר אז כבר, אתרום את תרומתי:

##. לא להניע אף פעם עם מזגן ***נאמר כבר***

98. לכל כלי הרכב בימינו יש כפתור בורר לסירקולציה של אוויר (פנימית או הכנסת אוויר חיצוני)- השתמשו בו! בין אם בזמן נסיעה בלי מזגן שבה אפשר להעביר למצב פתוח במקום לפתוח חלונות ולשלם על עוד דלק כתוצאה מגרר (בשילוב עם מאוורר זה ממש עובד יופי ואין צורך במזגן) ובין אם אתם משתמשים במזגן (בדקות ראשונות, אחרי שהטמפ' ברכב ירדה מעט כפי שכבר נאמר בטיפ קודם, כדאי להפעיל בשלב ראשון את המזגן עם כניסת אוויר מבחוץ, ורק לאחר כמה דקות נוספות- לסגור כדי להגדיל את יעילותו. כך בעצם מקררים בשלבים: קודם פותחים חלונות, אח"כ סוגרים ומפעילים מזגן עם אוויר מבחוץ ובסוף מעבירים לסירקולציה פנימית).

99. אמנם חוש הראיה הוא העקרי המשמש בזמן נהיגה (ובכלל, אבל זה מעבר לנקודה), אבל הוא עדיין לא היחיד! לפתוח אזניים ולשים לב מה קורה מסביב- ניידת, אמבולנס, אופנוע שחותך מהר, חריקת בלמים- כל אלה דברים שבקלות מתפספסים ויכולים להביא לתוצאות קשות. נסו לא לנסוע עם פול ווליום, מזגן וחלונות סגורים- אתם מתנתקים מהסביבה ומסכנים עצמכם ואחרים.

100. יש לכם מראות צד- השתמשו בהן. נהגים רבים משתמשים רק במראה המרכזית מתוך הרגל, ופעמים רבות אפילו קונים מראה גדולה במיוחד כדי שתכסה אזורים שאמורים להיות מכוסים ע"י מראות הצד. זה מיותר ואף מסוכן לפעמים. כמו כן, דאגו שכל המראות מכוונות כמו שצריך עבור כל נהג שנוהג באותו רגע (כיוון נכון של מראות צד הוא כאשר במראה השמאלית רואים את הקצה האחורי של רכבכם ובימנית כאשר היא נמצאת בדיוק בנקודה בה אתם מפסיקים לראות את הקצה האחורי של רכבכם. מבחינת גובה- צריך לראות את האופק בסביבות אמצע המראה). בייחוד כאשר הכביש עמוס וקטנועים חותכים בין הנתיבים מראות הצד חשובות (ובמצבים נוספים כמובן). אני אמנם שונא שהם עושים את זה, אבל זה לא אומר שהם צריכים למות כי לא ראיתי אותם והעמסתי אותם על הגג.

101. בהמשך לטיפ הקודם- אל תחתכו נתיבים במהירות, בייחוד כאשר הכביש עמוס. אי אפשר אף פעם לדעת מתי עובר אופנוע שבדיוק נמצא שניה בשטח המת שלכם.

:loco:...Judge Not, Lest Ye Be Judged

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

102. קמת בבוקר/צהריים ומצאת לשלשת ציפורים על הרכב?אל תוריד אותה עם מגבון לח,מתכון לשריטות.

קח נייר טואלט,ספוג אותו במים והנח על הלשלשת,המתן 5 דקות ותוכל לנגב את בקלות

"היום הוא המחר שאתמול דאגתם בגללו כל כך"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קמת בבוקר/צהריים ומצאת לשלשת ציפורים על הרכב?

אל תוריד אותה עם מגבון לח,מתכון לשריטות.

קח נייר טואלט,ספוג אותו במים והנח על הלשלשת,המתן 5 דקות ותוכל לנגב את בקלות

איך מגבון לח בדיוק שורט?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4034 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...