Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמעט 201 עצות שימושיות, איך לשמור על מכוניתך.

danniel
שימו לב! השרשור הזה בן 4034 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

124. הקפד לנקות היטב את הפנסים ולא להשאיר אותם זמן רב חשופים לשמש.

השמש גורמת לה להתבלות וירידת יעילותם משמעותית.

125. הקפד להשתמש רק בחלפים מקוריים ובנוזלים המתאימים למפרט הרכב .

126. במקרה של התחממות מנוע אסור לסוע ברכב בשום אופן, לעצור בצד, להזמין חילוץ ואם חסר מי קירור במיכל אין למלא מים כשהאוטו רותח, יש לחכות עד שיגיע לטמפרטורת עבודה נורמלית ואז למלות מים .

127. למלאות רק מים מיוחדים לקירור המנוע, מי ברז עלולים לגרום לקורוזיה, חלודה, קירור לא מספק והתחממות הרכב.

כבר עברנו את המאה ואחד...

עד עכשיו אנא תיגרמו לכם ולרכב שלכם להיות עם ראש שקט

המדריך המלא לכניסה לעולם הדיטיילינג

HU: Pioneer AVH2750BT | Midbass: Morel Virtus MW6 | Tweeters: Morel MT230 | Amp: Sundown SAX100.4 | SW: DLS Nordica 12" | SoundDeadener: Stinger Roadkill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 122
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

14. נסיעה ממושכת, במהירות גבוהה לאורך זמן רב (כשעתיים לפחות) מנקה את תאי השריפה יותר טוב מכל תוסף דלק כלשהו, תכנן לך נסיעה כזו פעם בחצי שנה. מה יש? פעם בחצי שנה נסיעה לאילת לא מתאים לך?

האם הנסיעה חייבת להיות רציפה ובסל"ד גבוהה או שבהילוך 5 על 100 קמ"ש מספיק?

ומה למשל אם אני רוצה לעשות נסיעה מבאר שבע לתל אביב ולחזור ישר (זה בערך שעתיים) האם זה יעיל מכיוון שיש צורך בעצירות מדי פעם או שחייב נסיעה של שעתים רציפה ללא האטות ועצירות? (כמובן לעשות זאת בשעות הלילה כאשר אין עומס תנועה).

בתודה,

איתמר ג'ורג'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה של התחממות מנוע אסור לסוע ברכב בשום אופן, לעצור בצד, להזמין חילוץ ואם חסר מי קירור במיכל אין למלא מים כשהאוטו רותח, יש לחכות עד שיגיע לטמפרטורת עבודה נורמלית ואז למלות מים .
ובשום אופן לא לדומם את המנוע. להשאיר את הרכב מונע ועומד. כיבוי המנוע יגרום סדק בראש.

אבל מה שאתם מציינים, מדובר רק עם הגה כח, כי בלי הגה כח לפעמים עדיף לסובב מיד עד הסוף- אם ישלים פרסה בפעם ראשונה; ויחסוך עוד רוורס וקדימה עם כל הנלווה.
לסובב עד הסוף ואז לשחרר מעט

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

14. נסיעה ממושכת, במהירות גבוהה לאורך זמן רב (כשעתיים לפחות) מנקה את תאי השריפה יותר טוב מכל תוסף דלק כלשהו, תכנן לך נסיעה כזו פעם בחצי שנה. מה יש? פעם בחצי שנה נסיעה לאילת לא מתאים לך?

זה טוב גם לרכבים 1983-1984??לא יזיק נקוי קטן...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

128. ניפוח גלגלים כל שבועיים או לפני נסיעה ארוכה, לשמירה על הצמיג ולחסוך בדלק.

129. מהירות נסעה עד 110 קמ"ש חסכונית הרבה יותר ממהירות 120 ומעלה.

130. דלק שנשפך בזמן תדלוק, הורס צבע הרכב.

131. שימון צירים בדלתות ותה מתען ימנע רעש בזמן פתיחתם. (בעזרת שמן מנוע)

132. בדיקת רפידות הבלמים כל טיפול, כדי לא לגרום נזק לצלחית.

133. מילוי מי שטיפת חלונות רצוי מפילטר, כדי לא לסתום צנרת באבנית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

98. הקשיבו לאוטו שלכם. לצלילים יש משמעות והם יכולים לרמז על תקלות כמו רצועה לפני קריעה, רפידות ברקס גמורות, שסתומים לא מכוונים, חור באגזוז...

99. לא להתעלם מתקלות. האוטו לא מחלים לבד ! בכלל - רצוי לתקן תקלות בשלב מוקדם לפני ש...

אלו 2 העצות לדעתי החשובות ביותר!

להקשיב לאוטו זו עצה מצויינת ואני עושה אותה כל בוקר ובכל נסיעה מדי פעם אני מאזין ואני אתן דוגמא: למי שזוכר בפולו הלכה משאבת המים. ביום רביעי, לפני שהיו "חירחורים" לפני שנסעתי עם האוטו לת"א בדקתי שמן מים וכו' ושמעתי רעשים חלשים מאוד מהטיימינג כמו תקתוקים עדינים כאלה. באתי לאבא שלי ואמרתי לו שיש רעשים. הוא אמר לי "אתה מדבר שטויות הכל בסדר". ביום שישי התחילו החירחורים והודעתי לו חגיגית בטלפון שאני לא מתכוון לנסוע על האוטו ככה ואני חוזר הבייתה במונית. חבר שלו שהוא כיום מכונאי בא לבדוק את האוטו עם רכבו הפרטי, הניע, כיבה מהר את האוטו, בא ולחץ לי את היד ואמר לי כל הכבוד ששמתי לב, כי בהתחלה היו חירחורים קלים שהתגברו ובקושי שמים לב אליהם במיוחד שאתם שומעים מוזיקה ועם מזגן שמכאן אני למדתי שנוסעים עם מוזיקה מדי פעם להמניך ולהקשיב למנוע. (הפולו לא התחממה ולא נידלקה שום נורה וכן גם לא במקרה של הגולף שהלך הפלאנג')

יש לי חבר שאין לי מושג איך הוא נסע שבוע וחצי עם החירחורים הללו ואבא שלו אמר לו להמשיך לנסוע

(בקורסה שנת 97) בסופו של דבר אחרי שצעקתי על החבר שלי הוא ניגש למוסך (ואין לי מושג למה לא בגרירה) ויצא משם בנזק של 2500 ש"ח!

אז זה מסתדר עם העצה השנייה שלך, כי יש משפט שאומר:

"הוצאה כספית בזמן הנכון, אין כמוהה חיסכון!"

134. עוד עצה: מדי פעם להביט בשעון החום. הוא שם כדי שתשתמשו בו ולא ליופי!

135. להיות עירניים לנזילות! באותו יום שהחליפו פלאנג' מים בגולף לא היו מים במיכל העיבוי ויום לפני כן שבדקתי כן היו מים ובפוקס הגעתי למוסך! ולכן מאז אני בודק כל יום מים. 2 שניות שלא הורגות אף אחד.

136. עוד משהו- לא לנגב עם המגבים כאשר הזכוכית יבשה זה שוחק אותם שלא לצורך!

ניתן גם למרוח ווקס לשמשה הקדמית בחורף- זה מקל על פעולת המגבים אך לא למרוח בקיץ מכיוון שזה גורם לסינוור.

137. למי שיש חישוקי סגסוגת- מומלץ לפחות פעם בשבועיים למרוח ווקס אחרי ניקוי יסודי כדי שבפעם הבאה אבק הרפידות יירד בקלות.

איתמר ג'ורג'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם הנסיעה חייבת להיות רציפה ובסל"ד גבוהה או שבהילוך 5 על 100 קמ"ש מספיק?

נסיעה רצופה בסל"ד אחיד של שיוט, סיבובי מנוע 2K-3K. במצב זה התערובת דלק ענייה, טמפ' הבעירה גבוהה, וזה גורם, לאורך זמן, לפירוק מישקעי פיח בתא השריפה.

עם רוב נסיעותך הם כפי שציינת, אין צורך לבצע נסיעה "ספיישל".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

138. חדרו מים לתא הנוסעים בחורף? (זה קרה לי לא מעט באוטו הישן)

הסירו את שטיחוני הגומי, ורססו ספריי נגד ריח של נעליים.

הספריי הזה פשוט קוטל בקטריות המפיצות ריח לא נעים. הוא גם קוטל את בקטריות הטחב באוטו ומפסיק את הריח באופן דיי מיידי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עצה בטוחה מנסיון-אישי ארוך ומוכח

102-אם קניתם אוטו חדש עשו לו מיד ציפוי אקרילי וחדשו אותו כל שנה.

.

אני הראשון איתך באותה דעה וכך נהגתי בעבר גם שהפולו הגיעה מהחברה ועלתה לכביש וגם במקרה של האיביזה 94', אך יש לחדש את הציפוי לעיתים תכופות יותר. באירופה השמש פחות הרסנית ומספיק לצפות את הרכב בווקס או ציפוי אקרילי פעם בחצי שנה (לפני חודש וחצי הייתי בבולגריה ופשוט לא האמנתי כמה שהצבעים של המכוניות שם חדשים להחריד! מכוניות מלפני 20 ו-30 שנה גם בצבעים מטאליים נראות כמו חדשות ואני ממש לא מגזים! הבעייה אצלהם שיש המון חלדה מכיוון שיורד המון גשם ומי שדואג לעשות ווקס בדרך כלל לא נפגש עם התופעה המעצבנת של חלודה במרכב הרכב.

ולפני שקופצים עלי- ווקס זה שכבת הגנה אין כל נזק בביצוע לרכב חדש ופוליש זה הורדה של שכבת צבע ואולי זה עלול לגרום לנזק לצבע חדש.

בישראל השמש הרבה יותר הרסנית ולכן מומלץ לפחות פעם ב- 3 חודשים ציפוי אקרילי/ווקס.

עוד פרטים על שימור צבע הרכב:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=118350

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון!

בארץ למשל, ראיתי רוב מכוניות פ'גו205 עם צבע דהוי.

פה בפריז כמו חדשות!

אני הראשון איתך באותה דעה וכך נהגתי בעבר גם שהפולו הגיעה מהחברה ועלתה לכביש וגם במקרה של האיביזה 94', אך יש לחדש את הציפוי לעיתים תכופות יותר. באירופה השמש פחות הרסנית ומספיק לצפות את הרכב בווקס או ציפוי אקרילי פעם בחצי שנה (לפני חודש וחצי הייתי בבולגריה ופשוט לא האמנתי כמה שהצבעים של המכוניות שם חדשים להחריד! מכוניות מלפני 20 ו-30 שנה גם בצבעים מטאליים נראות כמו חדשות ואני ממש לא מגזים! הבעייה אצלהם שיש המון חלדה מכיוון שיורד המון גשם ומי שדואג לעשות ווקס בדרך כלל לא נפגש עם התופעה המעצבנת של חלודה במרכב הרכב.

ולפני שקופצים עלי- ווקס זה שכבת הגנה אין כל נזק בביצוע לרכב חדש ופוליש זה הורדה של שכבת צבע ואולי זה עלול לגרום לנזק לצבע חדש.

בישראל השמש הרבה יותר הרסנית ולכן מומלץ לפחות פעם ב- 3 חודשים ציפוי אקרילי/ווקס.

עוד פרטים על שימור צבע הרכב:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=118350

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

139. בגיר אוטומאטי תמיד לחנות עם הנדברקס , ככה משקל הרכב יהייה בחלקו על הנדברקס ולא על הגיר מה שנותן שילוב חלק יותר כאשר מוציאים את הרכב ממצב P .

מה שזה גורם להרס של הגיר ושחיקתו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה הגיוני שבמרצדס שלי נסעתי 140 והיא שתתה רבע מכל בפחות משלושים קילומטר
ברכב ישן, לאחר נסיעה כזאת הייתי גם בודק גובה שמן מנוע...

140– בדיקת תצרוכת דלק קבוע, תצביע על תקלת מנוע, או על צורך בטיפול שגרתי.

( פלאגים, שמן ........ )

141– להשאיר רכב חונה בקיץ ( שבועיים ומעלה ) , רצוי עם מיכל דלק מלא, יהיו פחות עדי דלק במיכל, והדלק לא יתעדה.

142– שקית קטנה מבד עם אורז תספוג לחות וריח לא נעים בחורף. / מתחת למושבים קדמיים.

(לא יעיל במקרה של שלולית בתא המטען)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז בחנייה, קודם להרים את האנדברקס ואז לשלב לPARKING באוטומט?

112. בגיר אוטומאטי תמיד לחנות עם הנדברקס , ככה משקל הרכב יהייה בחלקו על הנדברקס ולא על הגיר מה שנותן שילוב חלק יותר כאשר מוציאים את הרכב ממצב P .

מה שזה גורם להרס של הגיר ושחיקתו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

143. חובה בתא כפפות:

ארכת עזרה ראשונה, לפחות פלסטרים

קונדומים, לכו תדעו מתי תצטרכו אותם (ואני לא צוחק)

144. אחרי כל חניה לא לשכוח לקחת את פנאל הרדיו דיסק איתכם, לפחות להחביא אותו איפה שהוא באוטו

FIATPUNTO1996

פיאט, החשק לנהוג

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4034 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...