Jump to content

Jenek

 • הודעות

  2,213
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

כל מה שפורסם על ידי Jenek

 1. רוב היצרנים היום ממליצים לבצע טיפול כל 15-30 אק"מ, והם גם רושמים שצריכת הדלק ממוצעת היא פחות מ- 5 ליטר/100קמ. אז הם רושמים. מי שיקרא עד הסוף, ולא רק את השורה הראשונה, יגלה סעיף "תנאים קשים". בהתאם ליצרן זה יכול להיות נסיעות קצרות מ 8 ק"מ, או טמפ' הסביבה מעל 31 מעלות, או עמידה ממושכת בפקקים. לפי סעיפים אלו, רובנו צריכים לקצר בחצי את שגרת הטיפולים. אז מי שמטפל "לפי הספר" כדאי שיקרא לא רק את הכותרות.
 2. How to change a rear windshield wiper on a Toyota RAV4 - בגוגל. זהה ללנסר. ציר לא עגול, לכן חייב להגיע לזווית כ 90 מעלות בין חלון לווישר, וזה מצריך מעט כוח.
 3. בדיוק החלפתי לפני כמה ימים בספורטבק שלי. יש לך אפשרות לרכוש אותו יחד עם כל הזרוע או רק את המגב. למגב המקורי יש 2 מידות, אז לשים לב. אם יש לך את כל הזרוע, אז אום 10 מ"מ מתחת לכיסוי שנתפס עם 2 קליפסים בצדדים. אם יש לך רק את המגב, תמשוך את הזרוע עד שהוא נעצר הרחק מהחלון, ואז מסובבים את המגב עד סוף המהלך. כלומר, הקצה הרחוק שלו, כמעט ב 90 מעלות משמשה אחורית. רק בזווית הזאת הוא יוצא. אם לא תצלח לפי ההסבר, אצלם.
 4. זה לא באג, זה פיצ'ר. אם יש מוד "ידני" וזה ממש מפריע לך, ניתן לעלות ידנית. גם לחיצה עדינה עם הגז, תגרום לירידת הסל"ד.
 5. אין שום בעיה לרכוש מוצר סיני או מיוצר בסין. כל עוד שלושת התנאים מתקיימים: אין פגיעה באיכות המוצר אין פגיעה פונקציונליות / ביצועים מחיר תחרותי במקרה שלי אף אחד מהתנאים לא התקיים. אפשרות של מעבר לאופניים בלתי אפשרית, במחסן כבר יש 4 זוגות, ואין יותר מקום
 6. ואיך אתה החלטת שהוא עומד בתקן? מזה שרשום כאן? אני לא מבין משמעות, מתאים או אישורים? מפרטים/אישורים (המוצר מתאים למפרטים/תקנים/אישורים הרשומים בטבלה ) decos 2 מצ"ב תמונות GM לא יודעים שהם אישרו לפז את התקן המוצהר. מוטול כמובן מופיע. אתה מוזמן לבדוק יתר התקנים המיושנים שרשומים שם. יש כמה שמנים בודדים שעומדים בתקנים ישנים של VW ואולי תקנים אחרים. מחיר ללקוח סופי לרוב לא תחרותי, אז אני בוחר מוטול מבין השתיים, גם בגלל המחיר. שמן פז הוא לא מוצר רע, המון רכבים חדשים נוסעים איתו. כל אחד יבחר מה משתלם לו.
 7. היי, אולי אצליח לעשות לך סדר, ואולי אבלבל אותך עוד יותר כבעלים של סוויפט עם מנוע k12b בתקופת האחריות "סבלתי בשקט" משמן פז 5w30. אלו היו השיקולים הבאים לפי סדר החשיבות: א. אחריות - לא רציתי לתת להם אפשרות להתחמק ולטרטר. ב. מדובר בסה"כ 2 החלפות. אז מה רע בפז? שמן של פז, המדובר לא עומד בשום תקן. (הוא תואם לפי פז, אבל לא מאושר ולא נבדק ע"י שום גורם) הוא בעל צמיגות שונה מעדיפות ראשונה (אצלי אשום 0w20 עדיפות ראשונה) אחרי סיום האחריות פניתי בכתיב ל MOTUL. הם המליצו להיעזר ה oilselector שלהם, ומשם כל סדרת ה 8100 0w20-5w30 מתאימה. אלו שמנים בעלי אישורים של יצרני רכב וגם מופעים ברישום ACEA. אני רוכש ב solomycar את eco-lite 0w20 לחורף, ו- 5w30 לקיץ. פילטרים: ישנם פילטרים מקוריים תוצרת Mahle Austria, וישנם מקוריים תוצרת הודו. כמובן הראשון אצלי בעדיפות. לכל אחד מאלו, יש פילטר קטן וגדול. קטן למנוע 1.5, 1.0-1.25 וגדול ל 1.4 טורבו ו- 1.6 זה יכול לגרום לבלבול, אבל זה בדיוק אותו פילטר, עם 2 שסתומים עם ערכי לחץ זהים, פרט לשטח סינון. זה מידע שנמסר לי מחבר Mann filter. יש להם פילטר תואם לכל אחד מהם. הם כמובן ממליצים להשתמש בפילטר המומלץ ע"י היצרן, ולא לוקחים שום אחריות. לאחר בירור ארוך, הרכבתי פילטר מוגדל מקורי, ולא הקטן כמו שצריך להיות. ברכב שלי, אין בעיית מקום.
 8. אני הרבה שנים עם קונטיננטל, אבל ברכבים של בני משפחה שאין הצדקה להפרש במחירים פאלקן עושה את העבודה. הם מתייבשים מהר יותר, ולא מספקים אחיזה צפויה (912/914/831). אבל המחיר בהתאם, ולא היו בעיות. את 310 לא מכיר. הפעם בחרתי debica HP2, תוצרת פולין. הורכבו בשישי, אעדכן.
 9. תודה על התגובות. 1. אני מנסה להבין אם falken טורקי עדיף / בטוח / יחזיק יותר מעמד מ- ohtsu תיילנדי. 2. SAVA מיוצרת באירופה, כנראה במפעלים של גודייר. 3. נכון שהבדל רק 160 שקל, השאלה מה מהם הכי טוב, או שזה הימור בתוספת 20%.
 10. צמיגים במידה 205/60R16 לרכב שנוסע 5 ק"מ ביום, ולא כל יום. מה שמצאתי עד עכשיו זה ככה: 1. falken ze310 - הכי יקרים בחבורה, 1240. תוצרת טורכיה 2. sava INTENSA HP2 - כרגע בעדיפות 1080. תוצרת ארופה 3. OHTSU FP1000 - מחיר 1030 תוצרת תיילנד 4. maxxis ME3 - מחיר 1300 כנראה ירד ראשון מהרשימה. אדגיש, שאפרות הראשונה הכי טובה, אבל אני רוצה לשמוע דווקא על 2 ו- 3 מבעלי נסיון מהדגמים שברשימה
 11. אני מבוטח באחת חברות הביטח, שמתגעה בשירות מצוין, אבל במקרה שלי לפחות זה לא היה כך. לפני יומיים גיליתי שבר בשמשה של הרכב, ומייד פניתי לנותן השירות, שזו מחוייבת לתת שירות עד הבית, תוך 12 שעות, או עד יום למחרת במקרה הגרוע. מדובר ברכב סטנדרטי, ומאוד נפוץ בכבישי ישראל. לאחר בירור פרטים, מוקדנית טוענת שאין לי ביטוח (שמשות), וממליצה לפנות לחברת ביטוח, שדרכה רכשתי את השירות. אני מאוד מסודר, ותוך דקות ספורות שולח את כל הניירת הדרושה לחברה. כולל חיוב מחברת אשראי על השירות. בירורים כל חצי שעה, והם מפנים אותי מאחד לשני. חברת שמשות מעבירה אותי לביטוח, ואלו מפנים אותי למתקין, וכך זה חוזר. בסופו של דבר, המתקין מתחיל לשכנע אותי, שכדאי לי לבוא אליו, למרות שיש לי שירות עד הבית, כי פשוט אין לו כלים נדרשים. אין בעיה, אני מסכים לנסוע עם חלון שבור, וקובע לשעות הבוקר של יום למחורת. בשעה 11 רק נמסר לי שהוא קיבל שמשה לא תקינה, ויש לו משומשת במקום. חדשה אין גם לא במחסן הראשי. לסיכום, לא יודע מה יהיה ההמשך, אך בכל מקרה הם לא עמדו בתאי חוזה, של 12 שעות או יום למחרות. לא מוכנים לשמוע שום דבר לגבי הפיצוי. מה מומלץ לעשות?
 12. כמובן שאני פתוח, ולא באתי לצורך חיזוק. דגש הוא על אמינות, גם אם זה יבוא על חשבון צריכת דלק לצורך הדוגמה. ה 2 מגיעה עם אוטומט 6 הילוכים (אייסין לדעתי) ומנוע 4 בוכנות, שזה מתכון טוב לאמינות בסיסית. האצה ב 10.3 שניות ל 100 ברכב שרוב הזמן ינוע במהירות נמוכה מזו, רק יתרון. יאריס חדשה לגמרי, עם גיר רציף ומנוע 3 בוכנות. אבל עם סמל טויוטה. מנועי טורבו של אופל לא נרשנם בטבלאות אמינות לאורך זמן. מיקום טורבו בעייתי, תקלת lspi, וירידת ערך חסרת פרופוריות. לגבי 208 בגרסה אוטומטית אפשר לדבר אבל אמינות זה לא האישיו המרכזי. אולי סוויפט או אוטאז? או שאלו פחיות נעות
 13. היי, אז לא הצלחתי למצוא רכב משפחתי במצב מספיק טוב, והוחלט לרכוש סופר מיני חדשה מיבואן או ליסינג 0 ק"מ. רכב הולך לשרת כ-10 שנים, כרכב משני. דגש על אמינות ואחזקה סבירה. נסועה כ-10 אלף בשנה. האפשרויות הן: * מאזדה 2 מתוחת פנים מיבואן - 103 אשח * מאזדה 2 מליסינג 0 קמ לפני מתיחת פנים - 96 אשח * מאזדה דמיו מיבואן לפני מתיחת פנים - 112 אשח * יאריס החדשה בנזין - 106 אשח * יאריס החדשה הברידי 113 אשח פיספסתי משהו מעניין? מה אומרים?
 14. אשמח למקום מומלץ לשיפוץ גיר בשברולט וונדורה 2006 דיזל 6600. גם אפשרות של גיר מפירוק בא בחשבון. צפונה מחיפה
 15. סוויפט 14-15 ידני. אפשר לבדוק גם יאריס או ג'אז בשנתון נמוך יותר
 16. גם אצלי, אחרי שנגמר הדלק, ותידלקתי בתחנה הקבוע, רכב חזר להתניע בחצי נגיעה. אולי הדלק לא היה לטעמו..
 17. דבר היחיד שאני יכול לחשוב, שזה שאריות של של דלק מחורף, שלא נמכר בגלל קורונה. הוא פחות מתאים לתנאי הסביבה של 35 מעלות. למרות שגם זה מוזר
 18. חוזר לעדכן, בלי לשים לב עברתי עוד 800 קמ ועוד מיכל נגמר. היום תדלקתי בתחנה הקבועה. אסכם: מייד אחרי התידלוק על מיכל כמעט ריק בדלק "דאן", לא שמתי לב לכל שינוי. יום אחרי, התנעת בוקר "קרה" רכב הניעה יותר קשה מהרגיל, ומאז מסרב להתניע מפעם ראשונה או שנדרש סטרטר ארוך. בנוסף, תחושת סל"ד נמוך עם רעידות קלות בניוטרל, וחוסר כוח במאמץ. כל אלו לא מורגשים בצורה קיצונית, ובספק אם נהג ממוצע היה שם לב. הפתעה, צריכת דלק השתפרה בכ- 5%, למרות שמשכתי הילוכים יותר מהרגיל, בגלל תחושת חוסר כוח. מבולבלים? גם אנחנו.
 19. makatuvkan אז אני לא לבד. איזה רכב יש לך? ראיתי רכב בחתימה, גם סוזוקי ידנית? אצלי סוויפט 2015. סטרטר מרגיש חזק, כפי שהיה קודם. פשוט לוקח לו יותר זמן, עד שהוא נתפס. יש רכבים שלא מניעים בחצי נגיעה, הסוויפט כן. הרגשתי את זה בדיוק למחרת התדלוק. יכול להיות שיש עליה בצריכת דלק, אך עדיין איני מרגיש זאת. רכב בגדול מאוד חסכוני, כמובן אעדכן בתידלוק הבא, בעוד 750 ק"מ. התנעה בבוקר זה משהו שקל להרגיש, בגלל זה ציינתי את זה.
 20. Ooga אשמח אם תוכל לשתף את שם התחנה, גם אם בפרטי. אז הגענו למסקנה שכל תחנה מקבלת בדיוק אותו ''95'' , לא משנה עם רשום על המשאיות דראגון או כל שקר אחר, זה בא בדיוק אותו דבר, או שבכל זאת בתי זיקוק מכינים לפי מתכון של הלקוח וברשתות מסוימות דלק יותר מתוסף?
 21. Skyactiv-X זה צעד טכנולוגי אחד קדימה. דיטונציה מוקדמת יכול לגמור אותו הרבה לפני 100K. ברה"מ הידועה בקומבינות, ומהילות בפרט. לא חושב שצריך להשוות אותנו אליהם. אצלנו אנשים מוכשרים לא מוכנים ללכלך את הידיים בשביל לתקן גוש ברזל. אלא אם מדובר בתחביב, וטוב שכך. ברוסיה וגם בהודו, מתקנים ומשפצים מכלולים חד פעמיים, בגלל מצב כלכלי וביקוש. אני מכיר טוב את הבלוגרים, ומשפצים ובוחנים ומשפרים כל מה שאמור ולא אמור לנסוע. וזה באמת מגניב, אך לא מתאים לנו. (אלא אם זה תחביב, ואנחנו כאן המיעוט) כן יש, תלק "דאן" השיש 2, חיפה
 22. אני גם חושב שלרוב הדלק בסדר, מצד שני, למה לא מבאים מנעים מתקדמים כמו של מזדה, שרגשים לאיכות הדלק... לנושא העיקרי, תחנת דלק ''דאן'' הצמודה לצומת אתא, יש ממה לחשוש? מחיר נמוך בכ 20 אג/ל
 23. איכות הדלק נמוכה בכללי? זה נתון רשמי מול אירופה או ארה"ב? לא מכיר את הנתונים, לי בעשור האחרון לא היו בעיות. ב 2002 או 2003 זכור לי מקרה בודד של תדלות שגרם למנוע לגמגם, עד שנגמר המיכל. אבל מאז פיקס
 24. אחרי שנים של תדלוק בתחנה קבועה, (פרט לחזור מאילת) לפני מספר ימים תדלקתי בתחנה ''מוזלת'' בצומת קרית אתא. יום למחרת הרכב לא הניעה בנגיעה. לא התייחסתי, אבל מאז זה קורה קבוע. הוא מניע אחרי פחות משניה, אבל כמי שמכיר את הרכב, זה לא היה ככה. מאיץ רגיל, אין רעשים, הכל בסדר חוץ מזה. ייתן שהדלק פחות טוב? תחנה נקיה ומסודרת, לא איזה נגרר פראטי
 25. יש לי תופעה דומה בסוויפט. זה התחיל בכ- 70 אק"מ , ונשאר כמעט ללא שינוי כבר מעל 35 אק"מ. רק בהילוך ראשון, ולא קורה כל הזמן, ממש לפי מצב רוח. לאחר שיחרור מלא, רכב נוסע חלק. במורשה נאמר שהקלאץ "שרוף", בלי לפרק או לעשות בדיקה מקצועית. כלומר, זה יכול להחזיק ככה עוד זמן רב, אבל כנראה יש לו עיוות. רק לא מובן למה זה לא קורה קבוע, אלה יום כן יום לא.
×
×
 • תוכן חדש...