Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמעט 201 עצות שימושיות, איך לשמור על מכוניתך.

danniel
שימו לב! השרשור הזה בן 4036 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 122
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

145. אסור! להחליף רק צמיג אחד!!!תמיד מחליפים בזוגות באותו ציר. והכי טוב להחליף את כל הארבעה (ברכבי 4X4 כמו הB4 שלנו חייבים לחליף את כל הצמיגים במכה, אחרת זה גורם נזק למערכת)

146. לשים לב אם הרכב "מושך" לאיזה כיוון, זה מראה על לחץ אוויר לא תקין\כיוון פרונט\צמיגים גמורים

147. לפני כל נסיעה לבדוק מראות, קרה לנו כבר פעם שמישהו נגע במראת-צד וכשבאתי לעקוף פתאום אני שם לב שאני לא רואה כלום.

וזה מסוכן לפעמים, אם זה מגיע בהפתעה!

148. לשים לב שאין בקבוק או כל חפץ אחר מתחת לכיסא הנהג\ליד רגלי הנהג.

כי במקרה חירום זה יכול להתגלגל מתחת לדוושת הבלם ואי אפשר לעצור!

149. לבדוק מידי פעם את הפיוזים.

שאין פיוז שרוף של הכרית אוויר למשל, ואז חבל שהיא לא תפעל!

זה מה שעולה לי בראש בנתיים! ממש חשוב לקרוא הכל לפני שמגיבים.

Subaru Outback 2.5

גם כשהכביש נגמר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
אז בחנייה, קודם להרים את ההנדברקס ואז לשלב לPARKING באוטומט?
בדיוק!

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתנו לי עצה, שאני רוצה לשאול את המומחים כאן אם היא נכונה: לא לטרוק חזק מדי את הדלתות כי המנגנונים של החלונות החשמליים יכולים להיפגע וחייהם מתקצרים.

האם זה נכון?

בתודה,

איתמר ג'ורג'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

150. חיובי, סגירת דלת בעוצמה גורמת לזעזוע חזק לכל החלקים הפנימיים של הדלת, אבל הנזק היותר משמעותי הוא דווקא לצירי הדלת ומנגנון הנעילה והתפיסה( lock & striker), שעלולים לצאת מהכוון או להשבר.

151. אגב, רצוי לא לנהוג בכביש משובש או על דרך עפר כאשר החלונות לא נמצאים בסוף מהלכם, סגורים או פתוחים, זה גורם לשבירת המנגנון תר דיוק לתפסי הפלסטיק היושבים על קפיצים, שימו לב לכך במיוחד בעלי רכבי השטח.

והנה יש לנו עצה מס ' 151 150

יאללה למאתיים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רצוי לנהוג בדרכי עפר שהחלונות סגורים או פתוחים? אז איך? באמצע מה?

חיובי, סגירת דלת בעוצמה גורמת לזעזוע חזק לכל החלקים הפנימיים של הדלת, אבל הנזק היותר משמעותי הוא דווקא לצירי הדלת ומנגנון הנעילה והתפיסה( lock & striker), שעלולים לצאת מהכוון או להשבר.

אגב, רצוי לא לנהוג בכביש משובש או על דרך עפר כאשר החלונות לא נמצאים בסוף מהלכם, סגורים או פתוחים, זה גורם לשבירת המנגנון תר דיוק לתפסי הפלסטיק היושבים על קפיצים, שימו לב לכך במיוחד בעלי רכבי השטח.

והנה יש לנו עצה מס ' 133 ו 134.

יאללה למאתיים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אחדד, בנסיעה בדרך משובשת, סגור לחלוטין את החלון או פתח אותו עד הסוף. במצבי הביניים החופש המתוכנן של השמשה יגרום לשמשה ל"רקוד" בחוזקה עד למצב של נזק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

152. תעוד- באם אין ספר רכב, שמור כל קבלה עם פירוט החלקים שהוחלפו.

153. תדלק -בתחנות גדלות ומוכרות. אל תתדלק בהנחה של 2 שקל אצל עיסא בכפר ,רוב הסיכויים שהוא מהול באלוהים יודע מה.

154. השווה- מחירים בין מוסכים -תופתע לגלות את ההבדלים (גם אחרי שתיקנת ומציעים לך תיקון נוסף "כי כבר אי אפשר,השווה מחירים של התת תיקון ותחליט לבד)

155. אל תתפתה- ללכת לבן דוד המוסכניק של חבר שלך אלא אם הוא ידוע כ"אמן" או יחיד בסוגו - בשביל כמה שקלים לריב או עוד יותר גרוע ,לסבול בשקט?

156. אל תתעסק- יותר מדי בפלסטיקים באוטו הם אף פעם לא יחזרו לאיך שהיו (כל פלסטיק ביג'י יומו)

157. תבדוק -את ההברגה של המוט פתיחת גלגלים (בפנצ'ר זה לא כיף אם היא שחוקה)

158. את המדבקה- של הטסט תדביק מאחורי המראה המרכזית ( חלון נקי מהפרעות)

159. אם האוטו שלך ישן עם אזעקה ישנה, שים פיוז 5 אמפר על הפלוס של הווינקר (פשוט פדיחה שיגנבו לך ככה את האוטו)

160. אל תתקין דיבורית אצל כל אחד, הפלסטיקים יודו לך, לך למתקין טוב ותחפש המלצות בפורום ,אין סיבה לקדוח, היום יש פלאח שבא עם התושבת של הרדיו.

161. ליד הדוושות מצד שמאל יש פלסטיק מחוספס ,תניח עליו את הרגל (שהיא לא על הקלאץ') ותראה שגם תשב יציב וגם הגב לא יכאב לך

162. סע רגוע - שערס קטן מקלל אותך בכביש ברמזור בגלל משהו תענה בנימוס ותמיד תדע שיום אחד, שהוא יהיה מבוגר, הוא ינקה את הרצפה בסופר שתפיל שם אשל (ככה אני נרגע)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 שבועות מאוחר יותר ...

קודם כל חברה רציתי לומר לכולם שזה אחלה פורום אני מכיר אותו רק מאתמול ובאמת שהוא אחלה ויש פה הרבה עצות וטיפים שלמדתי מהם הרבה.

דבר שאני אני חייב להסכים עם העצה שאמרו "לדאוג שלא יהיה בקבוקים או כל דבר אחר מתחת לכיסא הנהג"

לי היה באוטו בקבוק חצי ליטר עם מים מתחת לכיסא של הנהג ופעם אחת שנתתי ברקס פתאומי הבקבוק החליט שבא לו לעוף מתחת לברקס ונעל לי את הברקס וככה עשיתי תאונה

מאז אני פשוט לא מעיז לשים אפילו חתיכת טישו מתחת לכיסא של הנהג

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

****נמחקו טיפים חוזרים ואיזה הערה שובניסטית שלא מתאימה לפורום****

.

163. לעולם לא לבלום עם הילוך ראשון...

עמדתם בפקק התחלתם לנסוע עוד לא הספקתם לשחרר לגמרי את הקלאץ' ועוד פעם התנועה נעצרת

תוציאו לנוטראל נזרמו עם המומנט.. במידה ואפשר להמשיך משני... עדיף

רוב הרכבים בעלי כבל קלאץ'.. גם אם מחזיקים את הקלאץ' ומכניסים לראשון (בלי לשחחר את הקלאץ') מקבלים כמו מכה קטנה... לתשומת לבכם...

עדיף מאזדה 3 עם דלקן מאשר M3 בלי דלקן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

164. במקום לשים את כל בקבוקי מים\שמן ,כלים וכד בתא המטען מפוזרים אפשר לקנות אדנית פלסטיק מאורכת וצרה ברוחב של הרכב ולמקם אותה עמוק בתא המטען (צמוד לגב המשענות האחוריות) ואז החפצים נשארים מסודרים גם אחרי שסיימנו את כביש ערד סדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

165. מוזר שלא הזכירו את זה פה. אל תנהגו לינסוע עם מד הדלק על האפס. כל הג'יפה מצטברת בתחתית הטנק, ובמקרה הטוב תגמור לכם את משאבת הדלק. זה נכון במיוחד אם מתדלקים אצל "עיסא בכפר בהנחה של שתי שקל".

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

166. אני טיפה חריג בנוף אבל הרכב שלי הינו מונע גפ"מ - בקצרה : עדיף שתסעו על גאז ולא על דלק, הההסבר הקצר :

א. פחות זיהום אוויר.

ב. פחות זיהום במנוע ובאגזוז - מה שמאריך את חיי המנוע.

167. אל תחזיקו צרור מפתחות גדול, אתם סורטים הן את הדלת והן את הסוויטצ'.

168. תחליפו מגבים אם הם קרובים להגמר, אני מכיר שמשות סרוטות בגלל מגב גמור.

169. אל תיסעו צמוד למשאיות, הן מעיפות חצץ שפוגע באוטו.

170. ישנן נקודות המגע הקבועות שלכם ברכב, תנקו אותן כדי שהג'יפה לא תגיע למצב מגעיל שכבר לא יורד (ידיות וכו).

בברכת חג שמח (בישראל תמיד יש איזה חג)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

171. (מקווה שלא טעיתי בספירה)-

ברקסים. כפי שוודאי אנו כבר יודעים, נסיעה חזקה מאופיינת בבלימה אגרסיבית מה שמביא אותנו

להתחממות הבלמים= אפקט הבלימה נפגע. תפקיד הבלמים הוא לבלום את האופנים, נשמע פשוט

אך יצרני הרכב עד היום משפרים תורה זו.. . הבלמים בעצם מעבירים סוג אנרגיה.

כלומר, האופן מסתובב ובעת הבלימה רפידות הבלם "מעבירות" את האנרגיה לאנרגית חום,

הרי בחוקי הפיסיקה אנרגיה לא יכולה להיעלם סתם כך.. ולכן הרעיון הוא להעביר אותה לאנרגית חום.

בבלמי דיסק- הדיסק נועד לספוג את החום (מדובר בטמפ' גבוה מאוד..) והחיסרון הוא שבבלימה ממושכת/מאומצת הדיסק מתחמם ואין הוא קולט את החום ביעילות..שוב הבלימה נפגעת.

**הטיפ- בעת בלימה, בנסיעה רגילה, לא לבלום בעדינות, אנו מכירים את התופעה של נסיעה בכביש במהירות 80קמ"ש וכ- 150 מטר לפני הצומת אנו מתחילים בבלימה רכה וממושכת. זו טעות המביאה

לשחיקת הבלמים ככל שהם יותר זמן בפעולה כך הם מתחממים יותר והבלאי נכנס לפעולה.

אנא, בילמו בצורה מבוקרת והחלטית. (אפשר לעשות זאת מבלי להגיע ל2 ג'י..).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

אני לא יודע מה עם כולם פה...

אבל ישבתי על זה איזה שעתיים (עם הפסקות כי יצאו לי העיניים מהמקום)

וקראתי וקראתי והכי חשוב הפנמתי

למוסר השכל!

שום חוק לא תופס פה אם הרכב הוא צבאי\חברה\ליסינג\של מישהו שאתם שונאים\של מישהו שיש לו ים כסף ולא אכפת לו מכלום.

במידה והרכב שלכם אינו נכנס לאחת הקטגוריות המוזכרות

סעו בזהירות, לא להשתולל עוד דקה עוד שתיים לא קרה כלום

זמן=כסף כסף=זמן מיהרתם לעבודה לדפוק עוד שעה ונסעתם כמו מפגרים?

את הכסף של השעה הנוספת הפסדתם על דלק ולא כיסיתם את הבלאי של האוטו

בקיצר במשפט קצר שיכניס את כל מה שכתוב פה להפנמה כללית!

התייחסו לכל דבר ברכב (רעידות\רעש\חוסר תגובה) וטפלו בהקדם

מקווה שיעלו עוד שרשורים מעניינים שתורמים כ"כ

עדיף מאזדה 3 עם דלקן מאשר M3 בלי דלקן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4036 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...