Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמעט 201 עצות שימושיות, איך לשמור על מכוניתך.

danniel
שימו לב! השרשור הזה בן 4043 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רוב המכוניות בגוש דן נוסעים בפקקים כך שלפי טענותיך על הפרעת האויר במהירות נמוכה, תהיה לרשת הזו אפקט קטלני על המנוע.

קטלני למנוע?

מקסימום המאורר יעבוד יותר קשה.

זה יכול לקצר חיים של המאורר עבל לא של המנוע.

משתמש בזה מעל 40 שנה. בחיים לא התחמם לי רכב ובחיים לא פירקתי/נקיתי מצנן.

(היו לי רכבים מעל 10 שנים ומעל 150000 ק"מ)

יצאה לי ליהיות בפקקים כמה פעמים.

היתי צריך להוסיף שאף פעם לא הלך לי מנוע (ובכמה מיקרים ידוע לי שהמנועים היו בראים כמה שנים אחרי שמכרתי את הרכב)

גם לא התקלקל לי מאוורר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 122
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מה אתה מתפלא? לאורך זמן נסיעה עם מנוע חם מידי תביא לכשל בראש מנוע או במנוע.

אז הרכבת רשת ולא קרה כלום, כמקרה בודד אתה לא דוגמא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

המלצתי מבוססת על מה שלמדתי מהמציאות, כפיתרון מוכח בפועל נגד סתימת מצנן על ידי חרקים.

ולא גורם התחממות של המנוע.

כתבתי שבארץ הדבר פחות חשוב כאין הרבה חרקים.

כמקרה בודד אתה לא דוגמא.

זה לא המצאתי.

מספיק לחפס בגוגל עם המילים: bug screen radiator car clogged insect debris

כדי למצוא הרבה חומר בנושא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

184- חתוך את הצינור מים של הווישרים לפני המתזים, ושים ביו 2 קווצות הצינורות פילטר דלק קטן.

מונע הגעת אבנית למתזים וסתימתן.

להחליף כל פעם שמורגש ירידה בלחץ המים, ולהקפיד להרכיב בכיוון הנכון.

אביחי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

185- לעולם אל תשטפו מנוע הזרקה באמצעות מים זה יכול לגרום לקורוזיה במגעים ולתקלות, יש מוסכים שעושים לכם שטיפה לאוטו ובדרך גם שוטפים לכם את המנוע!.

186- לאחר כל טיפול או תיקון במוסך שימו לב למצב האוטו ואל תאמינו לכל מה שהמוסכניק מספר ("זה שום דבר, זה יסתדר עם הזמן..")לכם הפעילו את השכל הישר, כבר נתקלתי במקרים שהאוטו חזר במצב יותר גרוע מאשר שנכנס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עריכה: אנסה אחד אחר:

בסיום תדלוק עצמי המתינו שניה ונערו (ממש קלות, אפשר גם לסובב) את ה"אקדח" של הדלק. דבר כזה יסחוט את הטיפות האחרונות שבדר"כ נשפכות על הרצפה כשאנשים מוציאים את ה"אקדח" מפתח התדלוק

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

שלום, בוקר טוב לכולם

לפני די הרבה זמן אמרו לי שכשנוסעים על באמפר (פס האטה), כדאי לבלום לפני הבאמפר, ולהמנע מלבלום בזמן שעולים עליו (כלומר להפסיק לבלום קצת לפני). מאז אני באמת מקפיד לעושה זאת, אבל רציתי לדעת אם זה באמת נכון, ואם זה באמת שומר יותר טוב על הבלמים

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיבה היא שכשאתה נכנס לבאמפר בעת בלימה, כתוצאה מהבלימה הרכב נשען על הבולמים הקדמיים ככה שאתה תרגיש אותו יותר וגם הבולמים ככה יותר קרובים לקצה המהלך שלהם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשיש לפני באמפר , אני תמיד מביא את החזית של האוטו לזווית שלא מקבילה לבמפר , כך הגלגלים של האוטו עוברים את הבאמפר אחד אחרי השני , בצורה זו האוטו מקבל מכה פחות חזקה , ואפשר לעבור את הבאמפר במהירות יותר גבוהה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

18Xומשהו-

לפני החורף ובדגש על אלו שחונים מתחת לעצים.

מתחת לפלסטיק טורפדו (הפלסטיק השחור שבבסיס המגבים) ישנה מין "אמבטיה" אליה מתנקזים המים מהשמשה. לאמבטיה זו יש לפחות פתח ניקוז אחד. וודאו שהוא פתוח ונקו את האיזור מעלים ושאר לכלוך שמצטבר שם, זה יעזור למנוע ריחות, רטיבות וחלודה.

מחפש ווספה לחלקים\חלקים לווספה לטובת פרוייקט.

כשאין סוס, גם חמור טוב. (רק שלא יהייה פרד)

לא בשביל כולנו הנשימה הבאה מובנת מאליה- לחץ לפרטים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן חברים,

במיוחד לבעלי רכבים עם שנתון גבוה

188. אם יש לך רכב עם חלונות חשמל הקפד לפתוח מדי פעם בחורף/בקיץ גם את החלונות האחוריים

זה שומר על המנוע החשמלי ועל מערכת החלון תקינה ומשומנת,

בהצלחה

מיכאל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

:wink:8)

שירשור מעולה!!!!!!!

אחרי עשרות שנות נהיגה הגעתי במיקרה למסקנה שחיתול בד לבן

יכול לעזור המון,מגן על ההגה מהשמש ביציאה מהרכב בקיץ,

אפשר להניח על היד החשופה שלא תישרף מהשמש,

(עד אז הייתי חוזר עם כוויות שמש ביד שמאל)

מגן על הילד שיושב אחורנית אם אני מניח לו על הרגליים או מצמיד לחלון,

או,ביום קיץ לוהט פשוט להרטיב במים ולהניח לייבוש בתוך הרכב ממוזג,

וזה מוריד לחות ועוזר בקירור הרכב,ועוד,

יש המון שימושים לחיתולי הבד הלבנים הללו:-)8)

8):?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנתיים מאוחר יותר...
181. רצוי למלא בשפריצרים מים מינרלים כן כן מינרלים יש הרבה פחות אבנית וגם החורים הקטנים לא נסתמים מניסיון אפשר להוסיף למים אלכוהול

למה שבמים מינרלים תהיה פחות אבנית אלא לא מים מזוקקים או מרוככים אלא מים רגילים (אולי יותר טעימים אם הם לא עברו בצנרת הבניין או הדירה או שאתם בעיר עם מים מהתפלה).

אם כבר אפשר לאגור מים מזוקקים ממזגנים או פשוט להשקיע כמה שקלים ולקנות נוזל וישרים בתחנת הדלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה שבמים מינרלים תהיה פחות אבנית אלא לא מים מזוקקים או מרוככים אלא מים רגילים (אולי יותר טעימים אם הם לא עברו בצנרת הבניין או הדירה או שאתם בעיר עם מים מהתפלה).

אם כבר אפשר לאגור מים מזוקקים ממזגנים או פשוט להשקיע כמה שקלים ולקנות נוזל וישרים בתחנת הדלק.

למה להקפיץ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4043 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...