Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נגרר בחניה

פושה
שימו לב! השרשור הזה בן 3974 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

packed-trailer-xl.jpg

בשכונה שלי לכל בניין יש חניון עם שער חשמלי ובו חניה פרטית לכל דייר. אם למשפחה יש רכב שני, יש גם חניה מסודרת בדיוק ליד השער (לא פרטית). היא משמשת דיירים מכמה בניינים שונים ואורחיהם, ונדיר למצוא מקום פנוי בשעות הערב. בזמן האחרון אני רואה בחניה הזאת נגררים שאינם רתומים לרכב שתופסים מקום. כרגע יש אפילו שניים כאלה שעומדים האחד מול השני!

אני חושב ששמעתי איפשהו שזה אסור על-פי החוק, אבל אני לא בטוח ולכן באתי להתייעץ איתכם. אם זו אכן עבירה שדינה קנס, אני מתכוון להדביק לשניהם פתק שמזהיר על כך. כמובן שהצעד הבא יהיה לדווח. לדעתכם המשטרה תטפל בזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר להשאיר נגרר בחניה, לנגרר יש רישוי ומספר כמו לכל כלי רכב.

מה שכן מכיון שמדובר ברכוש משותף, על השכנים לעשות שימוש הוגן וכזה שיאפשר לכלל הדיירים להשתמש במקום חניה, אם הנגרר חונה במקום מבלי לזוז אין זה שימוש הוגן וסביר.

אלה מה, אין בדיוק הרבה מה לעשות. אם הדבר מטריד רק אותך אין מה לעשות, אם הדבר מטריד את כלל הדיירים אפשר לכנס אסיפת דיירים שבה יוחלט על כללים לשימוש על ידי הדיירים.

לדעתי באגודה לתרבות הדיור יוכלו לייעץ לך ולוועד הרבה יותר טוב, בכל אופן מותר להחנות נגררים בחנייה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת היא שמצאתי דרך גוגל שזה דוקא אסור. הנה דוגמה מפורום אחר:

http://www.lawforums.co.il/ObjDoc.asp?PID=397238&OID=397268&docMode=print&oType=3

עם זאת, אני עדיין לא בטוח עד כמה זה רלבנטי ולכן אבקש עוד דעות ממומחים. זה מטריד אותי רק אם זה מנוגד לחוק ואין לי כוונה לטפל בזה בדרך אחרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המשטרה לא תטפל בזה.

אם העגלה חוסמת מהרחוב כניסה לחניה - המשטרה תיתן דוח חניה.

אם העגלה חונה בחניה פרטית רשומה של מישהו - העיריה לא תיתן דוח. בעל החניה צריך לגשת לתחנה, להגיש תלונה על השגת גבול, והיא תסגר די מהר מ״חוסר ענין לציבור״, בהנחה לא מדובר בהצקות עקביות לאותה חניה פרטית.

אם העגלה חונה בחניה משותפת, על עיקרון ״הקודם זוכה״ - אין פה שום עבירה.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קובי, כל עוד לרכב יש טסט וביטוח בתוקף הוא יכול לחנות כמה שהוא רוצה במקום שמותר לחנות בו על פי חוק לפי התנאים של אותה חנייה.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוכי, חושך, עוד חבר והבעלים ימצאו את העגלה תקועה באיזה רכב אחר...

לא צריך להגזים. ייתכן שזה מקרה תמים של אי ידיעת החוק (יכול להיות שגם מצידי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת היא שמצאתי דרך גוגל שזה דוקא אסור. הנה דוגמה מפורום אחר:

http://www.lawforums.co.il/ObjDoc.asp?PID=397238&OID=397268&docMode=print&oType=3

עם זאת, אני עדיין לא בטוח עד כמה זה רלבנטי ולכן אבקש עוד דעות ממומחים. זה מטריד אותי רק אם זה מנוגד לחוק ואין לי כוונה לטפל בזה בדרך אחרת.

הקישור שהבאת מתייחס לחנייה ברחוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז לא הבנתי אותך, חשבתי שאתה מתכוון שבתוך החצר של הבניין בסמוך לשער יש חניות שלא נרשמו בטאבו ושאמורות לשמש את כלל הדיירים ו/או האורחים.

כן התקנה שהבאת תופסת, בפועל אני נתקלתי שהמשטרה מתערבת רק בחניית נגררים של משאיות, גם באיזור מגורי חונים מספר נגררים דומים למה שציינת ואף פעם לא ראיתי שהמשטרה מתערבת בעניין.

אם החנייה היא ברחוב ולא על חשבונך אינני מבין למה צרות העין, תחנו טיפה יותר רחוק ובזה נגמר העניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי צריך להבהיר את זה יותר טוב, אם כי לא חשבתי שזה משנה כשציינתי שאלה לא חניות פרטיות שמיועדות לכולם.

נראה לי שהפתרון הכי טוב הוא פשוט לשאול פקח חניה מה החוק אומר ומה הם עושים עם זה בפועל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול להתלונן למחלקת הפיקוח העירוני באיזור מגורך והם יטפלו בזה (יתכן כמה פעמים, הם לא ידועים בחריצותם). אני בהחלט מבין אותך במקום בו יש מצוקת חניה. זו חוצפה. מי שרוצה גרור שימצא לו מקום, לא על חשבון חנית שכניו.

נהג מנוסה
:roll:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי צריך להבהיר את זה יותר טוב, אם כי לא חשבתי שזה משנה כשציינתי שאלה לא חניות פרטיות שמיועדות לכולם.

שוב לא הבהרתי טוב. אלה חניות לא פרטיות והן מיועדות לכולם. זה הניסוח הנכון. :idea:

vik014, זאת לא חוצפה כזאת נוראית, פשוט חוסר התחשבות שאפשר לסלוח עליה. החניות הן לא במקביל למדרכה, לכן אי אפשר להחנות את הנגררים כשהם רתומים לרכב. כנראה שהם שייכים לדיירים ומשמשים אותם לעסקים שלהם, וזה הפתרון הכי נוח שהם מצאו. מסיבה זו, אסתפק בפתק מנומס שיסביר את המצב, אך זה רק אחרי שאדע שזה אכן יטופל במקרה שיסרבו לפנות את הנגררים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3974 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...