Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

אייל,

ההבדל בין ישראל לכל המדינות שכיום כובשות שטחים והסיבה העיקרית שהאו"ם מציק לנו אבל לא להן (ואין הרבה כאלה והשטחים מאוד מצומצמים) היא שהן לא מדכאות שום אנשים באותם אזורים.

אין שם שום עם כבוש.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60.2 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4891

• SlowRide

4758

• פינדר

3774

• m3x7r3m3

2926

כנ"ל בעמונה, כנ"ל בעופרה (בחייאת דינק, הבתים שם הם בלב ליבו של היישוב, איזה ערבים יוכלו לגור שם? או לעבד את הקרקע?)

אתה טועה. חפש את פסק הדין של בגצ עמונה. עולה שם מפורשות שזו היא עובדה שאין עליה מחלוקת שהישוב כולו נמצא על קרקע בבעלות פלסטינאית פרטית.

יבגני, אין לי בלעדיות על הגישה הזו, די הרבה בישראל די קרובים לדעות שלי.

אני אתן לזה פרשנות אחרת, ברשותך:

רוב האנשים רוצים להרגיש בנח עם העמדות שלהם.

במדינת ישראל הבינו את זה גם לפני 40 - 50 שנה. לכן כאשר פנו החברים יגאל אלון ואחרים לבנות התנחלויות ראשונות, הדבר הבסיסי שדאגו לו היה לעשות את זה בשושו, תוך ניצול המצב הבטחוני אחרי מלחמת ששת הימים - מהר, לפני שיגמר - כהצדקה להקמת ישובים, גרוש מקמויים ועוד.

גם היום לרבים יש צורך להרגיש בנח עם העמדות שלהם, ו״יש עתיד״ מאפשרת את זה. עבורי זה לא מספיק. מעבר לדמות המנהיג, שכבר ירדתי עליו בכל פלפורמה אפשרית, אני לא מחפש רק להצדיק דיסוננסים בעיניי עצמי. אני באמת רוצה להרגיש שהמדינה שלי פועל באופן מוסרי, כפי שאני מבין את המושג הזה.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אייל,

ההבדל בין ישראל לכל המדינות שכיום כובשות שטחים והסיבה העיקרית שהאו"ם מציק לנו אבל לא להן היא שהן לא מדכאות שום אנשים באותם אזורים.

אין שם שום עם כבוש.

אבל אל תשכח שיש אנשים בישראל וגם בשרשור הזה שחושבים שהם אלו שמגדירים לאחרים לאיזה עם הם שייכים.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אייל,

ההבדל בין ישראל לכל המדינות שכיום כובשות שטחים והסיבה העיקרית שהאו"ם מציק לנו אבל לא להן (ואין הרבה כאלה והשטחים מאוד מצומצמים) היא שהן לא מדכאות שום אנשים באותם אזורים.

אין שם שום עם כבוש.

יש דוגמא קונקרטית לקביעה הלא-ממש-נכונה הזאת?

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מכיר דוגמא למדינה שכובשת שטחים של מדינה אחרת כיום והאנשים בשטחים הכבושים אינם בעלי מעמד זהה למי שאינו כבוש?

מסביב לגוואנטאנאמו יש קובנים שיש להם זכויות פחותות מקובנים אחרים?

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה טועה. חפש את פסק הדין של בגצ עמונה. עולה שם מפורשות שזו היא עובדה שאין עליה מחלוקת שהישוב כולו נמצא על קרקע בבעלות פלסטינאית פרטית.

.

זהו שקראתי כמה פעמים את הבג"ץ הזה, העותרים טוענים שחלק מהקרקעות שלהם בחלקים מהיישוב שלהם. בג"ץ מקבל את הטענה ומוסיף שצריך להרוס את כל היישוב כי מעבר לחלקות שהוא קיבל עבורן את טענת הבעלות, לא ניתן לשלול טענות בעלות על שאר הקרקעות ביישוב.

בכל מקרה, מזכיר לך שלא התנהל שום דיון הוכחות בשום שלב, וטענות הבעלות לא הוכחו מעולם, בג"ץ קיבל את עמדת "המדינה" שהסכימה שהקרקעות פרטיות, המתיישבים לא זכו בכלל להיות צד בעתירה. אגב התייחסתי לכל זה בדיונים הקודמים בנושא.

ולחתול כועס,

חוקי היסוד לא חוקקו במטרה שבג"ץ יפסול חוקים של הכנסת. זה שהם היו בסיס למהפכה השיפוטית של ברק, לא אומר שזה מסמכות בג"ץ לפסול חוקים של הכנסת.

Sent from my FL02 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהליך מנהלי לא מנהלים הוכחות. כמו כן אם המתיישבים היו רוצים להיות צד לאותו הליך מנהלי, היו צריכים ליזום אותו. עד אז ההליך נוהל בין מי שהגיש את העתירה למדינה, כי כך עובד הליך מנהלי.

לגבי חוקי היסוד - אחת המטרות שלהם היא בהחלט ביקורת שיפוטית על חוקים אותם מחוקקת הכנסת. מכיוון שהסמכות לכך היא של בג"ץ, ככה זה עובד. עם כל הביקורת על בג"ץ, ולי לא חסר, במיוחד בתור אחד שהופיע שם איזו פעם, או כמה פעמים יותר ממה שרוב משתתפי השרשור היו שם, אבל לולא הביקורת הזאת הייתה קיימת, החיים של כולנו היו גרועים הרבה יותר.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נטקו, זה באמת ניסיון די קיצוני להשתיק את המצפון - של המתיישבים עצמם (אם כי אני בספק אם המושג ״מצפון״ אומ משהו למי ממתיישבי עמונה או עופרה), או של אזרחי ישראל שקוראים את מה שקוריאם, ורוצים להרגיש בנח עם עצמם.

המדינה מתייחסת לעמונה כמאחז בלתי חוקי בערך כבר 20 שנה. יש לזה כל מיני סיבות, ובין היתר, גם העובדה שבגצ קבע עוד אי שם ב1978 שאין להקים ישובים ישראלים על אדמות שהן לא אדמות מדינה ביו״ש. והפעם זה גם כבר לא ויכוח של טובי בנינו ביו״ש אל מול עוכרי ישראל מבגצ. המדינה, על כל מוסדותיה, לא מכירה בחוקיות של המאחז הזה.

באתר של ״יש דין״ ריכזו מספר די מרשים של מסמכים, שמהם אתה יכול ללמוד על מה שקרה שם.

המדינה לא שלחה, זה לא היה סוד עבור אחד שמדובר במאחז לא חוקי, זה לא עניין אף אחד, והדרך להכשיר את השרץ הייתה אותה הדרך כמו היום: עזרה אדיבה של חברי כנסת ערכיים מהימין, שעשו ועושים כל מה שביכולתם לקדם מפעלים חשובים כל כך כמו עמונה.

מכל בחינה משפטית, חוק ההסדרה הוא חוק הגיוני והוגן, לשני הצדדים (כיום הם לא מקבלים שום פיצוי ושום נעליים, רק הורסים את הבתים).

אתה מוזמן לחפש מה כתב על זה הסמולני הנודע דן מרידור, כי אין לי את הציטוט פה לידי.

בקצרה, הוא מזכיר את הפיל הקטן הזה בחדר: לפלסטינאים אין חלק במערכת הפוליטית בישראל. בהתאם, לדבר על זה במונחים של ״הוגן״ זה לא הוגן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ממש להגיד כי אין לך מושג חוץ ממה שפמפמו לך בתקשורת.

אני לא בטוח למי מופנית התגובה אך למען הסר ספק, תגובתי הקודמת הייתה לנטקו.

"Metal is like flesh. Both carry potential in their veins. When tempered with heat and pressure, the potential surfaces"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובינתיים במשרד החוץ מתדרכים את השגרירים להגיד לדיפלומטים זרים שהחוק יכול להיות מבוטל על ידי בגצ.

כלומר, אייל, כמו שכתב לך פרנקוס, אין בחוק הזה הרבה מלבד (עוד) ניסיון של בנט וחבריו להרוויח כמה נקודות אצל הבוחרים שלהם, ועל הדרך להשניא את בגצ קצת יותר.

צר לי על שופטי בגצ שזה התפקיד שהממשלה מיעדת להם. עולב, עולב, עולב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו לא שליפה וזו לא דעה.

בפועל זה מה שקורה כרגע.

ראש הממשלה והמקורבים שלו פועלים כדי להחליש את בית המשפט כדי שהוא לא ייתערב בעניינים שלהם.

זה מה שקרה במקרה של אלאור אזריה כשביבי החליט שהוא לא יוצא בהצהרה חד משמעית שבה הוא תומך במערכת המשפט, ופשוט ישב בצד בזמן שכל הבבונים קראו לתלות שופטים במדינת ישראל.

זו לא קונספירציה אלא מה שקורה.

כשבית משפט פועל נגד האינטרסים של המדינה, אז צריך לעשות מהלכים נגדו. זה מקובל בכל העולם, ואין סיבה שלא יהיה קיים גם בישראל.

אלפא, מעלה את הדופק

alfa 164 Super V6 96', alfa 33 1.7 I.E

alfasud Sprint QV ,alfa 159 JTDm

'Lincoln Navigator 5.4 V8, Volga GAZ-24 74

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...