Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

לפני 59 דקות, עדי-אל כתב:

אתה מתעלם מדבר מאוד פשוט. היו בטוחים שהחומה וכל המערכות הטכנולוגיות סוגרות את האיום מהצד של עזה ולכן לא היה צורך בחיילים האלו. זאת היתה הטעות. 

אף אחד לא חשב שהחומה סוגרת את האיום מעזה. אלו סיפורים שסיפרו לכתבים בדחשות 12. כל איש צבא מבין שמכשול הוא לא בלתי עביר, גם התוכניות של החמאס שהיו בידי צה"ל הראו שהמכשול הוא לא ממש פאקטור מבחינת האוייב פרט לעניין המנהור שהוא ביטל.
בפועל אם החומה סוגרת את האיום לא צריך בכלל כוחות שם, אפס, אז למה היו?
השאירו שם כוח כדי להתמודד עם מתקפה של חמאס. סירבו להאמין שארגון טרור יצליח להרים אופרציה כזו בתאום כזה, חשבו שזה חלומות, חשבו שלכל היותר יהיו כמה עשרות-מאות פעילים.
עדיין, גם אם נתעלם מהערכת החסר, האיום הנשקף לתושבי העוטף מעזה גדול בסדרי גודל מאשר האיום שנשקף להתנחלויות ביו"ש. כנ"ל האיום על ישראל.
זה לא הפריע לצבא לפרק את כיתות הכוננות שם, להסית כוחות מיו"ש להוריד סדרי כוחות מעזה, להוציא חיילים מהקיבוצים לבסיסים עורפיים יותר.
הרי מה שחשוב לממשלה זה שלא יהיו חיילים הרוגים בעזה, ולא יהיו פיגועים ביו"ש, ואז זה הופך להיות גם המטרה של הצבא.

ההתנהלות והערכות של הצבא היו שגויות, אבל וזה אבל גדול יש פה יד מכוונת. הפוקוס של הממשלה היה כולו לשטחים. הבטחון ולמי מגיע בטחון הפך לעניין פוליטי בשנים האחרונות.
נתניהו התעלם לחלוטין מהקיבוצים וישובי העוטף, הם היו מבחינתו כלום ושום דבר, לא מגיע להם אפילו ביקור תנחומים אחרי נפילת פצמר"ים שהובילה להרוגים, לא מגיע להם לדבר אפילו עם עוד מלכותו, וכשהם מתאמצים ועולים לירושלים ומבקשים להיפגש הם מסורבים.
הפוקוס הוא רק שטחים כי שם יש מצביעים. אם הוא מכתת רגליו לדרום הוא עוצר באשקלון/שדרות איפה שיש מצביעים שירימו לו וימחאו לו כפיים.
הפוקוס של הצבא כנ"ל צריך להיות שטחים, צריך למנוע כל פיגוע ירי וכל זריקת אבנים, ואם זה קורה חכ"ים צריכים להתראיין ולצעוק על הצבא, ללכת לבקר משפחות וישובים.

מתקפת פצמר"ים על העוטף? אההה לא מעניין.
ירי על התנחלות? מה זה הדבר הזה! לעבות את ההגנה.
איום חדירה על העוטף? לא מעניין, תביאו את הנשק.
התנחלות הזויה על גבעה באמצע שום מקום? קחו רובים שתוכלו להגן על עצמכם.
זה המסר שחילחל והוא חילחל היטב.

סדר הכוחות שתיארת ושוב לא יודע אם הנתונים נכונים או לא זה אתה אמרת, מראה שמדינת ישראל בפשיטת רגל בטחונית. אתה לא יכול להאשים את הצבא בזה. סדר היום והתיעדופים הם נטו החלטת ממשלה.
אם תבקש מהצבא לשרטט קווי הגנה ביו"ש ולהתמקם בהתאם אני בטוח שחלק גדול מהכוחות האלה לא יהיה שם, אבל ההנחיות לצבא הן שונות, המטרה היא לא להתמקם בקווי הגנה אופטימליים, המטרה היא להגן על כל מאחז הזוי בשטח.

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • אהבתי 6

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60.6 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4914

• SlowRide

4788

• פינדר

3815

• m3x7r3m3

2926

לפני 28 דקות, farkash7 כתב:

באשקלון/שדרות איפה שיש מצביעים שירימו לו וימחאו לו כפיים.

כתבה של מתן חודורוב על שדרות ונתיבות.

חלק מהתושבים כבר לא כל כך מתים על ביבי.

אבל יש שם כאלו, שגם אם ביבי יקח פטיש וידפוק להם על הראש, יגידו שהוא לא אשם.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא אופטימי בתחום הזה. בקצב המלחמה בחירות זה עוד שנה לפחות, מספיק זמן למכונת הרעל לייצר נרטיב הפחדה חדש, עליו כבר החלו לעבוד כמו גנץ = מדינה פלסטינית, והם יחזרו לביבי די מהר. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, farkash7 כתב:

אף אחד לא חשב שהחומה סוגרת את האיום מעזה. אלו סיפורים שסיפרו לכתבים בדחשות 12. כל איש צבא מבין שמכשול הוא לא בלתי עביר, גם התוכניות של החמאס שהיו בידי צה"ל הראו שהמכשול הוא לא ממש פאקטור מבחינת האוייב פרט לעניין המנהור שהוא ביטל.
השאירו שם כוח כדי להתמודד עם מתקפה של חמאס. סירבו להאמין שארגון טרור יצליח להרים אופרציה כזו בתאום כזה, חשבו שזה חלומות, חשבו שלכל היותר יהיו כמה עשרות-מאות פעילים.

א-ב של לחימה - כל מכשול נשלט באש ובתצפית.

מכשול בלי אש ותצפית זה לא מכשול, זה עיכוב קטנטן.

מי שהזניח את הגדר בלי מספיק כוחות אחראי. אם זה הרמטכל שהעביר כוחות לאיוש, אם זה ביבי, אם זה צבי סוכות עצמו, שיחקרו מי זה ושישלם את המחיר.

לפני כשעה, פינדר כתב:

כתבה של מתן חודורוב על שדרות ונתיבות.

חלק מהתושבים כבר לא כל כך מתים על ביבי.

אבל יש שם כאלו, שגם אם ביבי יקח פטיש וידפוק להם על הראש, יגידו שהוא לא אשם.

התקשורת רוצה רייטינג.

יש מצב שראיינו 350 איש, 6 מהם היו בעד ביבי ועדיין הציגו לך 6 מכל צד, כדי שתגיד "יש ביביסטים".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, farkash7 כתב:

עדיין, גם אם נתעלם מהערכת החסר, האיום הנשקף לתושבי העוטף מעזה גדול בסדרי גודל מאשר האיום שנשקף להתנחלויות ביו"ש. כנ"ל האיום על ישראל.
זה לא הפריע לצבא לפרק את כיתות הכוננות שם, להסית כוחות מיו"ש להוריד סדרי כוחות מעזה, להוציא חיילים מהקיבוצים לבסיסים עורפיים יותר.
הרי מה שחשוב לממשלה זה שלא יהיו חיילים הרוגים בעזה, ולא יהיו פיגועים ביו"ש, ואז זה הופך להיות גם המטרה של הצבא.

ההתנהלות והערכות של הצבא היו שגויות, אבל וזה אבל גדול יש פה יד מכוונת. הפוקוס של הממשלה היה כולו לשטחים. הבטחון ולמי מגיע בטחון הפך לעניין פוליטי בשנים האחרונות.
נתניהו התעלם לחלוטין מהקיבוצים וישובי העוטף, הם היו מבחינתו כלום ושום דבר, לא מגיע להם אפילו ביקור תנחומים אחרי נפילת פצמר"ים שהובילה להרוגים, לא מגיע להם לדבר אפילו עם עוד מלכותו, וכשהם מתאמצים ועולים לירושלים ומבקשים להיפגש הם מסורבים.
הפוקוס הוא רק שטחים כי שם יש מצביעים. אם הוא מכתת רגליו לדרום הוא עוצר באשקלון/שדרות איפה שיש מצביעים שירימו לו וימחאו לו כפיים.
הפוקוס של הצבא כנ"ל צריך להיות שטחים, צריך למנוע כל פיגוע ירי וכל זריקת אבנים, ואם זה קורה חכ"ים צריכים להתראיין ולצעוק על הצבא, ללכת לבקר משפחות וישובים.

מתקפת פצמר"ים על העוטף? אההה לא מעניין.
ירי על התנחלות? מה זה הדבר הזה! לעבות את ההגנה.
איום חדירה על העוטף? לא מעניין, תביאו את הנשק.
התנחלות הזויה על גבעה באמצע שום מקום? קחו רובים שתוכלו להגן על עצמכם.
זה המסר שחילחל והוא חילחל היטב.

סדר הכוחות שתיארת ושוב לא יודע אם הנתונים נכונים או לא זה אתה אמרת, מראה שמדינת ישראל בפשיטת רגל בטחונית. אתה לא יכול להאשים את הצבא בזה. סדר היום והתיעדופים הם נטו החלטת ממשלה.
אם תבקש מהצבא לשרטט קווי הגנה ביו"ש ולהתמקם בהתאם אני בטוח שחלק גדול מהכוחות האלה לא יהיה שם, אבל ההנחיות לצבא הן שונות, המטרה היא לא להתמקם בקווי הגנה אופטימליים, המטרה היא להגן על כל מאחז הזוי בשטח.

https://news.walla.co.il/item/3626406

איך אתה מסביר את זה?

זה לא משהו נקודתי שקרה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 52 דקות, יובל .מ. כתב:

התקשורת רוצה רייטינג.

יש מצב שראיינו 350 איש, 6 מהם היו בעד ביבי ועדיין הציגו לך 6 מכל צד, כדי שתגיד "יש ביביסטים".

אני חי באשקלון. התמיכה בסגול השיער ירדה אבל עדיין נרחבת.

• אהבתי 1

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 49 דקות, עדי-אל כתב:

https://news.walla.co.il/item/3626406

איך אתה מסביר את זה?

זה לא משהו נקודתי שקרה. 

אתה שואל אותי איך אני מסביר ומפיעות לך בכתבה הסיבות לצמצום הכוחות בגיזרה.
אני אענה לך ככה. מדובר פה בשילוב של קונספציה+שיקולי תקציבי (תקציב שקובעת הממשלה)+הכוונה של דרג מדיני.
העובדה שהסוגיה הבטחונית הפכה לסוגיה פוליטית היא חלק מזה.

בוא אני אשאל אותך שאלה אחרת, יש ראש ממשלה, "גאון", ראש ממשלה שכל הזמן "רואה" ו"מנחה", ראש ממשלה שהוא "האחראי הראשי על הבטחון ונושא באחריות להכל" לפי דבריו על אולמרט. הוא ראש הממשלה במשך 15 שנים.
הוא רואה את כל מה שקורה, שומע הערכות מצב מודע לתוכניות של האוייב (ואנחנו יודעים שהוא ידע בין היתר כי הוא שילב אותן בקמפיינים של הליכוד), ועדיין ראש הממשלה הזה מאשר את כל המלצות הצבא שחלקן ניתנו בגלל הערכות שגויות וחלקן בגלל קיצוצים בתקציבי הצבא ותיעדופים פוליטיים.

עכשיו השאלה שלי אליך היא: זה ראש ממשלה או דחליל?
לפני שתגיד לי שאין לו ברירה אלה להקשיב לגורמי המקצוע בנושאי בטחון (למרות שהוא טוען שהוא מר בטחון) אני אשאל אותך שתי שאלות:
א. שוב הוא ראש ממשלה או דחליל? כי אם הוא דחליל למה אנחנו צריכים אותו?
ב. למה הוא לא שאל את מערכת הבטחון מה דעתה על העסקה לרכישת הצוללות והספינות? למה הוא התעלם מדעת מערכת הבטחון ולא עדכן אותה כשפעל בהצלחה לביטול הסכם הגרעין בניגוד לדעתה?

נראה שראש הממשלה הזה יודע לקבל החלטות בניגוד לדעתה של מערכת הבטחון כשזה נוגע לאינטרס האישי שלו.

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • אהבתי 3

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון לגבי הנתיחה של גופתו של יובל ז״ל.

אני מקווה שזה נכון (יוסי אלי עיתונאי אמין ככל שידוע לי) ושאכן השיקולים היו מקצועיים.

אני שמח שהחשש שלי שמדובר בטיוח, הוא לא נכון.

image.thumb.png.aeffe6b337d921ce594627be9cc1ccc7.png

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 47 דקות, Night Driver כתב:

אני חי באשקלון. התמיכה בסגול השיער ירדה אבל עדיין נרחבת.

בבחירות הקודמות הוא היה על חוט השערה, ונאבק עד היום לשמור על ה64 שלו.

מספיק ירידה קטנה בתמיכה כדי לשנות את המצב לטובה.

• אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 38 דקות, farkash7 כתב:

אתה שואל אותי איך אני מסביר ומפיעות לך בכתבה הסיבות לצמצום הכוחות בגיזרה.
אני אענה לך ככה. מדובר פה בשילוב של קונספציה+שיקולי תקציבי (תקציב שקובעת הממשלה)+הכוונה של דרג מדיני.
העובדה שהסוגיה הבטחונית הפכה לסוגיה פוליטית היא חלק מזה.

בוא אני אשאל אותך שאלה אחרת, יש ראש ממשלה, "גאון", ראש ממשלה שכל הזמן "רואה" ו"מנחה", ראש ממשלה שהוא "האחראי הראשי על הבטחון ונושא באחריות להכל" לפי דבריו על אולמרט. הוא ראש הממשלה במשך 15 שנים.
הוא רואה את כל מה שקורה, שומע הערכות מצב מודע לתוכניות של האוייב (ואנחנו יודעים שהוא ידע בין היתר כי הוא שילב אותן בקמפיינים של הליכוד), ועדיין ראש הממשלה הזה מאשר את כל המלצות הצבא שחלקן ניתנו בגלל הערכות שגויות וחלקן בגלל קיצוצים בתקציבי הצבא ותיעדופים פוליטיים.

עכשיו השאלה שלי אליך היא: זה ראש ממשלה או דחליל?
לפני שתגיד לי שאין לו ברירה אלה להקשיב לגורמי המקצוע בנושאי בטחון (למרות שהוא טוען שהוא מר בטחון) אני אשאל אותך שתי שאלות:
א. שוב הוא ראש ממשלה או דחליל? כי אם הוא דחליל למה אנחנו צריכים אותו?
ב. למה הוא לא שאל את מערכת הבטחון מה דעתה על העסקה לרכישת הצוללות והספינות? למה הוא התעלם מדעת מערכת הבטחון ולא עדכן אותה כשפעל בהצלחה לביטול הסכם הגרעין בניגוד לדעתה?

נראה שראש הממשלה הזה יודע לקבל החלטות בניגוד לדעתה של מערכת הבטחון כשזה נוגע לאינטרס האישי שלו.

ובוא לא נשכח, המכשול ברצועה שהביא לדילול הכוחות שם - מערכת הביטחון לא רצתה אותו, ביבי התגאה שהוא הקים אותו על אף ההתנגדות.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, SlowRide כתב:

מספיק ירידה קטנה בתמיכה כדי לשנות את המצב לטובה.

כבר ראינו שזה לא מספיק, ע"ע ממשלת בנט-לפיד.

עליות/ירידות קטנות קורות כל הזמן.

אם לא יהיה שינוי מהותי, המדינה תמשיך בהידרדרות,

כמו אותה עגלה שכל חמור מושך לצד אחר

והעגלון מצליף באחד ונותן גזר לשני ובעיקר מרפד את עכוזו האישי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, KipodYam כתב:

תקשיב שוב לראיון שלו אצל יינון מגל , נשמע שהוא מתחלק לשני חלקים, חלק של גוף יחיד וחלק של גוף רבים. בסוף הוא חוזר שוב לחלק שהם ירו על אחד.

בגוף יחיד הוא אומר משהו כמו יריתי במחבל. אני, יחיד, יריתי/הורדתי/חיסלתי (לא זוכר את המילים המדוייקות אבל זה נחרת לי במוח) מחבל. לא מחבלים.

אבל בזירה היו שני מחבלים ואזרח שחוסלו.

הוא אומר שהוא פעל עם הבחור מסיירת גולני, שהיתה להם כימיה.

נראה ששניהם הגיעו באותו רכב, אולי אותו טרמפ?? אבל העובדות שהוא יוצא מאותו הרכב אחרי שניות מאוד ארוכות לעומת הלוחם השני. למה? נשק לא עליו? פחד? לא מצא מחסנית?

הראיון מודבק עם הקול של החייל והקול של מגל.

מי שמראיין את החייל זה בעצם מישהו מההפקה של מגל. לאחר מכן חתכו את המפיק ושמו את השאלות של מגל.

לפני 9 שעות, Night Driver כתב:

הם בוודאות לא היו מונעים את הטבח אבל אם במקום שיישארו 2 יישובים ללא פגע היו נשארים 4 ובמקום 1100 נטבחים היו "רק" 500 זה לא מספיק חשוב?

ערך החיים של אנשים מסוימים, נתחם בתוך פוליגון אחד בלבד, מעבר לו שימותו.

לפני 7 שעות, עדי-אל כתב:

החלטה הגיונית לזמנה.

יש חומה, יש מערכות אלקטרוניות, השקיעו מליארדים בשביל הגנה על הגבול, חמאס מורתע.

למה צריך כ"כ הרבה פלוגות?

יש חומה, מערכות אלקטרוניות, השקיעו מליארדים בשביל הגנה על הגבול, פת"ח מורתע.

למה צריך כ"כ הרבה פלוגות באיו"ש?

לפני 7 שעות, פינדר כתב:

כרגע הוא מואשם ב״המתה בקלות דעת״.

אני לא משפטן ואין לי מושג כמה מקבלים על זה, אם בכלל.

אבל זה כנראה לא יהיה עונש כבד כמו שמגיע לו.

12 שנות מאסר. מניח שיקבל את מלוא העונש ויקצרו לו בשליש.

לפני 3 שעות, Supertigre כתב:

אני לא אופטימי בתחום הזה. בקצב המלחמה בחירות זה עוד שנה לפחות, מספיק זמן למכונת הרעל לייצר נרטיב הפחדה חדש, עליו כבר החלו לעבוד כמו גנץ = מדינה פלסטינית, והם יחזרו לביבי די מהר. 

נשמה, יש אחד כזה, כי ביבי לא עושה אול אין על חיזבאללה.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, פינדר כתב:

עדכון לגבי הנתיחה של גופתו של יובל ז״ל.

אני מקווה שזה נכון (יוסי אלי עיתונאי אמין ככל שידוע לי) ושאכן השיקולים היו מקצועיים.

אני שמח שהחשש שלי שמדובר בטיוח, הוא לא נכון.

image.thumb.png.aeffe6b337d921ce594627be9cc1ccc7.png

אם זה נכון, זה בדיוק הדבר המזעזע שחששנו ממנו. 

הדו"צ הלגטימי, פצע אותו קל. ואז פשוט חיסול ממוקד. זוועה. 

• אהבתי 1

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 1.12.2023 בשעה 12:17, garicho כתב:

לכל מי שאמר לי לאכול את הכובע. כבר הזמנתי קסקט, טמבל וגרב - אבל בוא ניתן עוד כמה ימים. כרגע נראה שזה פשוט המשך המשא ומתן בדרכים אחרות. לכל מי שמצפה לפעילות בדרום עזה שתיהיה דומה לצפון מלפני הפסקת האש... לדעתי, לא יקרה.

אז בינתיים התחלתי לאכול את הקסקט. נראה שהפעולה ממשיכה בעוצמה. מעניין מה הימים הקרובים יביאו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

גלנט דיבר היום על הקמת איזו מנהלת מגן לעורף בצפון או משהו כזה, להקים מיגוניות ומקלטים.

אם זאת כל התכנית שלהם, שילכו קיבינימאט.

לא למדו כלום מה7.10.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...