Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

תגיד, אתה רציני או צוחק עלי?

אני לא יודע מה הולך במכוני תקנים אחרים בעולם אבל מכון התקנים הישראלי הוא אחד הגופים המושחתים ביותר בישראל!!!

הסיבה היחידה שהם לא מעוניינים לאמץ תקנים זרים היא לא כי הם כוללניים מידי , לא בגלל שהם לא סומכים עליהם אלא כי תאווי הבצע החולרות האלה שם רוצים עוד שוחד!!!

גוף מושחת, מסואב, גועל נפש במלוא תפארתו!

כמה מני עשרות כתבות לאורך השנים:

http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3391192,00.html

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=630332

והראש מסריח מהדג:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4160090,00.html

והראש גם יודע לעשות "שירקס":

http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3391504,00.html

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60.2 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4891

• SlowRide

4758

• פינדר

3774

• m3x7r3m3

2926

אותי אתה ממש לא צריך לשכנע שהגוף הזה מסואב. אני כנעט הגעתי איתם לבית משפט והם נאלצו לערוף כמה ראשים כדי שאסכים להגיע לשקט תעשייתי איתם.

את אימוץ התקנים לא מבצע מכון התקנים. אלה ועדות ציבוריות שלמכון יש נציג אחד מתוך כעשרה. העשרה האלה הם אנשי מקצוע בתחום ובאים מכל המגזרים (יש נציג צרכנים, נציג תעשייה, נציג לשכות המסחר וכו'). אחרי שהועדה מגיעה לנוסח מוסכם על חבריה היא חייבת לנמק למה לא קיבלה את התקן הזר כלשונו. הנוסח הזה מועלה לביקורת הציבור ורק אחר כך זה מגיע לוועדה המקצועית העליונה שמאשרת את התקן החדש. כל השלבים הם ע"י נציגי ציבור שפועלים בהתנדבות (פרט לסנדויצ'ים ושתיה שהמכון מספק בדיונים) ללא התערבות המכון.

הדיון פה הוא בכלל לא איך התקן נראה או מה כתוב בו אלא על עצם ביטול הביקורת על מוצרים בטיחותיים.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובחזרה לנושא השרשור ולסיכום שרציתי למושבה הראשון של הכנסת.

פורסם בפייסבוק ומצוטט כאן אחד לאחד.

"הנה מה שתגידו לכל מי שכועס:

אוקיי, אנחנו מבינים שאתה לא מרוצה, אבל בוא נעשה לרגע תרגיל – בוא נדמיין עולם שאין בו את יש עתיד.

זה עולם שבו לליכוד יש 40 מנדטים והוקמה, כמו תמיד, ממשלה עם ש"ס ויהדות התורה שממשיכה להעביר מיליארדים לישיבות ולכוללים.

זה עולם שבו שוב מוקמת ממשלת ענק עם 35 שרים וסגני שרים המבזבזת את הכסף שלנו.

זה עולם שגם בו יש למדינה גירעון של 35 מיליארד שקל, אבל איש לא מעלה את המס על חברות הענק, לא מעלה מיסים לעשירים, לא מקצץ בתקציב הבטחון. במקום זה כל העסק שוב נופל על מעמד הביניים.

זה עולם שבו ממשיכים לקפח את תקציב משרד החינוך במקום להעלות אותו ב-8.5 מיליארד שקל, ואיש לא היה מוסיף 500 מיליון שקל לניצולי השואה.

זה עולם שבו שעון הקיץ לא הוארך.

זה עולם שבו לא עובר חוק השיוויון בנטל, לא מבטלים את "חוק נהרי", לא מחייבים את ילדי החרדים בלימודי ליב"ה והקריטריון המרכזי לזכאות בדיור נשאר "ותק בנישואין".

זה עולם שבו לא משנים את שיטת הממשל. ממשלות נופלות באמצע הקדנציה, סחטנות קואליציונית היא עניין שבשיגרה, ומאות אלפי קולות מתבזבזים על מפלגות שאינן עוברות את אחוז החסימה.

זה עולם שבו לא יוצא מכרז לנמלים פרטיים, לא מנסים לעשות רפורמה בחברת החשמל ולבטל את החשמל-חינם, ורפורמת "שמיים פתוחים" לא היתה עוברת.

זה עולם שבו איש אינו מקים ועדה ממלכתית לבחינת ה"תספורות" בשוק הבנקאי, לא מוקמת ועדת ששינסקי-2 לבחינת התמלוגים על משאבי הטבע, וחברת "טבע" לא מעבירה למדינה 400 מיליון שקל ראשונים של רווחים כלואים.

זהו עולם שאין בו תהליך שלום.

זה מה שהספקנו בארבעה חודשים. עכשיו תדמיינו מה נוכל לעשות כאן בארבע שנים.

(ותודה לגולש בר סטרונג)"

סוף ציטוט.

אין לי ספק שלו היו מחר בחירות הייתי שוב בוחר בלפיד.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יהודה, יש הנחייה ברורה לאמץ תקינה זרה איפה שאפשר ועושים את זה. הבעייה היא שהתקנים הזרים כלליים מידי ודורשים הצרה. ההצרה הזו לא מונעת ממוצר שעומד בתקן הבינלאומי שאומץ להיכנס לארץ ולהתאים לתקן הישראלי בתנאי שהוא עונה לדרישות המיוחדות (אם ניתן דוגמא ספציפית אז מגוף שבחו"ל מותקן רק תת קרקעי בגלל בעיית קפיאה מותקן בארץ גם עילי ולכן דורש ציפוי עמיד ב UV אבל פחות עמיד לקורוזיה. אותו מגוף גם לא צריך לעמוד בכפיפה כמו האירופאי בגלל משטר כוחות אחר

).

נתיחס לדוגמא למגוף הזה.

הגיוני שצריך לכתוב תוספת ישראלית לתקן אירופאי מסויים, כדי לעמוד בדרישות היחודיות לישראל.

האם כיום כותבים תוספת או כותבים תקן כוללני? (שזה כמו להמציא מחדש את הגלגל)

האם יתכן שבאוסטרליה, ארץ שמשית, כבר קיים תקן מתאים וניתן לאמץ אותו? (גם אם מאוחר יותר יעדכנו אותו בהתאם לצרכים ישראלים יחודיים)

לגבי פיקוח על ישום התקן:

במקום לפרנס את מכון התקנים בביצוע בדיקות יקרות, לדעתי ניתן לפנות לאפיק משפטי, כשהקונה מקבל פיצוי לנזק+ תוספת נניח 1000 ש"ח ללא הוכחת נזק על כל מגוף פגום. במקרה כזה, יבואן ש"יטעה" ויביא מגופים לא מתאימים יוצף ב"תביעות קטנות", שזה כלי אדיר: פשוט, זול וסיכוי גבוה לתובע. החשוב הוא שיהיה פיצוי ללא הוכחת נזק כי לפעמים די מסובך להעריך את הנזק.

כל הכבוד על המאמץ שלך בהתנדבות בועדות תקינה.

יהודה

נ.ב בהזדמנות כדאי לליידע שפיצוי ללא הוכחת נזק קיים במקרים מסוימים:

חוק הגנת הצרכן מעניק לבית הדין סמכות לפסוק פיצוי ללא הוכחת נזק בגין הפרת הוראות שונות הקבועות בחוק על ידי ספק שירות כלפי צרכן עד לסך של 10,000 ש"ח, ועד לסך של 50,000 ש"ח במקרה של הפרה מתמשכת.

תוצאות של "תביעות קטנות" עם פיצוי ללא הוכחת נזק:

1. הגיחון תשלם 10,000 שקל. בית המשפט לתביעות קטנות בירושלים דן בתביעה נגד חברת הגיחון, במסגרתה נטען כי החברה לא החזירה לתובע ולכלל צרכני המים שבמחוז ירושלים הפרשים בשל גביית יתר שנבעה מחישוב לא נכון של "תעריף הגינה"...

2. התובע טען, כי נציג סלקום הטעה אותו בקשר למחיר המכשיר ועלות חודשית קבועה עבור שירותי הרשת. לדבריו, שבוע לאחר מועד חתימת העסקה, הוא פנה לסלקום, הודיע לה שהוא הוטעה וביקש לבטל את העסקה, אך סלקום סירבה. ... סכום הפיצויים לדוגמה על 1,000 שקל...

3. התובע פנה וטען שמדובר בטעות, ושהוא לא התקשר לאינטרנט באמצעות חברת יס וביקש לקבל את כספו חזרה. התובע הבהיר בעניין זה, כי מעולם לא קיבל מודם ולא החל בכל התקשרות ישירה עם בזק לקבלת שירותי אינטרנט, ואף שיחתו עם חברת יס לא הייתה אלא לצורכי בירור ולא להתחייבות...בנוסף, חויבה בזק לשלם לתובע פיצויים לדוגמה לפי חוק הגנת הצרכן בסך של 2,000 שקל, וכן הוצאות משפט של 300 שקל. בסך הכל חויבה בזק לשלם לתובע 2,645 שקל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובחזרה לנושא השרשור ולסיכום שרציתי למושבה הראשון של הכנסת.

פורסם בפייסבוק ומצוטט כאן אחד לאחד.

"הנה מה שתגידו לכל מי שכועס:

אוקיי, אנחנו מבינים שאתה לא מרוצה, אבל בוא נעשה לרגע תרגיל – בוא נדמיין עולם שאין בו את יש עתיד.

זה עולם שבו לליכוד יש 40 מנדטים והוקמה, כמו תמיד, ממשלה עם ש"ס ויהדות התורה שממשיכה להעביר מיליארדים לישיבות ולכוללים.

זה עולם שבו שוב מוקמת ממשלת ענק עם 35 שרים וסגני שרים המבזבזת את הכסף שלנו.

זה עולם שגם בו יש למדינה גירעון של 35 מיליארד שקל, אבל איש לא מעלה את המס על חברות הענק, לא מעלה מיסים לעשירים, לא מקצץ בתקציב הבטחון. במקום זה כל העסק שוב נופל על מעמד הביניים.

זה עולם שבו ממשיכים לקפח את תקציב משרד החינוך במקום להעלות אותו ב-8.5 מיליארד שקל, ואיש לא היה מוסיף 500 מיליון שקל לניצולי השואה.

זה עולם שבו שעון הקיץ לא הוארך.

זה עולם שבו לא עובר חוק השיוויון בנטל, לא מבטלים את "חוק נהרי", לא מחייבים את ילדי החרדים בלימודי ליב"ה והקריטריון המרכזי לזכאות בדיור נשאר "ותק בנישואין".

זה עולם שבו לא משנים את שיטת הממשל. ממשלות נופלות באמצע הקדנציה, סחטנות קואליציונית היא עניין שבשיגרה, ומאות אלפי קולות מתבזבזים על מפלגות שאינן עוברות את אחוז החסימה.

זה עולם שבו לא יוצא מכרז לנמלים פרטיים, לא מנסים לעשות רפורמה בחברת החשמל ולבטל את החשמל-חינם, ורפורמת "שמיים פתוחים" לא היתה עוברת.

זה עולם שבו איש אינו מקים ועדה ממלכתית לבחינת ה"תספורות" בשוק הבנקאי, לא מוקמת ועדת ששינסקי-2 לבחינת התמלוגים על משאבי הטבע, וחברת "טבע" לא מעבירה למדינה 400 מיליון שקל ראשונים של רווחים כלואים.

זהו עולם שאין בו תהליך שלום.

זה מה שהספקנו בארבעה חודשים. עכשיו תדמיינו מה נוכל לעשות כאן בארבע שנים.

(ותודה לגולש בר סטרונג)"

סוף ציטוט.

אין לי ספק שלו היו מחר בחירות הייתי שוב בוחר בלפיד.

לפיד מאוד מאכזב. הוא לא מקיים הבטחות. למשל לימודי הליבה- לפי החוק המעודכן, תלמידים חרדים בגיל תיכון לא לומדים בכלל לימודי ליבה!

חלק גדול מההשגים שצינת הם באויר, כלומר אות כתובה (שזה טוב) אבל בוא נראה שמבצעים אותם. הנסיון הוא שהביצוע יכול להיות שונה מאוד מהכתוב, וזאת לא רק בעניני חינוך אלא גם תקציב הבטחון, מיסוי חברות גדולות, חשמל חינם ועוד.

חוק השויון בנטל הוא לדעתי הונאה. אם אינני טועה, "יגייסו" חרדים בגיל 21. מדוע לא בגיל 18? הרי בגיל 21 יש להם כבר 3 ילדים, וצה"ל משלם לאנשי החובה האלה הרבה אלפי שקלים כל חודש. הצבא יבקש תוספת תקציב ענקית אם אכן יגיסו את אלה. ניחוש שלי- לא יגייסו אותם, מחוסר תקציב.

לא בטוח שהעלאת תקציב החינוך מוצדקת. הפרטים הקטנים הם החשובים. האם ממשיכים לממן בתי ספר עם כיתות קטנטנות לחרדים בזמן שהחילונים ילמדו בכיתות של 40 ילד? מדוע צריך כל כך הרבה סוגים של בתי ספר , מה שגורם לכיתות קטנות מדי. ליד ביתי יש 2 בתי ספר יסודים חרדים, צמודים אחד לשני, עם הסעות נפרדות לישובי הסביבה, האחד חב"ד והשני ש"ס, ושניהם עם כיתות קטנות. מדוע? מדוע אי אפשר לאחד את הממלכתי דתי, חב"ד וש"ס ? מדוע כל תלמיד שם עולה למדינה פי כמה מתלמיד חילוני?

מדוע השר פירון מתכנן להקים עוד רשת חרדית (של המדינה) ? עוד לא הבנתי אם זה טמטום או הסכם מתחת לשולחן.

ולמרות כל זאת, אם היו בחירות היום, אולי בכל זאת ובתחושת גועל הייתי מצביע ללפיד , כי האחרים עוד יותר גרועים.

יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכתב בגירה, אלה תהליכים ארוכי טווח. רוב הנקודות שציינת הן פשוט צעדים בדרך לעתיד טוב יותר. אני מאמין שאם בבחירות הבאות לפיד יקבל יותר כח המצב שלנו יהיה יותר טוב.

יש למישהו ספק שאם ש"ס הייתה בממשלה החוק לשוויון בנטל לא היה עובר ואם כן בטח שלא במתכונת הנוכחית.

יש למישהו ספק שאם יש עתיד לא הייתה קיימת שום דבר לא היה פה משתנה לטובת האזרחים ?

מקימים רשת חרדית נוספת כי לפי החוק לא ניתן לסגור את הנוכחית עכשיו אלא צריך לתת להם תקופה למצוא פתרון אחר. הרשת החדשה תמומן על ידי המדינה בתנאי שיהיו לימודי ליב"ה.

פשוט להתאזר בסבלנות כי בסך הכול עברו 4 חודשים.

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יהודה, גם היום התקנים הרשמיים מחולקים לקבוצות כשלגבי רובם מספיקה הצהרה אצל נוטוריון של היבואןשהוא עומד בתקן ואז מכון התקנים לא יכול לבדוק או לעכב את המשלוח. היחיד שיכול לדגום ולבדוק הוא הממונה על התקינה אבל הסיכוי שהוא יעשה את זה שואף לאפס (במקרה כזה הבדיקה היא על חשבון המדינה אבל לממונה על התקינה יש תחביב לחפש את המתלוננים ולא את זה שהתלוננו עליו).

לגבי תקנים זרים ספריית המכון מעבירה לנו את כל התקנים הקיימים בעולם ואנחנו מנסים למצוא את ההכי מתאים אבל כמעט תמיד נדרשות התאמות.

לגבי תביעה ללא הוכח. נזק את זה תוכל לעשות רק אם תוכל להוכיח נזק וגם אז מה הבעייה לפשוט רגל ולהמשיך תחת שם אחר?

אמיר, לגבי רשימת יש עתיד, צמצום מספר השרים אבל השארת מספר המשרדים לא חוסך כלום. המשכורת של השר זה כסף קטן. הכסף הגדול הוא המשרד על עובדי המנהלה שלו.

לגבי שוויון בנטל זו אחיזת עיניים. חכה ותראה כמה חרדים יגוייסו.

לגבי הנטל על מעמד הביניים והגרעונות אני לא חושב שאפילו לפיד מאמין לעצו. הנטל על מעמד הביניים גדל משמעותות והחמור יותר הוא הגידול בנטל על המעמד הנמוך. ממש לא מעניין אותי אם הכסף הולך לחרדים או לאינטרסנטים אחרים. בשורה התחתונה הטפיל הוא טפיל והוא מוצך את דמי באותה המידה. אם אריאל זקוקה ליותר סיוע מקרית מלאכי מה יש להוסף?

לגבי הנמלים פה הבלןף הכי גדול. שים לב שזה לא מכרז לנמל אלא לרציף פרטי בנמל. אולי זה יזיל קצת ת עלויות הנמל האסטרונומיות (עד כדי כך שלפעמים אני מטיס משלוחים של קרוב לטון כי זה יוצא בסך הכל יותר זול) אבל ממש לא יפתור את בעיית המונופול כי כל שאר השירותים לא משתנים.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכתב בגירה, אלה תהליכים ארוכי טווח. רוב הנקודות שציינת הן פשוט צעדים בדרך לעתיד טוב יותר. אני מאמין שאם בבחירות הבאות לפיד יקבל יותר כח המצב שלנו יהיה יותר טוב.

יש למישהו ספק שאם ש"ס הייתה בממשלה החוק לשוויון בנטל לא היה עובר ואם כן בטח שלא במתכונת הנוכחית.

יש למישהו ספק שאם יש עתיד לא הייתה קיימת שום דבר לא היה פה משתנה לטובת האזרחים ?

מקימים רשת חרדית נוספת כי לפי החוק לא ניתן לסגור את הנוכחית עכשיו אלא צריך לתת להם תקופה למצוא פתרון אחר. הרשת החדשה תמומן על ידי המדינה בתנאי שיהיו לימודי ליב"ה.

פשוט להתאזר בסבלנות כי בסך הכול עברו 4 חודשים.

אם לפיד יקבל יותר מדטים (במילים אחרות, יהפוך לראש הממשלה), אני (ולא שזה מעניין או מדאיג מישהו) אורז את חפציי ויורד מהארץ. אם הוא יכול להיות ראש ממשלה, כנראה שמשהו במדינה הזו נדפק סופית וללא שום יכולת תיקון. אם אנשים לא מסוגלים להפריד בין שמאלץ וליקוקים לבין תוכן ומהות אמיתית כלשהי ברמה כזו, לא רק שאין לנו עתיד, אלא כנראה שגם לא מגיעה לנו מדינה.

אמיר, הנה לך תגובה (מקווה שיש לך פייסבוק ושהקישור יעבוד) שמראה לך בצורה קצת יותר מסודרת כמה שקרים יש בציטוט של לפיד שהבאת. אפשר אפילו לסכם בדבר העיקרי והמהותי ביותר - "חוק השיוויון בנטל" הפיקטבי, שיכנס לתוקף עוד כמה שנים, שיזרים לצהל אלפי ג'ובניקים חסרי מוטיבציה שיקבלו גם משכורת גבוהה הרבה יותר מהחייל הרגיל, במקביל לזה שככל הנראה ימשיכו לקצץ בתקציב הבטחון (ואת זה התחילו לעשות לפחות בתקופה שהתגייסתי, לפני למעלה מ10 שנים, כך שגם לגבי הנושא הזה לפיד משקר לך בלי למצמץ), וחיילי ישיבות ההססדר, המשתייכים לאצולה החדשה של מדינת ישראל, ימשיכו לשרת פחות.

חוץ מזה, השבוע הוא שבר שיא חדש משלו, כשהכריח את חברת הכנסת קול להתנהג כאילו היא פוליטיקאית סובייטית במשפטי הרוואה של 1938: "היא מאוד מצטערת שהיא פישלה", "אני והיא מתחבקים", "היא שולחת לכם ד"ש" - כל זה נלקח נלקח מהניוזלטר של לפיד וחבריו, ומזכיר יותר מדיי אנשים שזכו להשפט בדיקטטורת הפועלים (שם גם מנהיג נבחר לכל החיים, בדיוק כמו ב"יש עתיד"), ושיבחו את שמו של סטלין, כשהקריאו את העונש שלהם.

לשאלתך העיקרית: שום דבר פה לא השתנה לטובת האזרחים, ואם נתייחס למעט הדברים שאמורים לעזור לנו, כמו "שמיים פתוחים" - הקרדיט שלפיד לוקח על זה הוא מעורר רחמים וגובל בשקר גס, בהתחשב בזה שלא הוא התחיל את התהליך. מחירי הדירות והמזון ממשיכים להעלות, היום נכתב שצפוי לנו מס חדש - על ערכות המגן שחולקו פעם בחינם, ועוד ועוד. אגב, באופן לא מפתיע לכל הדברים האלו יש תמיד תשובה אחת מבית היוצר של לפיד: "אנחנו רק 4 חודשים בשלטון". זה כמובן לא הפריע לו להשפיל מגיב רנדומלי כלשהו בעמוד הפייסבוק שלו, ולכתוב לו שהוא לא יודע על מה הוא מדבר כי הוא בחייו לא ישב בכנסת (כאילו זה הפריע ללפיד עצמו לבנות תיאוריה שלמה על "איפה הכסף", לפני שבכלל נבחר או יותר מזה - לפני שעבר מבחן בגרות של 3 יח' במתמטיקה).

שוב, מציע לך לעבור פעם אחר פעם על הפרסומים של לפיד ולראות כמה הוא מזלזל בהבטחות שלו עצמו, כמה הוא משקר, לא מדייק, לא יודע על מה הוא מדבר וכו' וכו'. לא קרה אף פעם שהוא ענה למגיב כלשהו (מעבר לאלו שמתחנפים אליו וכותבים לו שאפילו בחברת החשמל יש יחס יתר טוב הודות לדאגה של "יש עתיד" לכולנו) ולא טעה או שיקר או סילף או פשוט הפגין זלזול גס ביותר במי שפנה אליו, גם אם הפניה היתה מנומסת ביותר. אני לא יודע איך אתה או אחרים לא רואים את זה, אבל ההתנהגות של לפיד מזכירה התנהגות של איזה אציל מן המאה ה-15, שפשוט בטוח שבזכות המוצא האצילי שלו הוא יותר טוב ויודע יותר. ללמוד? להוכיח במעשים? למה?! זה ללוזרים ממעד הפועלים (או ממעד הביניים, שהוא לא מכיר ולא הכיר אף פעם).

לסיכום, כשהוא רוצה לדבר על קולות שהולכים לאיבוד, שיקרא שוב את הסקרים שמנבאים את הנפילה של "יש עתיד" בבחירות הבאות. בעולם האמיתי (כלומר מעבר למגיבים כאן) אני לא מכיר אף אחד שהצביע ללפיד ומתכוון להצביע לו שוב בעתיד. אנשים הצביעו לו רק כי לא רצו להצביע לליכוד ולא לשמאל, או כי התמכרו לאופיום להמונים בגרסה שהוא סיפק ("החרדים דופקים אותכם, אני אתקן"). זה שהוא מלכתחילה הקים מפלגה דיקקטוריאלית, שבפועל לא נמצאת לא כאן ולא כאן - לא בימין ולא בשמאל, זה בזבוז הקולות והפגיעה הכי גדולה במשילות שיכולה להיות כאן. בלי בכלל להזכיר את זה שלא כל כך מזמן הוא קטל את ליברמן - יוזם חוק המשילות, על היותו אנטי דמוקרט, ובלי בכלל להכנס לזה שבפועל הוא הקים מפלגה של אדם אחד, בה, כמו שכבר ציינתי, מי שמעז להגיד משהו שאדון לפיד ולא מסכים איתו זוכה למשפט ראווה מיידי.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מוכן להצביע לו שוב, וגם הרבה אנשים בסביבה שלי, שרובם ככולם אינטליגנטים.

הטיפשים מהסביבה שלי עדיין חושבים שלגיטימי להצביע ליכוד.

אלו שתומכים בבית היהודי פשוט לא בסביבה שלי כבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסדר, אתה משוכנע שהוא מוביל שינויים גדולים ושרק אם נתן לו זמן נראה איזה אדיר הוא.

אין טעם שאני אכתוב בפעם השלישית כמה פעמים הוא נתפס בשקרים רק בשבועות האחרונים, או את זה שהוא אפילו לא לוקח אחריות על הכישלון שלו במינוי הנגיד (כמו שלמעשה הוא לא לוקח אחריות על שום דבר).

יוסי, אתה בתור בן אדם שלמד וסיים תואר שני (אם אני זוכר נכון), יודע בדיוק כמו שאני יודע שבסוף בסוף המהות של תואר אקדמי היא לא לתת לך איזה ידע מטורף, אלא להקנות לך כלים של עבודה, מחקר, ניתוח, הבנה של תהליכים וכו'. חוץ מזה, בטח במדעי הרוח, לימודים לתואר מורידים אנשים מהעץ הגבוהה שהם יושבים עליו, כי הם מניחים שהם אינטלקטואלים חכמים במיוחד רק כי הם קראו איזה שני מאמרים בויקיפידיה. לפיד לא עבר את התהליך הזה ולא יעבור. אין לו שום כלים של ביקורת עצמית, הוא לא יודע מה זה תהליך למידה, הוא לא יודע איך לעכל או לעבד נתונים. וזה הכל חלק מהבעיה, כי זה בדיוק מה שמאפשר לו להצהיר על הדעות שלו בכזה בטחון עצמי מופרז, מבלי שיהיה לו הכלים המינימאליים כדי לבדוק מה נכון ומה לא. אם אתה חושב שהוא יכול באמת להיות ראש ממשלה... נו טוב, בסוף זה כמו עם דת. אתם רוצים להאמין - זכותכם. בפועל, במציאות, זה לא מגובה בכלום. בגלל לזה גם צורת הדיבור השתנתה, ואם פעם זה היה "אם רק יתנו לנו X מדנטים נשנה את העולם", עכשיו זה "חכו כמה שנים והעולם ישתנה".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

עד מתי ימשיכו אנשים להצביע לפוליטקאים שמשתינים עליהם מהמקפצה. שר הביטחון מודיע בריש גלי שהחוק לא מחייב אותו.

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/507/281.html?hp=1&cat=404&loc=2

הגישה של הליכוד:

לפני הבחירות לא היה מצע כי גם ככה "הציבור מטומטם ובוחר בנו".

אחרי הבחירות זה בסדר לעבור על החוק ובוא נתקע ללפיד עוד מקל בגלגלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

עוד חוזר הניגון:

http://www.themarker.com/news/politics/1.2127769

אין על העדפת מקורבים, ויצירת חברה פיקטיבית, בניגוד לדעת היועץ המשפטי ועל חשבון משלם המיסים. זה הכי פוליטיקה חדשה בעיניי.

שימו לב שכבוד השר בזבז את הזמן החופשה היקר שלו, כדי לקדם את חברו (שכמו שכבר כתבנו פה, נכשל בעבר בתפקידים דומים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

8 מליון לשנה זה באמת כלום לעומת התועלת של תוכנית כזו למשק.

צריך להוריד בצורה דראטית את מחירי הדירות וצריך ליצור תוכניות שיאפשרו את זה.

הרעיון שלו הוא בדיוק לשים אנשים שיעשו את מה שהוא רוצה במקום להתחיל להלחם מלחמות פוליטיות כשפתאום הוא יראה שמי שמנהל את המשרד בעצם קיבל על עצמו את האג'נדה של גורמים אחרים.

צריך שתהיה שליטה אמיתית של הממשלה על דברים חשובים וכשר האוצר הוא צריך להיות אחראי על הסוגיה הזו בדיוק.

מבחינתי הוא עושה לא מעט עם גוש החרא שהוא ירש משטייניץ וביבי.

בתור מישהו שמתכנן לקנות דירה בשנתיים-שלוש הקרובות וקורע את התחת בעבודה, אני מצפה שהממשלה לשנה את המצב שבו חלק גדול מהאוכלוסיה רואה שאין אפשרות אמיתית לקנות מגורים קבועים כמו שצריך.

בדיוק לפני שבועיים תרגמתי עבודת תיזה בנושא הזה ותאמינו לי שאם האזרחים מרגישים יציבות ויודעים שלא הולכים להעיף אותם מהבית שלהם (גם אם זה לא שלהם אלא של הממשלה), רמות הפשע יורדות, האלימות יורדת ויכולת היצרנות של כל המדינה עולה.

זה גם יוריד את הסטרס מחלקים גדולים מהאוכלוסיה וככה גם מערכת הבריאות תהיה עם פחות לחץ בטווח הארוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על זה שצריך לעשות משהו בנושא הדיור אין ויכוח. הויכוח הוא על הדרך. הויכוח הוא על זה ש(שוב) ממנים מקורב, שוב מנסים לדחוף מישהו שנפסל והמדינה מבחינה משפטית לא רוצה למנות, שוב מקימים גוף שיתחרה בגוף אחר שכבר קיים (מנהל מקרקעי ישראל) ועוד ועוד. שים לב שההתנגדות מגיע מכיוונו של היועץ המשפטי לממשלה, שאני לא בטוח שיש לו אינטרס כלשהו מעבר לפשוט שמירה על החוק, ואני מזכיר לך שזה לא קורה סתם ולא סתם הוא כבר נפסל פעמיים לתפקידים שונים.

וכל זה, אגב, היה נסבל אם שני היה עילוי בתחומו. אבל הוא לא. הוא אדם שנכשל בניהול החברה הקודמת שלו והביא אותה להפסדי ענק (מה שלא מנע ממנו לקחת מיליוני שקלים לעצמו בתור המשכורת שלו, כיאה לנציג הפוליטיקה החדשה).

מעורבותו של מקורב אחר ללפיד (נו, ההוא שאוהב להכין בירה) בנעשה במשרד האוצר נבדקת, אגב, על ידי היועץ המשפטי לממשלה גם כן.

אולי יום אחד אצליח להבין איך אפשר לשיר על פוליטיקה חדשה ועל החזרת אמון הציבור, ובו בזמן לקדם מינויים של מישהו שהואשם בשחיתות בעבר. בינתיים אני לא רואה איך לפיד עשה שום דבר שקודמיו לא היו עושים (חוץ מהפארסה עם גיוס החרדים, אבל באמת שזה הדבר האחרון שמעניין אותי גם ככה). הוא נראה כיורש הראוי ביותר לאנשי המרכז המדומה בישראל, גיבורי השחיתות הגדולים - שרון, אולמרט ושות'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת?

אין לי מושג מיהו הבן אדם הזה שמינו.

מה שאני יודע זה שכיום יש גוף שאחראי על הפשרת קרקעות שלא מאשר כמעט בנייה שהיא לא בנייני יוקרה (גם כן בולשיט כי גם בנייני היוקרה פה לרוב שווים לתחת) ולא מאשר פרוייקטים של בנייה בסיסית לזוגות צעירים או אפילו דירות רווקים.

זה אומר שאם הם לא עושים את העבודה שלהם בגלל אינטרסים זרים, צריך לפתוח גוף יותר יעיל ועם יותר שליטה של הממשלה בשביל לקדם את הפרוייקטים האלו.

האם הצורה היא האידיאלית? לא.

האם יש צורה אחרת? לא ממש, כי ייקח 20 שנה לעשות דברים בערוצים המקובלים.

אנחנו במצב חירום עם חצי ממשלה שלא מבינה את זה. צריך לעשות דברים באופן דחוף.

ובלי קשר, כבר עברו המון חוקים ותקנות בשביל שיפור הכלכלה והורדת העול על מעמד הביניים, שרק עוד שנתיים-שלוש יראו אותם. לפיד עושה המון, פשוט מי שמבין בכלכלה יודע שלוקח זמן עד שרואים את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...