Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

עריכה: קסאנו, אשמח לראות מחקרים שהיא הזמינה וטוענים שפיקוח על שכר דירה זה דבר רע.

הויכוח על סוציאליזם מול כלכלה חופשית לגמרי הוא ויכוח מעניין בפני עצמו. גם בזה, ברור שלא צריך להקצין לא לכאן ולא כאן.

https://m.facebook.com/home.php?ref=m_notif&notif_t=photo_comment#!/photo.php?fbid=10153059970473603&id=658038602&set=a.10150966759518603.425752.658038602&ref=m_notif&notif_t=photo_comment

בנוסף, יש דיבורים רבים על כך מצד עומר מואב, הבלוג "דעת מיעוט" ואחרים. וכן, אני יודע שאינך חובב של האנשים הללו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60.5 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4907

• SlowRide

4772

• פינדר

3796

• m3x7r3m3

2926

תודה על הלינק, עצוב לראות אותו. לא יודע איזה הסבר הגיוני ניתן לספק ל"הזמנתי מחקר ואז התעלמתי ממנו בלי לספק שום הסבר בנוגע למדוע".

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי את המחקר.

מי שציטט קטעים מהמחקר עשה סמטוכה שלמה וציטט מה שמתאים לו בלבד.

אני מצטט את הפוסט בפייסבוק:

מה לדעתכם מסקנות המחקר?א. אין כשל שוק בשוק השכירות - עליה ריאלית של 1.8% לשנה עם צפי לירידת מחירים בשנים הקרובות ומבנה החזקות נדל"ן מאוד דומה לממוצע ה-OECD

ב. ישראל נמצאת במקום נמוך ב-OECD ברגולציה על השכירות - אך מקבלת על כך תשבחות מחוקרי ה-OECD.

ג. גם לו היה כשל שוק, הרגולציה המוצעת לא תפתור אותו אלא דווקא תגרום לנזק משמעותי.

א. לא כתוב בשום מקום במחקר שעליה ריאלית של 1.8% (מעל המדד) אינה כשל שוק.

ב. זו דרך נורא מעוותת להציג את הכתוב. בפועל כתוב:

הרגולציה בשוק השכירות בישראל בהשוואה בינלאומית היא רופפת. כך, בישראל אין לפי דוח ה-OECD, רגולציה המסדירה את שיעור עליית שכר-דירה, מצב הנראה טוב בעיני ה-OECD. יחד עם זאת, לפי ה-OECD, היעדר הסדרת שוק השכירות באופן מוחלט אינה אופטימלית. כך, לפי ה-OECD, אין הגנה על המשכירים ועל השוכרים כנהוג במדינות אחרות ב-OECD, כגון תקופת הודעה מוקדמת מזערית וכללים לגבי פיקדונות של הדיירים. דוח ה-OECD ממליץ לקבוע כללים לחיזוק ההגנה המשפטית למשכירים ולשוכרים, לשם עידוד ופיתוח שוק השכירות הפרטית.

כדי להסיק מכך את מה שכתוב בסעיף ב צריך להיות מאוד יצירתי.

ג. גם לו היה כשל שוק הרגולציה המוצעת תגרום נזק משמעותי?

איפה כתוב היכנשהו במחקר דבר כזה? כותב המחקר מעלה השערה שהגבלת עליית שכר הדירה (ולא כל הרגולציה) עלולה להוריד את כדאיות ההשקעה מצד הבעלים, וכתוצאה מכך ישקיעו פחות בנכס ובתחזוקה שלו. מעבר לכך שזו השערה פרטית של הכתוב שלא מבוססת על כלום, להסיק מכך שזה יגרום נזק משמעותי זה הזוי.

בנוסף, אני לא יודע עד כמה כותב המחקר ביקר במדינות המדוברות. מעבר להכרות אישית שלי, מספיק להסתכל במודעות הדירות להשכרה בערי הבירה של המדינות המפוקחות ביותר כדי לראות שהמצב התחזוקתי של הדירות להשכרה שם טוב לעין שיעור מהמצב התחזוקתי של חורבה ממוצעת בתל אביב.

מעבר לכך שגם מהמחקר עולה שיש לבצע רגולציה ביחסי שוכר / משכיר, הצעתה של שפיר נוגעת בנקודות אשר עשויות להיות בעיתיות ועולות מהמחקר: הגבלת הניידות ויתרון משמעותי של דייר בעל חוזה קיים מול חוזה חדש. בהצעתה של שפיר הפיקוח מוגבל למקטעים של 3 שנים (כאשר גם בתוכן ניתן להעלות את שכר הדירה בשיעור מסויים), כאשר אין הבדל בין חוזה מתחדש לחוזה חדש עם דיירים חדשים.

אני אישית דווקא סבור שהפתרון לבעיה צריך לבוא מצד ההיצע, ופחות מצד הרגולציה במחיר, אך עדיין יש להתקין תקנות הקובעות את יחסי השוכר/משכיר ומה מהווה דירת מגורים ראויה. למרות שזו דעתי האישית, אני לא רואה שום דבר בהצעתה של שפיר שמתנגש באופן מובהק במסקנות המחקר.

אין לי שום דבר בעד או נגד חברת הכנסת שפיר, אך כל הפוסט הזה בפייסבוק הוא לדעתי האישית קשקוש בלבוש. הדיון כאן מראה כמה קל להוציא דברים מהקשרם ולהפוך את הכל על ראשו של מישהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כותב מהטלפון, ולכן אגיב רק בערב, אבל נקודה אחת לגבי דירת מגורים ראויה. ברגע שהמדינה מחליטה מה ראוי ומה לא, היא מוציאה מהשוק את הדירות שלדעתה אינן ראויות ומקטינה את ההיצע. הרי אנשים גרים בדירות החורבה האלה, הם בחרו לעשות את זה, אולי צריך לתת לאזרחים להחליט היכן לגור?

לגבי עניין הרגולציה אחד המגיבים טוען שהoecd ממליץ לאכוף את החוזים בצורה טובה יותר, ולא להטיל רגולציה נוספת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית, לא קראתי את ההתכתבות בפייסבוק. אבל זה שבדוח נטען שב-Oecd לא מתלהבים מרגולציה בתחום זה גם מעניין.

לא יודע, אני באמת לא מבין מספיק בתחום כדי להביע דעה מנומקת. מניח שהגדלת ההצע זה גם פתרון טוב. אבל איך עושים את זה? דירות בבעלות המדינה? אני יודע שיש פרויקטים כאלו בכל מערב אירופה, אבל איך גורמים להם לא להראות כמו Projects מ-West Baltimore?

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נפתלי בנט עשה המון דברים טובים במשרד הכלכלה שאתה בכלל לא שמעת עליהם כי זה לא פופולרי כמו פיקוח על שכר הדירה. מכיוון שהוא ימני אתה שונא אותו ולכן אתה מזכיר אותו.

מירי רגב היא שרת התרבות ומכיוון שלדעתי בכלל לא צריך להיות משרד כזה, והתקציב שלו הוא שוד משלם המיסים, אוטומטית פסולה בעיני. מלבד זה שהיא לא טיפוס חיובי במיוחד בעיני.

אריה דרעי הוא עבריין ומבחינתי לא צריך להיות בכנסת.

אבל סתיו ספיר עושה הרבה יותר נזק עם כל ניסיונות הרגולציה שלה על שכר הדירה, שמחקרים שהיא בעצמה הזמינה כתבו את זה במפורש, שזה פשוט הזוי. מחקרים שהיא הזמינה ממכוני מחקר מראים שפיקוח על שכר דירה הוא דבר שלילי, והיא מתעלמת מהם בכוונה רק בשביל להרוויח הון פוליטי. היא סוציאליסטית ולכן אני מניח שאתה מחבב אותה, אבל היא עושה הרבה יותר נזק מכל מיני הזויים מהליכוד שרק יודעים לצרוח.

אשמח לשמוע מה הוא עשה (באמת, אני לא יודע). ואני לא שונא אותו כי הוא ימני. אני בעצם בכלל לא שונא אותו. אני מפחד ממנו כי הוא פשיסט ואנטי דמוקרט.

ותהיה רציני. סתיו שפיר עושה הרבה יותר נזק משאר האנשים שציינתי? באמת? למה? בגלל "ניסיונות רגולציה על שכר הדירה"? ניסיונות? אתה בכלל שם לב כמה נזקים עושים שאר חברי הכנסת והממשלה? גונבים מהציבור מאות מיליוני שקלים? הורסים את מערכת החינוך והבריאות? פוגעים בכלכלה? נו באמת, "רק יודעים לצרוח". תפתח את העיניים.

"מחקרים שהיא הזמינה" - מחקר אחד, לפי מה שאני רואה.

https://m.facebook.com/home.php?ref=m_notif¬if_t=photo_comment#!/photo.php?fbid=10153059970473603&id=658038602&set=a.10150966759518603.425752.658038602&ref=m_notif¬if_t=photo_comment

בנוסף, יש דיבורים רבים על כך מצד עומר מואב, הבלוג "דעת מיעוט" ואחרים. וכן, אני יודע שאינך חובב של האנשים הללו.

וואלה, אפילו השקעתי וקראתי את המחקר, וכמו נמסיס אני חושב שהוא מבלגן דברים ומלא באי דיוקים. נתחיל בכך שחלק מהגרפים שם פשוט לא נכונים. למשל "מבנה האחזקה בדירות" באירופה - אסטוניה נמצאת בצד הקיצוני של כמעט רוב מוחלט של בעלים לדירות, כשבפועל, ואני יודע את זה כי אני גר שם ובדקתי, 15% מהדיירים הם שוכרים.

בנוסף, נכתב שאין הוכחה מוצקה לכך שמחירי השכירות הם נמוכים יותר במדינות בהן מונהג פיקוח קפדני יותר, אבל אין שום נתונים המראים זאת. מחיפוש ברשת, מחירי השכירות למשל בשוודיה (בה יש פיקוח קפדני) הם זולים יחסית. גם בגרמניה ובאוסטריה שם יש שוק שכירות ענק.

לסיום, אנחנו נמצאים בקיצונית גבוהה של העדר רגולציה. בהרבה מדינות אירופאיות יש רגולציה כזו או אחרת, ושוק שכירות טוב יותר. לא מובנת לי המסקנה שהסקת מהמחקר ש"מומלץ לא להקשיח רגולציה". אף אחד לא הציע שנהפוך להיות שוודיה...

את אי הדיוקים בפוסט בפייסבוק נמסיס הסביר כבר, אז לא אחזור.

אני לא חושב שזה עניין של דעות נואורת או לא, מהסיבה שגם במרכז ימין המיינסטרימים רוב האנשים בטוחים שהם מייצגים דעות נאורות. שוב, ראו את זה מעולה אתמול אצל חנוך דאומים למיניהם. ברור לי שהדבר האחרון שאפשר להגיד על מישהו כמוהו זה שהוא "נאור". אבל הוא מנסה לפנות לציבור מיינסטרימי. כאלו שבאמת יזדעזעו כשרוצחים תינוק. אז הוא לא יכתוב כמה הוא היה שמח לזרוק את כל הערבים לים, אלא יספר איך הוא וכל המחנה שלו תמיד התנגדו לאלימות. אבל מה עומד מאחורי זה באמת?

חנוך דאום פסול בעיני מהרגע שראיתי איזה טיפוס בזוי ופופוליסט הוא, עם התוכנית המפגרת שלו שבה הוא מתארח אצל פוליטיקאים. הפרק עם זהבה גלאון פשוט מחליא בעיני.

רוני - שים לב, אתה כותב "לא מתנשאים", וממשיך. להגיד שהדברים לא היו, לאחר כל יציאות הבועה הת"א בראשות מיטב אמני ישראל ותנועת "לא ניתן", או שגם זה לא היה ופיקציה ימנית?

לגבי הפסקה השניה שלך - זאת בדיוק הנאיביות בהתגלמותה. אין כזה דבר פוליטיקאים שלא מנסים לדפוק אותך, כי כל מהות הפוליטיקה היא מעגלית, ואתה מחוץ למעגל. לגבי סתיו שפיר ספציפית - מה היא עשתה, בפועל, חוץ הרבה רעש? דיברה על שכר המינימום (מיזם פופוליסטי שרק יגרור העלאות מחירים ויזיין עסקים קטנים ובינוניים, בדיוק כמו שהיה עד עכשיו)? על הגבלת השכירות? בפועל - מה היא עשתה?

ממשיך במה?

ומה זה "אין כזה דבר פוליטיקאים שלא מנסים לדפוק אותך" - אם אני נאיבי, אתה בדיוק לקיצוניות השנייה - חושב שכולם נגדך, תמיד.

מה סתיו שפיר עשתה? א. חפש בגוגל "הצעות חוק סתיו שפיר". איזה מזל שיש את אתר "כנסת פתוחה", אה? ב. רק בשביל המאבק שלה בשקיפות בוועדת הכספים (ובכלל) מגיע לה צל"ש. בזכותה יש לנו עכשיו וועדת שקיפות (בראשותה) שתגן על האינטרס של הציבור מפני אותם ח"כ שאתה כ"כ בטוח שדופקים אותך.

לכל הפוליטיקאים לא אכפת מהפרט. הם דואגים לאינטרסים של הסקטור מסוים. לדוגמה - לבנט לא מעניין מתנחל ספציפי ואת זהבה גלאון לא מעניינות זכויות אדם (וגם חיים בעצם) של מישהו מסיום. לגבי האחרונה, זאת ללא קשר לשיוך פוליטי. למען האינטרס הפוליטי, היא תקריב בכיף הן את השמאלני והן את הימני. יותר מזה - היא תעשה אפילו מלחמה. פשוט תתן לה שם יפה, כמו - מלחמת שלום.

זהבה גלאון תקריב למען אינטרס פוליטי? תעשה מלחמה? האישה כמעט והתפטרה מהכנסת בגלל שקיבלה 4 מנדטים במקום 5. על מה אתה מדבר?

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היותר טובה ממחירי השכירות היא מצב הדירות, היצע הדירות וזמן ההמתנה לדירה. בניו יורק זה לא הולך מי יודע מה, ולאחרונה הוטלה רגולציה נוספת על מנת לנסות לפתור את הבעיות.

לעניות דעתי, אפקטיבי יותר יהיה להוריד את המס על הבורסה על מנת ליצור אלטרנטיבה להשקעה, מאשר להטיל רגולציה שלא ניתן יהיה לאכוף אותה, ונצטרך כמות גדולה של פקידים ממשלתיים על מנת לקבל סיכוי לאכיפה כלשהי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה זה "אין כזה דבר פוליטיקאים שלא מנסים לדפוק אותך" - אם אני נאיבי, אתה בדיוק לקיצוניות השנייה - חושב שכולם נגדך, תמיד.

הם לא נגדי, הם בעד עצמם. העקרון שונה, התוצאה זהה.

זהבה גלאון, במהלך ההתפטרות/לא התפטרות הזה, איבדה את שארית הקרדיט שהיה לה, אם היה לה בכלל.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך בדיוק המהלך הזה גרם לאובדן קרדיט? מעניין לשמוע.

במיוחד מעניין לשמוע את הקשר בין המקרה הזה לבין דעתך שגורסת כי הפוליטיקאים (במקרה הזה: זהבה) שמה קודם כל את טובתה האישית ורק אז אידיאולוגיה (אם בכלל)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקשר מוחלט - היא לכאורה לקחה אחריות לכישלון, אך ברגע שבדרך נס השתחלה פנימה - חזרה בה. בגלל זה אובדן הקרדיט.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח לשמוע מה הוא עשה (באמת, אני לא יודע). ואני לא שונא אותו כי הוא ימני. אני בעצם בכלל לא שונא אותו. אני מפחד ממנו כי הוא פשיסט ואנטי דמוקרט.

ותהיה רציני. סתיו שפיר עושה הרבה יותר נזק משאר האנשים שציינתי? באמת? למה? בגלל "ניסיונות רגולציה על שכר הדירה"? ניסיונות? אתה בכלל שם לב כמה נזקים עושים שאר חברי הכנסת והממשלה? גונבים מהציבור מאות מיליוני שקלים? הורסים את מערכת החינוך והבריאות? פוגעים בכלכלה? נו באמת, "רק יודעים לצרוח". תפתח את העיניים.

"מחקרים שהיא הזמינה" - מחקר אחד, לפי מה שאני רואה.

וואלה, אפילו השקעתי וקראתי את המחקר, וכמו נמסיס אני חושב שהוא מבלגן דברים ומלא באי דיוקים. נתחיל בכך שחלק מהגרפים שם פשוט לא נכונים. למשל "מבנה האחזקה בדירות" באירופה - אסטוניה נמצאת בצד הקיצוני של כמעט רוב מוחלט של בעלים לדירות, כשבפועל, ואני יודע את זה כי אני גר שם ובדקתי, 15% מהדיירים הם שוכרים.

בנוסף, נכתב שאין הוכחה מוצקה לכך שמחירי השכירות הם נמוכים יותר במדינות בהן מונהג פיקוח קפדני יותר, אבל אין שום נתונים המראים זאת. מחיפוש ברשת, מחירי השכירות למשל בשוודיה (בה יש פיקוח קפדני) הם זולים יחסית. גם בגרמניה ובאוסטריה שם יש שוק שכירות ענק.

לסיום, אנחנו נמצאים בקיצונית גבוהה של העדר רגולציה. בהרבה מדינות אירופאיות יש רגולציה כזו או אחרת, ושוק שכירות טוב יותר. לא מובנת לי המסקנה שהסקת מהמחקר ש"מומלץ לא להקשיח רגולציה". אף אחד לא הציע שנהפוך להיות שוודיה...

את אי הדיוקים בפוסט בפייסבוק נמסיס הסביר כבר, אז לא אחזור.

חנוך דאום פסול בעיני מהרגע שראיתי איזה טיפוס בזוי ופופוליסט הוא, עם התוכנית המפגרת שלו שבה הוא מתארח אצל פוליטיקאים. הפרק עם זהבה גלאון פשוט מחליא בעיני.

ממשיך במה?

מה סתיו שפיר עשתה? א. חפש בגוגל "הצעות חוק סתיו שפיר". איזה מזל שיש את אתר "כנסת פתוחה", אה? ב. רק בשביל המאבק שלה בשקיפות בוועדת הכספים (ובכלל) מגיע לה צל"ש. בזכותה יש לנו עכשיו וועדת שקיפות (בראשותה) שתגן על האינטרס של הציבור מפני אותם ח"כ שאתה כ"כ בטוח שדופקים אותך.

זהבה גלאון תקריב למען אינטרס פוליטי? תעשה מלחמה? האישה כמעט והתפטרה מהכנסת בגלל שקיבלה 4 מנדטים במקום 5. על מה אתה מדבר?

זהבה גלאון אישה חכמה, היא יודעת טוב מאוד איך העולם הזה עובד, ולכן בוחרת את הפרטנרים שלה לא לפי עקרונות אשר מייחסת לעצמה (דאגה לזכויות אדם, שוויון וכו') אלא לפי האינטרס (הרווח) הפוליטי. זה אומר, שאם למען האינטרס שלה (והוא כמו של כל פוליטיקאי אחר - צבירת כוח ושלטון), היא תתצטרך לעשות ברית עם רוצח הכי שפל שבעולם, היא תעשה את זה, ותשים בצד את כל העקרונות שלה, שמהווים בשבילה ארגז כלים ולא יותר מזה.

רק על תחשוב לרגע, שבנט למשל, למען האינטרסים הפוליטיים שלו, לא מסוגל לעשות גם משהו שכביכול מנוגד לעקרונות שלו. כגון התנתקות ב'. הבחור גם חכם ויודע שבפוליטיקה אפשר לעשות ולהצדיק הכל.

עריכה אחרונה על ידי aspirin2000
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקשר מוחלט - היא לכאורה לקחה אחריות לכישלון, אך ברגע שבדרך נס השתחלה פנימה - חזרה בה. בגלל זה אובדן הקרדיט.

נו אז הנה, אתה פשוט לא באמת עקבת אחרי מה שהלך שם אלא נשען על פרשנות אישית...

היא לא שקלה לפרוש בגלל כשלון, הסיבה היתה שתמר זנדברג היא מס' 5 במרץ, ורבים רואים אותה בתור העתיד של התנועה - כולל זהבה גלאון עצמה.

גלאון טענה שהיות וחשוב למרצ שזנדברג תמשיך לגדול ולהיות רלוונטית בתנועה ובמרחב הציבורי, היא תפרוש - וכך זנדברג תוכל להכנס לכנסת.

כשזה הפך ללא רלוונטי עקב קבלת המנדט החמישי והכניסה של זנדברג לממשלה, היא החליטה להשאר.

שים לב עד כמה המהלך הזה שונה במהותו מהמהלכים שאנחנו רגילים אליהם בפוליטיקה (ע"ע רשימת החיסול של ביבי: מרידור, כחלון, סער ושות'), והוא מהווה את האנטיתזה לטענה שלך שכל הפוליטיקאים שמים את טובתם האישית לפני הכל.

אתה מוזמן לבדוק את מה שאני אומר.

זה מאוד, מאוד, רחוק מהתנהגות של 'קודם כל טובת עצמי ואח"כ אידיאולוגיה'. ייתכן שיש דוגמאות אחרות שכן ישימו אותה במשבצת שאתה מתאר, אבל זו לא אחת מהן - לפחות למיטב ידיעתי.

ואני מזכיר לך שאני לא מצביע מרצ ומעולם לא הצבעתי מרצ, ככה שאני לא מסנגר על ה'מפלגה שלי' אלא סתם חולק איתך מידע שידוע לי. ספציפית לגבי גלאון למרות שיש נושאים מסויימים בהם אני מסכים איתה, אני חושב שהיא מאוד מעוררת אנטגוניזם ויש לה יציאות מפגרות לגמרי. עם זאת, 'עושה לביתה' זו ממש לא ההגדרה שהייתי בוחר עבורה...

עריכה אחרונה על ידי oryo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה אור, אשרי המאמין. לי קשה לקבל את התיאור שלך, אבל אני לא מתכוון לשכנע את מי שמאמין באלטרואיזם פוליטי. בטוח שהחיים קלים יותר ככה.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי אותך, אתה מנטרל את הדברים ע"י פניה לגוף הטוען במקום גוף הטיעון.

לא הרושם הכללי שקיבלתי מדבריך עד כה, אבל טעה טועים טעינו, וזה ;) 'צטערת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...