Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

לפני 22 דקות, sperial כתב:

רמת המינוע בישראל נמוכה - 390 כלי רכב ל-1000 תושבים. באירופה . תאר לך מה היה קורה אילו היינו ברמה אירופית של 600-700.

משהו שלא מובן לי.

מצד אחד במדינות אירופה יש פי 1.5-2 מכוניות לנפש מאשר בישראל, מצד שני תחבורה ציבורית מפותחת שלדברי רבים בכלל לא צריך רכב.

אז מה הם עושים עם כל המכוניות שלהם? מסתכלים עליהן? נוסעים בהן פעמיים, מהדילר לחניה, ומהחניה בחזרה לדילר לטרייד אין?

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60.6 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4913

• SlowRide

4785

• פינדר

3812

• m3x7r3m3

2926

נוסעים לקמפינג.

לאבא שלי היה חבר ילדות, עורך דין בברלין. תמיד  החליף מרצדס במרצדס, שאותו היה מקבל במפעל בשטוטגרט, ונוהג הביתה.

יום אחד הגיע הביתה עם המרצדס החדש, וגילה שהרכב גדול מידי לחניה שלו. עשה פרסה ונסע לשטוטגרט להחליף ביותר קטן.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, sperial כתב:

נוסעים לקמפינג.

מה הבעיה לשכור רכב לפעם-פעמיים בשנה כשנוסעים לקמפינג?

ואני בטוח שלא כולם שם זה רוסים בני 55 שלא יכולים בלי קמפינג.

כי אם בקושי נוסעים בהן, אני יכול להבין למה המכוניות שלהם כאלה שמורות, ובישראל רכב בן 7 הוא כבר גרוטאה חבוטה.

ישראלי קונה רכב כדי להשתמש בו, אירופאי ממוצע* קונה רכב בעיקר שיהיה לו.

*חוץ מכאלה שגרים בכל מיני חורים נידחים שהרכבת עוד לא הגיעה לשם, והאוטובוס בא פעם בחצי שעה במקום כל 5 דקות.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, vadim6385 כתב:

משהו שלא מובן לי.

מצד אחד במדינות אירופה יש פי 1.5-2 מכוניות לנפש מאשר בישראל, מצד שני תחבורה ציבורית מפותחת שלדברי רבים בכלל לא צריך רכב.

אז מה הם עושים עם כל המכוניות שלהם? מסתכלים עליהן? נוסעים בהן פעמיים, מהדילר לחניה, ומהחניה בחזרה לדילר לטרייד אין?

שאלות מצוינות!

כמה דברים.

קודם כל, רמת המינוע שספריאל התייחס אליה היא קצת אשליה. וזה בגלל שאצלנו יש המוני ילדים מתחת לגיל 18 שאין להם רישיון. הנתון המעניין יותר הוא כמות המכוניות ביחס לאנשים שיכולים להוציא רישיון. 

דבר שני, גם באברופה, הכל תלוי במקום המגורים שלך. אצל דוד בהולנד מכונית פרטית משמשת ללמעלה מ-60% מהנסיעות בהסתכלות ארצית, ועד כמה שאני זוכר את הסטטיסטיקה - זה גם נתון שנמצא בעליה.

כמו בארץ, היכולת של התחבורה הציבורית לתת מענה טוב באזורים פרבריים היא מוגבלת. זה נכון בפרברים של הערים הגדולות, כמו פריז, וזה עוד יותר נכון ככל שמתרחקים מהעיר לכפרים נידחים, שם בקושי יש תחנת אוטובוס.

כמובן, גם כמו בארץ, לא כל מי שיש לו רכב משתמש בו ביום יום. אני, כמו גם רוב חבריי שגרים בת"א \ גבעתיים \ רמת גן, לא מזיז את הרכב יותר מפעם בשבוע.

• אהבתי 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, vadim6385 כתב:

ישראלי קונה רכב כדי להשתמש בו, אירופאי ממוצע* קונה רכב בעיקר שיהיה לו.

או, איזה יופי וואדים, שמעת משהו חדש וישר הכללת וסיכמת את זה למשפט אחד. ח''ח.

לפני 14 דקות, יבגניפ כתב:

אצל דוד בהולנד מכונית פרטית משמשת ללמעלה מ-60% מהנסיעות בהסתכלות ארצית

רוב הקולגות שלי מגיעים ברכבים, או באופניים.

אני יחסית שונה במובן הזה, אבל אני עובד באיזור תעשיה בפאתי העיר.

כותב את זה מרכבת שאיחרה בשש דקות.

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, sperial כתב:

פוליטיקאים ראויים (מירי רגב וחבריה לא שייכים לקטגוריה) מסתמכים על המלצות  מומחים.

פעם אחד ראיתי מקרוב איך מעבירים את החוק. הקשיבו למומחים ועשו הכל להפך. כי זאת הייתה מטרה מהתחילה. ראיתי דבר דומה בקואליציה הקודמת. רק שם זה לא הספיק להתקדם מעבר להצעת חוק. בשתי המקרים פופוליזם נטו, רצון של פוליטיקאים להזכיר שהם קיימים ולגרוף קצת מאחדת הציבור שאין לו מושג על מה מדובר.

רמת המינוע בישראל נמוכה - 390 כלי רכב ל-1000 תושבים. באירופה . תאר לך מה היה קורה אילו היינו ברמה אירופית של 600-700.

אתה עוד פעם מנסה להסיט את הדיון לכיוון אחר. מי דיבר על רמת המינוע בישראל? טענה שלי הייתה שרכב זה מזמן לא מותרות וגם "השכבות החלשות" משתמשות בו. היום בארץ יש בממוצה 1.5 רכבים למשפחה. אז נכון, למישהו יש יותר ולמישהו אין בכלל. אבל לרוב האבסולוטי יש. 

זהו? ולך איח אג'נדה?

לא. אני משכנע אותך לנסוע ברכב? אני אומר שזה פתרון הכי טוב? אני מביא לך פתרונות בלי להיות איש מקצועה בנושא? אני פשוט אומר מה טוב לי. כמו כול האחרים כאן. 

חבר'ה אני לא יודע האם אני מתווכח עם אדם אמיתי או מפטם טרול בסיוע כמה חברים כאן. אבל הויכוח הזה אמיתי לגמרי, קשיי הבנה של הרבה אנשים, ולאהרק בענייני נת"צים.

עם בן אדם בשר ודם 😀. אבל אני אתן לך דוגמה. 

נגיד, הכל נגיד.

באים אילך מחר ואומרים שבית שאתה גר בו תופס יותר מדי מקום. חייבים להרוס אותו ולבנות במקומו מבנה 50 קומות. מה שנקרא התחדשות עירונית. בינתיים אתה ומשפחתך תגורו בצריף עלוב איזה 15/20 שנה. אבל בסוף תקבלו דירה חדשה יותר מרווחת בבית החדש. היית מסכים?

לפני כשעה, יבגניפ כתב:

איזה עובדות הוא מכופף?

למשל על אפשרות להכניס לנת"צ רכבים 1+. הוא גם משחק עם תמונות. על כל תמונה של נת"צ עמוס אני יכול להביא 10 של נת"צים ריקים ליד הפקק. לא רציני, תעמולה נטו.

לפני כשעה, יבגניפ כתב:

אני "מאמין" לו כי אני קורא פרסומים ומחקרים בנושא, יודע איך זה להיות נוסע בתחבצ מניסיון יומיומי, יודע שאי אפשר לספק שירות טוב לאוטובוסים בלי נתיבים יעודים, וכמובן גם מסכים עם הגישה שמתעדפת תחבורה ציבורית על פני רכב פרטי.

ההדגשה היא שלי 🙂 מזה היית צריך להתחיל. אתה משיקולים אישיים שלך נוסעה בתח"צ. ואני משיקולים אישיים שלי נוסעה ברכב פרטי. אין ספק שהוספת נת"צים עוזרת לך. ואין ספק שהוספת אותם נת"צים מזיקה לי. זה כל הסיפור 🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, mikyl כתב:

באים אילך מחר ואומרים שבית שאתה גר בו תופס יותר מדי מקום. חייבים להרוס אותו ולבנות במקומו מבנה 50 קומות. מה שנקרא התחדשות עירונית. בינתיים אתה ומשפחתך תגורו בצריף עלוב איזה 15/20 שנה. אבל בסוף תקבלו דירה חדשה יותר מרווחת בבית החדש. היית מסכים?

פינוי בינוי עובד קצת שונה

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, mikyl כתב:

אין ספק שהוספת נת"צים עוזרת לך. ואין ספק שהוספת אותם נת"צים מזיקה לי. זה כל הסיפור 🙂

ואין ספק שמדיניות צריכה להכתב על ידי מה שנכון לחברה כחברה. וזה נתצים ותחבורה ציבורית

אבל באמת טחנו פה מים :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע איך עובד פינוי בינוי. לכן כתבתי:

ציטוט

נגיד, הכל נגיד

לפני 11 דקות, יבגניפ כתב:

ואין ספק שמדיניות צריכה להכתב על ידי מה שנכון לחברה כחברה. וזה נתצים ותחבורה ציבורית

רק אזכיר, שנכון להיום אני שייך לרוב המוחלט 😄

פיצול_נסיעות_בישראל.png

עריכה אחרונה על ידי mikyl
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, mikyl כתב:

רק אזכיר, שנכון להיום אני שייך לרוב המוחלט

גם הממשלה (בכל זאת דף פוליטי) נבחרה על ידי רוב הציבור.

לא נראה לי שאתה חושב שזה הופך אותה לצודקת..

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 31 דקות, mikyl כתב:

האמת שזה עדיין עדיף, כי החלופה היא שלילדים שלך לא יהיה איפה לגור כי לא יהיו דירות. 

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוודאי. מה מפתיע בזה במדינה שנבנת כבר עשרות שנים בתצורה של חומה ומגדל, עם שכונות שינה שאף אחד לא חולם אפילו שיסעו בהן בתחבצ?

זה שהרוב או אפילו סתם הרבה אנשים עושים משהו לא אומר שהוא טוב.

הדוגמא הכי טרוויאלית: עישון. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רמת המינוע רלוונטית כי התלוננת על מחסור במקומות חניה. אילו היו בישראל פי 1.5 מכוניות מכפי שיש היום - איפה היו חונות, שלא לדבר על השאלה היכן היו נוסעות.

הבעיה שלנו היא שהתחב"צ שלנו מפגר ב-50 שנה אחרי זה של מדינות צפופות אחרות. נניח יפאן. אז לא לפא שאנשים כמוך דוחים את הרעיון של שימוש,בתחב"צ.

@David32אך, איפה הימים שהייתי בחילופי סטודנטים ברוטרדם, כשיכולת לכוון שעון שוויצרי לפי הרכבת ההולנדית? אמנם לא רכבת, אבל הייתי נוסע ממעונות הסטודנטים לבית החולים, 3 התחנות האחרונות של קו באורך איזה 30 ק"מ. האוטובוס עצר בתחנה בכל בוקר, בטווח של 30 שניות מלוח הזמנים הרשום.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 58 דקות, mikyl כתב:

רכב זה מזמן לא מותרות

אני לא בחרתי בספר הזה סתם.

לפני כשעה, mikyl כתב:

אני פשוט אומר מה טוב לי. כמו כול האחרים כאן. 

זהו, אתה מפספס פה.

יבגני פה עם רכב, אבל מתנייד בתחצ בתוך גוש דן, לא רלוונטי לנתצים.

ספריאל עם רכב, אבל בצפון.

אני לא מתגורר בארץ בכלל, ההורים שלי שכן, כול אחד בעל רכב ומתגוררים בצפון. ככה שלי בכלל לא משנה אם יהיה נתצ או יהיו פקקים.

פינדר פה אולי הכי צריך את הנתצים, אבל הוא כבר עכשיו טוען שהוא ויתר על שעה כול יום כדי לנסוע בתח"צ. וממה שאני זוכר הוא לא לבד בפורום בהחלטה הזאת.

ככה שלא, מי שנותן פה קונטרה להחלטה של מירי, לא אומר מה טוב לו אישית, אלא לחברה עצמה.

לפני 19 דקות, sperial כתב:

ברוטרדם, כשיכולת לכוון שעון שוויצרי לפי הרכבת ההולנדית? אמנם לא רכבת, אבל הייתי נוסע ממעונות הסטודנטים לבית החולים, 3 התחנות האחרונות של קו באורך איזה 30 ק"מ. האוטובוס עצר בתחנה בכל בוקר, בטווח של 30 שניות מלוח הזמנים הרשום.

אני לא קרוב בכלל לרוטרדם :)

חוץ מזה, תשמע, מבחינת עיכובים וזה.... אצלי זה יחסית נדיר ברכבות. באוטובוסים יש, אבל לא משהו נורא.

NS עובדים בן זונה. בטח שיותר טוב מ DB.

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...