Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

לפני 5 דקות, MostlyWicked כתב:

קצר מדי. יש לך כבר תשובה, 7 חודשים. נאמר לפני כחודש (לא זוכר מי אמר את זה, רק זוכר שזה היה קצין בכיר בצה"ל), אז עוד כ-6 חודשים נותרו.

7 חודשים לפאקינג רפיח זה בעברית דשדוש ועבודה עם ידיים קשורות, שתעלה בהמון הרוגים.

בשביל מה?

אתה מוכן להסביר למה לעזאזל אתה מוכן לקבל את זה שהמלחמה תיארך עוד ועוד ועוד? 

אתה באמת רואה בסוף המנהרה הזו אור? כי אני רואה רכבת. רכבת של בידוד בינלאומי, אמברגו נשק, סגירת חברות והפסקת השקעות. 

ישראל נלחמת מלחמה מטומטמת בניגוד לכל דוקטרינה מודרנית ששואפת למקסימום כוח במינימום זמן ואז מאמץ דיפלומטי. 

• אהבתי 2
  • מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60.3 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4899

• SlowRide

4770

• פינדר

3786

• m3x7r3m3

2926

לפני 35 דקות, MostlyWicked כתב:

סלח לי אבל זו ססמא חלולה ובולשיט אמוציונלי, שלא לומר ילדותי. יש עוד שיקולים חוץ החזרת החטופים, כמו למשל להבטיח שלא יהיו עוד כאלה בעתיד

שבעתי כבר 15 שנה מהסיסמאות הללו מצד הסגול. למעשה, הפסקנו את המלחמה לפני 3 חודשים כשהוצאנו את מרבית הכוחות מעזה. לפעמים צריך להסתכל לאמת בפנים, גם אם לא נעימה, ולהבין שהפתרון לא יכול צבאי אלא רק מדיני. 

לפני 39 דקות, MostlyWicked כתב:

צה"ל קוצר הישגים ואנחנו כבר מזמן לא בשלב הדשדוש, אולי כדאי שתקרא חדשות

כנראה רק בערוץ 14. 

לפני 40 דקות, MostlyWicked כתב:

אבל בשבילך כנראה מלחמה זו איזו מותרות שפוליטיקאי החליט לשחק איתה ולא הכרח קיומי.

בדיוק, הכרח קיומי ולכן זה מוצא אחרון, כזה שמחייב תוכנית ברורה עם יעדים ברורים ולא ססמאות כמו נצחון מוחלט, או השמדת החמאס ( חמאס זה אידאולוגיה, את זה אי אפשר להשמיד)

• אהבתי 1
  • רעיון גרוע 2

Ford Mondeo 2.0T + Bluefin Remap - נמכרה

Infiniti G37 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, פריג'י כתב:

7 חודשים לפאקינג רפיח זה בעברית דשדוש ועבודה עם ידיים קשורות, שתעלה בהמון הרוגים.

בשביל מה?

אתה באמת רואה בסוף המנהרה הזו אור? כי אני רואה רכבת. רכבת של בידוד בינלאומי, אמברגו נשק, סגירת חברות והפסקת השקעות. 

ישראל נלחמת מלחמה מטומטמת בניגוד לכל דוקטרינה מודרנית ששואפת למקסימום כוח במינימום זמן ואז מאמץ דיפלומטי. 

אנחנו כבר מזמן לא במלחמה עצימה בעזה, רק האפס עוד קורה לזה מלחמה כי הוא רוצה להימנע מכל המשמעויות של סיום המלחמה.
עדיין, הפעילות בעזה תימשך שנים כי פשוט אין ברירה אחרת, לנקות כזה סרטן שנתנו לו לגדול במשך 15 שנה יקח זמן, המון זמן.
כבר בתחילת המלחמה אמרו שפירוק ופירוז עזה מטרור יקח שנים.

צה"ל בהחלט קוצר הישגים. בכל יום מתים עוד מחבלים ועוד תשתיות טרור נהרסות מבלי שלצד השני יש יכולת לבנות אותן מחדש. בסוף המספר שלהם סופי ולא "אינסופי" כמו שכל מני גאונים כתבו כאן. 
מה לעשות שאי אפשר לעשות קסם "נצחון מוחלט" או כל שקר אחר.
עדיין, אין ספק שהניהול כושל. את צפון הרצועה יכולנו כבר מזמן לנהל ע"י גורם אחר שהוא לא חמאס.

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • אהבתי 2

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אין מה לעשות, החרא הזה דורש מה שהישראלים מתרחקים ממנו כמו מאש - סבלנות ואורך רוח.

רק אצל חולי הנפש בממשלה אפשר להפיל אטום על עזה ולגמור את זה בשניה. במציאות צריך לסרוק כל מ"ר ולהשמיד כל משגר מנהרה או ציוד לחימה שמתגלה וזה לוקח זמן. המחבלים בעזה אף פעם לא יגמרו אבל את היכולות שלהם ניתן לאפס וזה מה שעושים. מה לעשות שאין פתרון קסם, ובנוסף שהמנוול הראשי שנתן לזה להגיע למימדים האלה גם עושה מניפולציות כדי לעכב את התהליך ומפקיר את הצפון במקביל? בתקווה שיעיפו אותו ואת שותפיו לקיבינימט בקרוב.

• אהבתי 5

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לוחמים בהכשרה נהרגו אתמול בעזה. מי היה חושב פעם להכניס את חסרי נסיון למקום הכי בוער.

אני רואה בטוויטר בחור רציני, לוחם מילואים בגדוד סיור, מאלו שמכווינים, שכבר היה שלושה חודשים בעזה וחודשיים בצפון. עכשיו מגויס שוב לעזה והוא אשכרה פתח גיוס כספים בשביל לרכוש רחפנים, שהם כלי לחימה עיקרי של הגדוד, אבל כרגע חסר.

הממשלה מעבירה חוק פטור וזורקת תקציבים על מגזרים שנועדו לשמור על הקואליציה. ועוד מדברים ברצינות על מלחמה בצפון. מי ילחם? עם איזה ציוד?

• אהבתי 1
  • מבאס 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אופטימלי אבל הם סיימו את ההכשרה שחירניקים רגילים בגדודים מסיימים (הם לפחות 7 חודשים בצבא שזה טירונות+אימון מתקדם).
הם חלק מסיירת גבעתי, לא בקיא במסלול ההכשרה בסיירות ואין לי מושג מה הם "הפסידו".
בסופו של יום נסיון צוברים רק בשטח ובמקרה שלהם לא בטוח כמה עוד נסיון היה עוזר... כלב גישוש אולי היה עוזר. הפצצה של כל השכונה לפני בטוח הייתה עוזרת, אבל אז היו צועקים שהרגנו "חפים מפשע".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסלול סיירת מלא זה שנה ושלושה חודשים.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, MostlyWicked כתב:

קצר מדי. יש לך כבר תשובה, 7 חודשים. נאמר לפני כחודש (לא זוכר מי אמר את זה, רק זוכר שזה היה קצין בכיר בצה"ל), אז עוד כ-6 חודשים נותרו.

עזוב שערים אחרות נכבשו ברצועה בפחות משביעית מזה אבל אזרום איתך. היינו אמורים לסיים בעוד חודש.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, vladclar כתב:

מסלול סיירת מלא זה שנה ושלושה חודשים.

נכון, הם עושים עוד הרבה דברים שחירניקים רגילים לא עושים.
חירניק רגיל עושה טירונות ואימון מתקדם, זה סדר גודל של 8 חודשים.
אז מבחינת הכשרה הם לפחות כמו כל חירניק אחר שסיים הכשרה, לא התמונה שמנסה לצייר מר פיינדר. אם היה מדובר בגדוד צבר/גדוד 12 אז היה מדובר בחיילים שסיימו הכשרה.
גם מי שמסיים מסלול סיירות הוא חסר נסיון, גם קצינים שהיו בצבא 10 שנים נכנסו למלחמה הזו חסרי נסיון.
בסופו של יום נסיון, למידה אפשר לעשות רק בשטח, בתנאי אמת לצערנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, פריג'י כתב:

בשביל מה?

בשביל לא להרוג בלתי מעורבים ואת החטופים שלנו וכדי לא להחריף את המשבר הדיפלומטי המעמיק מול ארה"ב והמערב, מן הסתם. למה, מה אתה חשבת?

לפני שעתיים, פריג'י כתב:

כי אין דבר כזה זבנג וגמרנו ואתה נאיבי אם אתה חושב שזה בכלל אפשרי.

לפני שעתיים, פריג'י כתב:

כל זה לא יקרה. אתה יכול לצטט אותי עוד שנה.

לפני שעתיים, פריג'י כתב:

איפה ה"דוקטרינה המודרנית" הזאת עבדה בדיוק? מול מי? בעיראק? באפגניסטן? בלבנון? אולי באוקראינה? אתה יכול לתת לי דוגמא מזורגגת אחת?

לפני שעתיים, ArikM כתב:

שבעתי כבר 15 שנה מהסיסמאות הללו מצד הסגול. למעשה, הפסקנו את המלחמה לפני 3 חודשים כשהוצאנו את מרבית הכוחות מעזה. לפעמים צריך להסתכל לאמת בפנים, גם אם לא נעימה, ולהבין שהפתרון לא יכול צבאי אלא רק מדיני. 

מול ארגון טרור ואיראן? לא. לא יכול להיות פתרון מדיני. גם מול גרמניה הנאצית לא היה פתרון מדיני, או מול דעאש.

לפני שעתיים, ArikM כתב:

כנראה רק בערוץ 14. 

כנראה שאתה חי בבועה רצינית.

לפני שעתיים, ArikM כתב:

בדיוק, הכרח קיומי ולכן זה מוצא אחרון, כזה שמחייב תוכנית ברורה עם יעדים ברורים ולא ססמאות כמו נצחון מוחלט, או השמדת החמאס ( חמאס זה אידאולוגיה, את זה אי אפשר להשמיד)

אני לא יודע מאיפה אתה קורא את האינפורמציה שלך, אבל יש יעדים מוגדרים וברורים למלחמה שמוכרזים על ידי צה"ל וידועים לציבור, לא השמדת חמאס אלא השמדת היכולת שלו לשלוט ברצועה והפיכתו לארגון קטן ולא רלוונטי, וזה לחלוטין בר ביצוע, ראה את מה שעשו לדעאש.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, farkash7 כתב:

ז מבחינת הכשרה הם לפחות כמו כל חירניק אחר שסיים הכשרה, לא התמונה שמנסה לצייר מר פיינדר.

חבר של הבן שלי סיים לפני כמה חודשים מסלול רגיל בגולני. איך שסיימו עברו לעזה.

בן של חבר, קצין צעיר מפקד צוות ביחידה של מלטים, סיים להכשיר את הצוות שלו ותיכף יצאו לג'בליה, כשהם כולם חסרי נסיון מבצעי (כולל הקצין).

ברור שתיאורטית הם כולם לוחמים מוסמכים, אבל זה ממש לא המצב האידיאלי. פעם, כשהצבא לא היה מתוח לקצה הקצה של המשאבים, תמיד היו מעדיפים לקחת לוחמים מנוסים לפעולות כאלו.

הפעלה של צעירים תביא בהכרח ליותר טעויות. ויותר מזה, היא מלמדת אותי (שאין לי ידע רשמי על מצב הסדכ) שממש לא בטוח שיש יכולת להמשיך עם לחימה ארוכה בעזה ובטח לא בלבנון.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, Night Driver כתב:

עזוב שערים אחרות נכבשו ברצועה בפחות משביעית מזה אבל אזרום איתך. היינו אמורים לסיים בעוד חודש.

זה היה בתקופה שהיה לנו אשראי בינלאומי אינסופי, המציאות הדיפלומטית כיום אחרת וחייבים להלחם בזהירות רבה יותר. להזכירך בחודשים הראשונים למלחמה היו כ-300 עזתים הרוגים ביום, זה כבר לא יתקבל בעולם בהבנה אם נחזור לזה היום.

https://news.walla.co.il/item/3667378

עוד 7 חודשים זאת ההערכה הנוכחית, כאמור.

עריכה אחרונה על ידי MostlyWicked
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, פינדר כתב:

חבר של הבן שלי סיים לפני כמה חודשים מסלול רגיל בגולני. איך שסיימו עברו לעזה.

בן של חבר, קצין צעיר מפקד צוות ביחידה של מלטים, סיים להכשיר את הצוות שלו ותיכף יצאו לג'בליה, כשהם כולם חסרי נסיון מבצעי (כולל הקצין).

ברור שתיאורטית הם כולם לוחמים מוסמכים, אבל זה ממש לא המצב האידיאלי. פעם, כשהצבא לא היה מתוח לקצה הקצה של המשאבים, תמיד היו מעדיפים לקחת לוחמים מנוסים לפעולות כאלו.

הפעלה של צעירים תביא בהכרח ליותר טעויות. ויותר מזה, היא מלמדת אותי (שאין לי ידע רשמי על מצב הסדכ) שממש לא בטוח שיש יכולת להמשיך עם לחימה ארוכה בעזה ובטח לא בלבנון.

תגיד על מה אתה מדבר? על איזה נסיון מבצעי אתה מדבר?
למה איזה נסיון מבצעי יכלו לוחמים פה לקבל ב-10 שנים האחרונות? מחסומים ביו"ש? סיורים ברכס רמים?
נסיון מבצעי לוחמים צוברים רק במלחמה, ואם הם סיימו מסלול הכשרה כן הם יכולים להילחם.
אם הם היו עושים קו בשטחים ובודקים פלסטינים במשך 4 חודשים זה היה הופך אותם ללוחמים טובים יותר? להפך, הכושר היה יורד וגם יכולת הקליעה, כי במסלול ההכשרה מקפידים בדיוק על שני אלה, כושר+מטווחים.
מהבחינה הזו לוחם שסיים הכשרה עדיף על כל לוחם אחר. הכושר הכי טוב שלי בתור חייל היה אחרי ההכשרה וגם כמות המטווחים הכי גדולה שעשיתי הייתה בהכשרה. כנ"ל אימוני לש"ב, כנ"ל ניווטים.
כנ"ל בסיום קורס מכ"ים. בהכשרות עושים רק כושר, מטווחים, לש"ב ומסעות. כל מה שלוחם צריך.

קח חייל שסיים הכשרה תגיד לו שיעשה בוחן מסלול. קח את אותו חייל אחרי שנה בקו ותגיד לו שיעשה בוחן מסלול. מבטיח לך שהתוצאה שלו מסיום ההכשרה תהיה טובה יותר.
כנ"ל אם יעשה בוחן יל"מ. כנ"ל אם יעשה בוחן סמל.

פעם לוחמים היו עושים קו בתוך לבנון, אז היה אפשר לצבור ניסיון מבצעי בתעסוקה, אולי על זה אתה מדבר. תזכורת - אנחנו לא בלבנון כבר 20+ שנה.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, MostlyWicked כתב:

זה היה בתקופה שהיה לנו אשראי בינלאומי אינסופי, המציאות הדיפלומטית כיום אחרת וחייבים להלחם בזהירות רבה יותר. להזכירך בחודשים הראשונים למלחמה היו כ-300 עזתים הרוגים ביום, זה כבר לא יתקבל בעולם בהבנה אם נחזור לזה היום.

https://news.walla.co.il/item/3667378

עוד 7 חודשים זאת ההערכה הנוכחית, כאמור.

אז סתם בזבזנו את האשראי שהיה לנו ועכשיו אנחנו הורגים חיילים בגלל זה. 

אחלה ניהול.

• אהבתי 2

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, MostlyWicked כתב:

איפה ה"דוקטרינה המודרנית" הזאת עבדה בדיוק? מול מי? בעיראק? באפגניסטן? בלבנון? אולי באוקראינה? אתה יכול לתת לי דוגמא מזורגגת אחת?

באוקראינה עם כיבוש קרים ועצירה, עבדה יפה מאוד.

בפולין אם סיום הבליצקריג של הנאצים היה נגמר בקביעת גבול, וואלה סיכוי סביר שהמערב היה נותן לזה לקרות.

בששת הימים? הצלחנו לצערי קצת יותר מדי, אבל זו הרוח.

ומהתגובות שלך פשוט נראה שאתה מפרש את המהות הטקטית של המלחמה כאסטרטגיה. והיא לא. 

טקטית ישראל ניצחה ביום הכיפורים 73.

אסטרטגית? המצרים הם אלו שיצאו מהמלחמה יותר טוב. קיבלו את סיני, קיבלו סיוע מהמערב. את זה אחרי שהם תקפו מדינה דמוקרטית ריבונית!.

טקטית ברור שישראל מובילה על חמאס. 

אסטרטגית? סינוואר מוכן להקריב 2 מיליון עזתים בתמורה לישראל מרוסקת מבפנים. חסרת סולידריות, עניה ושהיא לא חלק מהמערב. חד וחלק.

עריכה אחרונה על ידי פריג'י
  • אהבתי 3
  • רעיון גרוע 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...