Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שמן מנוע 10W40 מקסיטק למנוע GM בן +50?

Cadillac58
שימו לב! השרשור הזה בן 4189 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 38
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מה שמכונה שמן חצי סינטטי, על פי רוב לא מכיל יותר מאחוזים בודדים של שמן סינטטי. אתה כן מרווי אורך חיים קצת יותר גדול ופחות שריפה של השמן.

הצמיגות - היא אכן סוגיה חשובה, אבל בגלל שהשמנים לפני 40 שנה היו באמת באיכות גרועה במיוחד, כל שמן מודרני רב דרגתי יעלה באיכותו על השמן החד דרגתי הכי איכותי מפעם.

אני אישית בעד שמנים עם מספרי צמיגות נמוכים בצד הנמוך של הרב-דרגתי (בתוך התחום המומלץ של הוראות היצרן), בגלל שבשורה התחתונה הם מורידים עומס מהמנוע.

לכן, לדעתי, אל דאגה - סע לשלום.

מצד שני - מה שעובד טוב, למה לשנות? כלומר - בפעם הבאה, אם שואלים אותך איזה שמן למלא, לך עם מה שעובד לך...

אסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדוע התוסף יקר כל כך?

איך אני יודע אם אני צריך אותו בחיפושית?

"זול וזוגלובק - שניהם מתחילים בזין, ובשניהם תקבל נקניקיה"

חיפושיות 73-74

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיכומו של דבר: בעצת 9 מתוך 11 חברי הפורום... זרקתי לפח גלון של 10W40 איכותי ויקר ושמתי במקומו 20W50 ישן וזול מקטגוריית SF (קטגורייה שנכנסה ב-1980). למי שמחפש שמן כזה - הוא נקרא מוטורקס של סונול (מק"ט 11615).

המכונאי בלשון עדינה לא אהב את רעיון ההחלפה, ביטל לחלוטין את סיפורי הצמיגות הנמוכה וה"שמן ישן למנוע ישן" ועמד להכניס את אותו 10W40 בדה-סוטו 1955 שחיכתה בצד... הוא מתעקש שאני מקשקש, אבל אחריות לגל הזיזים הוא הרי לא ייתן לי.

אמר לי להוסיף K44. לי זה נשמע כמו קוטל חרקים, האם כדאי?

אחרים יעצו להוסיף ZDDP. מקריאה בנושא הבנתי ש-ZDDP אכן מועיל אם שמים שמן חדיש, בקטגורייה SN או SM. מישהו יודע אם הוא מועיל גם לשמן SF, שכביכול אמור כבר להכיל אבץ ועוד חומרים שלא קיימים בשמן מודרני אבל חיוניים למנועים ישנים?

המון תודות לכל מי שנתן כאן עצה ולאלו שעוד יתנו...

רון

BMW i3s 2019

Hyundai Ioniq 5 4X4 2022

Still refueling: Cadillac Fleetwood 1958

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך אני אוהב מכונאים בארץ ,

זה כמו שנתקלתי בבחור שהמכונאי התותח שלו שם שמן צמיגות w30 5. כי זה מה ש ״הולך״ עכשיו .

תוצאה: מרמי שסתומים שהחזירו את נשמתם לבורא והמייסבים קיבלו השחזה חינם .

If you don't chew Big Red, then f-*bleep* you.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיכומו של דבר: בעצת 9 מתוך 11 חברי הפורום... זרקתי לפח גלון של 10W40 איכותי ויקר ושמתי במקומו 20W50 ישן וזול מקטגוריית SF (קטגורייה שנכנסה ב-1980). למי שמחפש שמן כזה - הוא נקרא מוטורקס של סונול (מק"ט 11615).

המכונאי בלשון עדינה לא אהב את רעיון ההחלפה, ביטל לחלוטין את סיפורי הצמיגות הנמוכה וה"שמן ישן למנוע ישן" ועמד להכניס את אותו 10W40 בדה-סוטו 1955 שחיכתה בצד... הוא מתעקש שאני מקשקש, אבל אחריות לגל הזיזים הוא הרי לא ייתן לי.

אחרים יעצו להוסיף ZDDP. מקריאה בנושא הבנתי ש-ZDDP אכן מועיל אם שמים שמן חדיש, בקטגורייה SN או SM. מישהו יודע אם הוא מועיל גם לשמן SF, שכביכול אמור כבר להכיל אבץ ועוד חומרים שלא קיימים בשמן מודרני אבל חיוניים למנועים ישנים?

רון

גם חברת דלק עדיין מייצרת 20-50 מינראלי בדרגת SF וגם SG. עולה 40 שח למיכל של 4 ליטרים.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום.

אני לא היתי מכניס שמן סינטטי או חצי סינטטי לקאדילק.

יקרי תחזור מיד לשמן 20W50 כי זה הרע במיעוטו ולמה?

בזמן יצור הרכב שלך השמן המקובל היה 40!!!

המתכות מהם מורכבים החלקים הנעים במנוע שלך מתוכננים לשמן חרה !!!

סיכוי סביר שהדבר הראשון ילך זה גל הזיזים ואחרי זה בתור הקרנק.

יש פיתגם שאומר למה לתקן משהוא שלא מקולקל?

רבק 50 שנה נסע אם שמן 40 זבל והכול היה תקין למה למען השם להסתכן ולשנות.

זו דעתי האישית אני במכוניות שלי רק 20W50 ואני מיתכוון גם לרולס רויס שלי

בברכה בני ל.

ידידי בני צודק וגם חבר מאוד קרוב שמתמחה בחריטת מנועים 40 שנה המליץ לי,

המומלץ ביותר שמן 40 ותוסף מוליקוט (molykote)!!!! ואני לא ג. יפית

ניתן להשיג בסונול

mz_molykote-a.jpg

הכל באהבה :agrue:

מוזמנים להציץ בשירשור על שיפוץ הטריומף ספיטפייר קבריולט שלי

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=254662

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

ואחרי שהחלפתה יש שינוי ?

רון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...

מקפיץ.

אחרי קריאה מעמיקה של הפוסט הזה ואחרים הבנתי שהכי מומלץ לשים- מה שהיצרן כותב בספר רכב.

בדקתי בספר רכב ושם רשום שמומלץ להשתמש בשמן MULTIGRADE SAE 20W-40.

הבעיה היא שאני לא מוצא שמן מהסוג הנ"ל אז באיזה סוג אני יכול להשתמש במקומו?

מנוע 383- קרייזלר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4189 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...